Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DPNE-kolaps

+19
Nebula
zozoti
Dino
tmoro
delta
Albatros
SHARENI
Zhane
Kalinda
defo
TRAJCHE
osa
OPOZICIONER
nino
Bosonoga
трендафил
misterija
Luxor
Teo
23 posters

Страна 37 of 42 Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38 ... 42  Next

Go down

DPNE-kolaps - Page 37 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Пет Окт 29 2021, 18:51


_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2135
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 37 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Сре Ное 03 2021, 11:13

Море вемерџани, стварно ова? Кметица два дена и оп бесплатна вожња. Уште да дојдат тие 250 електричните автобуси и ќе ве извозат Жмицко и Дан(и)ела за сите пари.

DPNE-kolaps - Page 37 Img_1113

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2135
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 37 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by defo Сре Ное 03 2021, 11:22

А пази на снимките од каде влегува во Белата Палата Данела, се гледа насмеан од уши до уши онаа пропалицана, небањатион мотоџија, кој го срами harley-davidson, газдата на Ван Гог, Ленин Јованоски. Ќе го јадe пак од превозницине. Да сум власт денес, сите кршој од автобус би му ги пуштил на преглед.
DPNE-kolaps - Page 37 25071610

DPNE-kolaps - Page 37 25130010

DPNE-kolaps - Page 37 25243310
defo
defo

Број на мислења : 3114
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 37 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Сре Ное 03 2021, 17:02

Вемерџани небањати абе нели готово беше новото мнозинство по локалните? Сега Заев ќе почека уште малку да се вемерџанисате во неговата реалност па на парламентарните да излезете со "името го дадовме, кметица ставивме".

DPNE-kolaps - Page 37 Img_1119

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2135
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 37 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Нед Ное 14 2021, 16:19

Абе небањати вемерџани, стварно ли кметицата на Скопје не била на доделување на наградите за 13 ноември пошто била на гласање во Петрич?

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2135
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 37 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Нед Ное 14 2021, 17:20

Во моментов имаме владино малцинство, со шанси за изедначување ако киднапираниот пратеник помине на страна на владата во заминување, доколку добил стокхолмски синдром.

Стокхолмски синдром — Википедија (wikipedia.org)

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 9853
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 37 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by TRAJCHE Нед Ное 14 2021, 19:49

PRVOBOREC напиша:Абе небањати вемерџани, стварно ли кметицата на Скопје не била на доделување на наградите за 13 ноември пошто била на гласање во Петрич?

Normalno, dzabe li majka i Bulgaria i dala drzavjanstvo.
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 646
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 37 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Нед Ное 14 2021, 19:58

Европско а сега бараж за светско. Се тоа за време на премиерот Заев. Среќа тој малерот Жмицко и небањатите вемерџани не навиваа за Македонија за да не оствариме уште еден успех во време на СДСМ и Заев, инаку сигурно губевме.

Македонската фудбалска репрезентација напиша нова историја и оствари нов сон вечерва, со пласманот во мундијалскиот бараж за Светкото првенство во Катар догодина, поле исцрпувачката и тешка битка со Исланд во „финалето“, победувајќи со 3-1 за запечатување на второто место во овие квалификации.

https://sport1.mk/fudbal/reprezentacija/napishana-nova-istorija-sonot-ostvaren-makedonija-kje-igra-barazh-za-svetsko
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2135
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 37 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Сре Ное 17 2021, 17:16

Ќе леат солзи небањати вемерџански.

DPNE-kolaps - Page 37 Img_1132

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2135
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 37 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Сре Ное 17 2021, 20:19

А зошто СДСМ се плаши од избори кога народот го сака, Вио моментов владеете со 59 пратеника поддршка. Дали ќе има промени во иднина останува да видиме.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 9853
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 37 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Саб Дек 04 2021, 16:13

Ги предадовте и своите вемерџани небањати.

DPNE-kolaps - Page 37 Ffxltf10

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2135
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 37 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Пон Дек 06 2021, 21:08

Мислиш не објавил донација. Колку што ми е познато семејствата не патат за пари туку по своите што скапуваат во занданите на СДСМ и ДУИ само затоа што протестираа против нелегалниот избор на Талат Џафери за претседател на Собранието. .

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 9853
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 37 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Чет Дек 16 2021, 15:55

Вемерџанско бугаристански непотизам, криминал и корупција на кметицата на небањатите.

DPNE-kolaps - Page 37 Img_1144DPNE-kolaps - Page 37 Fgqgax10DPNE-kolaps - Page 37 Fgqgay10

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2135
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 37 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Пет Дек 17 2021, 12:13

А сунет ќе се правите ли небањати вемерџанчиња?

DPNE-kolaps - Page 37 Img_1147DPNE-kolaps - Page 37 Img_1148

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2135
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 37 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Нед Дек 19 2021, 16:25

Небањати вемерџански криминалци.

DPNE-kolaps - Page 37 Img_1150

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2135
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 37 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Сре Дек 22 2021, 20:28

А каде тоа во Македонија има епидемија на жолтица. Не сум сретнл таква вест никаде освен во поматениот ум на некој партиски бот. Сигурно е дека Филипче нема причина да крие епидемија на жолтица.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 9853
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 37 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Luxor Сре Дек 22 2021, 21:38

Тој партиски бот кој пишува дека има епидемија на жолтица е бот на дпне. Очигледно слабо ве координираат во штабот.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6361
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 37 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Вто Дек 28 2021, 12:55

Малку им се тие што сега не трујат. Кметицата решила Скопје гасна комора да го прави.

DPNE-kolaps - Page 37 Img_1154

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2135
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 37 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Чет Јан 20 2022, 07:22

Ало небањати абе зошто вашиот чобан Жмицко излажа и не го праша Петков за Гоцета? Како и обично лажни патриоти ем кукавици што чекаат друг да им ја заврши работата.

DPNE-kolaps - Page 37 Img_1159DPNE-kolaps - Page 37 Img_1160

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2135
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 37 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Чет Фед 17 2022, 16:27

Ајдеееее небањатите спремни за влез на Македонија во ЕУ. Ќе аплицирале за македонски пасоши наместо за бугарски.


DPNE-kolaps - Page 37 Img_1163

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2135
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 37 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Чет Мар 10 2022, 12:46


_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2135
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 37 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Чет Мар 10 2022, 20:32

Во тоа што е напишано на линкот пишува дека нема штета по буџетот на Македонија, што значи обратно читано дека нема ни пари за обвинетите. Затоа не знам за каков криминал станува збор. Тоа што неколку обвинети ја признале вината веројатно под уцени и рекетирање не значи ништо во земја во која огромно мнозинство нема верба во правосудниот систем.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 9853
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 37 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by zozoti Сре Мар 16 2022, 19:37

Vmro pak im baknuva gz na siptarite. Sela ne smeat da go lutat, Ali uste pomalku, se dodeka upravuvanjeto so drzavata ni zavisi od voljata na siptarite drzava nema da imame. Ajde pisete se bugari i da gasime svetloto.

Според Левица, уредбата која што синоќа ја доенсе Валдата а со која амблемите и називите на полициските униформи во Скопје и општините кае најмлку 20% од граќаните зборуваат албански јазик ќе бидат двојазични е неуставна, а како што вечлат од партијата се разхгелдувата и други моиќни постпаки кои можат да ги покреанбат.

Од партијата на Мицкоски пак без конкретна забелешка околу уставноста. Од неговата партија само велат дека во моментов државата има многу поголеми проблеми.

https://www.24.mk/details/dvojazichni-policiski-uniformi

zozoti

Број на мислења : 322
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 37 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Нед Мар 20 2022, 09:38

Абе небањати, навистина почнавте да се рекетирате помеѓу себе?

ДРАМА ВО ВМРО ДПМНЕ ПРИЛЕП: УАПСЕНАТА ИНСПЕКТОРКА ЗА ПОТКУП ОД 1000 ЕВРА E СОПРУГА НА ЕДЕН ОД НАЈМОЌНИТЕ ВМРОВЦИ ВО ПРИЛЕПСКО, НО РЕКЕТИРАЛА СВОЈ СОПАРТИЕЦ КОЈ ЈА ПРИЈАВИЛ ВО МВР?!?!

https://maktel.mk/makedonija/drama-vo-vmro-dpmne-prilep-uapsenata-inspektorka-za-potkup-od-1000-evra-bila-sopruga-na-eden-od-najmoknite-vmrovczi-vo-prilepsko-no-bila-prijavena-od-nejzini-sopartijczi/

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2135
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 37 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Нед Мар 20 2022, 10:42

Самиот си напишал дека се работи за екс координатор, па ова е всушност пример дека партијата се чисти од криминалот. За разлика од актуелната власт кај што нарко бос фатен откако бил во бегство е ставен во домашен притвор (единствен ваков случај во Македонија) и додека бил во притвор извршил грабеж на банка. Ако извршил насилство во банка, што да збориме за евентуален притисок врз сведоци или повторување на делото што само по себе носи затворски притвор.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 9853
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 37 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 37 of 42 Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38 ... 42  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот