Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

+6
Teo
Luxor
PRVOBOREC
osa
nino
defo
10 posters

Страна 2 of 12 Previous  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Next

Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 2 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Teo Пон Јан 14 2019, 19:02

Sto se grizish, se shto treba da napravish e da odish i da se potpishesh na inicijativata na Prometejcho i ako soberete 150 000 potpisi da odish i da glasash da go vratime FYROM.
Teo
Teo

Број на мислења : 5089
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 2 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил Вто Јан 15 2019, 08:13

Во пасошот не ми пишуваше FYROM, а како Република Македонија ни се обраќаѓе огромното мнозинство земји.
Дека тоа што го пишуваш дека вазалска власт значи двојна диктатура, една од „газдите“, друга од домашните предавници ќе видиме во живо. По наредба на странците без потпис на Претседателот ни се смени името и идентитетот на македонскиот народ, сега за лично задоволство домашните предавници без потпис од Претседателот ќе го објават законот за јазици. Очигледно дека отпадниците од ВМРО сепак биле уценети и(ли) купени од странците, а не од домашната власт, па не би гласале за импичмент на Иванов, односно дека се предавници за еднократна употреба.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 2 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Teo Вто Јан 15 2019, 10:11

Shto se grizish bez potreba, eve vo april kje ima predvremeni zaedno so pretsedatelski, doagjate na vlast i vednas go apsite i sudite teroristot Talat, isto kako shto gi amnestiravte teroristite koga glasavte za avtentichno tolkuvanje na zakonot za amnestija i ne ja ukinavte teritorijalnata pidelba (iako tochno za toa baravte nad 60 pratenici) i toa vo vreme koga imavte apsolutna vlast, mnozinstvo gradonachalnici, pretsedatel i vlada poddrzhana od 63 pratenika.
Teo
Teo

Број на мислења : 5089
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 2 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил Вто Јан 15 2019, 14:00

Многу си сигурен дека ќе успеете да ги украдете изборите? Има и други решенија за кои нема да пишувам затоа што не сакам да повикувам на насилство, но тие што ја знаат историјата знаат дека тоа било успешно во минатото кај повеќе народи доведени во наша состојба.
Еве ти мислење од поранешната претседателка на Унијата на жени на СДСМ инаку професорка на правниот факултет за најновиот бисер на марионетската власт, Законот за употреба на јазици за кој кога ќе се ослободиме некој сигурно ќе оди во затвор, а можеби ќе биде обесен или стрелан ако се укине смртната казна.

https://infomax.mk/wp/астеруд-џафери-флагрантно-го-крши-уст/
_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 2 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Luxor Вто Јан 15 2019, 16:26

А зошто некој би крадел избори кога за противник има таква килава опозиција како вас дпмне-офците? ХидроЖмицко се сили со избори додека Јанушев тврди дека ќе ги бојкотирате, па вие и самите не знаете што сакате. Единствениот спас може да ви биде само ако под притисок на странците владеачката коалиција се откаже од предвремени. На твое место не би ни размислувал за други опции како други народи. Толку сте храбри што одржувавте средби со граѓаните во Свирипичино додека парламентот ги ратификуваше и спроведуваше договорите со Бугарија и Грција. Стрелање и бесење ниту Путин не спомнува, очигледно сте зрели за жолто комбе бидејки со губењето на власта полека го губите и разумот. Секоја чест на Заев и СДСМ не само што ве срушија од власт туку со "математички точна и хируршки прецизна" политика ве донесоа на раб на нервен слом. Сега им преостанува само да најдат доволно место за сите полудени дпмне-офци во специјалните установи.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 2 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил Вто Јан 15 2019, 17:19

Ајде да почнам од тоа дека велепредавници традиционално не се суделе на затворски казни. Се разбира дека не сум за изрекување на казни со сомнителни и фабрикувани докази како што се прави сега. Кога СЈО на пример не им дава ЦДиња со снимени материјали на кои нема државна тајна, само затоа што на нив лесно може да се види кога е снимен разговорот или кога е вршена интервенција во снимката. Бесење, електрични столици, труење со хемикалии нема во Русија, но има во САД, нашиот стратешки парнер, кој според Њујорк Тајмс размислува да го напушти НАТО.
Законот за употреба на јазиците прво не е донесен со 2/3 мнозинство туку со 64 гласа, потоа на криминален начин е злоупотребено европското знаменце. Има и доста членови спротивни на Уставот, посебно кога се работи за употреба на јазик на малцинство само во општини во кои најмалку 20% од населението е од таа етничка заедница. А овој закон донесен веројатно од луѓе со сомнителни ментални способности би требало да се применува и во општини во кои нема арнаути. Ниту еден единствен.
Што се однесува до крадењето крадевте и на локалните избори и на референдумот. На него немаше прегласување затоа што истиот не беше успешен и со украдените гласови.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 2 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Luxor Вто Јан 15 2019, 17:43

Побарај помош додека е време. Ти и останатите дпмне-офци не сте тие што ќе кажете кој е велепредавник а кој херој. И ако успеете да се излечите пак благодарете му на Заев кој ќе ве внесе во ЕУ, скоро имаше емисија на која тврдеа дека лудниците таму имаат одлични услови и персонал.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 2 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил Вто Јан 15 2019, 18:12


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 2 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Luxor Вто Јан 15 2019, 18:34

Браво, браво, ама да те прашам да не знаеш случајно која била првата македонска химна која заедно со Хеј словени била исполнета на заседанието на АСНОМ во Прохор Пчињски?
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 2 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил Вто Јан 15 2019, 18:47

Изгреј зоро на слободата. Напишана е првично на бугарски јазик, а на македонски ја превел Коста Солев Рацин (Кочо Рацин). Во тоа време лидер на Бугарија бил пријателот на Македонија, Георги Димитров. Вистински пријател, не од типот на Бојко Борисов или Алексис Ципрас. Ставовите на Георги Димитров за Македонија се поблиски до моите, отколку твоите, на Зоран Заев или Никола Димитров.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 2 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Luxor Вто Јан 15 2019, 18:59

Точен одговор, еве ја во изведба на хорот на Бигорски манастир. Зборовите верувам ги знаеш? Ама што мислиш зошто бугарска песна е земена како химна на Македонија на заседанието на АСНОМ?


Текстот и музиката на химната се на бугарскиот композитор од Стара Загора Александар Морфов. Повеќе извори тврдат дека текстот е напишан на бугарски јазик, меѓу кои и историчарот од МАНУ Блаже Ристовски.

https://mk.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D0%B7%D0%B3%D1%80%D0%B5%D1%98_%D0%B7%D0%BE%D1%80%D0%B0_%D0%BD%D0%B0_%D1%81%D0%BB%D0%BE%D0%B1%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D1%82%D0%B0

Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 2 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил Сре Јан 16 2019, 08:36

Точно е дека изворно Изгреј зоро на слободата е напишана од бугарски автор но не како химна на Бугарија. И југословенската химна Хеј Словени е напишана од словачкиот свештеник, поет и историчар Саво Томашик со име Хеј Словаци, во 1834 година. Самиот автор подоцна го има сменето текстот во Хеј Словени, а музиката е напишана за Сесловенскиот конгерс во Прага во 1848 година. За среќа малку од словенските народи имаат фашистички погледи, па Словаците никогаш не рекле дека своеврено Југословените биле Словаци, како што тврдат Бугарите и некои Македонци од политички причини за Изгреј зоро.
Да се вратам на актуелните политички настани.

На Фејсбук Апасиев му ја затна поганата муцка на Фрчковски кој тврдеше дека власта имала право да објавува закони без потпис од Претседателот на Македонија со објавување на пресуда на Уставниот суд за случај кога СДСМ порано се обиде да го направи истото за што ако не нешто во полза на Албанците (Законот за знамиња) во време кога претседател на Собранието беше Тито Петковски. Уставниот суд во пресудата јасно наведува во кои случаи може да се објави закон без потпис на Претседателот.
Првиот случај се однесува на смрт, оставка, трајна спреченост или престанок на мандатот на претседателот на Републиката по сила на Уставот кога функцијата претседател на Републиката, до избор на нов претседател на Републиката, ја врши претседателот на Собранието.
Вториот случај се однесува на настапувањето на условите за престанок на функцијата претседател на Републиката што го утврдува Уставниот суд на Република Македонија по службена должност.
Третиот случај се однесува на спреченост на претседателот на Републиката да ја врши функцијата, кога го заменува претседателот на Собранието.
Според Судот, во конкретниов случај, не е исполнет ниту еден од условите предвидени во Уставот кога функцијата претседател на Републиката може да ја врши претседателот на Собранието или тој да го заменува.

http://ustavensud.mk/?p=7259
И сега не е исполнет тој услов.
Малку и за Фрчковски кој се обиде да ја искористи професорската титула за да лаже. Ова доколку нема здравствени проблеми па заборавил на пресудата на Уставниот суд и на членовите од Уставот што самиот ги има напишано. Доколку лаже свесно, УКИМ треба да размисли за одземање на професорската титула и отстранување од Универзитетот.


СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 2 Frcko-apasiev-700x594_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 2 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил Сре Јан 16 2019, 10:22

Интересно е што ниту еден „сериозен“ медиум, телевизија или весник, не ги споменува ниту преписката на Фрчковски и Апасиев ниту пресудата од 1998 година на Уставниот суд. Дали се малоумни па не знаат за ова, платени или уценети? Зарем треба со часови да претражуваме на интернет за да ја дознаеме вистината. Јас лично мислам дека мал дел се платени, а поголемиот дел уценети од „демократската евроатлантска“ власт. Дај Боже да грешам.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 2 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Teo Сре Јан 16 2019, 12:05

C c c, pak si napravil glupost i si se upikal vo shupakot na zlostavuvanoto klisarche koe pak e upikano vo shupakot na Zhmicko, glavniot igrach napikan vo shupakot na tvojot neprezhalen diktator Grujoshesku. Realno se oddalechuvash od kluchnata cel na sekoja dpne-ofca posredno ili neposredno da se napika vo shupakot na Grujokio.
Teo
Teo

Број на мислења : 5089
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 2 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил Сре Јан 16 2019, 13:31

За мене од се е важно тоа што Уставниот суд веќе има донесено одлука дека во ситуација кога имаме Претседател на државата не може претседателот на Собранието да испрати закон за објавување без негов потпис. Поптполно ми е сеедно дали на тоа се сетило, според тебе клисарче, а не и некој од препаметните предавници експертутки од типот на Фрчковски, на пример. Останува фактот дека оној момент кога во Македонија ќе има правна држава директорот на Службен весник ќе мора да оди во затвор, ако немаме револуција за ослободување. Ако се ослободиме со борба веројатно не ќе има места по затвори, па ќе има смртна казна за предавниците. Во секој случај не би сакал да сум во кожата на било кој поддржувач на антимакедонизмот. Ни во твојата. Не го посакувам тоа. Само пишувам врз основа на тоа што се случувало во сите земји што биле и се откачиле од нашата ситуација. Виетнам, на пример. Кај нас окупацијата е воведена во поблага форма, па се надевам дека и последиците по вас ќе бидат исто така поблаги.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 2 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Luxor Сре Јан 16 2019, 15:53

Свесен ли си дека ова што го пишуваш е во најмала рака непресметливо вклучително и заканите насочени кон политичките неистомисленици? Прво не сме повеќе во средината на 20 век. Второ примерот со Виетнам ти е апсолутно глуп и е додатен доказ дека си зрел за жолто комбе.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 2 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил Чет Јан 17 2019, 09:35

+Еден од најголемите, веројатно најголем лидер на денешницата, рускиот претседател Воладимир Путин во врска со Македонија изјави:
„Минатата година, поради форсираното зачленување на Република Македонија во НАТО дури беше покренат процес на донесување уставни амандмани и промена на името на државата, ревизија на основите на македонскиот национален идентитет. При тоа е игнорирана волјата на македонските гласачи – референдумот за промена на името на државата пропадна, но надворешниот притисок продолжи“.
Да потсетам дека бришење на народи не е новина за земјите од НАТО. Тоа е направено врз Индијанците во САД, Евреите во Европа, Македонците во Грција. Сега се прави и врз Македонците во нашата држава, т.н. Северна Македонија. За жал со помош на домашни заевисти. (Термин што треба да се воведе за квислинзи. Зошто да спомнуваме странски предавници кога за жал ги имаме дома)

https://expres.mk/putin-za-makedonskiot-nacionalen-identitet-vo-intervju-za-srpski-vesnici/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 2 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Teo Чет Јан 17 2019, 10:06

Bravo Trendafile konechno me poslusha i si najde vistinski diktator za idol. Problem e shto vo sluchajot so Makedonija toj e bezglasna bukva. Vo pogovorkata "kuchinjata laat karavanot si vrvi" tvojot idol Putin e sinonim za kuchinjata.
Teo
Teo

Број на мислења : 5089
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 2 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил Чет Јан 17 2019, 10:53

Само сум реален. Да не беше Русија Исламската држава ќе постоеше и ќе се ширешље. Русите се најзначаен фактор за нејзиниот скор крај. Исто и за победата над фашизмот. Во секој случај тоа што го сметаш Путин за непријател на СДССМ и ДУИ можеби ќе направи да ми стане идол доколку успее во ОН да го спречи кршењето на човековите права на Македонците од страна на НАТО, ЕУ и заевистите.
Ќе бидеш ли љубезен да ми покажеш некоја листа на светски лидери на која Путин не е на првите три места. Што направил Путин протв Македонија па што го мразиш толку. Не се покажаа ли ако ја користам твојата терминологија во Сирија како кучиња што лаат на Исламската држава токму тие што ги сметаш за богови. а Русија останува до уништувањето на последниот од ваите исламисти. Си размислил ли зошто од Сирија може да се занемари бројот на бегалци од териториите што беа под контрола на Асад, а бегаа од деловите во кои беа исламистите и сириските заевисти (платеници на западните земји).

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 2 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил Чет Јан 17 2019, 11:19

Министерството за по надвор има испратено појаснување до Грција дека под македонско се подразбира само државјанство, а во никој случај не и националност. Што би рекле дека на вас заевистите не ви паѓа на ум дека под македонска националност може да се подразбере и македонски идентитет, односно дека колку сум јас Македонец, толку е (да повторам) Македонец и Али Ахмети кој се изјаснува како Албанец и ништо повеќе од тоа.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 2 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Teo Чет Јан 17 2019, 11:34

C c c, te zabole shto tvojot idol e nebiten za makedoncite. A da, javi koga vo ON ke go stopira dogovorot megju Makedonija i Grcija. Vo megjuvreme nauchi deka nikoj ne mozhe da ti go odzeme identitetskoto chuvstvo zatoa shto e chuvstvo a ne ime na drzhava.
Teo
Teo

Број на мислења : 5089
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 2 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил Чет Јан 17 2019, 13:13

Ајде да напишам и дека кога ја отворав темава не мислев на сите Албанци и Роми, туку на политичарите од парламентарните партии и овците што немаат индивидуални квалитети, па се лепат на партиите за да искористат нешто како стадо.
Еве еден обратен пример. Видете што пишува една Македонска од Ромската етничка заедница. Можеби некој Македонец ќе се засрами после тоа. Ако не е вакциниран од срамење.

https://infomax.mk/wp/сали-лојална-сум-на-мојата-татковина-з/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 2 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Teo Чет Јан 17 2019, 16:18

трендафил напиша:Ајде да напишам и дека кога ја отворав темава не мислев на сите Албанци и Роми, туку на политичарите од парламентарните партии и овците што немаат индивидуални квалитети, па се лепат на партиите за да искористат нешто како стадо.

Shto ubavo se opishuvash sebesi i tvoite partiski drugarchinja od dpne-predavnichka.
Teo
Teo

Број на мислења : 5089
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 2 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by osa Чет Јан 17 2019, 18:16

Bogami epten si mu plesnal u faca na trendafilcho....ama kaj ima kapacitet da te razbere ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16480
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 2 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by PRVOBOREC Пет Јан 18 2019, 11:48

Небањат додека пишуваше глупости не забележа дека љубовта кон твоите бивши коалициони партнери е пуштена на најјако кај тебе па само на СДСМ си им додал овци, додека за ДУИ и Амди наставката евци. Што и да правиш, кај и да одиш, што и да пишуваш ќе си останеш небањат. Тоа не е физичка туку психичка состојба која се манифестира преку омраза кон сопствените сонародници.
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 2 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 12 Previous  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот