Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ФУДБАЛ

+18
Nebula
Albatros
EVITA
SHARENI
Bosonoga
IVA
Dino
TRAJCHE
Teo
OPOZICIONER
Delta
Luxor
Jordan Kicheec
tmoro
корисТник
reiter
Hamad bim Khalifa
osa
22 posters

Страна 4 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

ФУДБАЛ - Page 4 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by tmoro Чет Окт 01 2015, 22:06

http://ekipa.mk/dnoto-e-se-poblizu-makedonija-padna-za-28-mesta-na-fifa-rang-listata/

Дното е се поблиску: Македонија падна за 28 места на ФИФА ранг-листата

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 4 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Гостин Чет Окт 01 2015, 22:35

Normalno deka kje pagjame, koga nasekade pa i vo sportot ja vmeshavme politikata...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 4 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by tmoro Саб Окт 03 2015, 12:16

Македонската фудбалска репрезентација против Украина на 9. октомври го игра последните натпревар на домашен терен во квалификациите за ЕП 2016, кои дефинитивно нема да ги паметиме по добро.
Во екипата ке дебитира голманот на Шведската екипа ИФК Норчепинг ДАВИД МИТОВ НИЛСОН по татко Швеѓанец -Пеле и мајка Росоманчанка Лила а би сакале да ја викаат Лика.Идејата во почетокот беше од пред неколку години од Петар Милошевски кој погина во сообраќајна несреќа,меѓутоа тогаш Давид беше актуелен како 5-6 голман за Шведската репрезентација но никогаш не доби шанса.Да му посакаме успешно деби.

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 4 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Гостин Сре Окт 07 2015, 23:27

Адеми позитивен на допинг-тест

ФУДБАЛ - Page 4 120384

Македонскиот репрезентативец и фудбалер на ФК Динамо Загреб, Аријан Адеми паднал на допинг- тест по натпреварот од Лигата на шампионите меѓу Динамо и Арсенал. УЕФА го суспендираше нашиот репрезентативец, кој ги напуштил подготовките со репрезентацијата и се вратил во Загреб, од каде неговиот клуб ја потврдува шокантната информација, објави 24Вести.

„Официјално ги примивме резултатите од допинг контролата по натпреварот од првото коло во Лигата на Шампионите против Арсенал и дека нашиот играч Аријан Адеми беше позитивен на допинг тест и против него УЕФА отвора постапка. Според правилата на УЕФА ФК Динамо не смее да дава коментари додека трае дисциплинската постапка и додека не биде готов наодот од Б контролата. Аријан Адеми во последната година шест пати беше тестиран и секој пат наодот беше негативен. Исто така играчите од почетокот на сезоната повеќепати беа тестирани од страна на УЕФА и Хрватската антидопинг агенција и наодите секогаш беа негативни. Кога ќе имаме повеќе информации ќе ги известиме навивачите и јавноста“, стои во соопштението од Динамо.

Веста ја потврди и Фудбалската федерација на Македонија на официјалната интернет страна, а според развојот на настаните, извесно е дека Адеми нема да биде дел од националниот состав на двата квалификациски натпревари со Украина и со Белорусија.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 4 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by tmoro Нед Окт 18 2015, 18:45


tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 4 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by tmoro Вто Дек 15 2015, 20:30

http://ekipa.mk/prekinat-mech-na-b-timovi-shkupi-i-vardar-nezadovolni-od-sudeneto/

Брука невидена ,до кога бе судиите им се криви за све.

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 4 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Гостин Сре Мар 16 2016, 17:51

АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ ЗАБЕЛЕЖА УБЕДЛИВА ПОБЕДА ПРОТИВ АПИА

ФУДБАЛ - Page 4 6c86662c16aa537108c9a3f66755909b_L

Академија на Пандев од Македонија ја забележа првата победа на Вијареџо купот откако денеска ја совлада екипата на АПИА со резултат 3:0.

После убедливиот пораз од Интер со резултат 4:0 нашите фудбалери тргнаа офанзивно уште на самиот старт на натпреварот и постигнаа два брзи погодоци во 11 и 18 минута од натпреварот. Стрелец на првиот погодок беше Миловановиќ а на вториот Мишов. Во 50 минута со погодокот на Радојќиќ беа поставени конечните 3:0 на натпреварот.

Во сабота Академијата Пандев го игра последниот натпревар против Специја,а тој натпревар започнува во 15:00 часот.

http://supersport.com.mk/fudbal/vesti/item/15432-akademija-pandev-zabelezha-ubedliva-pobeda-protiv-apia

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 4 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by osa Саб Апр 02 2016, 20:29

ajde da gledame fudbal ..igra mojot tim barsa ...i normalno tipuvam deka ke pobedat ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 4 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Гостин Пет Апр 15 2016, 16:47

Воведени четири нови правила во фудбалот!

Од другата сезона ќе гледаме малку поинаков фудбал во Европа. Една од глевните фудбалски промени се однесува на дефанзивците и голмнаните кои покрај досудениот пенал добиваат и црвен картон.

Телото на УЕФА кое е задожени за фудбалски правила одлучи да ги намали казните за таквите прекршоци. Ставот е дека казната со црвен картон е претерана во ситуација кога се досудува пенал.

„Тројната казна“ (пенал, црвен, суспензија) веќе нема да биде задолжителна за судиите, а играчите кои ќе направат ненамерен прекршок во казнетиот простор повеќе нема да бидат исклучувани.

Ова се останатите нови правила:

-Судијата ќе може да исклучи играч и пред почетокот на натпреварот

-Изведувањето на почетниот удар од центар ќе подразбира додавање во било кој правец, а не само напред.

-На повредените играчи кои лежат на терен после прекршок помош ќе му се укажува на теренот, а не надвор од него, па така противникот нема да игра со играч повеќе во тие моменти.

Сите промени ќе стапат на сила ова лето, почнувајќи од следната сезона!

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 4 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Гостин Вто Мај 03 2016, 15:41

Косово стана 55-та членка на УЕФА

Со тесно мнозинство, конгресот на УЕФА во Будимпешта го прими Косово како членка во Европската фудбалска унија. Косовската фудбалска федерација наскоро сака да биде примена и во ФИФА.

http://www.dw.com/mk/%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0%BE%D0%B2%D0%BE-%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%B0-55-%D1%82%D0%B0-%D1%87%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D1%83%D0%B5%D1%84%D0%B0/a-19231936?maca=maz-rss-maz-cul_timemk-4721-xml-mrss

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 4 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Гостин Пет Мај 06 2016, 20:34

so fudbaleri imaat ke bidat prvi otpozadi.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 4 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Гостин Вто Мај 31 2016, 20:47

alooo sportisti. be Real prvak evropski stana a vie aber da se nemalo. So e, site navivate za jorgandziite? a koe ke se vidi deka nikade ve nema ne e ni cudno.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 4 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Гостин Саб Јун 04 2016, 11:07

Ushte nekolku dena i zapochnuva evropskoto prvenstvo vo najvazhnata sporedna rabota na svetot...

ФУДБАЛ ЕУРО 2016 ексклузивно на Македонската телевизија

ФУДБАЛ - Page 4 Slika%20za%20fudbal_3

Од 10 јуни до 10 јули, најважната споредна работа на светот, фудбалот по 15-ти пат ќе биде во полн европски сјај. На континанталниот шампионат во Франција првпат ќе играат 24 репрезентации, Шпанија е единствената што ја обранила титулата и ќе се обиде да биде првата со три пехари еднопродруго и рекордни четири. Од девете досегашни европски прваци ќе ги нема Холандија, Данска и Грција. Репрезентацииите ја одбработуваат последната фаза од подготовките, а привршуваат и контролните натпревари. Како вовед во едномесечното фудбалско уживање со ексклузивните преноси на Македонската телевизија, малку бројки.

Селекторите веќе ги дефинираа составите. Имаат право на замена до почетокот на првиот меч на својата репрезентација, но само поради повреда и со валидна медицинска документација којашто треба да ја одобри комисија на УЕФА. Од вкупно 552-цата фудбалери на Европското првенство, 139 играат во Англија и тоа во четирите професионални лиги. Сите 23-ца во Гордиот Албион се од Премиер лигата. Русите, пак имаат само еден кој не игра во домашното првенство и тоа натурализираниот Германец од Шалке, Роман Нојштатер за чиешто вклучување во „Зборнаја“ дозвола требаше и даде Претседателот на државата, Владимир Путин. И Италијанците немаат многу странци, па 18 фудбалери играат во Серија А. Спротивно, пак, Исланд, Република и Северна Ирска немаат ниту еден фудбалер од националните шампионати. Истото важи и за Велс кој има двајца фудбалери од Свонси, но тоа е екипа којашто е дел од најквалитетната англиска конкуренција.

Ливерпул и Јувентус даваат најмногу, по 12 репрезентативци, Тотенхем 11, Манчестер Јунајтед 10. Во Шпанија има дури 19 фудбалери кои играа во Лигата на шампионите, во Германија 16, во Франција 15. Никој од репрезентациите на Албанија, Северна Ирска, Унгарија и Словачка сезонава не настапуваше во елитното натпреварување. Најдобро би требало да се познаваат руските фудбалери затоа што доаѓаат од најмалку клубови, осум. Англија и Украина ги сочинуваат играчи од десет екипи. Шведска и Словачка, пак имаат фудбалер од дури 13 различни национални првенства. Пет фудбалери играат во азиски тимови, а четворица во екипи од КОНКАКАФ зоната.

Но, фудбалот е веројатно единствениот спорт во којшто бројките не важат, бубамарата и натаму е тркалезна.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 4 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by osa Нед Jул 10 2016, 21:06

ajde site da gledame finale  na evropsko vo fudbal ...neka pobedi podobriot ....za mene podobri se portugalcite ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 4 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by osa Пон Jул 11 2016, 00:26

eh shto mi e krivo ne uplativ sportska ,a znaev deka podobri se portugalcite ...chestitki za shampionskata titula ....bravo ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 4 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by osa Вто Jул 12 2016, 09:45

ФУДБАЛ - Page 4 Hfkjhgkljggh

Вкупно десет натпревари ќе се одиграат вечерва од второто коло од квалификациите од Лигата на шампионите. Еден од овие дуели ќе се игра во Скопје каде Вардар го пречекува учесникот од Лигата на шампионите од лани хрватскиот првак Динамо Загреб. Почетокот на дуелот на Националната Арена „Филип Втори“ е во 20 часот и 45 минути.

Покрај овој дуел играат уште:
Зрињски – Легија,
Динамо Тбилиси – Алашкерт,
Карабах – Дуделанж,
Хапоел Бер Шева- Тираспол,
БАТЕ Борисов – СЈК,
Линколн – Селтик,
ТНС – АПОЕЛ,
Ла Валета – Црвена Звезда и
Салцбург – Лиепаја.

Утре се играат седум натпревари. Двојките се:
Розенборг – Норчепинг,
Жалгирис – Астана,
Лудогорец – Младост Подгорица,
Крусадерс – Копенхаген,
Партизани – Ференцварош,
Олимпија – Тренчин и
Дундалк – Хафнархјордур.

Утре се играат седум натпревари. Двојките се:
Розенборг – Норчепинг,
Жалгирис – Астана,
Лудогорец – Младост Подгорица,
Крусадерс – Копенхаген,
Партизани – Ференцварош,
Олимпија – Тренчин и
Дундалк – Хафнархјордур.


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 4 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by osa Сре Jул 27 2016, 18:19

se mislev kade vo koj del od forumot da ti pisham i ovde mi tekna ...nesakav da te pokrijam na prvata strana ...si se "kandisal ' da pishesh vo meanata ,pa si velam aj ne pishuvam da ne te pokrijam ...za tebe bre reiter gi pravam ovie otstapki ...vredi li ???

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 4 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by reiter Сре Jул 27 2016, 19:21

osa напиша:se mislev kade vo koj del od forumot da  ti pisham i ovde mi tekna ...nesakav da te pokrijam na prvata strana ...si se "kandisal ' da pishesh vo meanata ,pa si velam aj ne pishuvam da ne te pokrijam ...za tebe bre reiter gi pravam ovie otstapki ...vredi li ???

?изјасни се подобро,не те разбирам што е поентата.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 4 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by osa Чет Jул 28 2016, 14:59

Jasno e ko sonchev den ...ama aj ...velam eden si od pochituvanite chlenovi ...retko pishuvash ,pa zatoa koga ke se "odvazish i ke se pojavish"so post sakam podolgo da stoiesh na prvata strana ,pa zatoa ne te pokri am so moj post ....vredi li ?

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 4 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by reiter Чет Jул 28 2016, 17:54

osa напиша:Jasno e ko sonchev den ...ama aj ...velam eden si od pochituvanite  chlenovi ...retko pishuvash ,pa zatoa koga ke se "odvazish i ke se pojavish"so post sakam podolgo da stoiesh na prvata strana ,pa zatoa ne te pokrivam so moj post ....vredi li ?

што дали вреди?не те разбирам?

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 4 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by osa Пет Jул 29 2016, 23:17

reiter напиша:
osa напиша:Jasno e ko sonchev den ...ama aj ...velam eden si od pochituvanite  chlenovi ...retko pishuvash ,pa zatoa koga ke se "odvazish i ke se pojavish"so post sakam podolgo da stoiesh na prvata strana ,pa zatoa ne te pokrivam so moj post ....vredi li ?

што дали вреди?не те разбирам?

dali i nie (forumot sose forumdziite )isto znachime za tebe ...ko ti za nas ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 4 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by reiter Пет Jул 29 2016, 23:30

не знам јас што ви значам,кажи ми?

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 4 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by osa Пет Jул 29 2016, 23:36

shto da ti kazam ...ti velam deka si pochituvan forumdzija ...malku li e?... ti velam nesakam da te pokrijam so moj post...tuku da ostanesh na prvata strana na forumot ...sega pojasno ti e ?

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 4 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by reiter Пет Jул 29 2016, 23:43

Wink

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 4 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Jordan Kicheec Вто Aвг 02 2016, 03:46

reiter напиша:
osa напиша:se mislev kade vo koj del od forumot da  ti pisham i ovde mi tekna ...nesakav da te pokrijam na prvata strana ...si se "kandisal ' da pishesh vo meanata ,pa si velam aj ne pishuvam da ne te pokrijam ...za tebe bre reiter gi pravam ovie otstapki ...vredi li ???

?изјасни се подобро,не те разбирам што е поентата.
po, po, po, po..... Smile
ljubov ke da e ova?
Jordan Kicheec
Jordan Kicheec

Број на мислења : 9
Join date : 2016-08-02

Вратете се на почетокот Go down

ФУДБАЛ - Page 4 Empty Re: ФУДБАЛ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот