Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DPNE-kolaps

+19
Nebula
zozoti
Dino
tmoro
delta
Albatros
SHARENI
Zhane
Kalinda
defo
TRAJCHE
osa
OPOZICIONER
nino
Bosonoga
трендафил
misterija
Luxor
Teo
23 posters

Страна 36 of 38 Previous  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38  Next

Go down

DPNE-kolaps - Page 36 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Пон Окт 04 2021, 18:30

Сериозно ли веруваш дека неопределени, луѓе што немаат намера да гласаат, ќе гласаат за Максим Димитриевски и ЛДП со ДОМ е само 2,9%. Таква ситуација нема во ниту еден град. Не знам ниту дека било каде во еден ден се објавени повеќе анкети како на петтиот ден во Куманово.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9527
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 36 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by osa Пон Окт 04 2021, 18:44

me nasmea ...kolko moz da se spashavat ???

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16164
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 36 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Пон Окт 04 2021, 20:41

И јас се насмеав кога видов дека во Македонија има луѓе што веруваат во анкети. Во земји со хибриден режим секогаш на анкетите води режимот. Овој пат Македонија ќе биде меѓу ретките земји во кои ОБСЕ набљудува локални избори. Откако скоро и да не ги набљудуваше парламентарните, а имаше доста забелешки и нема завршен извештај.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9527
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 36 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Пон Окт 04 2021, 21:09

Пак ви праќале депеши од штабот небањати. И ботовите ви се тотално неспособни, барем по некој збор да сменеле.

DPNE-kolaps - Page 36 Media11

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2034
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 36 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by alienmk Вто Окт 05 2021, 09:23

A ja mrazat i napagaat Levica i Apasiev.

DPNE-kolaps - Page 36 Img_2055

alienmk

Број на мислења : 310
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 36 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Вто Окт 05 2021, 19:00

Кој ќе „пуши“ ќе видиме на изборите. Се надевам дека колку толку ќе бидат чесни.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9527
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 36 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Саб Окт 09 2021, 19:19

Очекуваме бе како не, да си го надминеш сопствениот рекорд во формирање влада, пошто ти си рекордерот, досега формираше едно дваесетина влади.

DPNE-kolaps - Page 36 Img_1097
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2034
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 36 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Нед Окт 10 2021, 15:01

Да сме живи и здрави ќе видиме после изборите и тоа овие, локалните какво е расположението на народот. Во Австрија падна владата на Курц за плаќање со народни пари на агенции за анкетирање и пропаганда. Како агенцијата Рејтинг кај нас.

Курц падна! – plusinfo.mk

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9527
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 36 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Нед Окт 10 2021, 20:01

Ахахахааааа.

DPNE-kolaps - Page 36 Img_1098

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2034
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 36 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Нед Окт 10 2021, 22:41

Стратум има добиено буџетски пари преку фондот за иновации. Курц во Австрија е обвинет и даде оставка токму за ваква работа. Денеска е објавена и друга анкета со обратен резултат. За една недела ќе знаеме кој е во право.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9527
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 36 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Сре Окт 13 2021, 11:21

Еве уште едно поздравче.

DPNE-kolaps - Page 36 Media12

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2034
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 36 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Чет Окт 21 2021, 16:16

Внимание, нова лажна вест од небањатите. Гласот на аудио снимката е на нивна активистка. Таков случај не постои.

https://grid.mk/c/LssQo3wB4-jeX-N49P3a/2021-10-21/audio-bomba-kandidatot-za-gradonachalnik-na-sdsm-vo-novo-selo-ucenuval-samohrana-majka-deka-%D1%9Ce-%D1%9D-go-odzeme-deteto
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2034
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 36 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by defo Пет Окт 22 2021, 08:40

PRVOBOREC напиша:Внимание, нова лажна вест од небањатите. Гласот на аудио снимката е на нивна активистка. Таков случај не постои.

https://grid.mk/c/LssQo3wB4-jeX-N49P3a/2021-10-21/audio-bomba-kandidatot-za-gradonachalnik-na-sdsm-vo-novo-selo-ucenuval-samohrana-majka-deka-%D1%9Ce-%D1%9D-go-odzeme-deteto
Леле, леле читање, се познава дека е читање. Морони ДПМНЕ-оски.
defo
defo

Број на мислења : 3013
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 36 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Пет Окт 22 2021, 18:48

PRVOBOREC напиша:Еве уште едно поздравче.

DPNE-kolaps - Page 36 Media12


Заради вакви пресуди ли Љубомир Јовески од страна на Заев е назначен на местото Државен јавен обвинител??

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9527
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 36 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by TRAJCHE Пет Окт 22 2021, 18:56

PRVOBOREC напиша:Внимание, нова лажна вест од небањатите. Гласот на аудио снимката е на нивна активистка. Таков случај не постои.

https://grid.mk/c/LssQo3wB4-jeX-N49P3a/2021-10-21/audio-bomba-kandidatot-za-gradonachalnik-na-sdsm-vo-novo-selo-ucenuval-samohrana-majka-deka-%D1%9Ce-%D1%9D-go-odzeme-deteto

Ne e samo ova, sega toj profesorot od istoriskata komisija laze deka prifatile site istoriski licnosti vo ucebnicite da bidat pisani kako bugari. Demantiran i od komisijata i od placenjeto na bugarite po nivnite mediumi.Според него, неговите колеги од Северна Македонија не дозволиле идеја за постоење заедничка историја. Тој даде пример дека, како што рече, тие не сакаат заеднички да ги слават заедничките личности и дека не се воделе од нивните биографии“. Како пример ги наведе браќата Миладинови кои имаат годишнина во 2022 година. Според него, имало сличен пример со Гоце Делчев, кој исто така има јубилејна годишнина во 2022 година. Димитров додаде дека ќе биде тешко да се излезе од периодот на 10 и 11 век, за кој разговараат историчарите.


https://libertas.mk/angel-dimitrov-se-poteshko-e-da-informiram-za-rabotata-na-zaednichkata-istoriska-komisi-a/

TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 631
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 36 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Саб Окт 23 2021, 21:57

Не може историчари да одлучуваат дали на пример Македонија ќе го чевствува Никола Тесла иако воопшто не е Македонец. Самиот факт дека тоа се случува доволно говори за политичкиот, а не научниот пристап. При тоа Бугарите го злоупотребуваат фактот дека бугарија црковно делувала на нашите простори и дека сите верници под јурисдикција на нивната црква ги сметаат за Бугари. Како сега ние православните што не се Македонци, а се кршреваат во МПЦ-ОА да ги сметаме за етнички Македонци.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9527
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 36 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Вто Окт 26 2021, 17:26


_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2034
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 36 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by TRAJCHE Сре Окт 27 2021, 15:47

Јовановиќ: Која е Данела Арсовска?
27 октомври , 2021
КОЈА Е ДАНЕЛА АРСОВСКА?
Во текот на кампањата, кандидатката за Градоначалник на Град Скопје, Данела Арсовска ОДБИВА да зборува за своето потекло. Од долунапишаното, јасно е и зошто Данела бега од одговори пред јавноста!
👉Татко на Данела Арсовска(моминско Јовановска) е Ванчо Јовановски, екс началник во УВР-Скопје при МВР на РМ, во периодот кога Бранко Црвенковски е Премиер, а министер за внатрешни работи е Томислав Чокревски(период ’96-’98). Додека Јовановски(таткото на Данела) е началник во МВР, во 1997 година од депото на министерството ИСЧЕЗНУВААТ 28 килограми чист кокаин. Кокаинот заврши во раце на Петрит Аме, личен пријател на Јовановски и Црвенковски, додека судската постапка заглави во судските лавиринти, а случајот СЛУЧАЈНО застаре. Јовановски, во месец јуни 2003 година оди во инвалидска пензија.
По само две години од настанот во МВР, таткото на Данела гради објект кој има првична намена да биде хотел, но потоа станува дом за стари лица ХАРМОНИЈА каде како содружник се јавува Тодор Терзиев. Но ова не е единствената фирма каде Јовановски е основач, има неколку:
-ТИТАН МОТОРС ДОО Скопје(заедно со Дане Јовановски), каде ќерката Данела Арсовска била вработена пред да се кандидира за Градоначалник;
-РОЈАЛ ГРУП ДООЕЛ Скопје, каде како економист претходно работела ќерката Данела Арсовска која била и управител на фирмата заедно со Дане Јовановски;
-ЕКО РОЈАЛ ДОО Скопје;
-Друштво за угостителска дејност РЕСТОРАН БУМЕРАНГ ДООЕЛ Велес;
-Друштво за производство, трговија и услуги БУЛ РОЈАЛ ДОО Скопје;
Mad:Освен во фирмите на татко ѝ, Данела Арсовска НЕМА ДРУГО РАБОТНО ИСКУСТВО
👉Мајката на Данела Арсовска е Марика Јовановска. Таа се јавува како сопственик на фирмите ИМПЕРИАЛ СПОРТ ДООЕЛ Скопје и ИМПЕРИАЛ ДООЕЛ Скопје. Втората фирма ИМПЕРИАЛ ДООЕЛ е со седиште на адреса НАРОДНИ ХЕРОИ ББ Спортска сала РАСАДНИК. Во 2002 година, кога министер за финансии е Никола Груевски, Марика Јовановска(мајка на Данела) потпишува договор за закуп на спортската сала РАСАДНИК со месечна закупнина од 1000 евра. Во член 4 од договорот, Марика се обврзала да ја реновира кровната конструкција, да го смени паркетот на теренот, да ги реновира соблекувалните и да го уреди просторот окулу салата. На овој договор, Јовановска подоцна потпишала нов АНЕКС со кој се надополнува член 4 каде се додаваат и хотел со 24 легла, 5 терени за сквош, фитнес центар, отворен базен помошни простории и 15 бунгалови.
Но ништо од тоа не е направено. Спортската сала пропаѓа, а фирмите на Данела и Марика во 2021 година, должат 54.000 евра за струја.
Во 2019 година, Данела Арсовска како претседател на Сојузот на Стопански Комори, ја предложува својата мајка Марика Јовановска за член на Советот за Статистика. Таа до Претседателот на собраниската комисија за одлучување по избори и именувања, Илија Димовски, доставува предлог со CV на Марика Јовановска за нејзин избор во Советот за статистика и да зема по 10.000 денари од оддржана седница.(Сл.весник бр 107 стр.5 2019г.) Тоа е истата онаа Даниела која додека и средувала на мајка ѝ месечен приход од десетици илјади денари, тврдеше дека платата од 8.000 денари им е доволна на работниците.
👉Данела Арсовска во својата работна биографија може да забележи само работно искуство во фирмите на татко и Ванчо Јовановски. Данела истовремено со Дане Јовановски се јавува како сопственик на неколку фирми:
-АЦЦОУНТИНГ МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ Скопје(сметководствено биро)
-РОЈАЛ ЦЕНТЕР КОМПАНИ ДООЕЛ Скопје(фирма во чија сопственост се хотелите на Ванчо и Дане Јовановски)
-РОЈАЛ ДООЕЛ Скопје(фирма во чија сопственост се хотелите на Данела)
-РОЈАЛ ГРУП ДООЕЛ Скопје
,,Интересен” факт за Данела Арсовска е тоа што таа сеуште е почесен конзул на Унгарија во конзулатот во Штип, каде е и единственото овластено лице за потпис на унгарската документација. Таа е назначена по барање на Виктор Орбан, човекот кој му даде азил на Никола Груевски, кој пак ѝ одобрил на Данела и нејзината мајка Марика да стопанисуваат со салата Расадник. Се поставува прашањето со што Данела заслужи да биде унгарски конзул во МК?!
Повеќе од јасно е дека Данела не е независна и дека таа лично одработува за Бранко Црвенковски, Никола Груевски и Христијан Мицковски. Жената која нема ниту 1 ден стаж во фирма за производство, која беше против покачување на минималната плата за повеќе од 140.000 работници и која ја остави салата Расадник во руинирана состојба со долг од 54.000 евра ниту знае, ниту е способна, ниту смее да го води Град Скопје и да одлучува за буџет од над 100 милиони евра.
#НеЗаДанела #НикогашПовеќеРежим

ФБ статус на Ненад Јовановиќ

https://iportal.mk/stav/jovanovikj-koja-e-danela-arsovska/
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 631
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 36 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Nebula Сре Окт 27 2021, 16:19

Gledam nekoj veke se setil i objavil zosto Daniela se prekrstila vo Danela i ne saka da go kaze mominskoto prezime. I sega cij kandidat e nezavisnata Danela? Na sdsm koj go zataskal isceznuvanjeto na kokainot ili na vmro koi izlobirale da bide postavena za pocesen ungarski konzul vo Stip?

Nebula

Број на мислења : 907
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 36 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Сре Окт 27 2021, 16:36

Еве одговор од идната градоначалничка на Скопје.

„ – Тие знаат да вадат слика од алманах каде некој ми го погрешил името, а не знаат да ми извадат слика од извод на родени. Луѓе ве молам, јас сум Данела Арсовска родена Македонка од Македонија, со дедо Дане, основно училиште учев во училиштето „Владо Тасевски“, средно училиште учев во гимназијата „Никола Карев“ во Скопје. Цел живот живеам тука ги почитувам сите вери и сите религии. Сите луѓе од секоја националност, сум православен христијанин, меѓутоа имам пријатели од сите националности и верувам дека тие ќе знаат да го изберат она коешто во овој момент е подоброто решение од ова кое треба да си замине, рече Арсовска. “

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9527
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 36 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Nebula Сре Окт 27 2021, 16:42

Vo almanahot i go pogresile imeto, na dokumentite za Rasadnik pak i go pogresile, se nejze nekoj i go gresel imeto. Dedo i bil Dane, ama majka i i tatko i nikade gi nema. Da ne e Danela dete od epruveta?

Nebula

Број на мислења : 907
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 36 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Nebula Сре Окт 27 2021, 17:05

Eve i edno malku poopsezno novinarsko istrazuvanje. So linkovi na koi mozat da se proverat navodite na sdsm. Iako so seta ovaa afera si pukame vo noga.

https://360stepeni.mk/arsovska-od-lichnata-karta-shto-ja-pokazha-sdsm-e-glasach-vo-petrich/

Nebula

Број на мислења : 907
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 36 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Сре Окт 27 2021, 17:26

Џабе името го менувала, Даниелче си останува Даниелче.

DPNE-kolaps - Page 36 Img_1101

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2034
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 36 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Сре Окт 27 2021, 17:39

Таа Даниела е од Струмица. Се надевам дека сликата во личната карта што ја презентираше СДСМ не е од базата на МВР, односно дека и државата е инволвирана во фалсификатот што го прикажа партијата на конференцијата за печат.
Данела е малку понеобична варијанта, па изгледа многумина грешат и ја именуваат како Даниела. Во секој случај некој новинар може да ја праша идната градоначалничка доли некогаш го сменила името иако тоа е небитно за исбирачкиот процес. Од другата страна имаме политичка опција што го смени Уставот и името на државата по неуспешен референдум и со рекетирање и корупција на пратеници.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9527
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 36 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Сре Окт 27 2021, 18:36

Ајде бе небањати, точно ли е дека Сеад и бил швалер на Данелче? И тоа со татко и и кокаинот?

DPNE-kolaps - Page 36 Img_1103

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2034
Join date : 2016-11-25

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 36 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 36 of 38 Previous  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот