Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

+6
Teo
Luxor
PRVOBOREC
osa
nino
defo
10 posters

Страна 10 of 12 Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Next

Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 10 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил Пет Јун 28 2019, 20:33

За тоа дали ќе добиеме датум за преговори со ЕУ или Заев лажеше цела година заедно со придружбата. Сигурен сум и дека нема да добиеме датум за преговори во октомври, за жал.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 10 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Luxor Пет Јун 28 2019, 20:36

Аха, значи замена на тези, нимфомакс лаже ама и за тоа ќе го обвиниме Заев. Тоа е дијагноза
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6498
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 10 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил Сре Jул 03 2019, 07:18

Има само едно болно прашање. Дали Македонија предводена од Заев ќе излезе будалетинка што си го смени името без да обезбеди гаранции за членство во ЕУ.
Еве уште една глупост во која е затечена целата мафија што работеше активно на промена на името. По појавата во јавност на мислењето на генералниот секретар на владата Драги Рашковски дека Италијанците се „цигани“, а Италија е „ебиветер држава“, сите молчат како риби. И претседателот Пендаровски и премиерот Зоран Заев и представниците на газдите, амбасадорите. Еве што вели пранешниот дипломат и актуелен колумнист на Дојче Веле Артим Зеколи за случајот.
“Што е посрамно и погадно: Одбивањето на Заев да го отпушти својот најблизок соработник расист, игнорирањето на претседателот Пендаровски кој не сака да го осуди говорот на омраза кон Италијанците и Ромите или молкот на амбасадорите на ЕУ кои ќе ја продолжат соработката со вакви луѓе што мразат и фашисти”

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 10 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Luxor Сре Jул 03 2019, 09:23

Ц ц ц, овој уште плаче за фотелјата што не ја доби, а не верувам и дека било која влада ќе му ја даде.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6498
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 10 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил Сре Jул 03 2019, 11:15

Расизмот на Рашковски е полесниот правен случај за разрешување. Поинтересна е реченицата во која Рашковски споменува вообичаена провизија од 10 до 15% во врска со тендерот за опрема за контрола на авио сообраќајот. Дали на секој тендер владата лапнува најмалку 10%.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 10 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by OPOZICIONER Сре Jул 03 2019, 11:35

Sto ne prasuvase taka koga Mile i Grujo dogovaraa dvaeset procenti od " zutite" za kreditot od 500 milioni evra za avtopati.
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 943
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 10 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил Чет Jул 04 2019, 12:53

Заебанција и провокација од страна на партиската пеачка на СДСМ Тамара Тодевска и амбасадата на САД. Го сменија текстот на химната од која ги исфрлија стиховите во кои се споменуваат Гоце Делчев, Питу Гули, Даме Груев и Јане Сандански. Наводно се работело за ненамерна грешка. Кој нормален ќе поверува дека не се работи за експеримент да видат како тоа ќе помине во време кога ванчомихајловистот Зоран Заев го . Да видиме дали за „грешката“ Тамара и организаторот ќе биде казнета согласно законот за заебавањето со Македонија и Македонците преку играњето мајтап со химната. Наместо да реагира власта и министерството за надворешни работи со протест до амбасадата на САД реагираат само поединци и македонски организации. Од страна на СДСМ, отпадниците од ВМРО-ДПМНЕ, Албанците и Ромите молк.
Еве како еден нормален Македонец ја пее химната_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 10 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by OPOZICIONER Чет Jул 04 2019, 13:08

Ne e prvpat Tamara da go oee istiot trkst. Taka ja ispea himnata i vo 2013. Togas nesto ne se bunevte za toa.
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 943
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 10 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил Чет Jул 04 2019, 19:01

Во 2013 година, доколку било така како што тврдиш, немавме Преспански договор ниту ја препишувавме историјата под бугарски диктат. Немаше ни случај странски државник (Ципрас) да биде пречекан без химна. Нешто многу извинувања имаме за кусо време. Рашковски им се извинува на Италијанците за расистичките изјави дека биле „цигани“, а државата им е „ебиветер“. Тамара и амбасадата на САД се извинуваат за погрешната химна. Не очекував Заев да даде изјава за нешто што е во надлежност на обвинителството. Дали премиерот е излапен или свесно излажа дека химната секогаш се изведувала, како да не беше присутен на пречекот на Циправ пред владата. Тамара и амбасадата на САД треба да се појават на суд кој треба да одлучи дали ќе им се земе како олеснителна околност ако прекршителите на законот докажат дека се работи за ненамерна грешка. Во 2013 година Тамара не ја користеше погрдната и непотребна додавка северна за Македонија, ниту пееше на парада со која хомосексуалците се мајтапат со сексуално класичните луѓе. Сето тоа по наредба од „големиот татко“.
Во разговорот на Груевски и Јанакиески никаде не се споменува провизија, посебно не вообичаена. Разговарано е за попуст.
Во секој случај има пеачи што ја изведуваат химната без грешка. Не само Игор Дурловски. И сега вашиот Крсто Мукоски е еден од тие._________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 10 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Luxor Чет Jул 04 2019, 19:20

Значи така лицемеру, гревот на Тамара не е во тоа што ги испеала истите стихови што ги пеела во 2013 туку што пеела на евровизија и на прајдот. Ама кога Жмицко ти кажува во фаца дека од позиција на власт ќе ги почитува договорите со Бугарија и Грција тогаш молчиш.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6498
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 10 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил Чет Jул 04 2019, 20:56

Ако еднаш и е простено не значи дека може да го прекршува законот кога ќе посака. Безобразно е тоа што премиерот јавно практично даде насока неговите две обвинителства да не преземаат ништо против прекршокот. Гледам аналитичарот Даме Чкатроски кој не е правник се обидува да прогласи екстериторијалност, односно дека Македонија не моѓе да гони за прекршок сторен на територијата на САД (нивната амбасада). Како да сме будали па не знаеме дека обвинителството го гони Ел Чека за бомбите против ДУИ иако ги објавува од САД.
Ќе видиме како ќе изгледа појавувањетио на Тамара на Пиво Фест.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 10 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Teo Чет Jул 04 2019, 21:06

Interesno kje bide koga bugarite kje vi kazhat deka i Todor i Vanche se nivni.
Teo
Teo

Број на мислења : 5074
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 10 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Teo Чет Jул 04 2019, 22:21

Chij Krsto Mukovski, chij? Tebe navistina te dupat vo shtab neli.

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 10 IMG-20190704-221710-316
Teo
Teo

Број на мислења : 5074
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 10 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил Пет Jул 05 2019, 10:31

Од еден Христијан може да се очекува да се однесува христијански и да им прости на грешниците доколку се покајат. Под покајување не се разбира само извинување, туку грешката да се поправи. За тоа постојат повеќе начини. Тие може да сведочат на кој начин биле „убедени“ да гласаат и ако се работи за криминал виновникот да отиде во затвор, а изгласаното на криминален начин да биде поништено.
Да се вратам на Тамара и мешањето на извршната власт во судската со изјавата на премиерот, која да не беше трагична поради предавството ќе беше смешна, посебно во делот дека химната се изведувала секогаш и секаде, да повторам бидејќи не коментираше никој сметајќи не веројатно сите будали што не паметиме дека Ципрас беше пречекан без химна. Се надевам дека премиерот не заборавил на овој настан.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 10 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Luxor Пет Jул 05 2019, 11:24

Прво Грујо го прогласивте за Исус, сега Жмицко го прогласувате за Христос што на крајот покажува дека нити сте верници ниту пак нешто знаете за верата која тврдите дека ја исповедате. А да побарате стручна помош?
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6498
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 10 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил Пет Jул 05 2019, 18:16

Само напишав дека секој христијанин треба да биде спремен да прости , посебно ако тој што им згрешил се покае. Таман работа ако секој што ќе прости го сметам за Господ.
Еве видео на човек од вториот ешалон од власта со кое самиот се фали на социјалните мрежи. Се работи за претседателот на бордот на директори на Акционерското друштво за стопанисување со станбен и деловен простор, Џеват Исени. На видеото тој е ороводецот со пиштол заденат на појасот.


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 10 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Teo Пет Jул 05 2019, 19:10

Glup, poglup, najglup, prodolzhi ja nizata...

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 10 IMG-20190705-190655-578
Teo
Teo

Број на мислења : 5074
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 10 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил Пет Jул 05 2019, 19:30

Ајде да се правам дека верувам дека не се работи за фотошоп, па ќе прашам колку ја осудивте за стореното. Ова дело не застарува за една година, а за помалку од една година по настанот вие дојдовте на власт. Настанот е колку што гледам случен во средината на јули 2016 година. Од 2 септември, по месец и половина од настанот вие раководите со МВР. Оливер Спасовски од 2 септември до 29 декември 2016 година и од 1 јуни 2017 до ден денешен, а неговиот актуелен заменик Агим Нухиу од 29 декември 2016 до 1 јуни 2017 година.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 10 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Teo Пет Jул 05 2019, 20:00

Ajde od pochetok...Glup, poglup, najglup, sigurno znaesh shto sleduva...

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 10 IMG-20190705-195530-804
Teo
Teo

Број на мислења : 5074
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 10 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Bosonoga Пет Jул 05 2019, 20:17

Lele more crep pak so spusteni gakji te fatile.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 966
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 10 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Teo Пет Jул 05 2019, 20:45

I sega Trendafile...Fotoshop ne e, tvoite otvorile istraga, minister bil Chavkov...Ova neka ti bide pouka, ne brani neodbranlivo i ne obvinuvaj nekogo za neshto shto i vie ste go pravele...A ako vekje si reshil da osudish negativna pojava ne bidi licemer so dvojni arshini...

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 10 IMG-20190705-200632-974
Teo
Teo

Број на мислења : 5074
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 10 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил Пет Jул 05 2019, 21:01

Прашањето ми беше многу јасно. Не што направи Чавков, кој не е активен во полицијата, туку сегашниот министер и неговиот заменик во времето кога едниот беше, а другиот и сега е министер. Ајде да прашам и кој е заклучокот на внатрешната контрола. Не ја разбирам ни логиката ако евентуално некој во времето на ВМРО носел оружје, дека тоа неказнето треба да се прави и сега. Или ако се крадело, сега треба да се краде повеќе. Секој треба да си одговара за тоа што го направил. Тоа го имам повеќе пати напишано на форумов и го пишувам повторно. Бањатите и тие што си замислуваат дека не се црепови не се сеќавам дека напишале некогаш на форумов дека и нивните треба да одговараат. Се разбира дека треба да се применуваат законски и етуички норми и кон осомничените во судската постапка.

Оваа тема е за актуелната власт. Има повеќе тема за опозицијата на форумов, па не знам зошто оваа нормална тема за политички форум, за власта, ја опоганувате со историски настани од минатото.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 10 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Teo Пет Jул 05 2019, 21:12

Gledam ne si me poslushal, se obiduvash da manipulirash. Koj del od rechenicata "ako osuduvash negativna pojava osuduvaj ja istata i kaj tvoite a ne samo kaj politichkite protivnici" ne ti e jasen licemeru.  A vnatreshnata kontrola pod kontrola na vashiot minister sekavichno ja zavrshila postapkata i ja kaznila sekretarkata parichno. Shto znachi Spasovski nema vrska so sluchajot a ti i ponatamu kje si ostanesh partiski licemeren poltron.

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 10 IMG-20190705-210530-673
Teo
Teo

Број на мислења : 5074
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 10 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by трендафил Саб Jул 06 2019, 22:14

Вакво дело не застарува за неколку месеци, туку за повеќе години, па не знам зошто МВР не поднела кривична пријава веднаш по доаѓањето на Спасовски или Нухиу на министерската позиција. Не знам од каде ти е веста што си ја приложил, но во неа некоја Баба Ванѓа претпоставува дека ќе биде казнета само парично. Дали било така јас не знам, а изгледа не знае ни било кој друг на форумов.
Да се вратам на химната. СДСМ по неколку основи се спрема да усвои нова химна, но не може да го направи тоа затоа што Крсто Мукоски и другите бегалци од ВМРО-ДПМНЕ не го сакаат тоа, па нема 2/3 мнозинство. Нова химна е предвидена со Тиранската платформа која е дел од платформата на актуелната власт, со договорот со Бугарија според кои ако не признаеме дека Гоце Делчев бил Бугарин не сме добри соседи и според договорот со Грција по кој нема Македонија па не може над неа да изгрее ново сонце на слободата. Пендаровски (како врвен историчар ваљда) веќе „призна“ дека Гоце бил Бугарин, а веднаш по таа изјава, во првата изведба на химната од неа исчезнаа македонските великани од времето на Илинденското востание.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 10 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Luxor Саб Jул 06 2019, 22:21

А што ќе биде лошо да се врати првата химна на Македонија? Делегатите на АСНОМ на кое се ставаат темелите на македонската државност не гледале ништо лошо во неа, се додека во 1948 не почнала да им пречи на српските комуњари.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6498
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници - Page 10 Empty Re: СДСМовци, ДУИевци и други Албанци, Амдиевци и други Роми и останати платеници

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 10 of 12 Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот