Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ТУПУРКОВСКИ се врака на голема врата

+2
reiter
osa
6 posters

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

ТУПУРКОВСКИ се врака на голема врата - Page 2 Empty Re: ТУПУРКОВСКИ се врака на голема врата

Пишување by Гостин Чет Апр 16 2015, 18:58

Фири е во право. Тупурковски е отсвирена виолина. Нема ниту способност ниту кредибилитет да биде дел од решението.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ТУПУРКОВСКИ се врака на голема врата - Page 2 Empty Re: ТУПУРКОВСКИ се врака на голема врата

Пишување by Фири1 Чет Апр 16 2015, 19:58

luxor напиша:Фири е во право. Тупурковски е отсвирена виолина. Нема ниту способност ниту кредибилитет да биде дел од решението.
Не памтим да сум пишал изопшто нешто за Тупурковски Smile

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Вратете се на почетокот Go down

ТУПУРКОВСКИ се врака на голема врата - Page 2 Empty Re: ТУПУРКОВСКИ се врака на голема врата

Пишување by Hamad bim Khalifa Чет Апр 16 2015, 20:11

Firi one DA CASTI!! Za dva dena dvesta posta a nula banovi! Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ТУПУРКОВСКИ се врака на голема врата - Page 2 Empty Re: ТУПУРКОВСКИ се врака на голема врата

Пишување by Фири1 Чет Апр 16 2015, 20:13

Пуштил сум тема за причините за ова. Чесно кажано не знам зошто си го губим времето тука да пишувам со тройцата удбаши од воденица, ветерница и мелница кои се исти луге Smile

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Вратете се на почетокот Go down

ТУПУРКОВСКИ се врака на голема врата - Page 2 Empty Re: ТУПУРКОВСКИ се врака на голема врата

Пишување by Фири1 Чет Апр 16 2015, 20:14

На вас барем ви плакят по цел ден да си чешате мадинята тука, а кай мене си е чисто губенйе на време Smile

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Вратете се на почетокот Go down

ТУПУРКОВСКИ се врака на голема врата - Page 2 Empty Re: ТУПУРКОВСКИ се врака на голема врата

Пишување by reiter Чет Апр 16 2015, 20:16

Фири1 напиша:Пуштил сум тема за причините за ова. Чесно кажано не знам зошто си го губим времето тука да пишувам со тройцата удбаши од воденица, ветерница и мелница кои се исти луге Smile
кажи ги кои се тие...

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

ТУПУРКОВСКИ се врака на голема врата - Page 2 Empty Re: ТУПУРКОВСКИ се врака на голема врата

Пишување by Фири1 Чет Апр 16 2015, 20:19

Немам одговор. Да кажеме барем да си го напрегав мозокот да мислам нешто, а вака ништо.Можеби заебанцията , малко политика ме интересира, малко народопсихология, малко историяSmile

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Вратете се на почетокот Go down

ТУПУРКОВСКИ се врака на голема врата - Page 2 Empty Re: ТУПУРКОВСКИ се врака на голема врата

Пишување by Фири1 Чет Апр 16 2015, 20:20

Верно дека и мегювременно си го тествам линуксот ама според мене треба да намалим малку Smile

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Вратете се на почетокот Go down

ТУПУРКОВСКИ се врака на голема врата - Page 2 Empty Re: ТУПУРКОВСКИ се врака на голема врата

Пишување by reiter Чет Апр 16 2015, 20:20

Фири1 напиша:Немам одговор. Да кажеме барем да си го напрегав мозокот да мислам нешто, а вака ништо.Можеби заебанцията , малко политика ме интересира, малко народопсихология, малко историяSmile
се базикаш Smile

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

ТУПУРКОВСКИ се врака на голема врата - Page 2 Empty Re: ТУПУРКОВСКИ се врака на голема врата

Пишување by Фири1 Чет Апр 16 2015, 20:23

Ни наймалкуSmile

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Вратете се на почетокот Go down

ТУПУРКОВСКИ се врака на голема врата - Page 2 Empty Re: ТУПУРКОВСКИ се врака на голема врата

Пишување by Фири1 Чет Апр 16 2015, 20:25

Ти например со што да си ми интересен? Прашам те зошто "етничкиот" македонец Ванче вели дека е Бугарин и без бугари Македония огин да я изгорел ти кютиш како некой да ти ставил ресет на процесорот :–)

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Вратете се на почетокот Go down

ТУПУРКОВСКИ се врака на голема врата - Page 2 Empty Re: ТУПУРКОВСКИ се врака на голема врата

Пишување by Фири1 Чет Апр 16 2015, 20:27

Имаше еден на воденица малко глупичок ама беше искрен" И майка и татко вика да беа бугари яс ке си бидам етнички македонец Smile)) Наполни ми душата Wink

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Вратете се на почетокот Go down

ТУПУРКОВСКИ се врака на голема врата - Page 2 Empty Re: ТУПУРКОВСКИ се врака на голема врата

Пишување by reiter Чет Апр 16 2015, 20:38

Фири1 напиша:Ти например со што да си ми интересен? Прашам те зошто "етничкиот" македонец Ванче вели дека е Бугарин и без бугари Македония огин да я изгорел ти кютиш како некой да ти ставил ресет на процесорот :–)
ако напишам што мислам за Ванче има косата да ти се дигне до таван Very Happy затоа поарно е вака...

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

ТУПУРКОВСКИ се врака на голема врата - Page 2 Empty Re: ТУПУРКОВСКИ се врака на голема врата

Пишување by Фири1 Чет Апр 16 2015, 20:40

Напиши бе да видиме шо ке ИЗМИСЛИШ не се плаши за моята косаSmile

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Вратете се на почетокот Go down

ТУПУРКОВСКИ се врака на голема врата - Page 2 Empty Re: ТУПУРКОВСКИ се врака на голема врата

Пишување by Фири1 Чет Апр 16 2015, 20:42

И яс не го одобрувам, ниту ми е симпатичен како човек и метод на дейност оти поеке бугари од ВМРО е утепал одколку срби, не сакам да коментираш неговите методи, за етничката му припадност иде зборSmile

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Вратете се на почетокот Go down

ТУПУРКОВСКИ се врака на голема врата - Page 2 Empty Re: ТУПУРКОВСКИ се врака на голема врата

Пишување by reiter Чет Апр 16 2015, 20:43

немаш ли коса - кељав си Smile ?фири славите ли ви таму у родната бугарија Ванче и Тодор?Споменик има ли од нив и каде?На кој ден ги славите,државен празник има ли за нив?Школи,болници има ли крстено на нив?

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

ТУПУРКОВСКИ се врака на голема врата - Page 2 Empty Re: ТУПУРКОВСКИ се врака на голема врата

Пишување by Фири1 Чет Апр 16 2015, 20:46

Не сум келяв бе, просто од некоя измислица или глупост кажана од тебе нема да имаш ни минимална шанса да ми я изправиш косатаSmile Инаку имаш гугал па напиши таму Тодор Александров да видиш што ке ти излезе, може уште еднаш да погледаш и послушаш единственото интервю телевизиско на Ванче Smile

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Вратете се на почетокот Go down

ТУПУРКОВСКИ се врака на голема врата - Page 2 Empty Re: ТУПУРКОВСКИ се врака на голема врата

Пишување by reiter Чет Апр 16 2015, 20:47

Фири1 напиша:Не сум келяв бе, просто од некоя измислица или глупост кажана од тебе нема да имаш ни минимална шанса да ми я изправиш косатаSmile Инаку имаш гугал па напиши таму Тодор Александров да видиш што ке ти излезе, може уште еднаш да погледаш и послушаш единственото интервю телевизиско на Ванче Smile
знаев дека ќе ми спомнеше за видеото на Ванче..туку не ми одговори тоа што те прашав..

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

ТУПУРКОВСКИ се врака на голема врата - Page 2 Empty Re: ТУПУРКОВСКИ се врака на голема врата

Пишување by Фири1 Чет Апр 16 2015, 20:47

Бре да ебам за сообракяйките во Шабац знае поеке од србите мене ме праша како да сум во зимбзбве Smile

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Вратете се на почетокот Go down

ТУПУРКОВСКИ се врака на голема врата - Page 2 Empty Re: ТУПУРКОВСКИ се врака на голема врата

Пишување by reiter Чет Апр 16 2015, 20:49

тешко ли е прашањето?да го сменам за друго? Smile

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

ТУПУРКОВСКИ се врака на голема врата - Page 2 Empty Re: ТУПУРКОВСКИ се врака на голема врата

Пишување by Фири1 Чет Апр 16 2015, 20:51

Нема ни да ти одговорим докле трепереш да отвориш бугарски сайт Smile Пишеш името, потоа булевард, училище или шо сакаш и гледаш стотиците резултати па ако сакаш си ги кликаш еден по еден. За Ванче нема толку ама той сравнително скоро умре.

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Вратете се на почетокот Go down

ТУПУРКОВСКИ се врака на голема врата - Page 2 Empty Re: ТУПУРКОВСКИ се врака на голема врата

Пишување by Фири1 Чет Апр 16 2015, 20:52

Пак бегаш од прашанйето ми со глупости. Елементарно Уотсън Smile

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Вратете се на почетокот Go down

ТУПУРКОВСКИ се врака на голема врата - Page 2 Empty Re: ТУПУРКОВСКИ се врака на голема врата

Пишување by Фири1 Чет Апр 16 2015, 20:55

Кажи бе зошто шефот на ВМРО тврди дека е етнички бугарин и Македония без бугари огин да я изгпори? Се продал? Измисли нешто Smile

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Вратете се на почетокот Go down

ТУПУРКОВСКИ се врака на голема врата - Page 2 Empty Re: ТУПУРКОВСКИ се врака на голема врата

Пишување by reiter Чет Апр 16 2015, 20:56

Незнам што си запнал по мене да ти одговорам,еднаш ти кажав јас не сум историчар..ама ајде заради добрососедство ќе напишам онака како што мислам дека е.
Ванче е бил Македонец од Штип.Арно ама многу е бил тепан од србите а оти немало држава и закон на македонците да се заштити он е пребегнал у бугарија и станал македонски бугарин.Погодив ли или промашив.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

ТУПУРКОВСКИ се врака на голема врата - Page 2 Empty Re: ТУПУРКОВСКИ се врака на голема врата

Пишување by reiter Чет Апр 16 2015, 21:00

фири кај фана сега...погодив или не..ако не од втора да пробам Smile

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

ТУПУРКОВСКИ се врака на голема врата - Page 2 Empty Re: ТУПУРКОВСКИ се врака на голема врата

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот