Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Разни вести од Македонија

Страна 10 of 36 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 23 ... 36  Next

Go down

Разни вести од Македонија - Page 10 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by osa on Саб Мај 23, 2015 1:04 am

no pad so mnogu "tolerancija vo napadot " mi lichi za iznuduvanje na visoka cena ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15936
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 10 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by osa on Саб Мај 23, 2015 1:06 am

zoshto mora da cheka za da go "dozakopa " ,.....trebashe da gi zachesti bombite i da go zgolemi na toj nachin pritisokot za da se povlechat .....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15936
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 10 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by osa on Саб Мај 23, 2015 1:08 am

mnogu nezno go simnuva ...ochekuvav pozestoko ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15936
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 10 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин on Саб Мај 23, 2015 1:10 am

Ситуацијата е поделикатна отколку што ние знаеме. затоа се оди внимателно. СДСМ не сака да дојде на власт по цена на уништување на државата, како што лажат мегафоните на Грујошеску.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 10 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by osa on Саб Мај 23, 2015 1:15 am

odamna sum prestanala da gi "stavam na um" megafonite ...ova e samo moja procenka ....ima prikaznata pochetok mnogu jak , isto i tekot na zbidnuvanjata se mnogu dobro osmisleni ....no ZAVRSHNICA ZA DA POENTIRA DRZAVATA I NIE NORMALNITE N E M A.......ednostavno sadat,.... rastat ,no nemoze da soberat plod ..e toa me nervira ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15936
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 10 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by хан Ацо on Саб Мај 23, 2015 2:17 pm


Зајев: Македонци од обданишта да уче и албански

ПРИШТИНА, 23. маја (Танјуг)

- Лидер опозиционог Социјалдемократског савеза Македоније (СДСМ) Зоран Зајев изјавио је данас да би деца у обдаништима, основним и средњим школама у Македонији требало да уче и албански језик.
"Моја кћерка учи турски језик, зашто не би учила и албански. Живимо заједно у истом друштву", рекао је Зајев за РТК говорећи о протестима опозиције у Македонији и будућности те државе, као и о односима Албанаца и Срба.
Он је указао да је албански званични језик у Македонији, али да од државних институција зависи како ће га спровести.
"Албански треба да се користи у сваком тренутку на телевизији, у спотовима треба да се чују оба језика, онако како налаззе Устав, јер је то други највећи језик у примени у Македонији", рекао је Зајев.

Ова верно го кажал Заев?
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 10 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин on Саб Мај 23, 2015 5:03 pm

Да Хацоне, го кажал. Конкретно ова подолу. Но мене не ме загрижува тоа што го кажал туку тоа што мене ми се чини дека е кажано со популистички цели. Мислам дека добро би било да им се даде на знаење на сите политичари дека народот нема да дозволи уште еден Грујо.

Заев: Етничките заедници во Македонија да учат заеднички

Зоран Заев во гостување на косовска телевизија вели дека нема ништо против децата во Македонија уште од мали нозе да го учат албанскиот јазик.

- Зошто ќерка ми на пример да учи турски? Ќе учи албански? За да го користи, ние сме заедно во ова општество. Вклучување во секојдневните активности, не само во јавната администрација. Сите мора да имаат еднакви и фер шанси во иднина“, изјави Заев.

- Во нашата земја е една држава со две општества, на Македонците и на Албанците. ние треба да изградиме една држава со едно општество, додаде Заев.

http://24vesti.mk/zaev-etnichkite-zaednici-vo-makedonija-da-uchat-zaednichki

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 10 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин on Саб Мај 23, 2015 5:11 pm

Надлежни се за крадење, уцени и прикривање на убиства. Но за проблемите на граѓаните не се. Разни вести од Македонија - Page 10 Smiley-angry049

Владата не е надлежна за проблемот на исклучените од парно греење

Владата го одби барањето на граѓаните исклучени од системот на „Топлификација“, кои секоја сабота протестираат пред просториите на Регулаторната комисија во Скопје.

http://kajgana.com/vladata-ne-e-nadlezhna-za-problemot-na-iskluchenite-od-parno-greenje

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 10 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Sotir on Саб Мај 23, 2015 10:56 pm

oo, ke gi znej Grujo predavnicive ko so mi se gleda Smile
Grujo vakov Grujo onakov, ama ko so mi se cini zajako ke go krkat haha!
se vide liceto pravo,na zajacive, tie mi i bile ujdisani so kacacive, tamu nemat makedonci site se od kaj Grujo, kaj Zaevco pobugarceni imat, imat siptari, imat odrodi i predavnici i imat od onije pederine tije se pikaat kaj so ima maski ama kaj zaeva maski nemat. Wink
GOTOV e Zajkoto, mandza ke go pravat.

Sotir

Број на мислења : 124
Join date : 2015-03-13

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 10 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Hamad bim Khalifa on Нед Мај 24, 2015 6:18 pm

Najnova pomija od kujnata na Dpmne: Ispoliraniot guverner na NBM - 24/7 mora da drobi deka ekonomijata ni odi se podolu i podolu, kako reziltat na krizata vo drzavata predizvikana od bombite na Zaev ?!?!?! Evil or Very Mad
Abe legenu poliran, ne li gledash civi gomna i bluenici mora da maskirash?!?!? Ne se dozakopuvaj podlaboko - losha isluga si pravish.
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 10 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by reiter on Чет Мај 28, 2015 9:34 am

Кој е моќникот со 56 милиони евра во швајцарска банка? напиша:
Разни вести од Македонија - Page 10 Silhouette_hands_exchanging_mone_450
Кој е Македонецот со 56 милиони евра во швајцарска банка? Ова прашање наскоро би можело да биде одговорено, како резултат на договорот ЕУ – Швајцварија, за симнување на банкарските тајни. Тој договор доаѓа како резултат на желбата на земјата и унијата да се спречи перењето пари и затајувањето данок. Во тие рамки и македонското јавно обвинителство побара од швајцарците да се откријат имињата на сите што имаат пари во банките во оваа европска земја. Сепак, дали банките ќе даваат имиња на клиенти е сомнително. Дали банките ќе ги откријат имињата без одобрение на луѓето што се нивни клиенти не е многу веројатно, сметаат експертите. Иако во рамките на договорот ЕУ-Швајцарија, е предвидено земјите членки да добиваат секоја година имиња, адреси, броеви на даночна идентификација и датумите на раѓање на сите кои имаат сметки во Швајцарија како и тоа колку пари има на на сметката. Оваа мерка има и разубедувачки ефект кај оние кои сакаат да скријат данок. За десет години од Македонија се изнесени 5, 2 милијарди евра во странски банки. напиша:
http://faktor.mk/2015/05/28/koj-e-moknikot-so-56-milioni-evra-vo-shvajtsarska-banka/
што мислите дали е политичар или бизнисмен?или на кој поточно мислите дека е овој тежок 56 милионер?

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 10 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by tmoro on Чет Мај 28, 2015 9:56 am

reiter напиша:
Разни вести од Македонија - Page 10 Silhouette_hands_exchanging_mone_450

http://faktor.mk/2015/05/28/koj-e-moknikot-so-56-milioni-evra-vo-shvajtsarska-banka/
што мислите дали е политичар или бизнисмен?или на кој поточно мислите дека е овој тежок 56 милионер?

Не е ниту политичар ,не е ниту бизнисмен,можно да е рекетар - лопов.

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 10 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by reiter on Чет Мај 28, 2015 9:58 am

мислиш дека од рекет има 56 милиончета??кој знае колку има или имаат од тие што им правел рекетирање....јас мислам дека не е од рекет..

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 10 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by tmoro on Чет Мај 28, 2015 10:04 am

reiter напиша:мислиш дека од рекет има 56 милиончета??кој знае колку има или имаат од тие што им правел рекетирање....јас мислам дека не е од рекет..

Па добро ,ако е Пастирот или СМ ,не се од бизнис,а можеби нивните пари се на трето име,којзнае што ке излезе.

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 10 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by tmoro on Чет Мај 28, 2015 10:09 am

Швајцарските банки се обврзале да им дадат една шанса на самите штедачи да си пријават во сопствената држава,а додека НЕБАЊАНИТЕ се на власт ние обичните никогаш немат да ја дознаеме вистината ке бидит само "причам ти приче" .
Не е чудно тој со 56 миљони да е Трифун,Минчо,Камчев,,,,,овие од владата ги кријат во Прага.

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 10 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Hamad bim Khalifa on Чет Мај 28, 2015 6:23 pm

Trendo shto e rabotava dali znaesh? Moze konecno na pastirot mu teknalo deka nemoze na ovci sendvicite da im bidat poslatki od senoto ?http://www.plusinfo.mk/vest/28501/oti-seno-pred-sobranieto-(foto)
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 10 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Arhimed on Чет Мај 28, 2015 7:14 pm

Hamad bim Khalifa напиша:Trendo shto e rabotava dali znaesh? Moze konecno na pastirot mu teknalo deka nemoze na ovci sendvicite da im bidat poslatki od senoto ?http://www.plusinfo.mk/vest/28501/oti-seno-pred-sobranieto-(foto)
Не се давај Грујо, твоите не можат без тебе Very Happy Very Happy Very Happy

Arhimed

Број на мислења : 82
Join date : 2015-03-22

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 10 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Hamad bim Khalifa on Чет Мај 28, 2015 7:20 pm

Ovcive na Gujo zabegaa! Toj im isprakja sendvici, cokoladni sladoledi....... tie SENO pa SENO!!!!!! Evil or Very Mad Usul da se nemalo!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 10 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by reiter on Пет Мај 29, 2015 12:19 pm

Кој е најбогатиот Македонец на листата на „Форбс“? напиша:
Разни вести од Македонија - Page 10 Bogatstvo
Веќе трета година по ред најбогат Македонец е Минчо Јорданов, сопственик на голем број на најчесто металуршки и градежни компании, а вредноста на неговите акции е 26, 4 милиони евра, објави „Форбс“. Втор е првиот човек на Макпетрол, Андреј Јосифовски со 22,5 милиони евра во акции. Според рангирањето на угледниот Форбс првите три места на годинешнава листа на најбогатите бизнисмени во регионот ги држат тројца Хрвати, Ивица Тодориќ, Бранко Роглиќ и Емил Тедески, објави Јутарјни лист. напиша:
http://lider.mk/2015/05/29/oj-e-najbogatiot-makedonec-na-listata-na-forbs/
Македонец на швајцарска сметка има 56 милиона и не се знае кој е и како ги стекнал тие пари,а по ФОРБС трета по ред година најбогат македонец е Минчо со 26.4 милиони.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 10 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Естир on Пет Мај 29, 2015 12:55 pm

Естир
Естир

Број на мислења : 846
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 10 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Hamad bim Khalifa on Саб Мај 30, 2015 10:04 am

Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 10 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by reiter on Нед Мај 31, 2015 7:49 am

Скопјанец нашол бомба и си ја однел дома напиша:
Лице од Скопје, деновиве пријавило во полициската станица во Кисела Вода, дека пред 10 дена пронашло експлозивна направа. Направата била пронајдена на кејот на Вардар, во близина на локалот „Жабар“, зад Владата на Република Македонија, велат од Министерството за внатрешни работи. Станува збор за минско-експлозивна направа, до ознака AGL30мм. Лицето кое ја чувало направата дома, има 63 години, а засега не се дадени други информации околу случајот. напиша:
http://365.com.mk/174725/skopjanets-nashol-bomba-i-si-ja-odnel-doma

еве домаќин човек и тоа бериќетен,си нашол и право дома Very Happy ...

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 10 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Hamad bim Khalifa on Нед Мај 31, 2015 8:27 am

da be .... dve nedeli ja proucuval doma, ja staval ciceto na E-bay, pa otkoga videl deka nema kjar - ja odnel u MVRO!?!?! Do kogaaaa bre ke ne pravat idioti? Evil or Very Mad
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 10 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by reiter on Пон Јун 01, 2015 9:31 pm

Разни вести од Македонија - Page 10 22720golema
Агенцијата за разузнавање ќе поднесе кривична пријава поради откривање идентитет на нејзин вработен напиша:
„Јавното посочување на идентитетот и фотографии на вработени во Агенцијата за разузнавање претставува загрозување на нивната лична безбедност.“ Фокус 1 јун 2015, 20:03 Агенцијата за разузнавање денеска соопшти дека ќе поднесе кривична пријава пред надлежниот Јавен обвинител поради објавување на идентитет и фотографии на вработени во Агенцијата за разузнавање. Од таму велат дека во изминатиот период во неколку домашни и странски медиуми се објавија написи во кои се изнеле податоци и информации за лица, вработени во Агенцијата за разузнавање. Станува збор за наводното среќавање на агент од Агенцијата со терористите од Косово кои го извршија нападот во Куманово. -Јавното посочување на идентитетот и фотографии на вработени во Агенцијата за разузнавање претставува загрозување на нивната лична безбедност, безбедноста на семејствата на вработените и загрозување и поткопување на законски утврдените надлежности и методи на работа на Агенцијата за разузнавање на Република Македонија, пишува во соопштението на Агенцијата за разузнавање. Тие велат дека целосно е неприфатливо вработени во Агенцијата за разузнавање да бидат јавно изложени во медиумите во Република Македонија врз основа на шпекулации, гласини и претпоставки објавени во странски медиуми, кои се повикуваат на извори од странски разузнавачки служби како преземени вести и информации напиша:
http://fokus.mk/agentsijata-za-razuznavan-e-k-e-podnese-krivichna-prijava-poradi-otkrivan-e-identitet-na-nejzin-vraboten/
хмм,да не е оној што побегна со лисици Very Happy

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 10 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Hamad bim Khalifa on Пет Јун 05, 2015 9:03 pm

EEEEJ NARODE! Koristnik vo Zhivo na Analiza - 24 vesti! Pak ispomeshal toa trevite! Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 10 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 10 of 36 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 23 ... 36  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот