Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Метлата на Заев

5 posters

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Метлата на Заев - Page 2 Empty Re: Метлата на Заев

Пишување by трендафил Пет Мај 24 2019, 07:53

Еве мислење и на еден член на СДСМ, Софија Куновска, за последниот потег на Заев.

О М Г ! (о мај гад)
Денес изгледа треба да разбереме дека за лошите изборни резултати на претседателските избори се виновни и одговорни општинските раководства на СДСМ. Или, што би се рекло, лошо ги промовирале на терен “фантастичните“ резултати на власта.
О М Г ! (о мај гад)
И не кажувајте никаде дека сите кадровски решенија почнувајќи од делегат на Конгрес до претседател на држава, од највисоки партиски и политички структури до градоначалнички и советнички кадровски решенија, од Буралиева па наваму, се одлука единствено и само на Дуото-Трио на чело на СДСМ.

https://www.facebook.com/skunovska/posts/10157397310471812

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Метлата на Заев - Page 2 Empty Re: Метлата на Заев

Пишување by Luxor Нед Мај 26 2019, 17:13

Софија уште не може да им прости што не е на листата функционери. Сепак таа е докажан и заслужен член и има право да се лути.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Метлата на Заев - Page 2 Empty Re: Метлата на Заев

Пишување by трендафил Нед Мај 26 2019, 17:32

Секој има право да го каже своето мислење, а одлучуваат членовите на СДСМ, посебно тие во ЦО, кои за жал се избор на диктаторот. Уште повеќе за жал така е во сите партии во Македонија. Јас мислам дека за СДСМ е најдобро да го смени Заев и од премиерското и од лидерското место во партијата кој во следната година би направил нешто добро за Македонија, па СДСМ би можел рамноправно да се бори на следните избори.

П.С.: Како ви успеа да ги украдете уредите од фонтаните во Скопје. Дали по тендерот ќе ги монтирате повторно украдените делови? Сериозно. Го укинавте градското обезбедување на плоштадот Македонија, а изгледа ни катанар не сте ставиле на влезот кај уредите под земја. Што би рекле можел некој да влезе и да постави бомба под плоштадот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Метлата на Заев - Page 2 Empty Re: Метлата на Заев

Пишување by Teo Нед Мај 26 2019, 20:18

Se usravte od strav od Zaev. I dovolno ste glupi da mislite deka ako neprestano barate SDSM da go smeni toa i ke se sluchi. Zaev ushte dolgi godini kje bide na chelo na SDSM i drzhavata. Dotogash i spomenot na vashata KPOSM ke ischezne.
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Метлата на Заев - Page 2 Empty Re: Метлата на Заев

Пишување by трендафил Пон Мај 27 2019, 13:08

Тешко ми е да дискутирам со човек што мисли дека датум за преговори со ЕУ сме добиле минатата година. Не само споменот, туку и духот на ВМРО никогаш нема да исчезне во Македонија. Дури и со погрдното име Северна.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Метлата на Заев - Page 2 Empty Re: Метлата на Заев

Пишување by Teo Пон Мај 27 2019, 18:14

трендафил напиша: Не само споменот, туку и духот на ВМРО никогаш нема да исчезне во Македонија. .

Tochno Trendafile toa e sudbinata na VMRO. Za razlika od sudbinata na tvojata KPOSM (Kriminalna Predavnichka Organizacija za Severna Makedonija) koja kje ischezne ednash za sekogash od politichkata scena ostavajki sramno petno vo ponovata makedonska istorija.
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Метлата на Заев - Page 2 Empty Re: Метлата на Заев

Пишување by трендафил Пон Мај 27 2019, 19:01

Ако добро те разбирам ти мислиш дека вистинско ВМРО е НП на Љубчо Георгиевски, коалициски партнер на СДСМ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Метлата на Заев - Page 2 Empty Re: Метлата на Заев

Пишување by PRVOBOREC Пон Мај 27 2019, 20:13

Ха ха ха небањати, се откажавте од војводата Љупчо и како што одат работите брзо ќе се откажете и од пастир Грујо.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Метлата на Заев - Page 2 Empty Re: Метлата на Заев

Пишување by трендафил Вто Мај 28 2019, 21:20

Љубчо сам се откажа од ВМРО-ДПМНЕ и си формира своја партија ВМРО-НП. Неговата партија преспанските Македонци не ја викаат НП, односно му го признаваат правото на ВМРО во името.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Метлата на Заев - Page 2 Empty Re: Метлата на Заев

Пишување by Teo Вто Мај 28 2019, 21:57

Pameten chovek toj Ljubcho. Nikoj so malku razum ne saka da bide chlen na partija kako KPOSM shto si go izdade narodot i drzhavata.
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Метлата на Заев - Page 2 Empty Re: Метлата на Заев

Пишување by трендафил Сре Мај 29 2019, 09:10

Денот на кој ќе се поништи преспанскиот договор и неговите творци бидат сместени во затвор, биди сигурен дека ќе биде празник во Македонија во ранг на Илинден.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Метлата на Заев - Page 2 Empty Re: Метлата на Заев

Пишување by Luxor Сре Мај 29 2019, 09:42

Нема лек за тебе, ама форумот е затоа овде да пишуваме размислувања. Па ајде убаво објасни како ќе се случи поништувањето?
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Метлата на Заев - Page 2 Empty Re: Метлата на Заев

Пишување by трендафил Сре Мај 29 2019, 17:14

Има повеќе начини. Од судска пресуда за корупција при носењето на договорот или уцена врз пратеници да го изгласаат, поништување на истиот од страна на Уставниот суд, тужба пред меѓународен суд, пристапување на друг сојуз надвор од евроатлантскиот и да не набројувам повеќе. Зависи од моментната ситуација и од тој што ќе ја изведе промената, за која се надевам дека ќе биде изведена со трансформација, да кажам по мирен пат согласно законите. Прво што е прекршено, не може да се преговара за име со странец, туку тоа е неприкосновено право на граѓаните на Македонија кои на референдумот не дадоа зелено светло за промена. Напротив, референдумот не успеа.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Метлата на Заев - Page 2 Empty Re: Метлата на Заев

Пишување by Teo Сре Мај 29 2019, 17:19

Gledam se usrekjivte so tuzhbata vo Hag. Sepak nikomu ne mozhesh da mu zabranish da fantazira. Problemot e shto vie svesno lazhete znaejki deka e nevozmozhno da se ponishtat dogovorite. Neshto shti i Goga i zhmivko go priznaa.
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Метлата на Заев - Page 2 Empty Re: Метлата на Заев

Пишување by трендафил Саб Јун 01 2019, 13:24

Не е наша вина што евроатлантската меѓународна банда не го почитува правото, во конкретниот случај пресудата на судот во Хаг. Македонија е жртва на овој меѓународен криминал. Си разговарал ли со својот психијатар да го прашаш дали е нормално тоа што во судир на твојата земја со странци си на страната на странците. Дали е нормално страната што добила на суд, Република Македонија, да се заебава со пресудата. И дали е нормално некој да бара од некого да си го смени името за да го прими во друштво. Да не зборувам да си ја брише историјата, идентитетот и јазикот. Сега ВМРО да почне да ја применува Преспанската и во идиотските делови и да тврди дека сме само Словени, без никаква мешавина, вие ќе почнете да тврдите дека сме антички. За кој пенис ОН го има формирано судот во Хаг ако неговите пресуди не ги почитуваат и тие што се во право.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Метлата на Заев - Page 2 Empty Re: Метлата на Заев

Пишување by Luxor Саб Јун 01 2019, 13:52

Си менувал тези, нели ти си тој што тврдиш дека ЕУ е во право што не дава датум за преговори? И не беше ли ти тој што се надеваше на победа на националистите на европските избори иако точно тие се против влез на нови членки?
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Метлата на Заев - Page 2 Empty Re: Метлата на Заев

Пишување by трендафил Саб Јун 01 2019, 16:21

Не сме зрели за членство, а не и за почеток на преговори. Напишав и дека во Македонија има повеќе демократија, вклучувајќи го и судскиот систем, отколку во Бугарија или Грција. И самата ЕУ не го почитува правото. На пример пресудата што против Грција ја доби нашата татковина пред судот во Хаг.
Знаете ли која беше причината што Заев лажеше дека сме добиле датум за преговори минатата година. Дали е таков по природа или некој го лажел?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Метлата на Заев - Page 2 Empty Re: Метлата на Заев

Пишување by Luxor Саб Јун 01 2019, 18:04

Нека не ве лажат од штаб, со стопати повторен спин не се доаѓа на власт.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Метлата на Заев - Page 2 Empty Re: Метлата на Заев

Пишување by трендафил Саб Јун 01 2019, 19:42

Сум направил грешка во куцање. Текстот треба да почне со
Ние сме зрели за членство. Се гледа и од понатамошниот дел од текстот во кој пишувам дека во многу области Македонија е на повисоко ниво од Бугарија или Грција. Кога се работи за Македонија веќе напишав дека секоја будала може да биде на власт, Заев на пример за мене или Груевски за вас, но Македонија е една. Дури и ако и е ставена на понижувачки начин додавката северна.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Метлата на Заев - Page 2 Empty Re: Метлата на Заев

Пишување by Teo Саб Јун 01 2019, 22:08

Za chudo golemo moram da se soglasam so tebe deka Makedonija e edna bez ogled na dodavkata ovozmozhena od KPOSM.
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Метлата на Заев - Page 2 Empty Re: Метлата на Заев

Пишување by трендафил Пон Јун 10 2019, 20:14

Гледам метлата против „метларот“ што собраното ѓубре од мостот го фрли во Вардар и чие нелегално снимено видео се појави на социјалните мрежи и по порталите експресно, на првиот работен ден по објавувањето доби отказ. Сосема различно од снимката на која Павле Трајанов нарачува дрога или на другата на која Заев бара по едно евро во менувачницата на Вице и уште едно за „црквата“. Што би рекле едни закони важат за ѓубреџии, други за политичари. Вклучувајќи го тука и директорот на занданата во Шутка кој самиот божем си даде отказ пред повеќе месеци. Единствено што можам да заклучам дека отпуштениот ѓубреџија не е член на СДСМ или ДУИ.

https://expres.mk/otpushteniot-rabotnik-na-komunalna-higiena-i-premierot-vo-tvitot-na-denot/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Метлата на Заев - Page 2 Empty Re: Метлата на Заев

Пишување by Luxor Пон Јун 10 2019, 20:52

Ајде соземи се, диши длабоко и откога ќе се смириш малку итно побарај стручна помош. И нема да биде лошо да му се извиниш на Трајанов јавно, исто како што си го обвинил.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Метлата на Заев - Page 2 Empty Re: Метлата на Заев

Пишување by трендафил Пон Јун 10 2019, 21:13

luxor напиша:Ајде соземи се, диши длабоко и откога ќе се смириш малку итно побарај стручна помош. И нема да биде лошо да му се извиниш на Трајанов јавно, исто како што си го обвинил.
Си се фатил ѕа лапсусот кибордус што го имам направено. Веројатно е јасно е дека мислев на Павле Богоевски. Во секој случај благодарам на добронамерната забелешка што ми овозможи да ја исправам грешката. Не го знам статутот на Комунална хигиена, но не верувам дека за една грешка може да се добие отказ, ниту дека криминално снимен материјал може да се земе како доказ за отпуштање од работа. Мислам дека за фрлање на отпад во река не е предвидено отпуштање (смртна казна) туку парична казна од 50 евра. Иако законите се чудни. Ако фрлиш неупотребена хартија директно во реката ти следува казна, а ако ја фрлиш во тоалет употребена и која на крај ќе заврши во некоја река заедно со фекалијата се е законски.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Метлата на Заев - Page 2 Empty Re: Метлата на Заев

Пишување by трендафил Пон Јун 24 2019, 17:22

Ако оваа реконструкција на влада е метла, мора да е мло метличе. Играчка за деца. Нели имаше најави дека новиот министер за финансии ќе биде странец, Германец. Да не земал Заев германско државјанство.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Метлата на Заев - Page 2 Empty Re: Метлата на Заев

Пишување by Teo Пон Јун 24 2019, 18:24

Bravo za Zaev...Znam deka ne znaesh zoshto no verojatno pisle izvesno vreme vo shtabot na dpsmne kje se setat i kje ve prosvetlat. Toa shto kje bide docna da kukate pripishete si go na sopstvenata glupost.
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Метлата на Заев - Page 2 Empty Re: Метлата на Заев

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот