Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Makedonija

+13
OPOZICIONER
Flora
cvetka
Bosonoga
zozoti
PRVOBOREC
Albatros
alienmk
SHARENI
трендафил
defo
Nebula
Dino
17 posters

Страна 5 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Makedonija - Page 5 Empty Re: Makedonija

Пишување by Luxor Сре Ное 23 2022, 20:33

Кој кого лаже овде? Мицкоски членството или ти сам себе? Сајтот МКД кој ја нарачал анкетата е во сопственост на Александар Дамовски, член на дпне а анкетата е спроведена од Маркет Вижн на Цветиновски.

Владата, преку Генералниот секретаријат, само со шест маркетинг агенции склучила договори вредни околу 14 милиони евра во период од седум години. Тоа е сумата што во периодот од 2008 до 2015 им е доделена на агенциите „Маркет висион“, „Омега комуникејшн“, како и на „Република“, „Њу момент“, „Аквариус дизајн“ и на „Ин маркетинг“.

Маркетинг агенцијата што добила најголем дел од владиниот рекламен колач преку Генералниот секретаријат – „Маркет висион“ е во сопственост на Владимир Цветиновски, близок соработник на македонскиот премиер кога Груевски беше министер за трговија во кабинетот на Љубчо Георгиевски. Нивната соработка продолжила и откако Груевски стана премиер. Цветиновски се зачленил во неколку управни одбори, додека паралелно работел на владините кампањи преку „Маркет висион“.
https://prizma.mk/pazarot-na-reklami-vo-doverlivi-ratse/
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Makedonija - Page 5 Empty Re: Makedonija

Пишување by трендафил Сре Ное 23 2022, 20:42

Ако одиш на слави веројатно си забележал дека во оваа сезона никој не упатил пофачен збор за владата, а да не зборува за поскапувањата (инфлацијата).

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Makedonija - Page 5 Empty Re: Makedonija

Пишување by Luxor Сре Ное 23 2022, 20:45

Лажна анкета со фалсификувани резултати од страна на дпне. За проценка на реалната ситуација потребна е анкета од неутрален релевантен извор. Се останато се партски конструкции.

Luxor напиша:Кој кого лаже овде? Мицкоски членството или ти сам себе? Сајтот МКД кој ја нарачал анкетата е во сопственост на Александар Дамовски, член на дпне а анкетата е спроведена од Маркет Вижн на Цветиновски.

Владата, преку Генералниот секретаријат, само со шест маркетинг агенции склучила договори вредни околу 14 милиони евра во период од седум години. Тоа е сумата што во периодот од 2008 до 2015 им е доделена на агенциите „Маркет висион“, „Омега комуникејшн“, како и на „Република“, „Њу момент“, „Аквариус дизајн“ и на „Ин маркетинг“.

Маркетинг агенцијата што добила најголем дел од владиниот рекламен колач преку Генералниот секретаријат – „Маркет висион“ е во сопственост на Владимир Цветиновски, близок соработник на македонскиот премиер кога Груевски беше министер за трговија во кабинетот на Љубчо Георгиевски. Нивната соработка продолжила и откако Груевски стана премиер. Цветиновски се зачленил во неколку управни одбори, додека паралелно работел на владините кампањи преку „Маркет висион“.
https://prizma.mk/pazarot-na-reklami-vo-doverlivi-ratse/
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Makedonija - Page 5 Empty Re: Makedonija

Пишување by трендафил Сре Ное 23 2022, 20:48

За реална анкета потребни се избори.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Makedonija - Page 5 Empty Re: Makedonija

Пишување by Luxor Сре Ное 23 2022, 20:49

За шпицен градоначалник? Или премиер? Или две во едно?

Luxor напиша:Не успеа како шпицен премиер на редовни па сега бара предвремени за да биде шпицен градоначалник плус премиер. Мицкоски - две во едно.

Makedonija - Page 5 Fimoon10
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Makedonija - Page 5 Empty Re: Makedonija

Пишување by трендафил Чет Ное 24 2022, 11:34

ВМРО-ДПМНЕ бара предвремени избори уште пред да биде Арсовска избрана за градоначалник на Скопје, а го засили барањето откако победи на нив. Можеби е една од причините и таа што си ја навел, но меѓу помалите.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Makedonija - Page 5 Empty Re: Makedonija

Пишување by OPOZICIONER Пет Ное 25 2022, 10:53

Toa bi bil golem uspeh na vladata.

Бектеши за ДВ: Можно е намалување на цената на струјата

https://www.dw.com/mk/bektesi-za-dv-mozno-e-namaluvane-na-cenata-na-strujata/a-63881024?maca=maz-rss-maz-eco_timemk-4723-xml-mrss
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Makedonija - Page 5 Empty Re: Makedonija

Пишување by трендафил Саб Ное 26 2022, 09:01

Да се надеваме дека власта еднаш нема да излаже и дека ќе го исполни ветувањето. Реално шансите за тоа се многу мали затоа што данокот за струја треба да се покачи за 5%, па со самото тоа струјата ќе стане поскапа.
Едно потсетувае, СДСМ за 6 години ќе потроши преку буџетот 30 милијарди евра, повеќе отколку ВМРО за 10 години. Од времето на ВМРО останаа автопатишта, странски инвестиции привлечени со субвенции, противпожарни авиони, споменици, театри, музеи, згради на министерства и многу други работи. СДСМ не може да го заврши ни автопатот Кичево-Охрид. Ниту да се види напредок во изградбата за која се трошат пари. Да не го намести евроатлантската банда СДСМ на власт ќе имавме и нов Клинички центар во Скопје. Успеси власта има само во бришење на македонскиот идентитет и уништување на македонизмот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Makedonija - Page 5 Empty Re: Makedonija

Пишување by Nebula Вто Дек 06 2022, 15:22

Izgleda kamsikarot na Zaev pristiga, no ne od ocekuvanata strana koja i samata e podlozna na politicki devijacii.

„Тимот за санкции од Вашингтон е тука за поагресивен поглед на минатите и сегашните корумпирани актери и да ги разгледа сите можни одговори. На правосудниот сектор во Македонија му требаат повеќе истраги, гонење, за да се покаже дека никој не е над законот“. – напиша Агелер на твитер.

https://kanal5.com.mk/ageler-pristigna-tim-od-vashington-poagresivno-da-istrazhuva-korupcija-i-kaj-segashni-funkcioneri/a558873

Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Makedonija - Page 5 Empty Re: Makedonija

Пишување by трендафил Вто Дек 06 2022, 17:05

Тажмо за една нација да очекува странска окупација за да се спаси од домашните лриминалци. Диколку дофде до оваа операција да се надеваме нема да заврши како СЈО на Катица јанева што исто така беше проект на земјите кои и ја донесоа актуелната власт. Странците конечно изгледа разбраа дека се што ќе направи киши власта што тие ја инсталираа го врти народот и против нив, а на повидок е формирање на втора опција во светот. Дали тоа ќе биде Русија, Кина мекој сојуз или некој друг ќе дознаеме наскоро.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Makedonija - Page 5 Empty Re: Makedonija

Пишување by Teo Вто Дек 06 2022, 17:42

Samo i edinstveno glupokjata na vbro dpbne ovcite e beskonechna.

Makedonija - Page 5 Img_2337Makedonija - Page 5 Img_2338
Teo
Teo

Број на мислења : 5089
Join date : 2016-11-25

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Makedonija - Page 5 Empty Re: Makedonija

Пишување by defo Вто Дек 06 2022, 21:13

Ама на овој на сликава ко да не му идат памет пак се чачка нешо по мое. Целокупниов циркуз во Скопје ко да има некаква поврзаност со него?!?!
Или можда трипам?!?!

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Makedonija - Page 5 Empty Re: Makedonija

Пишување by трендафил Сре Дек 07 2022, 09:21

Intересна фотографија од вчерашната средба на Али Ахмети со американската амбасадорка Анџела Агелер во Мала Речица. На масичката има само знамиња на Македонија и САД. Не и на АЛбанија.


Makedonija - Page 5 Andzela-Ageler-i-ali-ahmeti-ageler

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Makedonija - Page 5 Empty Re: Makedonija

Пишување by Teo Сре Дек 07 2022, 09:25

defo напиша:Ама на овој на сликава ко да не му идат памет пак се чачка нешо по мое. Целокупниов циркуз во Скопје ко да има некаква поврзаност со него?!?!
Или можда трипам?!?!

https://melnica.forummk.com/t2379-topic#87821
Teo
Teo

Број на мислења : 5089
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Makedonija - Page 5 Empty Re: Makedonija

Пишување by трендафил Сре Дек 07 2022, 14:14

Посетата на амбасадорката на Мала Речица може да значи две работи. Повеќе мислам дека Ахмети треба да дозволи гонење на негови корумпирани сопартијци или дека ДУИ треба да биде водеќка партија во борба против корупцијата. Второво за мене е фантастика.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Makedonija - Page 5 Empty Re: Makedonija

Пишување by Luxor Пет Фед 17 2023, 12:39

Монпол или дпне.

Makedonija - Page 5 Vgy10
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Makedonija - Page 5 Empty Re: Makedonija

Пишување by трендафил Пет Фед 17 2023, 20:22

Државата од секоја општона извлекува многу повеќе пари отколку што враќа во неа. Можеби има некој исклучок, Арачиново на пример.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Makedonija - Page 5 Empty Re: Makedonija

Пишување by Nebula Саб Фед 18 2023, 12:01

Vicot na godinata doaga od protestot na novinarite.

Makedonija - Page 5 Fpkra410

Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Makedonija - Page 5 Empty Re: Makedonija

Пишување by Bosonoga Вто Мар 07 2023, 09:22

Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 980
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

Makedonija - Page 5 Empty Re: Makedonija

Пишување by defo Вто Мар 07 2023, 11:48

Ова е доказ дека сегде во светот секоја држава има своја мафија, само мафијата во Македонија има држава.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Makedonija - Page 5 Empty Re: Makedonija

Пишување by OPOZICIONER Чет Мар 09 2023, 17:54

Grant od 80 milioni evra od EU.

Република Северна Македонија доби 80 милиони евра финансиска поддршка од Европската Унија.

https://mk.tv21.tv/vladata-so-nad-760-milioni-evra-ja-ublazhi-krizata-so-poddrshka-od-80-milioni-evra-od-eu-se-realizira-natsionalniot-plan-za-spravuvane-so-energetskata-kriza/
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Makedonija - Page 5 Empty Re: Makedonija

Пишување by defo Чет Мар 09 2023, 18:23

И сеа Трендо ќе се избаци..не бе не чини ова........уставри нишо нечини, ако Грујо не е власт.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Makedonija - Page 5 Empty Re: Makedonija

Пишување by трендафил Чет Мар 09 2023, 20:37

Повеќе би ме радувала вест дека Македонија донирала 80 милиона или повеќе евра на некоја сиромашна земја. Во секој случај за 49 евра што ми следуваат на мене од овие пари не мислам да станам бугарин.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Makedonija - Page 5 Empty Re: Makedonija

Пишување by трендафил Пет Апр 21 2023, 09:31

На сите поддржувачи на актуелната влада предводена од ДУИ им го честитам најголемиот верски празник на оваа партија Рамазан Бајрам. На владата и посакувам Алах да и даде памет и да почне да работи во интерес на граѓаните намести за себе и непријателски странски држави од кои во моментов најекспонирана е Бугарија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Makedonija - Page 5 Empty Re: Makedonija

Пишување by Albatros Пет Апр 21 2023, 12:18

2008 Gruevski so 63 pratenici gi vnese sipcite od dui vo vlada. Osven Levica site se molat i krstat vo kaleto.

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Makedonija - Page 5 Empty Re: Makedonija

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот