Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Метлата на Заев

5 posters

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Метлата на Заев - Page 3 Empty Re: Метлата на Заев

Пишување by трендафил Пет Jул 05 2019, 19:17

Човекот за кого своевремено се очекуваше да биде обвинет за злосторство против човештвото за тоа што неколку месеци ги држеше кумановчани без вода во 2001 година, а за кого сите очекуваа дека ќе биде еден од пометените поради катастрофалните резултати во областа на екологијата, кај што беше министер, стана министер за политички систем и заменик претседател на владата. Да не кажам пола влада се вицепремиери.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Метлата на Заев - Page 3 Empty Re: Метлата на Заев

Пишување by Teo Пет Jул 05 2019, 19:28

Toa e toj istiot shto dpsmne glasajki avtentichno tolkuvanje na zakonot go amnestirashe.
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Метлата на Заев - Page 3 Empty Re: Метлата на Заев

Пишување by трендафил Пет Jул 05 2019, 20:50

Што е виновно сегашното ВМРО за тоа што порано под раководство на вашиот партнер Љубчо Георгиевски го изгласа законот за амнестија по кој само меѓународниот суд во Хаг е надлежен за воените злосторства во 2001 година.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Метлата на Заев - Page 3 Empty Re: Метлата на Заев

Пишување by Luxor Пет Jул 05 2019, 21:01

Престани да лажеш.

"Автентичното толкување на законот за амнестија кое пред неколку дена помина во законодавно-правната комисија ги подели македонските пратеници. Пратениците од владејачката ВМРО-ДПМНЕ не дебатираа, туку само го поддржаа толкувањето на законот. Опозицијата пак, остро реагира на донесувањето на ова автентично толкување, кое пак дозволува амнестија и на спорните Хашки случаи од воениот конфликт во 2001 година."

https://www.slobodnaevropa.mk/a/24269966.html
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Метлата на Заев - Page 3 Empty Re: Метлата на Заев

Пишување by TRAJCHE Вто Jул 09 2019, 20:32

Igra metlata, Zaev go razresi Iseni koj igrase so pistol na svadba.

По скандалот со пиштолот: Владата го разреши Исени

https://press24.mk/po-skandalot-so-pishtolot-vladata-go-razreshi-iseni
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 679
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Метлата на Заев - Page 3 Empty Re: Метлата на Заев

Пишување by трендафил Вто Jул 09 2019, 21:26

За таква работа треба и кривична пријава. Истото важи и за Павле Богоевски кој го крие дилерот од кого купувал дрога. Без разлика дали се работи за масло од канабис или кокаин.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Метлата на Заев - Page 3 Empty Re: Метлата на Заев

Пишување by Luxor Вто Jул 09 2019, 21:55

Ако ве прашаме вас дпмне - оФците вие ќе барате и на клада да хи гориме вашите неистомисленици.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Метлата на Заев - Page 3 Empty Re: Метлата на Заев

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот