Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ФУДБАЛ

+18
Nebula
Albatros
EVITA
SHARENI
Bosonoga
IVA
Dino
TRAJCHE
Teo
OPOZICIONER
Delta
Luxor
Jordan Kicheec
tmoro
корисТник
reiter
Hamad bim Khalifa
osa
22 posters

Страна 3 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

ФУДБАЛ - Page 3 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by tmoro Нед Јун 07 2015, 12:33

osa напиша:ajde shto ste bile skrzavi nitu edna chestitka !!! da pobedeshe juventus (na sveti nikad ) jas ke vi chestitav .....i od kaj se fati tmoro ti za penalot ?ami ako e taka kaj e golot da go priznaat shto go dade neimar ?
Cestito za titulata.
Neimar golot go dade so pomos na rakata ,a toa pravilata ne go dozvoluvaat se razbira ako toa go zabelezat 6 sudii.Kako i da e ne sum strasten navijac za Juve ,no sakam sekoja godina novi Sampioni,ne e interesno sekoja godina BARSA da pobeduvat.

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 3 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by osa Нед Јун 07 2015, 12:59

tmoro напиша:
osa напиша:ajde shto ste bile skrzavi nitu edna chestitka !!! da pobedeshe juventus (na sveti nikad 0 jas ke vi chestitav .....i od kaj se fati tmoro ti za penalot ?ami ako e taka kaj e golot da go priznaat shto go dade neimar ?
Cestito za titulata.
Neimar golot go dade so pomos na rakata ,a toa pravilata ne go dozvoluvaat se razbira ako toa go zabelezat 6 sudii.Kako i da e ne sum strasten navijac za Juve ,no sakam sekoja godina novi Sampioni,ne e interesno sekoja godina BARSA da pobeduvat.

eh tmoro a kaj se 6 sudii da zabelezat deka nema PENAL ...ha ha ha ...gledash deka ne si realen ...a na povtorenata snimka ubavo se vide deka topkata ja primi neimar na stranichniot del od glavata i ja dosmiri so ramoto ,a ne so RAKATA i zatoa spored pravilata golot trebashe da mu se priznae ...jas za razlika od tebe sum strasten navijach za Barsa ,no sum realna ich nesakam nepravdi .....

a sekoja godina novi shampioni ke ima koga ke nauchat i drugite da igraat fudbal ,a ne samo da fauliraat protivnichki igrachi ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 3 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by osa Нед Јун 07 2015, 13:07

Hamad bim Khalifa напиша:A tebe Osa - cestito!
(poradi Mesi .......... ne za ciganive) Twisted Evil

fala Kalifu ,fala ...mnogu mi e zal shto eve nemaa uspeh (nevelam sreka zoshto za fudbal treba znaenje )tvojot tim ...italjani kaj znaat da igraat fudbal Cool Cool Rolling Eyes Rolling Eyes

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 3 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Јун 07 2015, 14:04

Ostaj fudbalot, ama mislev za mestenki gi biva mafiozine....ono, jok! Izgleda ostanaa samo za pica i pasta svetski prvaci Evil or Very Mad
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 3 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by osa Нед Јун 07 2015, 14:42

verojatno si u pravo ....samo po toa se nedostizni i jas mislam taka

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 3 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by tmoro Нед Јун 07 2015, 15:45

[quote="osa"][quote="tmoro"]
osa напиша:

eh tmoro a kaj se 6 sudii da zabelezat deka nema PENAL ...ha ha ha ...gledash deka ne si realen ...a na povtorenata snimka ubavo se vide deka topkata ja primi neimar na stranichniot del od glavata i ja dosmiri so ramoto ,a ne so RAKATA i zatoa spored pravilata golot trebashe da mu se priznae ...jas za razlika od tebe sum strasten navijach za Barsa ,no sum realna ich nesakam nepravdi .....

a sekoja godina novi shampioni ke ima koga ke nauchat i drugite da igraat fudbal ,a ne samo da fauliraat protivnichki igrachi ....

Да 6 судии беа ама главниот судија ја донесуват последната одлука.Неимар ја зафати топката со надлактицата и затоа не беше признат голот,а Барцелона заслужена си е првак без конкуренција.tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 3 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by osa Нед Јун 07 2015, 16:02

lele tmoro ,aj pogledni ubavo snimkata ke vidish deka ne e nadlaktica tuku ramoto ....


Последната промена е направена од osa на Нед Јун 14 2015, 16:08. Мислењето е променето 1 пати

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 3 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by tmoro Нед Јун 07 2015, 21:44

osa напиша:lele tmoro ,aj pogledni ubavo snimkata ke vidish deka ne e nadslaktica tuku ramoto ....
Прифаќам и тоа што велиш РАМО значи и тоа е дел од раката и затоа е поништен голот.
Јас ги имам напишано фудбалските и ракометните правила така да 99,9 посто знам све .

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 3 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by osa Нед Јун 07 2015, 22:04

tmoro напиша:
osa напиша:lele tmoro ,aj pogledni ubavo snimkata ke vidish deka ne e nadlaktica tuku ramoto ....
Прифаќам и тоа што велиш РАМО значи и тоа е дел од раката и затоа е поништен голот.
Јас ги имам напишано фудбалските и ракометните правила така да 99,9 посто знам све .

i sega mora da se vo red  ? jas velam deka golot na neimar trebashe da se priznae .....


Последната промена е направена од osa на Нед Јун 14 2015, 16:08. Мислењето е променето 1 пати

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 3 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by tmoro Пон Јун 08 2015, 07:54


tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 3 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by tmoro Чет Јун 11 2015, 21:49

osa напиша:
tmoro напиша:
osa напиша:lele tmoro ,aj pogledni ubavo snimkata ke vidish deka ne e nadslaktica tuku ramoto ....
Прифаќам и тоа што велиш РАМО значи и тоа е дел од раката и затоа е поништен голот.
Јас ги имам напишано фудбалските и ракометните правила така да 99,9 посто знам све .

i sega mora da se vo red  ? jas velam deka golot na neimar trebashe da se priznae .....

На утакмицата главен контролор и делегат беа еден од Шкотска и Пјер Луиџи Колина.После утакмицата значи другиот ден сите 6 судии седат со контролорот и делегатот ја гледаат и анализираат утакмицата.Колина им рекол дека добро е што го поништиле голот на Нејмар само заради јавноста и што Барса водела 2-1 но според правилата на Уефа иако играл Нејмар со рака сепак од снимката се гледат дека во тој случај немало НАМЕРНО ИГРАЊЕ СО РАКА(во случај да беше намерно ке требаше да добиет и жолт картон).
Овие се сигурни инфо имам контакт со двајца судии од шесте.Судиите сеуште не се пристигнати дома а после неколку дена ке напишам дали добија позитивна оценка и дали имаше пенал за ЈУВЕ.

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 3 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by osa Нед Јун 14 2015, 16:06

blagodaram tmoro ....ubavo objasnuvash ...te chitam so zadovolstvo ,no malku pishuvash ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 3 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by osa Нед Јун 14 2015, 16:06

gi chekam informaciite za juve ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 3 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Гостин Саб Јун 20 2015, 09:57

Србија е светски шампион во фудбал!

Фудбалерите на Србија до 20 години станаа светски шампиони откако со 2-1 го победија Бразил во финалниот натпревар.

ФУДБАЛ - Page 3 Mkd-200329

Србија го слави најголемиот успех во својата фудбалска историја, нивната репрезентација до 20 години стана Светски шампион.

Србите во меч кој траеше 120 минути го совладаа Бразил со 2-1 и сосема заслужено се радуваат на светската круна.

Србија поведе во 70. минута со гол на Станиша Мандиќ, но само три минути подоцна Бразил изедначи преку Переира. Во регуларниот тек натпреварот заврши 1-1, па се премина во продолженија.

Кога се чинеше дека светскиот шампион ќе биде решен на пенали, Максимовиќ во 118. минута постигна гол и на Србија и ја донесе светската титула.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 3 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Гостин Саб Jул 04 2015, 11:37

Finale na turnirot Kopa Amerika...Chile vs. Argentina...

Ќе успее ли Чиле да ја запре Аргентина?

Чиле и Аргентина ќе се соочат еден против друг во финалето на 44-то издание на турнирот Копа Америка. Дуелот е на националниот стадион во Сантијаго од 23 часот.
Двата тима стигнаа до финалето без да запишат загуба во трката. Чилеанци и Аргентинци си дозволија да направат само по едно реми во групната фаза. Во полуфиналето Чиле победи со 2:1 против Перу, а Аргентина го разнесе со 6:1 Парагвај.


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 3 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by osa Саб Jул 04 2015, 21:41

i sega nema prenos od utakmicava ....kako da go gledam Mesi???? e ke puknam ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 3 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by osa Саб Jул 04 2015, 21:44

ima shansa nekoj da stavi link do nekoj "strim ' i da moze da gledam (verojatno taka se vika koga na kompjuterot barash strim so bilo koj stranski jazik i normalno povrzuvash so TV i gledash ko da e direkten prenos ).....ama jas ne sum DO TOLKU INTELIGENTNA ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 3 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Гостин Нед Jул 05 2015, 09:35

Чиле е новиот првак на Јужна Америка. После регуларниот дел и продолженијата кои завршија со нерешен резултат, чилеанците се снајдоа подобро во изведувањето на пеналите и победија со 4 - 1....

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 3 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Гостин Нед Jул 05 2015, 09:50

Кој го тераше Мартино да му дозволи на Игуаин да шутира кога го имаше Тевез.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 3 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by корисТник Нед Jул 05 2015, 09:52

Листовите кока што ги џвакал......

корисТник

Број на мислења : 37
Join date : 2015-04-24

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 3 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by reiter Нед Jул 05 2015, 11:33

osa напиша:ima shansa nekoj da stavi link do nekoj "strim ' i da moze da gledam (verojatno taka se vika koga na kompjuterot barash strim so bilo koj stranski jazik i normalno povrzuvash so TV i gledash ko da e direkten prenos ).....ama jas ne sum DO TOLKU INTELIGENTNA ...
ги има тука спорт клуб,арена,спорт тајм,скај спорт.....
http://tvboxuzivo.blogspot.com/

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 3 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by osa Нед Jул 05 2015, 12:07

reiter напиша:
osa напиша:ima shansa nekoj da stavi link do nekoj "strim ' i da moze da gledam (verojatno taka se vika koga na kompjuterot barash strim so bilo koj stranski jazik i normalno povrzuvash so TV i gledash ko da e direkten prenos ).....ama jas ne sum DO TOLKU INTELIGENTNA ...
ги има тука спорт клуб,арена,спорт тајм,скај спорт.....
http://tvboxuzivo.blogspot.com/

mnogu docnish ,no sepak blagodaram ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 3 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by tmoro Чет Aвг 20 2015, 23:15

Романтичарите“ не потклекнаа ни пред Рубин
://ekipa.mk/video-romanticharite-ne-potkleknaa-ni-pred-rubin/

Одличен резултат ,ако се знае дека од 54 мин Работнички играше без исклучениот Петровиќ.

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 3 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by tmoro Пон Сеп 14 2015, 08:38

И „Комити“ сфатија: Прекин на сите односи со управите на ФК Вардар и на РК Вардар

http://ekipa.mk/i-komiti-sfatija-prekin-na-site-odnosi-so-upravite-na-fk-vardar-i-na-rk-vardar/

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 3 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by tmoro Пон Сеп 28 2015, 19:08


tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 3 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот