Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ФУДБАЛ

+18
Nebula
Albatros
EVITA
SHARENI
Bosonoga
IVA
Dino
TRAJCHE
Teo
OPOZICIONER
Delta
Luxor
Jordan Kicheec
tmoro
корисТник
reiter
Hamad bim Khalifa
osa
22 posters

Страна 7 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

ФУДБАЛ - Page 7 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by TRAJCHE Саб Jул 07 2018, 12:14

den za odmor i za fudbal,svetsko od 16 i 20 chasot ,uzivancija
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 678
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 7 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Albatros Пон Aвг 13 2018, 11:10

Alal da mu e.

Лионел Меси стана најтрофејниот играч во историјата на Барселона

Барселона ја започна сезоната со триумф против Севиља во рамките на шпанскиот Суперкуп а капитенот на екипата, Лионел Меси, со овој трофеј стана најтрофејниот фудбалер во историјата на каталонскиот гигант.

https://kajgana.com/lionel-mesi-stana-najtrofejniot-igrach-vo-istorijata-na-barselona

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 7 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Nebula Чет Aвг 16 2018, 11:12

Vistinski spektakl bese, mi e keif sto Atletiko bese podober.

ВИДЕО: Моќниот Атлетико ја прекина хегемонијата на Реал и ја грабна Суперкуп титулата

https://www.gol.mk/fudbal/mokjniot-atletiko-ja-prekina-hegemonijata-na-real-i-ja-grabna-superkup-titulata

Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 7 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Albatros Чет Aвг 23 2018, 11:26

Ili Spanija bez fudbal ili SAD i Kanada, interesno.

Се собраа капитените на сите членови во Ла Лига и најавија бојкот на првенството

Капитените на сите екипи кои годинава ќе учествуваат во Ла Лига одржаа заеднички состанок со Синдикатот на фудбалерите по кој е донесена одлука да се стапи во бојкот доколку не се почитуваат нивните барања.

Имено, фудбалерите се против одлуката која ја донесоа од шпанската Ла Лига, некои натпревари да се одиграат на територијата на САД и Канада. Токму поради тоа, фудбалерите на состанокот донеле одлука да бојкотираат ако таквото нешто стапи на сила.

Неодамна од шпанската Ла Лига потпишаа договор со кој се обврзаа во следните 15 години да помагаат за подигнувањето на фудбалот во Северна Америка. Сепак, по најновите случувања тешко дека тој договор ќе се испочитува во целост.

-Луѓето мора да сфатат што се случи. Ла Лига донесе одлука без да се консултира со никој релевантен поради тоа. И тоа каква одлука? Баш ние во следните 15 години да помагаме за популарноста на фудбалот во Америка. Па, самиот начин на носењето на таа одлука покажува недостаток на почит- изјави меѓу другото претседателот на Синдикатот на шпански фудбалери, Давид Аганцо.

https://derbi.mk/se-sobraa-kapitenite-na-site-chlenovi-vo-la-liga-najavija-bojkot-na-prvenstvoto/

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 7 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Delta Нед Aвг 26 2018, 16:14

od fudbal samo zenski/.<.toples././<
Delta
Delta

Број на мислења : 606
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 7 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Albatros Сре Aвг 29 2018, 10:36

Vo nedela ke vidime dali mu odzvonilo na Murinjo, posle pobedata vo prvo kolko doma protiv Lester dvapati gubi, ednas na gostuvanje od Brajton i od Totenhem doma. Ako zagubi na gostuvanje kaj Barnli treba sam da se spakuva da ne ceka otkaz.

https://supersport.mk/archives/88318

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 7 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Delta Пон Сеп 03 2018, 19:59

toj so dve levi noze od barsellona use li e ziv be././,><
Delta
Delta

Број на мислења : 606
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 7 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Albatros Сре Сеп 05 2018, 11:51

Parite go vrtat svetot, Daqnska ostana bez reprezentacija zaradi sudir na sponzorski interesi.

Бунт во репрезентацијата на Данска, против Словачка и Велс со аматери во составот
Данска се соочува со сериозни проблеми, и претеше целосно исфрлање од сите натпреварувања, па таа фудбалска земја најде начин како да избегне голема суспензија по бунтот кој настана во селекцијата поради контроверзниот, според репрезентативците, спонзорски договор.

https://www.24fudbal.com.mk/vesti/28524/bunt-vo-reprezentacijata-na-danska-protiv-slovacka-i-vels-so-amateri-vo-sostavot

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 7 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Albatros Пет Сеп 07 2018, 12:29

Vo prvoto kolo od Ligata na naciite Makedonija so 2 : 0 go pobedi Gibraltar, sledno igrame so Ermenija vo Skopje.

ФУДБАЛ - Page 7 Untitl10

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 7 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Albatros Вто Сеп 18 2018, 12:05

Pocnuva.

Стартува новата сезона во Лигата на шампионите
Вечерва со натпреварите во групите А, Б, Ц и Д ќе започне новата сезона во нај престижното клупско фудбалско натпреварување во светот, Лигата на шампионите. Титулата ја брани Реал Мадрид, екипа која последните три сезони се наоѓа на европскиот трон.

Вечерва со натпреварите во групите А, Б, Ц и Д ќе почне новата сезона во најпрестижното клупско фудбалско натпреварување во светот, Лигата на шампионите. Титулата ја брани Реал Мадрид, екипа која последните три сезони се наоѓа на европскиот трон. Меѓу 32 тима кои се распоредени во осум групи, во елитната лига ќе дебитираат три тима, Јанг Бојс, Хофенхајм и Црвена звезда.

Претенденти за тронот има многу, покрај Реал, тука се Барселона, Ливерпул, Манчестер сити, ПСЖ, Баерн Михен…

Инаку, новина од оваа сезона е што дуелите наместо во стандардното време, 20:45 часот, ќе се играат во два термини од 18:55 и 21:00 часот.

Новата сезона ќе биде отворена со натпреварите во Б-групата, на „Џузепе Меаца“ во Милано, Интер ќе го пречека Тотенхем, а на „Ноу Камп“, Барселона ќе игра против ПСВ Ајндховен.

Останатите шест натпревари се играат од 21 часот:

Група А:

Клуб Бриж-Борусија Дортмунд
Монако-Атлетико Мадрид

Група Ц:

Ливерпул-ПСЖ
Црвена звезда-Наполи

Група Д:

Шалке-Порто
Галатасарај-Локомотив Москва

Утре во терминот од 18:55 часот ќе се играат дуелите Ајакс-АЕК Атина во рамките на Е-групата и Шахтјор-Хофенхајм во Ф-групата.

Останатите дуели се од 21 часот:

Група Е:

Бенфика-Наерн Минхен

Група Ф:

Манчестер сити-Олимпик Лион

Група Г:

Викторија Плзен-ЦСКА Москва
Реал Мадрид-Рома

Група Х:

Јанг Бојс-Манчестер јунајтед
Валенсија-Јувентус

https://makfax.com.mk/sport/%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%80%D1%82%D1%83%D0%B2%D0%B0-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D1%81%D0%B5%D0%B7%D0%BE%D0%BD%D0%B0-%D0%B2%D0%BE-%D0%BB%D0%B8%D0%B3%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D1%88%D0%B0/


Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 7 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Dino Сре Сеп 19 2018, 12:38

Rezultati od vcera.

Grupa A

Monako - Atletiko Madrid 1 : 2
Club Brugge - Borusija Dortmund 0 : 1

Grupa B

Barcelona - PSV Eindhoven 4 : 0
Inter Milan - Tottenham 2 : 1

Grupa C

Livrpool - PSG 3 : 2
Crvena Zveada - Napoli 0 : 0

Grupa D

Schalke 04 - Porto 1 : 1
Galatasaray - Lokomotiv Moskva 3 : 0

Dino

Број на мислења : 635
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 7 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Dino Чет Сеп 20 2018, 09:56

I od vtoriot den rezultatite.

Grupa E

Ajax - AEK 3 : 0
Benfika - Bayern 0 : 2

Grupa F

Shakhtar - Hofenheim 2 : 2
Man. City - Lyon 1 : 2

Grupa G

Real Madrid - Roma 3 : 0
Plzen - CSK Moskva 2 : 2

Grupa H

Young Boys - Man. United 0 : 3
Valencia - Juventus 0 : 2

Dino

Број на мислења : 635
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 7 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Dino Чет Сеп 20 2018, 09:58

Juve pobedi ama glupiot Ronaldo vrska nema so toa, go isklucija nabrzina uste vo prvo poluvreme.

Dino

Број на мислења : 635
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 7 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Albatros Чет Сеп 20 2018, 11:27

Abdal neviden, toa moze pominuva na utakmici od nacionalni prvenstva ama vo Liga na sampioni tesko.

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 7 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Dino Саб Сеп 22 2018, 17:20

Najboli avtogol sto sum go videl, na prva.


Dino

Број на мислења : 635
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 7 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Albatros Пон Сеп 24 2018, 12:44

Vo London se bira najdobriot fudbaler vo rezija na FIFA. Mesi ne e megu trojcata najdobri.

ФИФА ќе ги бира најдобрите, а од најдобрите ќе нема ни трага ни глас, Роналдо и Меси си останаа дома

Изминативе десет години само две имиња има кога е во прашње изборот за најдобар фудбалер во годината, Лео Меси и Кристијано Роналдо ги делеа наградите кои ги доделуваа ФИФА и Франс Фудбал од 2008 па наваму.

Но се чини дека на оваа доминација ќе и дојде крајот. ФИФА вечерва го организира настанот „Бест“ и помеѓу тројцата финалисти не се најде Лео Меси. Кристијано Роналдо ќе ја брани наградата против Лука Модриќ и Мо Салах.

https://www.mkd.mk/sport/fudbal/fifa-kje-gi-bira-najdobrite-a-od-najdobrite-kje-nema-ni-traga-ni-glas-ronaldo-i-mesi-si

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 7 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Dino Сре Сеп 26 2018, 10:03

Luka Modrik e najdobriot svetski fudbaler vo momentot.

Хрватскиот фудбалер Лука Модриќ е прогласен за најдобар светски фудбалер за сезоната 2017/18 и го доби престижното признание „The Best“ кое го доделува ФИФА. Откако беше избран за број еден од страна на УЕФА, членот на Реал Мадрид стигна и до второто големо индивидуално признание, кое го заслужи со настапите во дресот на Реал и Хрватска.

https://tocka.com.mk/vesti/282509/skromniot-modrik-so-emotiven-govor-go-rasplaka-legendarniot-boban

Dino

Број на мислења : 635
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 7 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Nebula Чет Сеп 27 2018, 12:10

Nasiot Goran Pandev seuste gi trese mrezite niz Italija.

Горан Пандев стрелец во победата на Џенова (ВИДЕО)

Во рамките од Серија А вечерва Горан Пандев беше стрелец за Џенова во натпреварот против Киево кој неговиот тим го доби со 2:0. Во продолжение погледнете го погодокот на македонската фудбалска икона.

https://sportski.mk/%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%B0%D0%BD-%D0%BF%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B5%D0%B2-%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D1%86-%D0%B2%D0%BE-%D0%BF%D0%BE%D0%B1%D0%B5%D0%B4%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D1%9F%D0%B5/

Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 7 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Dino Пет Сеп 28 2018, 10:42

Sest, negde sedum kola se odigrani i ostanaa samo tri ekipi so nemaat poraz ili nereseno. Ama sega za vikendot ke vidime dali nekoj ke ostane.

Само три клуба се „перфектни“ во Европа

После одигрувањето на првите шест кола во најголемите првенства во Европа – англиското, шпанското, италијанското, германското и француското, има само три клуба кои освоија максимален број на бодови.

Тоа се шампионот на Италија – Јувентус, шампионот на Франциија – ПСЖ и лидерот во Премиер лигата, тимот на Ливерпул. Со разлика што „светците“ имаат 7 победи од 7 меча, додека „бјанконерите“ и „црвените“ имаат по 6 победи во 6 меча.

https://sportski.mk/%D1%81%D0%B0%D0%BC%D0%BE-%D1%82%D1%80%D0%B8-%D0%BA%D0%BB%D1%83%D0%B1%D0%B0-%D1%81%D0%B5-%D0%BF%D0%B5%D1%80%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%BD%D0%B8-%D0%B2%D0%BE-%D0%B5%D0%B2%D1%80%D0%BE/

Dino

Број на мислења : 635
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 7 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Albatros Пет Сеп 28 2018, 11:02

EURO 2024 ke se igra vo Germanija.

УЕФА избра: ЕВРО 2024 ќе се игра во Германија, Турците извисија

Германија ја доби довербата на УЕФА за организација на Европското првенство во фудбал во 2024 година, беше соопштено попладнево во европската куќа на фудбалот.

Во големото финале Германците за противник ја имаа Турција, за првиот човек на УЕФА, Александар Чеферин, свечено да објави дека повеќекратниот европски првак ќе биде домаќин на шампионатот што ќе се одржи за шест години.

Само за потсетување, наредното Европско Првенство во 2020 година ќе се одржи во 12 различни градови, идеја на поранешниот претседател на УЕФА, Мишел Платини за која Чеферин јасно стави до знаење дека не се согласува и дека во иднина ќе се врати на „класичната“ организација на големите натпреварувања.

https://ekipa.mk/uefa-izbra-evro-2024-ke-se-igra-vo-germanija-turtsite-izvisija/

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 7 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Albatros Сре Окт 03 2018, 10:22

He he i jas go najdov peintot. Very Happy

ФУДБАЛ - Page 7 Untitl11

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 7 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Dino Сре Окт 03 2018, 10:54

Pametna rabota da znaes, inace vcera CSKA napravi golemo iznenaduvanje. Ne oti Real nema da pomine ama sepak e iznenaduvanje.

Dino

Број на мислења : 635
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 7 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Albatros Чет Окт 04 2018, 09:21

Rezultatite od sinoka.

ФУДБАЛ - Page 7 Untitl12

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 7 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Dino Пон Окт 08 2018, 12:29

Skoro ke go doznaeme dobitnikot na Zlatna Topka za 2018.

Номинирани за „Златната топка“ се…

Денес ќе бидат објавени 30-мината канидати кои ќе се борат за најпрестижната индивидуална фудбалска награда „Златна топка“ за изминатата 2018 година.

„Франс Фудбал“ како и минатата година ќе ги открива сите 30 кандидати по азбучен ред и тоа на делови по петмина во текот на целиот ден.

Откако ќе бидат познати сите кандидати, специјално жири ќе може да гласа така што секој член ќе ги одбере своите Топ 5. За првиот ќе даде 6 бода, вториот ќе добие 4, па следните 3, 2 и 1 бод.

Првите пет кандидати се:

Серхио Агуеро (Манчестер Сити)
Алисон Бекер (Ливерпул/Рома)
Герет Бејл (Реал Мадрид)
Карим Бензема (Реал Мадрид)
Едисон Кавани (ПСЖ)

https://taratur.com/nominirani-za-zlatnata-topka-se/

Dino

Број на мислења : 635
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 7 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Albatros Вто Окт 16 2018, 11:16

Denes reprezentacijata igra so Ermenija, pobeda znaci deka sme prvi vo grupata.

Македонија во Ереван сака да ја продолжи победничката серија

Македонската фудбалска репрезентација денеска го игра четвртиот натпревар од Лигата на нации, гостуваме во Ереван кај селекцијата на Ерменија каде ќе се обидеме да забележиме нова победа и да го продолжиме перфектниот скор.

https://www.mkd.mk/sport/fudbal/makedonija-vo-erevan-saka-da-ja-prodolzhi-pobednichkata-serija

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 7 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 7 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот