Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Оставка на Зоран Заев што понатаму.

+5
Bosonoga
трендафил
Nebula
Albatros
defo
9 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Оставка на Зоран Заев што понатаму. - Page 2 Empty Re: Оставка на Зоран Заев што понатаму.

Пишување by zozoti Саб Ное 27, 2021 8:12 am

Konstatirana na Zaev ostavkata i na 12 ke raspisat vnatrepartiski izbori. I ke si go izberat Zaev pak.

zozoti

Број на мислења : 316
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Оставка на Зоран Заев што понатаму. - Page 2 Empty Re: Оставка на Зоран Заев што понатаму.

Пишување by OPOZICIONER Саб Ное 27, 2021 10:34 am

I treba taka, Zaev e lek za kompirite i vemerdzanite.
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 909
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Оставка на Зоран Заев што понатаму. - Page 2 Empty Re: Оставка на Зоран Заев што понатаму.

Пишување by PRVOBOREC Саб Ное 27, 2021 4:56 pm

Најточно кажано досега.

Оставка на Зоран Заев што понатаму. - Page 2 Img_1133Оставка на Зоран Заев што понатаму. - Page 2 Img_1134Оставка на Зоран Заев што понатаму. - Page 2 Img_1135

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2034
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Оставка на Зоран Заев што понатаму. - Page 2 Empty Re: Оставка на Зоран Заев што понатаму.

Пишување by трендафил Нед Ное 28, 2021 2:09 pm

Некој што се однесува криминално е лесно да биде уценет кога ќе се сретне со друг криминалец. 
Раните од неговото владеење (не водење на земјата) ќе се лечат долго време. Пред се поради поделбата што ја направи кај македонскиот народ посебно со малоумниот договор за наводно пријателство со Бугарија. За будалаштини од типот дека некој се чувствува поголем ако за друг напише дека е небањат или нешто слично не ни сакам да дискутирам. Ќе им ја препуштам дискусијата на простаците. Тие приказни очигледно не беа прифатени од поголемиот дел на етничките Македонци, но за жал со радост беа дочекани од една етничка заедница.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Оставка на Зоран Заев што понатаму. - Page 2 Empty Re: Оставка на Зоран Заев што понатаму.

Пишување by трендафил Нед Ное 28, 2021 7:57 pm

Заев не дава премиерска оставка - прво да видел со Алтернатива и како ќе одат преговорите со Бугарија - Expres.mk

Баш ми е гајле кој ќе биде претседател на некоја партија. Тоа е работа само на нејзините членови. Ме интересира само ветувањето за оставка на премиерското место. Се надевам дека овој пат нема да му успее криминалното прибирање на пратеници, но се е можно. Тогаш опозицијата ќе мора да одговори соодветно, со радикални средства. Посакувам да нема потреба од такво нешто, но Македонците се под голем притисок на т.н. северџани и делови од една етничка заедница што нема ни трошка солидарност кон најголемиот дел од етничките Македонци. За жал тие се на власт додека не бидат набркани си пенкало или на друг начин. Сигурно нема да дозволиме некој со сомнителен ментален склоп да не прогласи за Бугари.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Оставка на Зоран Заев што понатаму. - Page 2 Empty Re: Оставка на Зоран Заев што понатаму.

Пишување by defo Нед Ное 28, 2021 8:58 pm

Па си читал некој портал спонзориран од унгарско масло а?

_________________
Да си против „војните“ на УСА и НАТО е разум.
Да си за Путин,  е умствена состојба. Болест, и треба под итна посета на психијатар.
Да си за Апасиев и Левица е дијагноза!!!
defo
defo

Број на мислења : 3012
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Оставка на Зоран Заев што понатаму. - Page 2 Empty Re: Оставка на Зоран Заев што понатаму.

Пишување by трендафил Нед Мар 06, 2022 5:59 pm

Toa што 18 годишниот син на Заев на 18 години стана анергетски магнат во Македонија доволно зборува за тоа каква била власта во нашата држава и дека ништо не се променило.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Оставка на Зоран Заев што понатаму. - Page 2 Empty Re: Оставка на Зоран Заев што понатаму.

Пишување by Albatros Пон Мар 07, 2022 1:51 pm

Vlasta e takva od osamostojuvanjeto do denes. Sekoja, vklucitelno i taa koga vmro bile na vlast. Korupcija i mito se osnovnite odliki na partiskite vrhuski a klientelizmot e majndset na partiskoto clenstvo.

Albatros

Број на мислења : 751
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Оставка на Зоран Заев што понатаму. - Page 2 Empty Re: Оставка на Зоран Заев што понатаму.

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот