Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DPNE-kolaps

+19
Nebula
zozoti
Dino
tmoro
delta
Albatros
SHARENI
Zhane
Kalinda
defo
TRAJCHE
osa
OPOZICIONER
nino
Bosonoga
трендафил
misterija
Luxor
Teo
23 posters

Страна 35 of 38 Previous  1 ... 19 ... 34, 35, 36, 37, 38  Next

Go down

DPNE-kolaps - Page 35 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by zozoti Пон Aвг 02 2021, 20:43

Sto sdsm? Ista agenda imaat so vmro samo ednite rabotat od pozicija drugite od opozicija. Levica e edinstvena sto gi brani iskreno nacionalnite interesi.

zozoti

Број на мислења : 316
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 35 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Пон Aвг 02 2021, 21:13

ВМРО е опозиција и зборува, а СДСМ е власт и прави.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 35 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by alienmk Вто Aвг 03 2021, 11:47

Aj ne bidi skromen vie od vmro pomagate vo pravenjeto. Dosta sto Mickoski uporno povtoruva morame u EU, znaes u taa sto saka da ti smeni identitet i jazik.

alienmk

Број на мислења : 308
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 35 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Вто Aвг 03 2021, 14:43

Кога се решава некој спор тој што посредува никогаш не удара со глава ви ѕид туку ја притиска страната што е спремна да попушти. Ако Заев и неговите поддржувачи не се секираат за мојот идентитет , а тој на хартија е мој премиер, не можам да очекувам поддршка од Мицотакис или Каракачанов. Инаку да повторам, играм со карти што ги имам во раце. Во моментов шанси за доаѓање на власт имаат од македонска страна само ВМРО и СДСМ. Левица не ја земам сериозно и ппоради тебе. Никако не можешда напишеш дека барем за нешто има вина и кај власта, т.е. кај СДСМ и ДУИ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 35 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Пет Aвг 06 2021, 19:31

Не сум ве заборавил небањати. Ај честито катастрофа на локалните.

DPNE-kolaps - Page 35 Img_1087

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2034
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 35 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Пет Aвг 06 2021, 19:42

ДА сме жово о здрави пред се, што во Македонија поради пожарите и короната не е сигурно, па ќе видиме кој ќе победи. Гледам Заев го заболе за кризната состојба и насмеан е до уши на сликата од годишниот одмор. Нормални премиери во таква ситуација се враќаат во зенјата ако биле на одмор.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 35 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by osa Саб Aвг 07 2021, 10:19

трендафил напиша:ДА сме жово о здрави пред се, што во Македонија поради пожарите и короната не е сигурно, па ќе видиме кој ќе победи. Гледам Заев го заболе за кризната состојба и насмеан е до уши на сликата од годишниот одмор. Нормални премиери во таква ситуација се враќаат во зенјата ако биле на одмор.


koga drzavata i instituciite se na vistinsko mesto postaveni se pravi toa shto treba i shto e vo nivna mok ...shto poveke ke napraveshe g-din Zaev da ne e na odmor ???? ke duvashe za da se izgasnat podmetnatite pozari ????eve ubava analiza prochitaj ja https://vestiplus.mk/analiticharot-jovanovik-pochnuvam-seriozno-da-se-somnevam-deka-pozharite-se-nov-idiotski-program-za-rushene-na-vladata-na-zaev/?fbclid=IwAR2U-DI

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16163
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 35 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Саб Aвг 07 2021, 19:16

Институциите на Австрија, Србија и Словенија функционираат. За ѓжал нашите служби не од две причини, Немаат опрема и на чело на институциите се партиски војници, а не професионалци. Милостина денес ни доаѓа и од Романија која испраќа два авиона кои врз оганот исфрлаат кеси со 6 тони вода.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 35 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by zozoti Чет Aвг 12 2021, 23:38

Vmro vo kolaps siri lazni vesti protiv najgolemata opoziciska partija i liderot na opozicijata. Na lokalni konecno ke go jadat i vmro i nivniot koalicionen partner sdsm so koj zaednicki nastapuvaat protiv Levica.

DPNE-kolaps - Page 35 Img_2071

zozoti

Број на мислења : 316
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 35 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Пет Aвг 13 2021, 19:00

Апоред сите анкети како партија најголем рејтинг во Македонија има опозиционата ВМРО. По последната објавена анкета, на американците разликата споредено со СДСМ е 40%. ДУИ и Левица имаат ист рејтинг.

Анкета на НДИ: Секој втор не сака да се вакцинира, ВМРО пред СДСМ, Заев пред Мицкоски | Сител Телевизија (sitel.com.mk)

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 35 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by zozoti Пет Aвг 13 2021, 21:00

Ocajnicki obid so anketi od pred nekolku meseci da se prikrie vistinskiot rejting na Levica i Apasiev.

zozoti

Број на мислења : 316
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 35 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Саб Aвг 14 2021, 19:21

Интересна пропаганда, левичарска партија, Левица, би требало да одземе гласови од десничарска партија ВМРО, а гласовите на СДСМ да си останат и на нив да им се дидадат гласовите на Албанците. Немам коментар. Последната анкета е на американските левичари, односно на актуелната власт.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 35 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Саб Aвг 28 2021, 17:19


_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2034
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 35 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Саб Aвг 28 2021, 21:38

И во знак на благодарност Заев ќе ја оптовари Македонија со повеќе илјади бегалци од Авганистан, колеги на Заев. Што би рекле предавници, заевисти (квислинзи). Луѓе што не работеле за Македонија туку за САД, Германија, Велика Британија ...

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 35 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Нед Aвг 29 2021, 19:12

Честито раскол небањати.

DPNE-kolaps - Page 35 Img_1092
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2034
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 35 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by alienmk Чет Сеп 02 2021, 20:58


alienmk

Број на мислења : 308
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 35 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Пет Сеп 03 2021, 21:06

Сега очигледно е дека е дојдено до помирување и не гледам што има лошо во тоа. На Јанчев согурно му е јасно дека велепредавството на Заев не носи ни почеток на преговори, а да не говориме за членство во ЕУ. Ако Јанчев еднаш му поверувал на изманик не значи дека треба да му верува до крајот на животот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 35 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by OPOZICIONER Пет Сеп 03 2021, 22:00

Spored dpmne Jancev aktivno ucestvuval vo toa sto go narekuvas predavstvo. Malku e smesno da tvrdis deka Jancev ne bil svesen sto pravi.
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 909
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 35 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Nebula Пет Сеп 03 2021, 22:13

Ne da e smesno tuku e totalno blesavo. Jasen dokaz deka bacuvaat gaz na kogo ke stignat kolku tolku da go ublazat porazot sto gi ceka.

Nebula

Број на мислења : 907
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 35 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by alienmk Пет Сеп 03 2021, 22:32

Noviot vojvoda na vmro siptarska nesto izgleda gi mrazi Goce, Pitu, Gruev i Sandanski.

DPNE-kolaps - Page 35 Media-10

alienmk

Број на мислења : 308
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 35 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Саб Сеп 04 2021, 06:45

Не е судството во Македонија под контрола на Зијадин Села. Познато е кој е тој што нарачува обвиненија и пресуди. Очигледно е дека добар дел од Албанците се освестија и не им значи ништо тоа што имаат право во Берово да предадат барање на албански јазик ако бидат пронудени да емигрираат во Швајцарија или Германија за да имаат пристоен живот, а во Берово нема да отидат никогаш.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 35 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by defo Пон Сеп 06 2021, 23:40

Стефче Подржикоњов, ќе се кандидира за градоначалник, му забива ли нож на Мицето? Шо не би ме изненадило од „комшијава“!!!

_________________
Да си против „војните“ на УСА и НАТО е разум.
Да си за Путин,  е умствена состојба. Болест, и треба под итна посета на психијатар.
Да си за Апасиев и Левица е дијагноза!!!
defo
defo

Број на мислења : 3012
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 35 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Вто Сеп 07 2021, 20:12

Изгледа дека на овие избори и СДСМ и ВМРО решија да го испитаат рејтингот на коалиционите партнери, па ќе има повеќе кандидати од помалите партии. Во секој случај ќе има интересна борба во првиот круг. Вториот ќе биде веројатно со коалиционо гласање.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 35 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Вто Сеп 21 2021, 12:34

Ајде на избори небањати.

Васко Ефтов до ВМРО-ДПМНЕ:

https://mobile.twitter.com/seir_mk/status/1440249570106114057

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2034
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 35 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Пон Окт 04 2021, 13:11

Иде Дунав небањати.

DPNE-kolaps - Page 35 Media10

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2034
Join date : 2016-11-25

osa likes this post

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 35 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 35 of 38 Previous  1 ... 19 ... 34, 35, 36, 37, 38  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот