Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

+6
Teo
Luxor
PRVOBOREC
osa
nino
defo
10 posters

Страна 1 of 12 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Next

Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници Empty СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил Нед Јан 13 2019, 09:35

Гледам дека за актуелниве настани повеќе се пишува на темата ДПМНЕОФЦИ (како што погрдно власта ги нарекува Вмровците) ДУИ и останатите албански партии нема да имаат проблем и да го менуваат името додавајќи му северна, затоа што и до сега немаа Македонија во името. Од љубов кон државата. СДСМ ќе треба да стане СДССМ (Социјалдемократски СС на Македонија, Сојузот на Роми на Амди и ПЦЕР на Самка ќе треба да додадат Северна во името. Не знам дали партија ќе формираат и следбениците на Мијалков, односно 8те пребегани од ВМРО и Панчо Минов. Да не кажам северните платеници. Не очекувам дека власта ќе оди на предвремени избори, односно дека мисли дека навистина има 2/3 мнозинство, односно дека може да го купи народот како што купуваше пратеници. На сите странци што се заебаваат со нас и ни го честитаат името што ни го наметнаа на сила со помош на Заев им посакувам во иднина тоа да им се врати на нивните земји.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by defo Нед Јан 13 2019, 09:49

И да се смени темава во мудростите на Трендафил, ако може администрација?Very Happy

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил Нед Јан 13 2019, 09:52

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници In-memoriam-360x217

Ќе се бориме Република Македонија да воскресне и делото на македонските Понтиј Пилатовци да не успее.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил Нед Јан 13 2019, 09:54

defo напиша:И да се смени темава во мудростите на Трендафил, ако може администрација?Very Happy
Ако не беше сменета темата ДПМНЕ-ОФЦИ и многу други, безобразно пристрасно би било ако се смени името на оваа тема. Бидете силни и издржете. Сите сме, се надевам рамноправни на форумов и дека нема да се воведува цензура.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Luxor Нед Јан 13 2019, 10:35

Не би го сменил името Трендо, ама веќе имаме тема што одговара на твоите барања.

https://melnica.forummk.com/t499-topic#23323

Имаш право на приговор во наредните 30 минути после тоа доколку не реагираш ќе сметам дека си согласен со предлогот на Дефо. Very Happy Very Happy Very Happy
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил Нед Јан 13 2019, 10:43

Оваа тема не е само за СДССМ туку за сите партии и поединци што го поддржуваат укинувањето на македонскиот народ и држава и формирање на нов народ со истото име и нова држава на истата територија.

Да продолжам на темава за нешто што има направено некој што не е северномакедонски социјалдемократ туку од ДУИ.
Новинарот на СМРТ2 (Северно Македонска Радио Телевизија) не го спомнува името на најдобриот (според ИХФ) ракометар на Македонија на мечот со Јапонија, Столе Стоилов, не го спомнува неговото име, туку го нарекува број 5. Традиција за сегашната владеечка коалиција, која на пример ВМРО-ДПМНЕ го преименува во ДПМНЕ, Македонија во Северна Македонија ...

https://www.facebook.com/infosport.mk/videos/716243315422053/

Претпоставувам дека го разбирате коментарот под видеото на линкот затоа што албанскиот го прогласивте за втор официјален на целата територија на Северна Македонија (името што ни го наметнавте), но за секој случај еве ви превод.
Албанскиот спортски новинар во МТВ2, Мустафа Адеми, целосно го игнорира името на Стојан Стоилов.
Пази богати, новинарот на северно македонската телевизија не бил северно македонски туку албански.
На Стојанче сте му лути затоа што не прифаќа двојазичност на целата територија ниту вашето име за Република Македонија. Новинарот, патем прима плата и од Македонците, не само од северните Македонци и етничките малцинства.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Luxor Нед Јан 13 2019, 10:46

Добро ајде нека ти биде, темава останува со ист наслов.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил Нед Јан 13 2019, 13:26

Благодарам.

Сепак има луѓе од СДСМ што ја прославија победата на северно Македонците против Македонците. На пример градоначалникот на Ѓорче Петров, Александар Наумоски.

https://infomax.mk/wp/срам-за-патриотско-ѓорче-наумовски-ја/_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил Нед Јан 13 2019, 14:57

Бидејќи не сакате да дискутирате за големото дело на оваа коалиција, промената на името и покрај тоа што референдумот за тоа пропадна, ајде ќе дискутирам за малку поопипливи работи. Македонија падна од 31 место во 2014 на 68 место на листата на Форбс за водење на бизнис за минатата година. На листата на Траспаренси Интернешенел сме на 107 место. Во 2018 година имаме пад за 17 места, а во 2017 за 24. За две години 41 место во однос на времето на ВМРО. По купувањето на пратеници за изгласување на ново име на државата спротивно на волјата на народот сигурно ќе паднеме уште повеќе.


Повеќе овде

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил Нед Јан 13 2019, 16:48

Груевски пред неполни две години, кога Заев се колнеше дека нема да има менување на Уставот тврдеше дека цел на инсталирањето на оваа власт е промена на името и идентитетот на државата, што се покажа како точно.Еве и други видеа
_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Teo Нед Јан 13 2019, 17:02

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници Dwy5k5-Ws-AAv-R0-S
Teo
Teo

Број на мислења : 5089
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил Нед Јан 13 2019, 17:10

Еве уште едно видео како градоначалникот на Ѓорче Петров го прослави кастрирањето на македонскиот идентитет и историја. Како тој да е кумот.

https://www.facebook.com/gjorcePatriotsko/videos/937801693091198/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Teo Нед Јан 13 2019, 17:19

Zoshto bre ne ti se dopagja slikichkata shto ja postirav? Od tviter profilot na Losh gze ja simnav, verojatno negovo lichno delo. Zboruvaj mi sega kako ti si bojkotiram a ne dpne-ofca shto ushte plache za stapot na poraneshniot pastir zoshto na noviot ne se naviknala.
Teo
Teo

Број на мислења : 5089
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил Нед Јан 13 2019, 17:40

Не загледав дека десно е и Мицковски кој има пасивна вина за промена на Уставот, односно не излезе на време од Собранието, па ќе беше потешко да се купуваат пратеници. За волја на вистината не може да ја сакаш Македонија, а во исто време да ги сакаш и најголемите во моментов македонски душмани, САД, НАТО и ЕУ. За жал веќе сме во војна за нашите човекови права и секој што ќе се бори за тоа е добредојден. Ако и СДСМ собере сили да ги шутне предавниците и да ги суди, со некој евентуално нов лидер, ќе го поддржувам. За жал мали се шансите за тоа затоа што партијата од 2001 година е вазалска.
Гледам дека поради слобода на говорот на СМРТ, државната телевизија, кажуваат дека во Вевчани Груевски доби Нобелова награда во категоријата Далечни достигнувања, а ја премолчеа нобеловата за мајката на т.н. премиер Зоран Заев во категоријата Кај те родив, кај се запустив. Да не зборуваме за пораката „Забранет влез за кучиња и северо македонци.“

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by nino Нед Јан 13 2019, 18:01

да ве ебе Грујо сите вас дпмне-овците. извадете ја главата од газот

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил Нед Јан 13 2019, 22:01

Груевски е далеку од Македонија, па не знам зошто го споменуваш на тема која се однесува на актуелната власт. Има доста теми, огромно мнозинство на форумов во кои се пишува за историски настани. Груевски не е премиер од 18 јануари 2016 година. Пред 3 години. Ако некој не ебе тоа се Заев, Ахмети и останатата ситна боранија од помалите партии на албанското и ромско малцинство. Ги заборавив и осумтемина бегалци од ВМРО.
Во врска со ковчегот на кој пишува Македонија. Тоа е желба на некого можеби, но Македонија не е мртва. Живее во срцата на стотици илјади Македонци ширум светот кои ќе се борат за казнување на тие што вршат обид за нејзино уништување. Ако сме се повратиле по милениумско ропство од различни поробувачи, сигурно ќе го сториме тоа повторно.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by nino Нед Јан 13 2019, 22:29

па гледам го величиш грујо во темава. грујо е еден обичен криминалец исто ко заев. ист ко и сите други политичари.
ги набројуваш сите партии а ги забораваш дпмне, ко они да не се дел од ова сценарио. сите се заедно. само парите им се важни.

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by osa Нед Јан 13 2019, 23:51

трендафил напиша:Гледам дека за актуелниве настани повеќе се пишува на темата ДПМНЕОФЦИ (како што погрдно власта ги нарекува Вмровците) ДУИ и останатите албански партии нема да имаат проблем и да го менуваат името додавајќи му северна, затоа што и до сега немаа Македонија во името. Од љубов кон државата. СДСМ ќе треба да стане СДССМ (Социјалдемократски СС на Македонија, Сојузот на Роми на Амди и ПЦЕР на Самка ќе треба да додадат Северна во името. Не знам дали партија ќе формираат и следбениците на Мијалков, односно 8те пребегани од ВМРО и Панчо Минов. Да не кажам северните платеници. Не очекувам дека власта ќе оди на предвремени избори, односно дека мисли дека навистина има 2/3 мнозинство, односно дека може да го купи народот како што купуваше пратеници. На сите странци што се заебаваат со нас и ни го честитаат името што ни го наметнаа на сила со помош на Заев им посакувам во иднина тоа да им се врати на нивните земји.za vreme na rezimot koj go poddrzuvash ,ni bukva nemoeshe da pisheme ne pa tema da otvorime i ko tebe sega da pishueme ...odma ne jadeshe pomrachina .....i ti ke kazuesh isto bilo...more odi begaj bre ...treba da ste blagodarni za dobrinata na premierot Zaev shto ushte dishite ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16480
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил Пон Јан 14 2019, 08:27

Апсолутна лага. Имаше многу повеќе опозициони (соросоидни) електронски и печатени медиуми отколку сега и полицијата не гонеше за нешто напишано на социјалните мрежи. Бранко Тричковски пишуваше за своите соништа (по кои веројатно се будел со влажни гаќи) за убиство на тогашниот премиер дури и кога се повлече од премиерското место. Странските тајни служби и амбасади со милиони евра ги финансираа опозиционите гласила. Да не кажам предавниците. Медиумите, и тие што ја поддржуваа власта ги пренесуваа соопштенијата на опозицијата, што сега не е секогаш случај. Од карневалот во Вевчани имаше цели стории што сега ги нема.
Не велам дека во Северна Македонија во која сте живееле изгледа и тогаш работите изгледале другачие. Очигледно живееме во различни светови. Јас во свет во кој секој народ има право сам да се индентификува и да си избере име. Вие во свет во кој сметате дека има народи од прв ред (Грци, Албанци ...) кои се над тие од втор ред (Македонци ...)

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Teo Пон Јан 14 2019, 09:41

Kako bre makedoncite narod od vtor red? Neli bog gi stvoril desetiot den? I drugi moronshtini vo koi vie dpne-ofcite veruvate. Shto se odnesuva do mediumite, zoshto kukash, za vreme na tvojot pastir edinstveno Telma beshe proopoziciska, sega vie ja imate Alfa. Nemoj da se glupirash i pishuvas referati za A1, Velija go donese tvojot pastir na vlast i koga interesite im se razidoa za nekolku meseci televizijata beshe zatvorena.
Teo
Teo

Број на мислења : 5089
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил Пон Јан 14 2019, 09:52

Заев ги прави Македонците граѓани од втор ред. Колку остана што не исполнил од Тиранската платформа на Еди Рама? А нели ветуваше на пример дека нема да има промена на Уставот пред изборите. Сакаш ли да ти дадам линк ако си го заборавил тоа што се случуваше пред неполни две години?
Да напишам и дека за влез на Македонија во НАТО притискаат САД и веројатно ќе влеземе како Северни во оваа северно атлантска организација иако немаме врска со Атлантикот. За ЕУ САД нема да притискаат па Грците и Бугарите тоа ќе го користат за барање на нови отстапки. А САД притискаат затоа што не сакаат територијата на според вас Република Северна Македонија да помине во Евроазиската заедница на држави. Кои немаат намера да ги кршат нашите човекови права и кои стануваат империја со иднина, за разлика од оваа во заоѓање.
Приказните за мали деца дека лидерите што ја почитуваат волјата на народот се популисти, а тие што примаат наредби од т.н. длабока држава директно или како во нашиот случај преку амбасадор се врв на демократијата тешко можат да поминат низ мозокот на нормални луѓе, но со пропаганда се ствара масовно лудило. Уште има луѓе што веруваат дека Садам Хусеин има средства за масовно уништување или дека во Либија или Сирија сега е подобро откако ги окупира НАТО целосно или во делови. Од Сирија нема бегалци од деловите што се под контрола на владата, туку од „ослободените“. И од Македонија ќе има повеќе бегалци сега кога станавме Северна. Веројатно целта е да се иселат Македонците од Македонија, а овде да се населат бегалци и територијата да биде чистилиште од каде заоадните земји че си зимаат луѓе што им требаат за работа, а да не увезуваат со нив и терористи.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Teo Пон Јан 14 2019, 10:03

A da kazheshe od kade ja kupi kristalnata topka za gledanje vo idninata? Ili na gravche gledashe? Eventualno mozhebi na sholja kafe. Zhelba stisna li?

P. S. So ogled na toa shto ti si obozhavatel na diktatori ne me iznenaduva tvojata zhelba da zhiveesh vo Evroaziskata unija.
Teo
Teo

Број на мислења : 5089
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил Пон Јан 14 2019, 10:19

Сакам да живеам таму каде што не се обидуваат да ми го сменат насилно идентитетот. Тие што се за северна Македонија треба да создадат нова нација, северномакедонци, а не да го користат името Македонци од каде што потекнуваат, затоа што има Македонци што имаат корени со векови. Не може да биде Македонец некој што не знае дали корените му се со Илинден, АСНОМ или со референдумот во 1991 година ако Заев така договори со Борисов и тој што корените ги влече многу поодамна. Од античката историја одамна се откажавте и античките Македонци ги сметате за Грци и покрај тоа што историските факти говорат дека се работи за два различни народи што војувале еден со друг. Еве една реченица од филипиките на Демостен за која не верувам дека си слушнал. „Филип не е ниту Хелен, ниту има нешто со Хелените, не е ниту варварин, туку е од чумата македонска, од која човек ни роб не би купил“. Таа зборува и за вековната „љубов“ на Грците кон Македонците.
За развојот на државите зборуваат фактите. Кина, на пример, е земја со најголемо производство на светот и со двоцифрен во проценти пораст на БДП, многу поголем од просекот на САД и ЕУ. Нема ни долгови, туку должници. САД на пример. Македонија со Заев станува посиромашна од било која земја на ЕУ затоа што имаме помал пораст на БДП.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Teo Пон Јан 14 2019, 10:31

Toa ti se vika vernost, bravo Trendafile komunjaro stara. Koj za shto ti za komunizmot. Patem, kako shto deneshnite grci nemaat vrska so Demosten taka ni vie dpne-ofcite nemate nikakva vrska so Aceta. Posle tolku meshanje na genite na Balkanot toa e povkje od glupo i balkancite, tuka mislam na site moroni koi go naseluvaat Balkanskiot poluostrov tochno zaradi tie idiotshtini sluzhat za potsmev na civiliziranite nacii.

Teo
Teo

Број на мислења : 5089
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил Пон Јан 14 2019, 18:30

Да не бевме ние, сегашните Македонци, името Македонија немаше да биде живо име туку античко. Веројатно си млад што не го памети времето кога во Грција беше забрането името Македонија. Не се работи за некое многу дамнешно време туку за помалку од половина век. Гледањето дека генетски се определува нацијата е фашистичко. Може човек од друга раса, црнец на пример, да се чувствува како Французин и тоа е негово индивидуално право неврзано со гени. Во случајот со Македонија еден амнестиран криминалец поддржан од меѓународна банда сака да кастрира дел од мојот идентитет. Јас не се мешам во твојот, тоа е твое индивидуално право. Најмалку може Амди Бајрам или некој платеник да одлучува за нешто што е исклучиво мое право.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 12 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот