Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Разни вести од Македонија

+36
zozoti
alienmk
Nebula
Zhane
misterija
Delta
Albatros
nino
TRAJCHE
PRVOBOREC
Viktor
Bosonoga
Dino
Комита
OPOZICIONER
SHARENI
Teo
Luxor
ribar1
IVA
трендафил
Arhimed
Sotir
Фири23
Естир
Пат
kiBik
Dadeda
tmoro
Kalinda
хан Ацо
Фири
defo
reiter
osa
Hamad bim Khalifa
40 posters

Страна 40 of 40 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Go down

Разни вести од Македонија - Page 40 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by трендафил Саб Дек 30 2023, 17:53

Власта очигледно ги форсира Албанците. Во Берово, на пример, ;аледонски шуми во епидемијата на предизборно вработување на власта во заминување, се бараат 12 кои мора да бидат етнички Албанци, а во пописот има само еден Албанец, кој изглледа и не мисли да конкурира. Смешно е колкава е сервилноста на СДСМ кон ДУИ и АА за да купи уште некој ден власт.

https://plusinfo.mk/samo-albanci-e-sechat-shumi-vo-berovo-delchevo-demir-kapi-a-kavadarci-ushte-eden-apsurden-oglas-za-ramkovno-vrabotuva-e/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 40 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Spiridon Чет Јан 04 2024, 12:50

Pravilnikot za etnicko vrabotuvanje go donesoa vmrovci koga mu go ispusija na Ali, mu gi amnestiraa teroristite i napravija vlada so dui iako imaa 63 pratenika.

Spiridon

Број на мислења : 25
Join date : 2023-07-27

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 40 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by трендафил Чет Јан 04 2024, 19:19

Нешто невидено до сега. Активисти на власта, од партијата на најпопуларниот политичар во власта Али Ахмети, насилно влегле во просториите на М-НАВ и ги нападнале контролорите за летање додека ја вршеле својата работа, односно ги воделе авионите што летаат над Македонија. Нападот е извршен со 4 возила. Еден од партиските војници што работел на обезбедувањето на објектот ги пропуштил возилата. Ова покажува дека секој од власта може да влезе и да ја загрози безбедноста на авио сообраќајот. Претпоставувам дека работите ќе се заташкаат како во случајот со онкологија.
Во моментот на настанот контролирани се најмалку 40 авиони. За среќа немало последици по нив.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 40 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by трендафил Чет Јан 04 2024, 19:41


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 40 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by трендафил Чет Јан 04 2024, 21:23

Не сум слушнал до сега дека ви некоја држава власта извршила терористички напад врз државна институција, како што се случи врз контролата на летање во меѓународниот аеродром во Скопје, од каде се контролираат и прелетите на македонското небо. Контрори што воделе авиони биле извлечени од работната просторија, со што директно е загрозена безбедноста на патниците. Ниту СДСМ со сателитските партии, ниту ДУИ и АА немаат реакција во врска со терористичкиот напад. Значи ли молчењето одобрување.
Се согласувам со Демократскиот сојуз дека прва работа што треба да ја направи владата е да ги разреши партиските директори, двојцата од ДУИ, кои се главни виновници и за незадоволството на вработените и за терористичкиот напад врз контролата за летање.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 40 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by defo Пет Јан 05 2024, 09:48

Се слагаме. За ова Оливер треба дебело да размисли, како и кој си зел за право да прави вакви работи. Ама оваа ситуација е кривица што полицијата ја претворивме во МИЛИција.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3476
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 40 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by трендафил Пет Јан 05 2024, 11:05

Отворив нова тема за терористичкиот напад врз контролата на летање и продолжувам таму. И покрај тоа шро претпоставувам дека сите сме едномислени и го осудуваме овој чин, но може да дискутираме како да се превенира такво нешто во иднина, односно како да се исфрли ДУИ од насилството врз Македонија. Не само врз Македонците туку и Албанците и другите етнички заедници.

https://melnica.forummk.com/t2421-topic

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 40 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 40 of 40 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот