Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Никола Груевски

+4
tmoro
Hamad bim Khalifa
osa
reiter
8 posters

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Никола Груевски - Page 3 Empty Re: Никола Груевски

Пишување by defo Чет Jул 07 2016, 08:10

ВМРО-ДПМНЕ: Груевски сè уште е на свадба кај пријател во Италија

Која игра ја игра Груески???
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денеска не се сретна со германскиот специјален пратеник, иако во агендата на Јоханес Хајндл, била предвидена таква средба. Од владејачката партија за НОВА велат дека причината е тоа што Груевски се уште е на приватно патување во странство заедно со семејството.
Почнува да се апстрактира од политика, или прави сцени за пред својата публика, дека ето веќе не е фактор...„обичен граѓанин е“. Се прави силен во очите на меѓународната заедница, повторно поентирајќи кај своите лејќи. Или едноставно е укакан????

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3303
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Никола Груевски - Page 3 Empty Re: Никола Груевски

Пишување by reiter Чет Jул 07 2016, 12:58

дефо,го местат...не е свесен како ќе се спружи и тоа во странство...америте се спремни на се,мене така ми мириса.На братучед му му земаа дипл.пасош,чешки пасош,иако е поврзан со сите криминални банди од балканот за да направи бегство самите тие банди работат од интерес и момент е кога ќе го предадат-пазарат.Сите такви луѓе како нив завршуваат на ист начин,од предаство на тие што им веруваат.Грозно.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Никола Груевски - Page 3 Empty Re: Никола Груевски

Пишување by defo Нед Jул 24 2016, 16:43

Никола Груевски - Page 3 CoHR5JnWIAAbDv-
Грујо носи панцир, како обичен граѓанин, лидер на политичка партија низ Охрид.
Прашањето е зошто??
-Ефтин ПР, дека „странски" служби сакаат да го решат македонскиот „Ќемал Ататурк“
-или има вистинска закана по неговиот живот и од кого е таа закана???

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3303
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Никола Груевски - Page 3 Empty Re: Никола Груевски

Пишување by трендафил Вто Aвг 09 2016, 22:55

И Ердоган ги сметаше Американците за пријатели. Дури обори руски авион надвор од границите на Турција, па сега гледаме му отиде на Путин на баци рака. Откако се обидоа насилно да го симнат од власт. Ајде да ви одговорам што е тоа авторитарен режим. Тоа е демократски избрана власт што не е по волја на групата земји што се самонарекува меѓународна заедница. Исто како што терористите што се борат за нивни интереси се нарекуваат борци за човекови права.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10635
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Никола Груевски - Page 3 Empty Re: Никола Груевски

Пишување by Гостин Сре Aвг 10 2016, 11:57

Ердоган?! Тоа е она другарчето на Грујокио? Истиот што се обидува да стане султан како што твојот вожд се обидува да стане доживотен владетел на Македонија? Нешто како твојот поранешен идол другарот Тито. Сосе штафети од Субрата арамијата и се останато?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Никола Груевски - Page 3 Empty Re: Никола Груевски

Пишување by Гостин Вто Aвг 30 2016, 17:57

Srpski Kurir za Grujposhesku...Po koj znae koj pat faten kako go prodava imeto za da si ja spasi kozhata...I parite shto gi ispokrade od gragjanite na Makedonija se razbira...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Никола Груевски - Page 3 Empty Re: Никола Груевски

Пишување by Гостин Вто Aвг 30 2016, 17:58

Никола Груевски - Page 3 A4y3h3

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Никола Груевски - Page 3 Empty Re: Никола Груевски

Пишување by Гостин Вто Aвг 30 2016, 17:58

Ima i inateresni komentari pa kje gi postiram i niv...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Никола Груевски - Page 3 Empty Re: Никола Груевски

Пишување by Гостин Вто Aвг 30 2016, 17:59

Никола Груевски - Page 3 Fdejic

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Никола Груевски - Page 3 Empty Re: Никола Груевски

Пишување by defo Вто Aвг 30 2016, 22:26

Хм, Тео, искрено јас неможам да ја видам јасната слика од добивките и загубите во споров со името???
Споров со имево е одлична политичка приказна и за нас и за Грците, пред се за домашна употреба. Задниве две недели сито што отидоа во Грција, добија глупава налепница на шофершајвните што тешко се вади.

Предходно немаше никаков проблем. Дневно политички максимално се користи проблемов.

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3303
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Никола Груевски - Page 3 Empty Re: Никола Груевски

Пишување by Гостин Вто Aвг 30 2016, 22:32

Grcite se obiduvaat da go krenat rejtingot na Grujo...So nego na chelo na Makedonija kje mozhat da ne blokiraat za korupcija, partizacija, i se i seshto...Taka em ne se vinovni, em sobiraat politichki poeni doma...I niv im gori pod nozete...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Никола Груевски - Page 3 Empty Re: Никола Груевски

Пишување by Гостин Сре Aвг 31 2016, 17:47

Ама ова веке личи на научна фантастика. Обична посета на еден грчки министер стана повод за нова теорија на заговор.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Никола Груевски - Page 3 Empty Re: Никола Груевски

Пишување by Гостин Сре Aвг 31 2016, 19:49

Denes e rodendenot na miliot im pastir na dpmne-ofcite...Ova mu e rodendenskata torta...

ФОТО Роденденска торта за лидерот на ВМРО-ДПМНE

Поранешниот премиер и актуелен лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денеска полни 46 години. По тој повод на социјалните групи се постира специјална слика од неговата роденденска торта која незадоволните граѓани сакаат лично да му ја подарат на човекот кој безмалку деценија владее во Македонија. Автор е Александар Дојранлиев.

Никола Груевски - Page 3 14095987_10202251424084959_8729764871525118391_n

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Никола Груевски - Page 3 Empty Re: Никола Груевски

Пишување by Гостин Сре Aвг 31 2016, 20:02

Samo toa znaerte komunjari. Ama eve kaj e dekemvri. Gruevski pak ke bide premier a vie ke trcate da placete po stranski ambasadi.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Никола Груевски - Page 3 Empty Re: Никола Груевски

Пишување by defo Сре Aвг 31 2016, 20:06

delmol напиша:Samo toa znaerte komunjari. Ama eve kaj e dekemvri. Gruevski pak ke bide premier a vie ke trcate da placete po stranski ambasadi.
Ако на 12-ти декември се разбудиме со премиер на држава Груески, ние дефинитивно веќе не заслужуваме држава. Јас на 12 на пладне си одам со карта во еден правец од Македонија, макар отишол да живеам во Албанија или Бугарија, или грција Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
defo
defo

Број на мислења : 3303
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Никола Груевски - Page 3 Empty Re: Никола Груевски

Пишување by reiter Пон Јан 30 2017, 12:37

Зошто Груевски се плаши да неговото место да му го отстапи на друг напиша:

http://falanga.com.au/zoshto-gruevski-se-plashi-negovoto-mesto-da-mu-go-ostapi-na-drug

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Никола Груевски - Page 3 Empty Re: Никола Груевски

Пишување by трендафил Пон Јан 30 2017, 20:47

А зошто би му го отстапил Груевски местото на друг. Дали затоа што така сакаат чадорџиите, соросоидите и нивните домашни слуги?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10635
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Никола Груевски - Page 3 Empty Re: Никола Груевски

Пишување by Luxor Пон Јан 30 2017, 21:33

Затоа што е политички мртов. А ако не се откачи од него и партијата ќе ви биде политички мртовец за кратко време.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6495
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Никола Груевски - Page 3 Empty Re: Никола Груевски

Пишување by reiter Вто Јан 31 2017, 18:47

дефинитивно е болен.Мора да се внеси некој закон каде лекарски тим од време на време ќе треба да прави психо состојба на претседател и премиер,вака може сите да не турне у амбис.Изгубен е во реалноста и уплашен од она што го правел до сега,со што може со неговата забеганост да не закрви.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Никола Груевски - Page 3 Empty Re: Никола Груевски

Пишување by трендафил Вто Јан 31 2017, 20:42

А што правел лидерот на најголемата политичка партија до сега. Треба ли да се однесува како да ги загубил изборите за да може „нормалниот“ Заев да се однесува како победник. Јас се кладам дека многумина на форумов не разбираат кога струмичанец им зборува на македонски (струмички), освен ако не се од Струмица, па можам да замислам како ќе се разберете ако струмичанец ви зборува на Албански. Ова ако се оствари агендата за која сте гласале за двојазичност на целата територија на државата.
Патем што стана со ветувањето на Заев дека ќе си поднесе оставка доколку загуби на изборите што ги загуби. Зошто славете пред владата ноќта по изборите. Има ли Заев лекарско уверение дека е нормален. Ако има дали му е дадено од неитрален или од партиски доктор?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10635
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Никола Груевски - Page 3 Empty Re: Никола Груевски

Пишување by Luxor Вто Јан 31 2017, 21:07

Ама вие многу убаво се разбиравте со Силванева кога и го полневте џебот со по 20 000 евра за патарина.

А сега сериозно. ДУИ ве откачи заради нереалните желби за власт и пари на пастирот и на фамилијата. Сите сфатија дека претераа. Но, ако сте глупи повелете. Жртвувајте цела партија за неколкумина криминалци.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6495
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Никола Груевски - Page 3 Empty Re: Никола Груевски

Пишување by трендафил Сре Фед 01 2017, 10:39

Ахмети е во ситуација во која треба да им покаже на гласачите дека е поголем Албанец од Зоран Заев. ДУИ никогаш не побарала и пред Македонците двојазичност на целата територија на Македонија или кантонизација. Не за за каков криминал бладаш цело време овде на форумов. Ќе напишеш ли конкретно кој утврдил такво нешто и за каков криминал конкретно станува збор. Какво обвинение има СЈО против Груевски. Колку што знам единственото обвинение против лидерот на најголемата политичка опција во Македонија е дека наводно тој ги нарачал шамарање на Андреј Жерновски, иако не ми е познато дека такво нешто се случило. СЈО наводно нема време за да ја заврши работата во предвидениот рок, а си го губи времето со предмет во кој целокупната штета е помала од 100 евра. Заев е обвинет за примање на поткуп од по едно евро за секој метар квадратен државно земјиште продадено во Струмица и веќе е аболициран (за таа аболиција не бара да се поништи) за криминал тежок 8 милиони евра. Па званично е најголем криминалец меѓу македонските политичари.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10635
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Никола Груевски - Page 3 Empty Re: Никола Груевски

Пишување by Luxor Сре Фед 01 2017, 11:30

Мајски договор Трендо. Мајски договор. Пастирот во него се согласил и на двојазичност и на пензии за терористите од учк.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6495
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Никола Груевски - Page 3 Empty Re: Никола Груевски

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот