Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

БОМБАТА

Страна 16 of 20 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Next

Go down

БОМБАТА - Page 16 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by корисТник on Нед Jул 05, 2015 1:43 pm

dеlmol напиша:rezultatot od bombite........

БОМБАТА - Page 16 1y70yd

Марата у штаб што ви ја даваат да ја пушите е мувлосана.......

корисТник

Број на мислења : 37
Join date : 2015-04-24

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 16 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин on Нед Jул 05, 2015 2:23 pm

Od gasovite e...Onie od shupakot na pastirot, de...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 16 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by defo on Пон Jул 06, 2015 9:04 pm

Телма: Заев ветил па, се откажал да ја објави бомбата за „Монструм“

Ајде Заев, ти си на ред....јас најискрено сакам да се разбере, и покрај сите консеквенци вистината...да се знае со какви апаши и нелуѓе си имаме работи.........

defo

Број на мислења : 2399
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 16 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by osa on Пон Jул 06, 2015 9:51 pm

ama kratko i jasno ...shtom ne si odi gujo ,odma da si prodolzat bombite i toa sekoj den ...plus da se "najmat" struchni lica koi gi biva ,da gi OBJASNAT bombite pred graganite ....i neka vidi NARODOT so kogo imame rabota ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 16 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by трендафил on Пон Jул 06, 2015 10:41 pm

Очиглеедно е дека во Македонија со нелегално прислушкување не се доаѓа на власт. Така говорат анкетите. Така изјави и Заев во интервјуто за Алсат-М.

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 16 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by трендафил on Вто Jул 07, 2015 9:10 pm

Порталот република.мк најавува продолжување на бомбите.

Извори од опозицискиот камп најавуваат радикализација на протестите пред Владата на Република Македонија. Тие велат дека како што ближи периодот во кој воздухот над жешкиот асфалт во Скопје ќе е преку 40 степени, тие се подготвени да се жртвуваат и да се упатат во камперски егзил на непријателска територија – во Грција.

Владата на Ципрас е непријателска, велат од опозицискиот камп, бидејќи неодамна грчкото и нашето МНР потпишаа договор за соработка, па секој странски политичар кој го признава легитимитетот на владата на Никола Груевски е или вмровец или вмровски платеник.

Опозициските кампери планираат да радикализираат протести што ќе штрајкуваат со бањање во море некаде на краците на Халкидики, делувајќи против својата искрена желба да останат на врелиот асфалт пред влада за да покажат колку се истрајни во отпорот кон Груевски.

„Ако не даде оставка откако ќе види дека се бањаме во море, а не по станови на другарите опозиционери, ќе започнеме да го продолжуваме нашиот престој во вода по 10 минути секој ден, сѐ додека не дојдеме до период во кој во море ќе влегуваме наутро во 8 часот и нема да излегуваме од вода до ручек!“, велат ангажираните камперски револуционери.

Неофицијално, заради одржување форма, можно е да бидат објавени неколку бомби во периодот јули-август кои е планирано да се пуштаат во кафуле во Калитеа, како збирно место на сите отпораши во текот на летниот период. Бомбите, велат наши извори, веројатно ќе бидат поврзани со преговорите за името на Македонија за да се види кој во Македонија е патриот, а кој не е.

Одморот прв го најави Бранко Героски кој јули го прогласи за тивок месец во кој нема да пишува колумни и текстови во „Слободен печат“ и на „Плус инфо“.

По летниот одмор непокорливите борци за вистината и демократијата најавуваат дека отпорот ќе продолжи, барем до новогодишните празници.

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 16 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин on Пет Jул 10, 2015 9:30 am

Ako i posle ova, opozicijata ne ja sfati vazhnosta na objavuvanjeto na kriminalite na pastirot i familijata, kje ja izgubat bitkata ushte pred seriozno da zapochne...

ВМРО-ДПМНЕ бара да нема нови „бомби“, немало да прифатат промена на премиер и министри

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 16 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter on Пет Jул 10, 2015 9:48 am

со сето расположиво оружје(Материјали од бомбите) и орудие(медиуми,здруженија,....) по непријателските позиции ...Пукај(објавувај)!!!Заев треба ова да го знае,во спротивно постои ГОЛЕМА веројатност да работите се свртат кон полошо,односно бумеранг.Едноставно или одиш до крај или си АУТ.И да биде јасно,нема после Заев - Дајте друго дете.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 16 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by трендафил on Пет Jул 10, 2015 4:00 pm

Доколку има и трошка вистина во наводните бомби што ги спремил Верушевски, а ги објавува Заев, СДСМ треба сериозно да размисли зошто никој освен загрижените членови и симпатизери дома и непријателите на Македонија од странство не им верува. Според анкетата од ИРИ очигледно е дека бомбите пукале во празно. И дека од референдумот за територијална бомба, кога СДСМ препорачуваше дека тоа прашање не заслужува одговор, приближно ист број на луѓе смета дека тоа што го прави оваа партија не заслужува внимание. Што се однесува до владата на Ципрас и тој како и Груевски е под притисок на иста меѓународна банда. Да не правам копирај-налепи, еве линк до интересната колумна на нашата новинарка што доби награда како борец против неофашизмот. Опасни евроатлантски игри Па видете дали ќе се препознаете како борци за новиот светски поредок. Во кој не ќе мора да одите во странство. На истите газди ќе можете да им бидете робови и дома.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 16 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by defo on Пет Jул 10, 2015 8:44 pm

Значи отстапки не треба да има, бомбите треба да продолжат протестите, треба да продолжат, секој ден во 6..урлање и бука.....да се крене вниманието. Само на тој начин може да се пренесе пораката за подостоинствен живот.П.С Трендо, срам да ти е за потписот, јас како таков потпис дирекно го сфаќам како закана.

defo

Број на мислења : 2399
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 16 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by osa on Пет Jул 10, 2015 8:52 pm

трендафил напиша:Доколку има и трошка вистина во наводните бомби што ги спремил Верушевски, а ги објавува Заев, СДСМ треба сериозно да размисли зошто никој освен загрижените членови и симпатизери дома и непријателите на Македонија од странство не им верува. Според анкетата од ИРИ очигледно е дека бомбите пукале во празно. И дека од референдумот за територијална бомба, кога СДСМ препорачуваше дека тоа прашање не заслужува одговор, приближно ист број на луѓе смета дека тоа што го прави оваа партија не заслужува внимание. Што се однесува до владата на Ципрас и тој како и Груевски е под притисок на иста меѓународна банда. Да не правам копирај-налепи, еве линк до интересната колумна на нашата новинарка што доби награда како борец против неофашизмот. Опасни евроатлантски игри Па видете дали ќе се препознаете како борци за новиот светски поредок. Во кој не ќе мора да одите во странство. На истите газди ќе можете да им бидете робови и дома.trendo NIKOJ od tvoite ne demantirashe ...nikoj ne ja ospori vistinitosta na materijalite vo bombite .....od kaj ti TEKNA TI DA VIKASH DEKA NE SE TOCHNI "RABOTITE "OD BOMBITE ...
OVA MI LICHI KO POGOVORKATA :POSLE E.ENJE NEMA KAENJE .....SEGA KAZALE KAKO GO PRAVAT FALSIFIKATOT ZA IZBORI ...I SEGA PU PU PU NE VAZI ,NEGO ODI TI TRENDO I KAZI DEKA BOMBITE SE LEPENI ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 16 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин on Нед Jул 12, 2015 11:54 pm

Ova e del od efektot na bombite...Opozicijata na chelo so SDSM mora da prodolzhi so objavuvanje na kriminalot na familijata...

Анализа: Рејтингот на Груевски за една година паднал за 7, а на ВМРО-ДПМНЕ за 11 отсто!

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 16 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by трендафил on Вто Jул 14, 2015 8:16 pm

Ако продолжите со ова темпо, за 10 години имате шанси да дојдете на влкаст. Заев вети доаѓање на власт за најповеќе три месеци. Не незначително паѓање на рејтингот на противникот. Без пораст на сопствениот рејтинг. Во секој случај СДСМ е партијата што бега од избори, По совет на бандата на Сорос.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 16 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by osa on Вто Jул 14, 2015 11:16 pm

bravo trendo ,se si RAZBRAL ...i BOMBI ,ama i KURSHUMI .....a sladoled jadeshe ....ili ne ti dadoa da liznesh ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 16 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter on Сре Jул 15, 2015 9:39 am

имате ли чуство дека пак ќе има изиграфки од страна на груевски?Заев ќе излезе губитник.

Лидерите ликуваат, камповите заминуваат, бомбите стивнуваат, аналитичарите предупредуваат напиша:

„Ресорите каде опозицијата ќе има министер или заменик министер со право на вето се најмоќните, а мора да бидат и најдинамичните во секојдневната практична борба против изигрување на постигнатиот договор. Најголемата опасност е ако премиерот Груевски и ВМРО-ДПМНЕ не го спроведуваат договореното. Спроведувањето на овој договор е всушност негов најбитен елемент. Токму тука е најголема улогата на институциите на ЕУ кои ќе треба на дневна основа да настапуваат како 'чувари на договорот' заедно со претставниците на опозицијата кои ќе влезат во преодната влада. Ако овие фактори не бидат на висина на задачата, кризата може да избие повторно во полоша форма. Но, ако сите бидат на висина на задачата, Македонија ќе добие нова шанса да стане демократска, европска и уредена држава“, уверен е Маричиќ. напиша:
http://www.dw.com/mk/%D0%BB%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%B0%D1%82-%D0%BA%D0%B0%D0%BC%D0%BF%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B7%D0%B0%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%B0%D1%82-%D0%B1%D0%BE%D0%BC%D0%B1%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%B2%D0%BD%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%B0%D1%82-%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4%D1%83%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%B0%D1%82/a-18584598?maca=maz-rss-maz-pol_makedonija_timemk-4727-xml-mrss

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 16 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa on Сре Jул 15, 2015 11:11 am

[quote="reiter"]имате ли чуство дека пак ќе има изиграфки од страна на груевски?Заев ќе излезе губитник.


Ne Zaev, ako dozvolime pak gujo da ne izmajmunisa, MAKEDONIJA so se site nejzini cesni i slobodoljubivi gragjani - NEKA GO PUSHAT! Ne zasluzile drzava, nitu Makedonija zasluzila so takvi gragjani da postoi!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 16 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter on Сре Jул 15, 2015 11:43 am

Хамад,граѓаните директно не преговараат,туку заев и груевски.Пазар е тоа.Зошто имам такво чувтсво на можни измами..1.Еве има право на вето,и ШТО...блокада..ќе чекаме пак Хан овој - оној од странство да деблокира?ВО МЕЃУВРЕМЕ груевски си одработува по негово(да не исклучиме и можни сценарија од љушпите,-купување на време со што ќе се декофусира јавноста од бомбите односно криминалите).Тука мислам дека е проблем.Затоа Заев треба да продолжи со бомбите,да бара деполитизација на институциите,брзо спроведување на истрага од Вистината за Македонија и сите кои ги бевме слушале во бомбите на заев криминалци од власта треба во АПС.Ова се предуслови за почеток на процес пред избори односно чистење на избирачкиот список.Понатаки се знае како и што за фер избори. 2.Од денеска од медиумите пак ќе бидеме бомбардирани од 'успесите' на груевски како и очекување на засилено тероризирање на администрацијата и граѓаните за подршка на власта.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 16 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter on Сре Jул 15, 2015 11:58 am

мислам дека е невозможна мисија за Специјален Јавен обвинител...
по мене ова се само замки и тоа невидливи а присутни..

Нов специјален јавен обвинител Како што се предвидува во Договорот, во согласност со договорните страни, до 15 септември 2015 година ќе се именува специјален обвинител. Специјалниот јавен обвинител ќе има со целосна автономија да ги води истражните дела во врска со објавувањето на снимените разговори. Јавниот обвинител, во врска со делот од Договорот за именување специјален јавен обвинител за снимените разговори, нема коментар. „Немам коментар. Сѐ уште го немам погледнато Договорот и немам коментар за тоа што било договорено. Не знам за што точно се работи“, вели Зврлевски. напиша:
http://www.akademik.mk/predvremeni-izbori-i-spetsijalen-obvinitel-za-snimenite-razgovori

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 16 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa on Сре Jул 15, 2015 4:00 pm

Rajteru, vo sushtina se slagame. Megjutoa ima edna rabota koja mora da ja priznaeme:
Elem, site rezimi koi se deceniski gradeni, zidani, nadoziduvani... se rusaht na dva nacina:
Prviot e primerot so Ukraina, duzina arapski i bliskuistocni i uste dve duzini shirum svetot. Samoto rushenje kako cin odi relativno brzo, preku nokj, ama opravuvanjeto na sostojbite se spori i makotrpni.....
Vtoriot primer, sto najverojatno go sproveduvaat strancive e so "demokratski" metodi koj e daleku pospor vo negovata realizacija. Rezultat e pagjanje na diktatorot, procesuiranje na site zlodela, megjutoa po eden pomiren nacin so koj ne bi se sprecila, unazadila ili pak unistila evrointegracijata na Mk. Toa e vprocem i krajna cel na Eu diplomative... od na site nas dobro poznati pricini. Glavno e deka uvidoa koj e krivecot za matkanje so evrointegracijata na Mk.
Glavniot "vinovnik" - Grcija vekjenikoj ne go spomnuva. Sepak mnogu polesno ke bide da se izdrzat ovie 10 meseci UJDURMI sto ke gledame od Dpmnovcive, otkolku saniranje i rascistuvanje vo "neredot" koj dpmne saka da go napravi i vo koj gleda sopstven spas.
Smetam deka strancive ja razbraa vistinskata volja na makedonskiot narot, a sto e uste povazno za niv, konecno rascistija so toa deka grujo moze i saka da napravi nesto na relacija Mk-Eu!
p.s. Ne samo da izdrzime, tuku treba da zapneme svojski ovie 10 meseca so site raqspolozivi sredstva da se podrzat naporite za butkanje na rezimov. Eve denes citam pocna nervoza da gi jade: Vcera Sarma, denes peshevski ! Za nekoj den ke go vidime i bokserov na delo...za sto ucel, na kraj na kraistata ?!?!? za boks neli !
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 16 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by трендафил on Сре Jул 15, 2015 9:29 pm

Веројатно ќе беше така како што си напишал доколку не беше СДСМ партијата што треба да дојде на власт доколку си замине ВМРО. Па работите драстично се менуваат. Всушност СДСМ е тој што бегаше од договорот и од изборите во април. Што се однесува до Украина или арапските земји не би можел да се согласам дека работите се поправаат, односно дека се движат во позитивен правец. Напротив.
Иначе за тоа што не сме членка на НАТО и не ги имаме почнато преговорите за членство во ЕУ, веќе на сите ни е јасно дека главни виновници се НАТО и ЕУ. Не Грција. Кога сакаат можат да ги натераат Грците да плукаат и на референдумот. Што би рекле да плукаат сами врз себе. И пред тоа знаеме дека Грција нема право на вето во ОН. Но и таму не бевме примени со своето име.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 16 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa on Чет Jул 16, 2015 8:10 am

Trendo ponekogash go ostavash covek bez zborovi!?
Nikako da si ja isfrlish sintagmata SDSM, VEMERO DPMNE.... - od glava.
Za da stane Makedonija drzava, ovie treba da si zaminat. Sto pati pogolema shansa ima pod SDSM, otkolku pod satrapive. I sto pati pogolema shansa ima utre nekoj poasalen da ja smeni SDSM od vlast otkolku dodeka ne vodi bandava. Pa zarem VEMERO ne dojde na izbori na vlast... i toa dva pati. So HOHSTAPLERIVE - KRAJ, MRAK, PEPEL.....Da beshe azdisaniov malku od malku asalen, 2011 ke izgubeshe, kako i sto pokazaat regularnite rezultati, i ovaa godine ke si dobieja povtorno cetiri godini mandat. Ama gujo, bate i milijardite se povazni otkolku makedonija i narodot ... DA VE E..M U USTA LOPOVSKA!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 16 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by osa on Чет Jул 16, 2015 8:30 am

a demek izborite bile regularni? prashanjeto e do Zaev ? shto togash zboruvashe deka ne se ? shtom si PRIFATIL drug od vmro da bide premier ,so samoto toa si ja prifatil REGULARNOSTA na izborite ..... toj drugiot shto ne se vika gujo a e od dpmne ne e izbran na neregularni izbori ?????
sega ni tvoite rodnini i bliski nema da te glasaat...a ne jas ili nekoj neopredelen ....
pa ushte i 100 dena pred izbori ....za prv pat moze da kazam bravo gujo ,navistina ke pobedish i toa so mnogu GOLEM rezultat ....BRAVO ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 16 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa on Чет Jул 16, 2015 11:20 am

osa напиша:a demek izborite bile regularni? prashanjeto e do Zaev ? shto togash zboruvashe deka ne se ? shtom si PRIFATIL  drug od vmro da bide premier ,so samoto toa si ja prifatil REGULARNOSTA na izborite ..... toj drugiot shto ne se vika gujo a e od dpmne ne e izbran na neregularni izbori ?????
sega ni tvoite rodnini i bliski  nema da te glasaat...a ne jas ili nekoj neopredelen ....
pa ushte i 100 dena pred izbori ....za prv pat moze da kazam bravo gujo ,navistina ke pobedish i toa so mnogu GOLEM rezultat ....BRAVO ...

??????????? Ova ti ozbilno ???
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 16 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин on Чет Jул 16, 2015 2:12 pm

Vaka kalifu...Golema glupost e shto ne bea pobarani nekoi izmeni vo izborniot zakon...Na primer, ukinuvanje na pratenichkite mesta od dijasporata...Nivnite glasovi ednostavno mozhat da se dodat na vkupniot broj glasovi na partijata za koja glasale...Ima i drugi raboti, no da ne nabrojuvam se kje kazham deka vremeto na rabota na tehnichkata vlada e prekratko za da bilo shto se promeni...Kluchniot problem e shto so garancija kje ima opstrukcii od strana na dpmne pa ochekuvam rokovite za implementacija na dogovorot da bidat probieni...Dpmne e vo zasilena predizborna kampanja, taka da, nikako ne bi me iznenadilo na narednite izbori, pobedi Grujoshesku i dpmne, zatoa shto do nivnoto odrzhuvanje nema da se smeni nishto sushtinsko vo drzhavata...SDSM ne smeeshe i ne smee da zapre so objavuvanje na kriminalot na familijata, nikakvi dogovori ne smeeja da gi odvratat od toa...Glupostite od tipot "kje gi objavime od spbraniska govornica" ne drzhat voda...Istiot moment koga toa kje se sluchi, partiziranoto sudstvo kje pokrene -ostapka, i kje bara vo interes na istragata snimkite da ne bidat dostapni za javnosta...Mnozistvoto vo parlamentot na toa baranje kje odgovori so odluka raspravata po materijalite da se odrzuva na zatvorena sednica...I toa kje bide krajot...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 16 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa on Чет Jул 16, 2015 2:54 pm

Тео напиша:Vaka kalifu...Golema glupost e shto ne bea pobarani nekoi izmeni vo izborniot zakon...Na primer, ukinuvanje na pratenichkite mesta od dijasporata...Nivnite glasovi ednostavno mozhat da se dodat na vkupniot broj glasovi na partijata za koja glasale...Ima i drugi raboti, no da ne nabrojuvam se kje kazham deka vremeto na rabota na tehnichkata vlada e prekratko za da bilo shto se promeni...Kluchniot problem e shto so garancija kje ima opstrukcii od strana na dpmne pa ochekuvam rokovite za implementacija na dogovorot da bidat probieni...Dpmne e vo zasilena predizborna kampanja, taka da, nikako ne bi me iznenadilo na narednite izbori, pobedi Grujoshesku i dpmne, zatoa shto do nivnoto odrzhuvanje nema da se smeni nishto sushtinsko vo drzhavata...SDSM ne smeeshe i ne smee da zapre so objavuvanje na kriminalot na familijata, nikakvi dogovori ne smeeja da gi odvratat od toa...Glupostite od tipot "kje gi objavime od spbraniska govornica" ne drzhat voda...Istiot moment koga toa kje se sluchi, partiziranoto sudstvo kje pokrene -ostapka, i kje bara vo interes na istragata snimkite da ne bidat dostapni za javnosta...Mnozistvoto vo parlamentot na toa baranje kje odgovori so odluka raspravata po materijalite da se odrzuva na zatvorena sednica...I toa kje bide krajot...

Ete toa e toa na sto igra i Grujoshesku!
Ama dali ke mu uspee filmot ....KE VIDIME! DO SEGA NESTO SLABO MU USPEVA! OD SILEN AROGANTEN BOKSER I DIKTATOR PADNA NA MRSULKO NA KOJ NIKOJ VAN GRANICITE NE MU VERUVA DVA ZBORA!!!!
GRUJO PAGJAAAAA !STO PODOLGO, TOA POGOILEMA KASHKANICA KE OSTAVI NA ASFALTOT!
P.s. MOZEBI NAJVAZNO: POTROSIL I POKRAL PARI, MNOOOOOOGU PARI! Ama ne na Makedoncite, tuku tugji - na Evroamerikanskive mafijozi koj toa NEMA DA PROSTAT. A za tos jsto im gi otvoril ocite - Zaev, ke go nagradat so fotelja - premierska!
Inaku da ...gi zabole za obicnite gragjani na Makedonija! Gi boli 5te milijardi evra kaj zaminaa
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 16 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 16 of 20 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот