Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Никола Груевски

+4
tmoro
Hamad bim Khalifa
osa
reiter
8 posters

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Никола Груевски - Page 2 Empty Re: Никола Груевски

Пишување by Гостин Вто Фед 02, 2016 10:10 am

Трендо тебе не ти рекле во штабот дека изборите ќе бидат на 29 мај.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Никола Груевски - Page 2 Empty Re: Никола Груевски

Пишување by reiter Вто Фед 02, 2016 10:14 am

трендафил пренеси му на Никола она што го напишав пред некој пост...односно за неговиот газ

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Никола Груевски - Page 2 Empty Re: Никола Груевски

Пишување by Гостин Сре Фед 10, 2016 5:37 pm

reiter напиша:да ти ебам штипскиот криминален газ Никола...

Sakas da se razmnozuva?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Никола Груевски - Page 2 Empty Re: Никола Груевски

Пишување by reiter Пон Мар 21, 2016 7:21 pm

delta напиша:
reiter напиша:да ти ебам штипскиот криминален газ Никола...

Sakas da se razmnozuva?
ауу,дури сега го видов ова...да се размножува ќе треба мнооооогууу труд и трпение Very Happy ...
туку нај сериозно,докторите да конечно превземат нешто со човекот додека не напраил нешто како нерон...ајде пратете му од тие комбињата жолти мислам дека беа...човекот е дефинитивно забеган од реалноста во соедништво од страв за сето направено до сега врз народот и државата..ДОКТОРИ давајте дијагноза и носете го...тој е умислен премиер и таквата улога е нездрава за него и штета за нас...

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Никола Груевски - Page 2 Empty Re: Никола Груевски

Пишување by трендафил Вто Мар 22, 2016 9:14 am

Никола Груевски воведе нови вредности во македонската политика, а тоа е исполнување на ветеното пред избори. Дури и за проектот подоцна наречен Скопје 2014 поради кој беше изложен на напади од мешовитата структура составена ос СДСМ, соросоидите и некои странски амбасади. Мислам дека најголема придобивка на до пред влегувањето на фантомите од СДСМ во владата е намалувањето на давачките за фирмите, сега сме земја со најниски даноци и доприноси на светот, па наместо сега да се зголемува буџетот, односно државата да управува со парите, парите им остануваат на фирмите кои ги реинвестираат. Тоа доведе, заедно со странските инвестиции до пораст на вработените лица за 150 илјади за неполни 10 години.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Никола Груевски - Page 2 Empty Re: Никола Груевски

Пишување by Гостин Сре Мар 23, 2016 9:46 am

Точно, ако за вредности ги сметаш масовното фалсификување избори, презадолжувањето на државата и крадењето милирајарди преку мегаломански проекти.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Никола Груевски - Page 2 Empty Re: Никола Груевски

Пишување by трендафил Сре Мар 23, 2016 11:38 am

Јас не знам што правеше СДСМ со народните пари, затоа што не можам да видам скоро ниту едно нивно дело. Ајде наведи ми кои фабрики се изградени тогаш, колку километри патишта или пруги, колку противпожарни авиони и возила набавивте, колку возила за брза помош, медицински апарати, возови, колку споменици подигнавте, колку театри изградивте, колку згради за јавни установи, дали вие го спасивте Дојранското Езеро и живиот свет во него ...

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Никола Груевски - Page 2 Empty Re: Никола Груевски

Пишување by Гостин Сре Мар 23, 2016 5:05 pm

Ne mozhesh da vidish zatoa shto te hranele bobinki vo shtabot pa gledash samo spomenici, pastiri i fikusi...

PS. Bi ti nabrojal no da prashashe shto ne napravile...Napravenoto e mnogu i navistina nemam vreme da nabrojuvam...

PPS. Za Dojran usta ne smeesh da otvorish...Toa e delo na Gjorgjievski i tvojot pastir kako zakolnat neprijatel na Ljubcho nema nikakvi zaslugi...A vie dpmne-uchk-grujovistite koi go plukavte ne smeete nitu da pomoslite na nego...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Никола Груевски - Page 2 Empty Re: Никола Груевски

Пишување by defo Сре Мар 23, 2016 9:19 pm


defo

Број на мислења : 2814
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Никола Груевски - Page 2 Empty Re: Никола Груевски

Пишување by трендафил Чет Мар 24, 2016 10:33 am

Teo напиша:Ne mozhesh da vidish zatoa shto te hranele bobinki vo shtabot pa gledash samo spomenici, pastiri i fikusi...

PS. Bi ti nabrojal no da prashashe shto ne napravile...Napravenoto e mnogu i navistina nemam vreme da nabrojuvam...

PPS. Za Dojran usta ne smeesh da otvorish...Toa e delo na Gjorgjievski i tvojot pastir kako zakolnat neprijatel na Ljubcho nema nikakvi zaslugi...A vie dpmne-uchk-grujovistite koi go plukavte ne smeete nitu da pomoslite na nego...
Идејата е на Георгиевски, но парите ги обезбеди, како министер за финансии Груевски. Иначе овој проект го спомнав само затоа што вие од СДСМ бевте против него. Се појавуваа експертски написи дека со дополнителниот водотек ќе се сменел биолошкиот свет во Дојранското Езеро на пример. Бевте и против Плаошник, ако се сеќаваш. Еве една слика како една вистинска сдсмОВЦА се однесува кон својот пастир.

Никола Груевски - Page 2 Branko-baci-raka

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Никола Груевски - Page 2 Empty Re: Никола Груевски

Пишување by Гостин Чет Мар 24, 2016 10:35 am

Ne treskaj gluposti...Vo takov sluchaj vednash pushtaj go pastirot po voda i premini na obozhavanje na kumot staor...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Никола Груевски - Page 2 Empty Re: Никола Груевски

Пишување by трендафил Пет Мар 25, 2016 9:32 am

Сериозно ли веруваш дека Заев е црпнат од нива во Муртино од Господ (што би рекле од некои западни земји кои се претставуваат со името меѓународна заедница) за да работи по принципот едно евро за државата, едно за црквата и едно кај Вицето во интерес на Македонија и Македонците. Мене сите ми изгледаат за самопрогласени. Ниту меѓународната заедница не е тоа без Кина, Индија, Русија, Полска, Унгарија, Италија и да не ги набројувам огромното мнозинство земји што не се мешаат во внатрешните работи на Македонија, ниту Заев е представник на Господ. По тоа што јас го знам, сите тие што самите се прогласуваат за господови представници се или луди или лажговци. Напиши ми име и по можност дај ми линк до некој современик самопрогласен пратеник на Бога што тоа навистина бил?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Никола Груевски - Page 2 Empty Re: Никола Груевски

Пишување by Гостин Пет Мар 25, 2016 4:06 pm

Nema toa nikakva vrska so Zaev Trendafile, tuku so zelenite shto gi tresesh...Ushte malku i kje pochnewsh da tvrdish deka tvojot pastir ja napravil Makedonija nezavisna drzhava...

PS. Barashe link...Pa eve eden...Samoproglasen bozhji pratenik...Shto najvazhniot del od misijata kje go ispolni vo kjelija tri na dva vo Idrizovo...

http://brif.mk/?p=158170

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Никола Груевски - Page 2 Empty Re: Никола Груевски

Пишување by Гостин Пет Мар 25, 2016 4:40 pm

Од мене и слика на самопрогласениот.

Никола Груевски - Page 2 2d1wdxc


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Никола Груевски - Page 2 Empty Re: Никола Груевски

Пишување by Гостин Пон Апр 25, 2016 8:38 pm

Никола Груевски - Page 2 Smiley-laughing025

Никола Груевски - Page 2 2dk0efq

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Никола Груевски - Page 2 Empty Re: Никола Груевски

Пишување by трендафил Пон Мај 16, 2016 10:50 pm

Teo напиша:Nema toa nikakva vrska so Zaev Trendafile, tuku so zelenite shto gi tresesh...Ushte malku i kje pochnewsh da tvrdish deka tvojot pastir ja napravil Makedonija nezavisna drzhava...

PS. Barashe link...Pa eve eden...Samoproglasen bozhji pratenik...Shto najvazhniot del od misijata kje go ispolni vo kjelija tri na dva vo Idrizovo...

http://brif.mk/?p=158170
Јас само се надевам дека Груевски ќе ја направи Македонија независна држава и дека нема да потклекне пред застрашувањата од САД и ЕУ тие да одлучат кога ќе има избори. Наводно избирачкиот список не бил прочистен иако тоа не го вика ДИК, институција одговорна за изборите која е формирана на начин што со застрашување го истурка чадорот. потоа им пречеа владините промоции кои веќе половина години ги нема, а уште имаме странски донации на медиумите што шират странски лаги и кои сигурно не известуваат балансирано. Наводно власта, но под власт и сега се подразбира изгледа само ВМРО, а не и ДУИ и СДСМ, ги застрашувала гласачите. Дали со полицијата со која раководи Оливер Спасовски. Или како тоа Оливер дозволува застрашување ако тоа го прави некој друг. Ни збор за застрашувањата врз ДУИ и ДПА да не излезат на избори.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Никола Груевски - Page 2 Empty Re: Никола Груевски

Пишување by reiter Чет Јун 02, 2016 8:39 pm

ova da ne nasata nova clenka Keti???koja gata na grujo??ova e vtoriot del od gatanjeto..hahaha


_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Никола Груевски - Page 2 Empty Re: Никола Груевски

Пишување by Гостин Пет Јун 03, 2016 5:52 pm

Да не остане на половина. Еве го и првиот дел.


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Никола Груевски - Page 2 Empty Re: Никола Груевски

Пишување by defo Пет Јун 03, 2016 8:31 pm

Нема врска, ова беше ДПМНЕ-оска пропаганда, со цел да се скрие нешто или да се амортизира ударот...пример од излегувањето на Бошкоски од затвор...или пак зеле некое кредитче.........

defo

Број на мислења : 2814
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Никола Груевски - Page 2 Empty Re: Никола Груевски

Пишување by трендафил Саб Јун 04, 2016 8:42 pm

Колку што знам еден друг политичар, еден аболициран политичар, единствениот аболициран во Македонија, се самопрогласи за црпнат од нива во Муртино. Што е карактеристија за период од пред 2 илјади години.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Никола Груевски - Page 2 Empty Re: Никола Груевски

Пишување by Гостин Нед Јун 05, 2016 1:42 am

Барем на умислува дека е Исус лично. Твојот толку забега што почна да мисли дека оди по вода.

Никола Груевски - Page 2 2d1wdxc

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Никола Груевски - Page 2 Empty Re: Никола Груевски

Пишување by трендафил Пет Јун 10, 2016 9:42 am

Изгледа дека вие сметате дека Груевски е Исус па затоа објавувате ваква монтирана фотографија. Тој само има среќа најсериозен противник да му биде Зоран Заев. Не знам какви идиоти работат во специјалните служби на САД и некои земји од ЕУ кога мислеле дека црпнатиот од Муртино (според негова сопствена изјава) ќе може да дојде на власт со помош прво на неколку стотици, за да се дојде на на крај до преку милион криминално прислушкувани и монтирани разговори. Да заклучам, не е Груевски Господ. Само Заев е будалетинка во очите на мнозинството македонски гласачи. Груевски има среќа и што Русија изгледа повеќе нема да дозволи силеџијски смени на власта какви што имавме во Украина или со т.н. арапска пролет.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Никола Груевски - Page 2 Empty Re: Никола Груевски

Пишување by defo Пет Јун 10, 2016 8:35 pm


Трендо ко ти да си му го пишувал говоров...........
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и екс-премер Никола Груевски, по едночасовен распит во Кривичниот суд, изјави дека иако нема никаква вина,тој смета дека ќе бидеповикуван на распит во судот заради, како што рече апсурдни причини. Тој смета дека ќе треба да се правда, биедјќи некој има за ел народот да ја смени перцепцијата и да почне да верува во тоа дека Груевски и неговите соработници се слични на човекот кој даде изјави дека не ги признава судовите, алудирајќи на опозицискиот лидер Зоран Заев.

-Бев повикан во судот затоа што Катица Јанева изразила сомнеж дека ќе ја напуштам земјата. Не знам дали некој верува во тоа, но се гледа дека СЈО прави чекори кои  се нарачани и најверојатно тоа го посакува нивниот нарачател кој во неколку наврати изјави дека не ги признава македонските судови. Веројатно тоа е негова желба, но тоа ниту ќе го сторам ниту е вистина, ниту ќе му ја исполнам неговата желба.. Свесен е за својот политички рејтинг, свесен е дека изборите наближуваат и преку контролата што ја има врз луѓето во СЈО се обидува да ги изрелативизира рабтоите и да се обиде преку вакви апсурдни покани во судот да и мене и моите соработници не прикаже слични како него, рече Груевски.

Според екс премиерот, изборите кои ќе се одржат кога и да бидат ќе бидат најјасен одговор за СДСМ. Она што го прави СЈО, според него е нешто од кое опозицијата ќе се срами во иднина.

По подолга изјава за медиумите, Груевски не сакаше да одговара на новинарски прашања и судот го напушти со зборовите „Брзам на настан, во друга прилика“.

Во моментов, во судот тече распитот и на градоначалникот на општина Гази Баба, Тони Трајковски.


Само ми е криви што не видовме ист аршин за сите осoмничени, зошто како Велија не беше носен со лисици, или како Љубе за земја со лицето во кал. Сниман со камери, качуван на youtube и така натаму...Не дека треба да сме исти ко нив, што е факт...Сакаме да градиме општество по различно од сегашното........Меѓутоа моето мение е дека за Груески не треба да има отстапки......
Но да се вратиме на темата, дури и најосновното мерка претпазливост  не им е изречена. Па дали воопшто има судија со чист г'з....со образ....или сите ја продале својата стручност(ако ја имале), и својата чест и образ..за фотеља.Груевски: Ќе треба да се правдам, иако немам никаква вина
Основниот суд Скопје одлучи - нема мерки за претпазливост за Груевски, Јанакиески и ТрајковскиП.С Грујо, брате лесно е да си премиер во држава во која и сопствената мајка би си ја продале за фотеља.

defo

Број на мислења : 2814
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Никола Груевски - Page 2 Empty Re: Никола Груевски

Пишување by defo Чет Јун 30, 2016 8:58 pm

Грујо како Сталин, секој кој ќе каже лошо за него ќе биде уапсен. Или исто како УДБА, кој ќе збори лошо за југославија во затвор..на голи оток
„СВР Скопје на ден 19.06.2016 година постапи согласно претходно изготвен план за физичко обезбедување на прослава по повод 26. роденден на политичката партија ВМРО-ДПМНЕ која се одржа во Музеј на Македонската борба. За време на обезбедувањето нарушен е јавниот ред и мир со обид за поставување платно со испишана навредлива содржина на кејот од десната страна на Вардар. Притоа, од страна на СВР Скопје е интервенирано и приведено е лицето Павле Богоевски, осомничен за сторен прекршок од ЗППЈРМ, при што е воспоставен нарушениот Јавен ред и мир.“, велат од МВР


МВР:Павле Богоевски бил приведен зашто транспарентите биле навредливиdefo

Број на мислења : 2814
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Никола Груевски - Page 2 Empty Re: Никола Груевски

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот