Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DPNE-OFCI

+9
SHARENI
defo
PRVOBOREC
zozoti
Nebula
Bosonoga
alienmk
Luxor
OPOZICIONER
13 posters

Страна 10 of 13 Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Next

Go down

DPNE-OFCI - Page 10 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Nebula Чет Сеп 02, 2021 7:40 pm

Albatros напиша:Govedarite se megu antivakserite.

Celata sekta im e antivakserska. Vmro antivakserska ubavo im stoi.

Nebula

Број на мислења : 867
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 10 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Чет Сеп 02, 2021 7:52 pm

Не знам што израз да употребам за некој што за човек што и покрај тоа што нема медицинска потреба се вакцинирал за да удоволи на глупава одлука на власта да се вакцинираат и луѓе што прележале корона. Јас на пример не сум вакциниран од мали сипаници затоа што кога бев дете немаше таква вакцина, но ја имам прележано болеста и имам доживотен имунитет. Штета што за короната нема доживотен имунитет. Во нормалните земји со прележана корона има ковид сертификат дури и до 12 месеци. Во земји во кои не умираат заболените како во заевата Македонија затоа што со пандемијата се борат лекари, а не црпнати политичари од рангот на Заев и Ахмети.
Мислите ли дека оваа лажна вест ако ја повторувате ќе стане вистина?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9178
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 10 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by zozoti Чет Сеп 02, 2021 8:45 pm

Vmro siptarska.

DPNE-OFCI - Page 10 Img_2072DPNE-OFCI - Page 10 Img_2073

zozoti

Број на мислења : 293
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 10 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by defo Пет Сеп 03, 2021 8:59 am

DPNE-OFCI - Page 10 Slika_23

ДПМНЕ-некрофилска.....А и Миленко, нешо лешинри на темава...морони.....

defo

Број на мислења : 2848
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 10 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Пет Сеп 03, 2021 4:16 pm

Овој како Тричковски, само што мора да пишува на социјалните мрежи, а не на сајт на невладина организација што ја плаќа власта од наши пари преку буџетот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9178
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 10 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Пет Сеп 03, 2021 6:40 pm

Говеда небањати некрофилски.


DPNE-OFCI - Page 10 Img_1094

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1961
Join date : 2016-11-25

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 10 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Пет Сеп 03, 2021 9:00 pm

Сигурно е дека на велепредавник не може да му се посакува нешто добро. Заев ќе беше запишан во историјата како нормален политичар ако желбата ма протестантите се отствареше. Не ќе беше запишан во историјата како велепредавник.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9178
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 10 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by OPOZICIONER Пет Сеп 03, 2021 10:05 pm

Koe velepredavstvo go napravil Zaev na 13 12 2016 pa da mu nosite krstovi i da go posakuvate mrtov bando nekrofilska?
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 890
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 10 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Nebula Пет Сеп 03, 2021 10:17 pm

Sektata nekrofilska bi sakala da gi vidi mrtvi site koi ne mislat kako niv. Sekoj koj ne e vo korelacija so sektaskoto ludilo za niv bi trebalo da e mrtov.

Nebula

Број на мислења : 867
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 10 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Саб Сеп 04, 2021 7:24 am

,
Некрофилија значи дека некој љуби мртовци, а не дека на некого му се посакува смрт. Освен ако не мислиш дека тиа на сликата би го сакале Заев доколку замине таму од кај што наводно е црпнат за да владее со Македонија со помош на странци. Во случајов претпоставувам дека се работи за политичка смрт, а не за физичка. Нивната желба не се исполни благодарејќи на странските служби што го извршија црпнувањето и за кои се вели дека не е страшно кога ќе предвидат нешто лошо, туку што со сите сили се трудат да им се исполни ветувањето.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9178
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 10 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Пон Сеп 20, 2021 3:28 pm

Студентите нахранети, небањатите во шок.

https://nezavisen.mk/povekje-od-18-000-studenti-dobija-subvencii-za-obrok/

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1961
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 10 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Пон Сеп 20, 2021 7:20 pm

Многумина добиваат мои пари сега пред избори. Дали ќе ги добиваат и после не сум сигурен. Без разлика на резултатите.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9178
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 10 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by zozoti Вто Сеп 21, 2021 1:16 pm

Profesorot Apasiev objasnuva kako vmro gi brani makedoncite.DPNE-OFCI - Page 10 Img_2074

zozoti

Број на мислења : 293
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 10 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Вто Сеп 21, 2021 2:02 pm

Во меѓувреме под притисок на Евростат е усвоено дека ќе се врши проверка на пописот прво електронски преку базите што ги има државата и со контрола на 2 % од попишаните. А тоа го овозможи одлагањето на пописот. Мислиш ли реално дека Левица со своите два пратеника ќе го одложеше пописот? И понатаму не знам зошто немаш ништо напишано против Заев и неговите, туку си преокупиран со ВМРО? Иако признавам дека тоа е твое право, но да знаеш дека со тоа ме ставаш во сомнеж дали Левица е партија што треба да му помогне на Заев да продолжи со корупцијата и тендерашењето барем уште еден мандат.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9178
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 10 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Пет Сеп 24, 2021 6:41 pm

Добровечер небањати лажливци и фалсификатори.

https://a1on.mk/macedonia/video-o-g-a-n-shtanca-anketi-sekoj-den-a-vo-sedishteto-nema-nikoj-i-se-vejat-peleni/

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1961
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 10 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Саб Сеп 25, 2021 7:59 am

Ќе видиме на изборите кој е во право. И така никој не им верува на анкетите освен тие што се ментално врзани за партиите. Според тебе небањатите и според други вљубените во црпнатиот кој кога паднал во септичка јама како дете пешоле да го извадат место да прават друго, па сега си замислува дека е црпнат за да ја уништи Македонија и Македонците.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9178
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 10 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Вто Сеп 28, 2021 5:40 pm


_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1961
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 10 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Вто Сеп 28, 2021 6:52 pm

Тоа е оценка на фондацијата Метаморфозис и на никој друг. Тоа е организацијата што уште за лажна вест не ја прогласи објавата од авион за наводно добивање на датум за почеток на преговори со ЕУ или повеќето вести дека Преспанскиот договор со сигурност обезбедува членство во ЕУ. Во секој случај ќе видиме на изборите какво е мислењето на народот. Чудно е тоа што во наводно транспарентна власт требаа повеќе денови за да се дознае дека во македонската Треблинка, модуларната болница во Тетово во која изгореа живи 14 луѓе, немало апарати за гаснење на пожар, а ниту една инспекциска служба ни од државната ни од локалната власт тоа го нема забележано. Не знаевме ни дека две години по ред противпожарните авиони не се сервисирани и не биле употренливи, додека не затребаа. Не знаеме ни дали некој одговараше за тоа. Морална одговорност не очекувам од некој што очигледно нема морал.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9178
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 10 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by zozoti Вто Сеп 28, 2021 9:52 pm


zozoti

Број на мислења : 293
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 10 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Нед Окт 03, 2021 5:03 pm

Да не остане неодговорено. Нема продолжување на пописот. Тие што не се изјасниле ќе бидат попишани како луѓе со неопределена етничка припадност, мајчин јазик ...

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9178
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 10 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Пон Окт 04, 2021 1:02 pm

Што е небањати прпа а? И на вашата ѓоа независна небањата и тече низ ногавици.

Данела Арсовска одби да се соочи со Шилегов и другите кандидати во студиото на „Макфакс“ и „А1он“Објавено пред 24 минути - 4 октомври, 2021Од Макфакс

https://makfax.com.mk/makedonija/%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D0%BB%D0%B0-%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%BE%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%BE%D0%B4%D0%B1%D0%B8-%D0%B4%D0%B0-%D1%81%D0%B5-%D1%81%D0%BE%D0%BE%D1%87%D0%B8-%D1%81%D0%BE-%D1%88%D0%B8%D0%BB/

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1961
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 10 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Пон Окт 04, 2021 6:42 pm

Зошто не напиша и дека Перо Камиказа кандидат на Левица исто така нема да учествува на оваа дебата.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9178
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 10 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by zozoti Пон Окт 04, 2021 8:39 pm

Dobro prasanje za prirodnata koalicija koja gi mrazi tie sto ne go priznavaat ramkovniot.

DPNE-OFCI - Page 10 Img_2077

zozoti

Број на мислења : 293
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 10 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Вто Окт 05, 2021 7:38 pm

Не е болбордот закачен во Берово или објавен во гласило што користи македонски јазик. Ако Заев даде државјанства во број каков што имаат добиено Косоварите во Македонија, во некоја иднина можеби ќе има објави и на даријски и паштунски јазик.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9178
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 10 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Сре Окт 06, 2021 3:29 pm

Ајде небањати, почнете со лелекање дека Светска банка е во служба на Заев и прави заговор против вас.

DPNE-OFCI - Page 10 Img_1095

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1961
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 10 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 10 of 13 Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот