Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DPNE-kolaps

Страна 10 of 21 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 15 ... 21  Next

Go down

DPNE-kolaps - Page 10 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Teo on Сре Окт 09, 2019 6:35 pm

Teo напиша:Predavnici, ushte edno nozhe vo grbot na Grujo.

DPNE-kolaps - Page 10 Img_2080

Mora mnogu da bolele vospitnite shtom itno pochna da lizhe kaj shto plukashe.

DPNE-kolaps - Page 10 Img_2081
Teo
Teo

Број на мислења : 4938
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 10 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by luxor on Пет Окт 11, 2019 10:12 am

Почнаа да им се пикаат во шупак на албанците.

DPNE-kolaps - Page 10 Img_2106
luxor
luxor

Број на мислења : 5448
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 10 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Teo on Пет Окт 11, 2019 1:10 pm

Ljupche Zlatev prizna, komunistite se krenale proriv fashistite na 11 oktomvri. Negovite bea sorabotnici na fashistite. Zatoa za nego ovoj den e crn. Blagidarnost fo SDSM i Zoran Zaev zatoa shto se naslednici na onie shto ja izbrale vistinskata strana i go prodolzhuvaat nivnoto delo.

DPNE-kolaps - Page 10 Img_2082
Teo
Teo

Број на мислења : 4938
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 10 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC on Саб Окт 12, 2019 4:34 pm

Он мислел дека е на власт.😂😂😂

DPNE-kolaps - Page 10 Img_2058

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1162
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 10 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by luxor on Пон Окт 14, 2019 9:00 am

DPNE-kolaps - Page 10 Zombod20
luxor
luxor

Број на мислења : 5448
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 10 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Teo on Саб Окт 19, 2019 9:53 pm

DPNE-kolaps - Page 10 142
Teo
Teo

Број на мислења : 4938
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 10 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Teo on Нед Окт 20, 2019 9:16 pm

Pred Trendafil da pochne da go propoveda lazhniot patriotizam na dpsmne da mu predocham neshto...

DPNE-kolaps - Page 10 Untitl38

DPNE-kolaps - Page 10 Q12
Teo
Teo

Број на мислења : 4938
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 10 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Teo on Нед Окт 20, 2019 9:20 pm

Ovoj odlichno sfatil deka dpsmne e odgovorno za promena na imeto i kako sega se obiduva toa da go prefrli na SDSM, plus shto zakluchokot deka kje davaat samo lazhna nadezh izigruvajki patrioti a nema da napravat nishto e sosema tochen...

DPNE-kolaps - Page 10 W11
Teo
Teo

Број на мислења : 4938
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 10 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by luxor on Пон Окт 21, 2019 9:33 am

DPNE-kolaps - Page 10 316
luxor
luxor

Број на мислења : 5448
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 10 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Teo on Сре Окт 23, 2019 12:47 pm

Kaj pobegna bre Trendafile...Eve i liderot Zhmici vi go chestita praznikot...Del od chlenstvoto voodusheveno ja docheka chestitkata...

DPNE-kolaps - Page 10 144
DPNE-kolaps - Page 10 224
DPNE-kolaps - Page 10 316
DPNE-kolaps - Page 10 413
Teo
Teo

Број на мислења : 4938
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 10 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил on Пон Ное 11, 2019 4:36 pm

Ако се одлучиме наместо да живееме во Западно Балкански Резерват (Мал Шенген) да се избориме за слобода и соработка со држави што не сметаат за еднакви со нив, проблемот со името може да се реши преку ноќ. Додека и покрај сите дупења останеме на ставот дека ЕУ и НАТО се богови во кои веруваме и спремни сме да патиме за нив на земјата за да не наградат кога ќе заминеме во рајот, тешко ќе се откачиме од понижувачкото северна и бришењето на најголемиот дел од историјата и идентитетот.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6429
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 10 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by luxor on Чет Ное 14, 2019 4:41 pm

Во право е професорот.

DPNE-kolaps - Page 10 Img_2112
luxor
luxor

Број на мислења : 5448
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 10 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by luxor on Чет Ное 14, 2019 11:05 pm

Ц ц ц, катастрофа.

DPNE-kolaps - Page 10 Img_2113
luxor
luxor

Број на мислења : 5448
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 10 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил on Пет Ное 15, 2019 8:11 pm

Едно е Преспанскиот договор, а друго Уставот. За промена на Уставот е потребно и Бадинтерово мнозинство. За жал малцинствата во Македонија имаат право на вето. Право што го нема мнозинската етничка заедница - Македонците. Втората, потешка варијанта е Заев да биде осуден за поткуп на пратениците што гласаа, но тоа е тешко да се докаже.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6429
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 10 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Teo on Пет Ное 15, 2019 8:17 pm

Togash zoshto gi lazhete chlenovite deka kje go vratite imeto? Za chija promena vie obezbedivte cenzus i dvotretinsko.
Teo
Teo

Број на мислења : 4938
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 10 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by luxor on Пет Ное 15, 2019 8:37 pm

Браво за Гораст, овие се дпне а не ВМРО.

DPNE-kolaps - Page 10 Img_2114
luxor
luxor

Број на мислења : 5448
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 10 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил on Пет Ное 15, 2019 8:51 pm

Teo напиша:Togash zoshto gi lazhete chlenovite deka kje go vratite imeto? Za chija promena vie obezbedivte cenzus i dvotretinsko.
Ајде повторно да напишам дека тоа што еден будала може да го расипе. сто умни е тешко да го поправат. За жал многу работи не зависат од нас, туку и од ЕУ. Влезот во НАТО го сметам за завршена, но не неопходна работа. До евентуалниот влез во ЕУ, или напуштање на тој пат ако унијата не престане да се заебава со Македонија, за жал ќе мора да се држиме до Преспанскиот договор. Но не и да го применуваме на наша штета пред за тоа да се исполнат условите според договорот. На пример документите (пасоши, лични карти, свидетелства ...) ги сменивме иако за тоа не бевме обврзани затоа што немаме ни датум за преговори, а да не говорам за тоа дека се отворени соодветни поглавја.
Не знам кои членови сум ги лажел јас, како што лажно ме обвинуваш дека сум дел од некоја група што манипулира. Заев беше тој што лажеше дека нема да се смени уставното име. Треба ли да те потсетам на тоа и да ги поставам видеата.
Не знам ниту која будала опозицијата, а не власта ја смета за одговорна за случувањата во државата, односно дали се работи за лажен профил на некој СДСМовски бот или за внук на Богдановски. Не е нормално на еден форум за политика, како на нашиов, повеќе да се дискутира за опозицијата отколку за власта. Посебно ако се работи за власт како актуелната.


Последната промена е направена од трендафил на Пет Ное 15, 2019 8:56 pm. Мислењето е променето 1 пати

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6429
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 10 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by luxor on Пет Ное 15, 2019 8:55 pm

Пивото и пуканките ги спремивте ли?

luxor напиша:Браво за Гораст, овие се дпне а не ВМРО.

DPNE-kolaps - Page 10 Img_2114

luxor
luxor

Број на мислења : 5448
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 10 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by luxor on Пет Ное 15, 2019 9:03 pm

Продолжува сапуницата наречена „колапс на дпне“.

DPNE-kolaps - Page 10 Img_2115
luxor
luxor

Број на мислења : 5448
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 10 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Teo on Саб Ное 16, 2019 1:06 pm

DPNE-kolaps - Page 10 Img_2090
Teo
Teo

Број на мислења : 4938
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 10 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by luxor on Пон Ное 18, 2019 5:13 pm

Тотално забегаа, не знаат веќе кај тераат.

DPNE-kolaps - Page 10 Ejqnwa10
luxor
luxor

Број на мислења : 5448
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 10 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил on Вто Ное 19, 2019 11:54 am

luxor напиша:Продолжува сапуницата наречена „колапс на дпне“.

DPNE-kolaps - Page 10 Img_2115
Ајде и овде да напишам дека долгот на ВМРО е поради тоа што обвинетата за криминал и притвореничка во Шутка, Катица Јанева ја блокира сметката на ВМРО, па партијата не може парите од членарина да ги користи за покривање на трошоците за предизборни активност, односно се работи за криминална спрега на власта и судството. И ова е веројатно една од причините зошто не добивме датум за преговори со ЕУ и покрај тоа што ги прифативте Тиранската платформа, Преспанскиот и договорот за наводно пријателство со Бугарија, односно капитулиравте пред барањата на сите околни земји кои тоа го побараа.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6429
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 10 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by luxor on Вто Ное 19, 2019 3:55 pm

Сметката е блокирана затоа што сте криминалци кои ги опљачкаа граѓаните на Македонија додека бевте на власт за да станете најбогатата партија бо Европа.
luxor
luxor

Број на мислења : 5448
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 10 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Teo on Вто Ное 19, 2019 8:03 pm

DPNE-kolaps - Page 10 Img_2093
Teo
Teo

Број на мислења : 4938
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 10 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил on Вто Ное 19, 2019 8:22 pm

Може човек да се прави будали колку што сака, но факт е дека враќањето на името ќе биде макотрпна работа која е најдобро да почне по нашето членство во ЕУ доколку во меѓувреме не најдеме алтернатива како што најдовме на патот во комунизам на кој не водеше СДСМ пред плурализмот. Не е тоа работата како Заев се посрал, па Мицковски ќе пушти машина и ќе ги испере говнениците.
Ме радува тоа што и ти сметаш дека тоа што го направи Заев е лошо и треба да се исправи.
Во врска со тие наводни 400 илјади Мицковски денес ги повика ревизорите да влезат во ВМРО и да извршат ревизија на сметките и на партијата и на изборната сметка, за да прекине јадењето фекалии (народски кажано говна) од страна на власта како што ги јадеа за наводните криминални хидроцентрали на идниот премиер. Нешто што надлежната институција ДКСК едногласно го отфрли.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6429
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 10 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 10 of 21 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 15 ... 21  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот