Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ФУДБАЛ

+18
Nebula
Albatros
EVITA
SHARENI
Bosonoga
IVA
Dino
TRAJCHE
Teo
OPOZICIONER
Delta
Luxor
Jordan Kicheec
tmoro
корисТник
reiter
Hamad bim Khalifa
osa
22 posters

Страна 6 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

ФУДБАЛ - Page 6 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by IVA Сре Jул 05 2017, 18:29

NAJBOLJI SE ZNAE
IVA
IVA

Број на мислења : 366
Join date : 2016-01-29

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 6 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Delta Вто Jул 18 2017, 00:00

so najbolji koa ne igra na superkupot,/..,..
Delta
Delta

Број на мислења : 606
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 6 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by IVA Чет Jул 20 2017, 22:33

Вардар и се заблагодари на УЕФА, и ги повика „Комитите“ на коректно навивање…
Македонскиот шампион, екипата на Вардар преку соопштение и се заблагодари на УЕФА натпревар како домаќин од 3. квалификациско коло за Лигата на шампионите против дански Копенхаген да го игра на својот стадион, „Телеком арената“ во Скопје.

Од канцеларијата на Вардар, притоа ги повикаа и сите свои фанови, како и најверните навивачи „Комитите“ на фер и коректно навивање на пресметката против Копенхаген која се игра на 25. јули со почеток од 20 часот.

Соопштението од ФК Вардар ви го пренесуваме во целост:

Фудбалскиот клуб Вардар упатува благодарност до европската куќа на фудбалот УЕФА што излезе во пресрет и ни дозволи натпреварот против Копенхаген да го играме како домаќини во Скопје, и покрај забраната да се играат мечеви на Националната Арена „Филип Втори“ до натпреварот од Супер-Купот на 8. август.

Сега останува на нас, на клубот да покажеме дека можеме да организираме еден натпревар на нивото на Лигата на шампионите. Добрата организација е поврзана и со односот на публиката и навивањето од трибините на обичната публика, и на нашите навивачи „Комити“. За да покажеме дека можеме да организираме и натпревари од ваков тип, ќе треба фер и корентно навивање од трибините на Националната Арена „Филип Втори“ во Скопје од сите страни. Единствено на тој начин можеме да и вратиме на УЕФА за овој потег, и за укажаната доверба да ни овозможи да го играме натпреварот како вистински домаќини.Среќни сме што имаме можност овој натпревар да го играме на наш терен во Скопје и да имаме поголема поддршка од трибините, со која ќе можеме да ветиме максимална игра на овој натпревар од кој сакаме да излеземе како победници.

На крајот ФК Вардар истакнува благодарност до Струмица и до цела Македонија за поддршката на минатиот меч против Малме кој се одигра на стадионот „Младост“. Тој меч ќе ни остане во вечно сеќавање и историската победа која ни донесе пласман во следната рунда од третото квалификациско коло во Лигата на шампионите.

IVA
IVA

Број на мислења : 366
Join date : 2016-01-29

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 6 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by IVA Пон Jул 24 2017, 00:27

ajde da navivame zaedno za Vardar vo vtornik vo 20 chasot na stadionot vo Skopje ....
IVA
IVA

Број на мислења : 366
Join date : 2016-01-29

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 6 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by IVA Вто Jул 25 2017, 23:57

bravo za Vardar ,pobedija so 1:0 ,sekoja ches
IVA
IVA

Број на мислења : 366
Join date : 2016-01-29

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 6 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by OPOZICIONER Саб Jул 29 2017, 16:32

mnogu sum radoznal shto i kako ke se snajdeme za kupot ....otsega mi mirisa na promashena rabota
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 6 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Bosonoga Сре Сеп 13 2017, 10:48

leleee sinoka barsa go utepa juve. leo so dva gola se vraka u forma.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 980
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 6 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Bosonoga Чет Сеп 28 2017, 18:57

ima li na forumot nekoj koj saka fudbal ,ili teshko da se najde takov
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 980
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 6 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Teo Пет Ное 24 2017, 20:34

Mesi ja osvoi chetvrtata zlatna kopachka vo karierata...So toa se izramni so Kristijano Ronaldo...

МЕСИ ЈА ДОБИ ’’ЗЛАТНАТА КОПАЧКА’’

ФУДБАЛ - Page 6 Download_2

http://telma.com.mk/sport/mesi-ja-dobi-zlatnata-kopachka
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 6 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Delta Саб Ное 25 2017, 19:51

ovoj dve levi noze ima be?>,.koj mu dade toa kopackite.,/,.,.
Delta
Delta

Број на мислења : 606
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 6 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Delta Нед Ное 26 2017, 11:35

pa koga si smotan kako da te igraat,/./..,/
Delta
Delta

Број на мислења : 606
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 6 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Dino Нед Дек 03 2017, 10:49

delta напиша:ovoj dve levi noze ima be?>,.koj mu dade toa kopackite.,/,.,.

e ajde de vidi kriterium za dobivanje zlatna kopachka ,so dve levi noze

Dino

Број на мислења : 635
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 6 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Dino Пет Дек 08 2017, 19:07

a zlatnata topka ja dobi Ronaldo

Роналдо се изедначи со Меси, ја освои петтата „Златна топка“

8 Декември 2017 10:20

Играчот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, по петти пат ја освои наградата „Златна топка“ во традиционалната анкета на францускиот магазин „Франс фудбал“.

Роналдо синоќа на свечената церемонија во Париз го одбрани овој престижен трофеј благодарение на трофејот европски шампион со Реал, но и освојување на титулата во шпанската Примера.
Воедно, тој собори бројни рекорди на Лигата на шампионите кога станува збор за голови.

Португалецот се изедначи со Лионел Меси, кој исто така има пет „Златни топки“, но оваа година во изборот остана втор, веднаш зад Роналдо.
По нив на листа се најдоа: Нејмар, Џанлуиџи Буфон, Лука Модрич, Серхио Рамос, Килијан Мбеапе …

Dino

Број на мислења : 635
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 6 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Delta Нед Дек 17 2017, 20:44

vaj ili za penzija ili u treta liga da go pustat veke,.././tolku i od nego,/./.
Delta
Delta

Број на мислења : 606
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 6 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by SHARENI Чет Дек 21 2017, 21:27

SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 844
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 6 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Delta Пет Дек 22 2017, 13:59

cek po prva utakmica/./.ke potoneme poskoro od na vilipce vitezot kandidaturata za kalif umesto kalifa u drpmne/.,/.>?
Delta
Delta

Број на мислења : 606
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 6 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by SHARENI Чет Јан 25 2018, 20:18

SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 844
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 6 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by EVITA Чет Јан 25 2018, 22:03

pa i vreme bese zenite da prezemat nesto otkoa mazite ne pokazaa nisto.

_________________
Стево Пендаровски , претседател на сите граѓани

EVITA

Број на мислења : 269
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 6 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by OPOZICIONER Нед Мар 11 2018, 23:29

nishto na sportska ,zijan peevche
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 6 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by OPOZICIONER Сре Мар 14 2018, 13:42

Nikoj da pishe za utakmicata i za relativiziranje na Murinjo kao demek ne beshe losho odigrana utakmicata
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 6 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by SHARENI Саб Мар 31 2018, 21:50

u tek utakmica pomegu sevilja i barselona ,rezultat 1:0 za sevilja ,ama ne igrashe prvo poluvreme Mesi ,sega se zagreva pa aj da vidime kako ke zavrshi
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 844
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 6 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by SHARENI Саб Апр 07 2018, 11:56

Иниеста проговори за шансите Нејмар да се врати во Барселона: Ќе бидам изненаден

Капитенот на Барселона, Андрес Иниеста даде свој коментар на можноста Бразилецот Нејмар да се врати на „Камп Ноу“ во наредиов период.

Напаѓачот минатото лето за рекорден трансфер вреден 222 милиони евра го напушти каталонскиот гигант и се пресели во Пари Сен Жермен, но првата сезона во Франција не беше како што очекуваше и според дел од информациите неговата желба е да си замине.

Во прв план се споменува Реал Мадрид кој одамна го „лови“ Бразилецот, додека срамежливо се пишуваше и за можноста за кам-бек во Барселона. Од двете страни (Барселона и Реал) имаше позитивни реакции од играите, а сега својот став на таа тема го искажа Иниеста кој директно порача:

-Да бидам искрен иднината на Нејмар не е нешто за кое размислувам. Нормално кога ќе заминете од некое место потешко е да се вратите. Поради таа причина би бил повеќе изненаден да се врати, отколку да потпише за друг клуб, ама ќе видиме. Ако дојдат до неговиот потппис, Реал ќе грабне еден од најдобрите играчи на светот. Ама ние пак би имале тим кој сметам дека е подобар, -рече капитенот на Барса.
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 844
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 6 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by TRAJCHE Саб Мај 12 2018, 16:26

ne mi se veruva neimar da se vrati ,a spored mene pa i ne pokaza neshto mnogu vo barsa
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 678
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 6 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by OPOZICIONER Вто Jул 03 2018, 23:35

Англија не сакаше натпревар со пенали бидејќи во минатото обично доживуваа елиминација кога на тој начин се решаваа натпреварите, но овој пат не беше така.

Англичаните на пенали ја совладаа Колумбија откако натпреварот по 120 минути беше нерешен, 1-1.

Првиот дел беше мирен, без посериозна шанса. Момент за одбележување се случи во 41. минута кога Бариос со глава го удри Хендерсон, Англичаните бараа црвен картон, но судијата се чини оправда му покажа само жолт.

По девет минути игра во второто полувреме пенал за Англија. Карлос Санчез го фаулира Кејн, судијата без двоумење покажа на белата точа.

По многу нервоза, пеналот конечно беше изведен, Кејн шутираше прецизно и донесе водство на Англија од 1-0.

И во наредните неколку минути имаше повеќе прекини и нервоза отколку фудбал. Откако почна да се игра нормален фудбал Колумбија нападна. Беше опасна и Англија на контра напади, но резултатот не се менуваше.

Кога се чинеше дека Англија ќе го сочува водството, Јари Мина даде гол во 93. минута и го однесе натпреварот во продолженија.

Во првите 15 минути немаше шанси, во вторите, Англија се закани два пати, еднаш преку Роуз, втор пат преку Дајер, но не успеа да дојде до победа. Резултатот остана 1-1, па пеналите го решаваа победникот.

Во пенал рулетот Пикфорд беше јунакот на Англија, одбрани пенал на Бака кој се покажа како пресуден, Урибе претходно ја погоди пречката од голот на Англичаните, а кај нив промаши само Хендерсон.

Англија беше подобар противник во најголемиот дел од мечот и заслужи да помине еднаш на пенали. Во четвртфиналето ќе игра против селекцијата на Шведска која денеска со 1-0 ја совлада Швајцарија.
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 6 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by SHARENI Пет Jул 06 2018, 19:39

ajde ushte malku ke uzivame vo prekrasen fudbal
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 844
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 6 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот