Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Разни вести од Македонија

+34
Nebula
Zhane
misterija
Delta
Albatros
nino
TRAJCHE
PRVOBOREC
Viktor
Bosonoga
Dino
Комита
OPOZICIONER
SHARENI
Teo
Luxor
ribar1
IVA
трендафил
Arhimed
Sotir
Фири23
Естир
Пат
kiBik
Dadeda
tmoro
Kalinda
хан Ацо
Фири
defo
reiter
osa
Hamad bim Khalifa
38 posters

Страна 21 of 39 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 39  Next

Go down

Разни вести од Македонија - Page 21 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Фед 28 2016, 08:32

„ Народот СЕКОГАШ МОЖИ ДА СЕ ПТЧИНИ НА ВОЉАТА НА ВЛАСТА.Тоа е лесно. Само треба да им кажете дека државата е нападната и да ги оптужите пацифиститте за недостаток на патриотизам и за тоа дека заради нив државата е во опасност.Ова функционира во секоја држава“-Херман Геринг ,командант на Лутфафе во Хитлерова Германија

По истата синтагма на Геринг ,денес функционира и ВМРО ДПМНЕ , само што веќе таквото сценарио не поминува.

!!!!!! p.s. Trendolesnomozokis: za tebe e gorniov citat.
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 21 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин Пон Фед 29 2016, 23:19

Продолжува притисокот на ЕУ врз дпмне-овците.

Комитетот за надворешни работи на ЕП ја усвои резолуцијата за Македонија

Во резолуцијата за Македонија која комитетот за надворешни работи на Европскиот Парламент ја усвои со 42 гласа за и 9 против, е содржана препораката за отворање на преговори за членство, но условена од продолжувањето на имплементацијата на договорите од Јуни/ Јули и итните реформски приоритети, поврзани со владеењето на правото и фундаменталните права.
Во резолуцијата која ја предложи известувачот Иво Вајгл,
се апелира до политичките партии да обезбедат целосна имплементација на преземените обврски со договорот од Пржино како и да спроведат конструктивен политички договор за враќање на довербата на јавноста во институциите и забрзување на реформската агенда на земјата.
Понатаму се наведува дека клучно за демократскиот процес е СЈО да ги исполни своите обврски и да задржи целосна автономија во истрагата на содржината на прислушуваните разговори.
Во извештајот усвоен од комитетот за надворешни работи на европ. Парламент се повикува и на редовни седници и непречена работа на парламентарната комисија за прислушуваните разговори, при што се подвлекува значењето на непречениот пристап до сите неопходни податоци, сведочења и теничка помош.
Се изразува загриженост дека јавната администрација останува изложена на политичко влијание и се апелира до владата да го засили професионализмот и независноста на сите нивоа .
Во резолуцијата се нотира добрата правна рамка и преземените мерки за реформи на судскиот систем но се осудуваат случаите на селективна правда и се бара јасна политичка волја за де-политизација на именувањето и унапредувањето на судиите и обвинителите.
Со усвоената резолуција, комисијата изразува и загриженост заради јавните напади на политичарите и медиумите против организациите од граѓанскиот сектор.

http://telma.com.mk/vesti/komitetot-za-nadvoreshni-raboti-na-ep-ja-usvoi-rezolucijata-za-makedonija

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 21 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Hamad bim Khalifa Саб Мар 05 2016, 18:32

Ima li voz Shtip - Skopje?
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 21 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин Саб Мар 05 2016, 18:40

So ke ti e voz. da ne sakaks nov kineski? Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 21 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Мар 06 2016, 10:42

Не бе, прашувам зошто она младинана гупемновска се возеле со министерот и тоа малото симпатицно вели дека побрзо ке стасуела на факултет од Штип со воз ...?!?!?
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 21 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин Саб Мар 12 2016, 17:52


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 21 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин Пон Мар 14 2016, 19:02

Стефче си го даде газот под кирија па сега мора да одработува. Нејасно е само дали ќе добие газоза и сендвич со растителен кашкавал и посебна.

Стевче Јакимовски прави контрапротест пред Уставен суд

http://plusinfo.mk/vest/61618/stevce-jakimovski-pravi-kontraprotest-pred-ustaven-sud

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 21 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by defo Пон Мар 14 2016, 21:10

Стефче-грефче, овај им е за ум на СДСМ, во иднина да пазат на вакви коруптивни ликови......
defo
defo

Број на мислења : 3425
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 21 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин Вто Мар 15 2016, 17:37

Реакции на твитер заедницата за контрапротестот на дпмне-офците пред уставен.Сеси Асхел
‏@rizikjak
До гроб...

Разни вести од Македонија - Page 21 CdlaovUUAAAOyTz

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 21 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин Вто Мар 15 2016, 17:38Миле Паника
‏@Mile_Panika
Подржикоњ где ти газда каже.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 21 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин Вто Мар 15 2016, 17:39Емилито
‏@EmilitoAtanez
За што сте дојдени денес пред Уставен Суд?

Да нема казнување на изборниот криминал на ВМРО и ДУИ и опозицијата конечно да падне од власт !

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 21 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин Вто Мар 15 2016, 17:39Емилито
‏@EmilitoAtanez
Денес поднесов даночна пријава во УЈПкаде платив данок за да може протестанти на државна плата да излезат од работа за поддршка на криминал

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 21 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин Вто Мар 15 2016, 17:40levraipessimiste
‏@therealpsmst
.@OpstinaKarpos планирате да вработите екстра чувари во градинките и школите штом градоначалникот е за помилување педофили?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 21 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин Вто Мар 15 2016, 17:40Др Арсланагић
‏@ArslaJeMeniBog
ЕКСКЛУЗИВНО: Македонецот излезе со поддршка за педофилите и другите сторители на најтешки кривични дела (ФОТО)

Разни вести од Македонија - Page 21 Cdl5cefXIAAC8Cb

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 21 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин Вто Мар 15 2016, 17:41Аleksandar.S
‏@juvesnake
Влатко Ѓорчев на прес:
Помилуван педофил во Карпош, помилуван убиец во Штип, помилувани арамии на избори во Велес, во Чашка, во Струга, во..

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 21 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин Вто Мар 15 2016, 17:41Миле Паника
‏@Mile_Panika
- Ве знаат ли од работа дека сте на контрапротест?
- Да бе, службено сме тука.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 21 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин Вто Мар 15 2016, 17:42


Baze Lazevski
‏@BazeLazevski
8 автобуси + комбиња

500 овци од Велес ги товарија за Скопје !


Разни вести од Македонија - Page 21 CdmRBBAWIAEARLL

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 21 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин Вто Мар 15 2016, 17:43Laze Janev
‏@lazejanev
Ајде народе навалете, стигнаа сендвичите прес уставен суд

Разни вести од Македонија - Page 21 Cdl4OI3WEAQjfug

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 21 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин Вто Мар 15 2016, 17:43не е мој профилов
‏@rmfcmk
- Сендвич или затвор за педофил што може да ја силуе ќеркати/внукати?
- Абе дај еден сендвич.
#ВМРОвец #патриот


Разни вести од Македонија - Page 21 Cdl7R_NXIAEYLQR

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 21 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин Вто Мар 15 2016, 17:44

Ана Ресана
‏@AnaFiljana
"Сендвичот е толку добар што се сложувам помилуван педофил да ужива во друштвото на моето дете" - ВМРОвците денес. #ЛапниГолтни

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 21 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин Сре Мар 23 2016, 20:52

Краделе од каде ќе стигнеле.

ЗА УКРАДЕНИ ПАРИ ОД ЕУ МАКЕДОНСКИТЕ СВИРКАЧИ ЌЕ СВЕДОЧАТ ВО БРИСЕЛ

“Во прашање е многу голема корупција и дојавувачите на информации имаат волја да дојдат во Брисел и да сведочат за злоупотреба на европските фондови. Нема да се откажеме. Имаме свиркачи и ќе дејствуваме”, изјави посредникот во меѓупартиските преговори Питер Ванхауте, чиј мандат истекува на крајот од овој месец

http://sdk.com.mk/index.php/naslovna/za-ukradeni-pari-od-eu-makedonskite-svirkachi-ke-svedochat-vo-brisel/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 21 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Hamad bim Khalifa Пет Апр 01 2016, 22:26

DRUGOVI !!!! DOSLO JE VREME KJORKE!!!!

Kaj beshe sum ja cul ovaa izjava ??? No
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 21 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Arhimed Сре Апр 13 2016, 18:51

Лесно се гине, уште полесно се ишка одговорноста за тоа ПлусИнфо
Разни вести од Македонија - Page 21 20160413_084327

Факт - се урнал оџак и загинал 53 годишниот Муарем А.

Општина Центар и Град Скопје се прогласуваат за ненадлежни. Затворот Идризово испратил затвореници за дислоцирање на бараките.

Има ли надлежен градежен инспектор?!

Arhimed

Број на мислења : 82
Join date : 2015-03-22

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 21 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин Сре Апр 13 2016, 19:06

Ne samo gradezhnata...Za vakov sluchaj treba da izleze i trudovata inspekcija i javnoto obvinitelstvo...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 21 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин Саб Апр 16 2016, 18:43

Револтот на граѓаните не стивнува.

ПРОТЕСТИТЕ ПРОДОЛЖУВААТ

Разни вести од Македонија - Page 21 13015163_10153697309586701_6340828437677674461_n


Пред седиштето на СЈО во Скопје најверојатно и вечерва ќе почне протест на граѓаните што се противат на одлуката на претседателот Иванов за аболиција на политичари и против изборите закажани за 5 јуни.

Граѓанската иницијатива Протестирам / Нема правда – нема мир, бара повлекување на аболицијата но има и низа други барања:

- Оставка на Претседателот на Републиката поради срамниот обид да ја попречи правдата и да ги аболицира криминалците;
- Отпочнување на процес за избор на експертска влада, која ќе го подготви теренот за вистински слободни, кредибилни и демократски избори и која ќе го помогне, наместо да го саботира соочувањето со правдата на политичарите и властодршците за сторените кривични и криминални дела;
- Конечно, бараме итно суспендирање на отпочнатиот процес на распишување на парламентарни избори, напишаа од граѓанската иницијатива.

Вчера беа распишани избори на 5 јуни, а ДИК безпретседателот и членовите на ДИК донесе одлука дека изборите се можни и дека ќе се обезбедат сите неопходни услови.


http://fokus.mk/protestite-prodolzhuvaat/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 21 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 21 of 39 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 39  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот