Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ФУДБАЛ

+18
Nebula
Albatros
EVITA
SHARENI
Bosonoga
IVA
Dino
TRAJCHE
Teo
OPOZICIONER
Delta
Luxor
Jordan Kicheec
tmoro
корисТник
reiter
Hamad bim Khalifa
osa
22 posters

Страна 2 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

ФУДБАЛ - Page 2 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by osa Нед Мар 22 2015, 23:05

Bravo za Barsa ...super igra i super pobeda 
Barcelona -Real 2:1 
bravo za Mesi i za Neimar

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16479
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 2 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by reiter Пон Мар 23 2015, 08:26

osa напиша:dobra utakmica ...Barsa -Real ...momentalno 2:1 za Barsa ....ima dosta za igranje ,samo shto pochna vtoro poluvreme ...mislam deka ke pobedi Barcelona ,more mora da pobedi ,jas gi obozavam ,posebno Mesi i Neimar ....
reiter stavi li neshto na kladilnica ...koj naviva za barsa ,de pofalite se tuka da navivame zaedno ..

ставив на Реал да даде 2-гола...и тоа е,само еден гол дадоа.Имаше добар коефициент но ете Реал не даде уште еден гол,всушност и уште други 2-утакмици ме кутнаа од уплатеното ливче.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 2 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by osa Пон Мар 23 2015, 19:41

reiter напиша:
osa напиша:dobra utakmica ...Barsa -Real ...momentalno 2:1 za Barsa ....ima dosta za igranje ,samo shto pochna vtoro poluvreme ...mislam deka ke pobedi Barcelona ,more mora da pobedi ,jas gi obozavam ,posebno Mesi i Neimar ....
reiter stavi li neshto na kladilnica ...koj naviva za barsa ,de pofalite se tuka da navivame zaedno ..

ставив на Реал да даде 2-гола...и тоа е,само еден гол дадоа.Имаше добар коефициент но ете Реал не даде уште еден гол,всушност и уште други 2-утакмици ме кутнаа од уплатеното ливче.
aha znachi ti si za Real ?  ...kako si igral na livche so tri para ...neli beshe 50 denari za 4 utakmici ...ili jas ne te razbrav ....velish real utna i ushte dve utakmici ,toa se tri ,a kade e chetvrtata utakmica ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16479
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 2 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by reiter Пон Мар 23 2015, 19:48

8 утакмици беа оса.Но се надевав на Реал да даде два гола.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 2 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by osa Пон Мар 23 2015, 19:51

reiter напиша:8 утакмици беа оса.Но се надевав на Реал да даде два гола.
aha taka znachi ....ama ne e deka mora da se osum ...jas znam deka minimum se chetiri ...nemoze da se dve ,tri utakmici i da e pomalku od 50 denari uplati

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16479
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 2 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by tmoro Пет Мар 27 2015, 22:36


tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 2 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Гостин Саб Апр 04 2015, 23:47

ХОРОР: Вооружени фанови на Трабзон пукаа кон автобусот на Фенербахче,

ФУДБАЛ - Page 2 Bus-fener-615x400

Фенербахче вечерва рутински славеше со 1-5 на гостувањето против Ризе, но фудбалерите на турскиот гигант се најдоа во животна опасност откако при враќањето кон Истанбул нивниот автобус бил пресретнат од страна на група навивачи на Трабзонспор, кои биле вооружени и отвориле оган кон автобусот на Фенер.

ФУДБАЛ - Page 2 Bus2

Како што јавуваат турските медиуми, автобусот се движел кон аеродромот во Трабзон, од каде експедицијата на „сино-жолтите“ требала да патува за Истанбул. Возачот се уште се наоѓа во тешка состојба и е во животна опасност бидејќи бил погоден најмалку со еден куршум, а според првичните информации тој бил најзаслужниот што не дошло до поголема трагедија, забележувајќи ги вооружените лица и навремено запирајќи го автобусот пред да се приближи премногу и да ги доведе и животите на фудбалерите во опасност.

Останува турската полиција во периодот што следи да го разреши целиот случај, за кој постои сериозна опасност допрва да предизвика бран од насилство на фудбалските терени во оваа земја.

http://ekipa.mk/horor-vooruzheni-fanovi-na-trabzon-pukaa-kon-avtobusot-na-fenerbahche/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 2 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Гостин Вто Апр 07 2015, 09:53

Турците го прекинаа првенството. Се плашат од поголемо насилство. И во право се. Тоа што се случи беше врв на хулиганството.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 2 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Гостин Вто Апр 07 2015, 11:09

Уапсени напаѓачите на автобусот на Фенербахче

ФУДБАЛ - Page 2 Fener-615x337

Турската полиција уапси во Трабзон на североистокот од земјата двајца осомничени кои наводно пукале на автобусот со фудбалерите на Фенербахче, соопшти локалниот гувернер.

„Двајца осомничени се уапсени и се на испитување“ - соопшти Адил Џелил Ез.

Од приведените, едниот пукал кон автобусот  а вториот е негов соучесник кој го повикал преку телефон да му најави пристигнување на автобусот на автопатот покрај Црното море. Според наводите на агенцијата Доган, и двајцата ги отфрлиле обвиненијата.

Како што е познато, рафална стрелба имаше кон автобусот кој се движел во насока на аеродромот во Трабзон, по мечот со Ризеспор. Возачот на автобусот беше погоден во лица, но сепак успеа безбедно да го запре возилото. По инцидентот возачот е хоспитализиран и е во стабилна состојба.

Од Фенербахче вчера соопштија дека нема да играат во првенството се додека не се реши случајот со вооружениот напад, а во меѓувреме реагираше и раководството на лигата кое се одлучи да го суспендира во моментов турскиот шампионат и натпреварите од националниот Куп.

http://ekipa.mk/uapseni-napagachite-na-avtobusot-na-fenerbahche/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 2 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by tmoro Вто Апр 07 2015, 13:11

luxor напиша:Уапсени напаѓачите на автобусот на Фенербахче

ФУДБАЛ - Page 2 Fener-615x337

Турската полиција уапси во Трабзон на североистокот од земјата двајца осомничени кои наводно пукале на автобусот со фудбалерите на Фенербахче, соопшти локалниот гувернер.

„Двајца осомничени се уапсени и се на испитување“ - соопшти Адил Џелил Ез.

Од приведените, едниот пукал кон автобусот  а вториот е негов соучесник кој го повикал преку телефон да му најави пристигнување на автобусот на автопатот покрај Црното море. Според наводите на агенцијата Доган, и двајцата ги отфрлиле обвиненијата.

Како што е познато, рафална стрелба имаше кон автобусот кој се движел во насока на аеродромот во Трабзон, по мечот со Ризеспор. Возачот на автобусот беше погоден во лица, но сепак успеа безбедно да го запре возилото. По инцидентот возачот е хоспитализиран и е во стабилна состојба.

Од Фенербахче вчера соопштија дека нема да играат во првенството се додека не се реши случајот со вооружениот напад, а во меѓувреме реагираше и раководството на лигата кое се одлучи да го суспендира во моментов турскиот шампионат и натпреварите од националниот Куп.

http://ekipa.mk/uapseni-napagachite-na-avtobusot-na-fenerbahche/
Ги сакав фудбалот,ракометот и кошарката најмногу ,но фудбалот го баталив последните години само од овие случувања.

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 2 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by tmoro Вто Апр 07 2015, 17:38


tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 2 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Гостин Сре Апр 22 2015, 01:06

Баерн и Барселона во полуфинале

Екипите на Баерн Минхен и Барселона се првите патници во полуфиналето од овогодинешното издание на најелитното фудбалско натпреварување - Лигата на шампионите.

http://zazabava.com/baern-i-barselona-vo-polufinale

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 2 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by osa Пет Мај 29 2015, 00:42

barsa shampioni ...bravo dechki ...moja zelba moj klub ...bravo

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16479
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 2 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Гостин Сре Јун 03 2015, 23:08

Real Madrid so nov trener...

ФУДБАЛ - Page 2 Wi59w6

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 2 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Гостин Пет Јун 05 2015, 18:20

Utre, 6 juni, so pochetok vo 20 chasot i 45 minuti, na olimpiskiot stadion vo Berlin, kje se odigra finaleto vo ligata na shampionite...Barselona kje se obide da go sovlada shampionot na Italija, Juventus...

ФИНАЛЕ НА ЛИГАТА НА ШАМПИОНИ - ЈУВЕНТУС СЕ НАДЕВА ДЕКА МЕСИ ЌЕ БИДЕ САМО ЧОВЕК

В сабота (20.45 ч.) на Олимпискиот стадион во Берлин се спушта завесата на уште една возбудлива фудбалска сезона во Европа, а до привилегија да се борат за титулата во Лигата на шампионите стигнаа Јувентус и Барселона.

Тоа ќе биде можност за двете екипи да освојат тројна круна оваа сезона, имајќи предвид дека веќе триумфираа во националното првенство и во купот. Исто така, ова ќе биде осмо европско финале за двете екипи, со тоа што паузите на "старата дама" се нешто подолги: последен пат играше ваков меч пред 12 години, а на титулата и се нема израдувано уште од 1996 година.
Барселона и Јувентус се немаат сретнато на европската сцена уште од сезоната 2002/03 и единствените преостанати играчи од тие дуели се Џанлуиџи Буфон и Чави. И додека сите најави на мечот се вртат околу прашањето како Јувентус ќе успее да го сопре Лео Меси, Андрес Иниеста се надева дека љубителите на фудбалот ќе добијат уште една можност да уживаат во надмудрувањето на големите мајстори Андреа Пирло и Чави Ернандес, за кого ова е последен настап во дресот на Барселона, пред преселбата во Катар. Од друга страна, и Пирло најави разделба со Јувентус ова лето.
- Кога зборуваме за играчи од среден ред, не постојат подобри од Чави и Пирло. Ќе биде убаво да се видат овие двајца играчи еден против друг, зашто тие се поим за светскиот фудбал. Пирло е синоним за убав фудбал и ако ја погледнете неговата кариера, тој може само да биде пример - вели Иниеста.
Сепак, главната грижа за Јувентус останува како да се сопре триото Меси-Нејмар-Суарес, кое оваа сезона заедно постигна 120 гола.
- Тоа е најстрашната напаѓачка тројка на светот. Нивната сила е застрашувачка, но и ние имаме свои оружја. Можеби, нема да ги сопреме, но можеме барем малку да ги ограничиме. Меси е вонземјанин кој дојде да игра со нас, луѓето. Се надевам дека на 6 јуни ќе се симне на нашата планета и, исто така, ќе стане само човек - вели голманот Буфон, кој се враќа во Берлин девет години откако тука го крена Светскиот куп.
И бековите на Јуве се свесни дека ќе се најдат на огромно искушение.
- Меси е еден од најдобрите играчи во историјата на фудбалот. Тешко е да се чува сите 90 минути, но ни успеа против Роналдо, па затоа мислам дека со тимска игра можеме многу да постигнеме. Ќе се браниме како тим и ќе се обидеме да му оставиме што е можно помалку простор на Меси - најавува Штефан Лихтштајнер.
Јувентус ќе се обиде да го изведе тоа беа Џорџо Кјелини, кој се повреди во средата и ќе го пропушти финалето, со што ќе изостане негова прва блиска средба со Луис Суарес по Светското првенство во Бразил, кога беше гризнат од Уругваецот.

Можни состави:


ЈУВЕНТУС: Буфон, Лихтштајнер, Бонучи, Барѕаљи, Евра, Маркизио, Пирло, Погба, Видал, Тевес, Мората.
БАРСЕЛОНА: Тер Штеген, Алвес, Пике, Маскерано, Алба, Ракитиќ, Бускетс, Иниеста, Меси, Нејмар, Суарес.
Судија: Чунејт Чакир (Турција).

Фан на Јуве пропешачи 1.150 км за да го гледа финалето

Еден фан на Јувентус ветил дека пешки ќе тргне за Берлин доколку неговиот тим се пласира во финалето и си остана на зборот.
Николо де Марки пропешачи 1.150 километри од Торино до Берлин, кадешто го чекаше билет за финалето од Јувентус, кој редовно го следеше неговиот потфат на социјалните мрежи. На својата авантура, Де Марки помина низ Италија, Швајцарија, Австрија и Германија и не секогаш го следеше убаво време.

Порноѕвезди ветија стриптиз ако Јуве ја освои титулата

ФУДБАЛ - Page 2 2991D1EB05731F48829A3E049CFCF54F

Јувентус доби мотив повеќе во пресрет на финалето против Барселона откако порноактерките Тера Патрик и Виторија Ризи ветија дека ќе изведат јавен стриптиз ако италијанскиот тим стане европски првак. Тера и Виторија се големи навивачки на "старата дама" и неодамна за "Газета дело спорт" открија дека евентуалниот европски трофеј ќе го прослават со она што го прават најдобро.
- Стриптиз ако Јуве победи? Соблекувањето, знаете, за мене не е проблем - истакна Ризи, која призна дека се пали на тренерот Масимилијано Алегри и на ѕвездите Артуро Видал и Пол Погба поради нивниот агресивен темперамент.

Преносот оди во 200 земји


Финалето на Лигата на шампионите уште еднаш ќе се покаже како глобален фудбалски спектакл, имајќи предвид дека мечот во Берлин ќе биде пренесуван во повеќе од 200 земји.
Натпреварот ќе биде најавен со танчарско шоу, во кое ќе учествуваат 400 лица, а сето тоа во режија на славната дизајнерка Ванда Рокицки, која беше задолжена и за церемонијата на отворањето на Олимписките игри 2004 во Атина. Иако точката ќе трае само девет минути, во неа биле вложени шест месеци подготовки.

http://www.vest.mk/default.asp?ItemID=55A745634EE2794D9261D92A55A30A5C

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 2 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by osa Саб Јун 06 2015, 10:12

ajde kladba ...jas tipuvam 1:0 za Barsa .....a vie ????

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16479
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 2 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by tmoro Саб Јун 06 2015, 22:57


tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 2 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by osa Нед Јун 07 2015, 02:08

aj sega tmoro od kaj izleze penal?.....ako imashe ke go dosudea ...
a golot shto go dade prviot neimar so ramoto zoshto ne go uvazija .....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16479
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 2 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by osa Нед Јун 07 2015, 02:09

bravo za barsa ,bravo za mojot tim shto go obozavam .....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16479
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 2 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Јун 07 2015, 08:27

Ebati maskite melnicari, ja pushtile Osa sama so Tmro na stadion ! Evil or Very Mad
Inaku ne sum bash po fudbalot, ama navivav za Juve....... poradi Teo prijatelkite! Shteta.... Mad
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 2 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Гостин Нед Јун 07 2015, 09:10

Eve za uteha kalifu...ФУДБАЛ - Page 2 Happy-smiley17 ФУДБАЛ - Page 2 Happy-smiley17

ФУДБАЛ - Page 2 CG1SBrOU8AAXY4A

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 2 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by tmoro Нед Јун 07 2015, 10:58

Hamad bim Khalifa напиша:Ebati maskite melnicari, ja pushtile Osa sama so Tmro na stadion ! Evil or Very Mad
Inaku ne sum bash po fudbalot, ama navivav za Juve....... poradi Teo prijatelkite! Shteta.... Mad

Sakav da pobedit Juve,no presvrt se napravi koga bese 1-1 Turcinot Cakar trebase da svirit penal i sve ke bese poinaku.Toa e toa.

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 2 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by osa Нед Јун 07 2015, 11:23

ajde shto ste bile skrzavi nitu edna chestitka !!! da pobedeshe juventus (na sveti nikad 0 jas ke vi chestitav .....i od kaj se fati tmoro ti za penalot ?ami ako e taka kaj e golot da go priznaat shto go dade neimar ?

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16479
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 2 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Јун 07 2015, 11:56

A i ova zhabarive me razocaraa totalno. Da ne mozahat da potplatat turcin...... ebati mafiozite, ebati! Evil or Very Mad
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 2 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Јун 07 2015, 11:58

A tebe Osa - cestito!
(poradi Mesi .......... ne za ciganive) Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 2 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот