Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Разни вести од Македонија

+34
Nebula
Zhane
misterija
Delta
Albatros
nino
TRAJCHE
PRVOBOREC
Viktor
Bosonoga
Dino
Комита
OPOZICIONER
SHARENI
Teo
Luxor
ribar1
IVA
трендафил
Arhimed
Sotir
Фири23
Естир
Пат
kiBik
Dadeda
tmoro
Kalinda
хан Ацо
Фири
defo
reiter
osa
Hamad bim Khalifa
38 posters

Страна 20 of 39 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 29 ... 39  Next

Go down

Разни вести од Македонија - Page 20 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин Нед Фед 14 2016, 11:13

Site oni sakale nezavisna Makedonija ako vie lazete deka se bugari.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 20 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by хан Ацо Нед Фед 14 2016, 14:49

delmol напиша:Site oni sakale nezavisna Makedonija ako vie lazete deka se bugari.
Twisted Evil

Сакале са независна Македонија,која потоа да се соедини со Бугарија.
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 20 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин Нед Фед 14 2016, 18:23

Sprema obedineta Makedonija Bugarija e dzudze. Zosto bo se obedinuvale? Zatoa sto bugarite se Makedonci koi se odrodile?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 20 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Фед 14 2016, 19:17

luxor напиша:Платеник или само опортунист?!?!!

Савески - Граѓаните разочарани од власта, но не им заборавиле на СДСМ
Очигледно дека граѓаните не се согласуваат со сегашната власт, но не можат да заборават како се однесуваше СДСМ додека беше на власт и тоа може да ги спречи да излезат и да гласаат, вели Здравко Савески од политичката партија Левица, која ги собра потребните потписи и очекува регистрација, во неделното интервју на Радио Слободна Европа.

http://www.makdenes.org/content/article/27550435.html

GOMNOJADEC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Site zborime deka sega treba da bideme edinstveni, za da se smeni ovaa alcna kriminalna banda, pa posle udri na toj sto e na vlast. Disi mu u vrat ne mu davaj glava da digne koga vekje toj sto go izbral da ja vodi drzavata go plakja - DEBELO!
A ovoj Saveski e PLATENIK - DEFINITIVNO! Se posra na se za sto se proiznesuvashe minatava godina!
K U R V A SO TAPIJA!!!!! Krv mu ebam predavnicaka prostituirana........
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 20 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by хан Ацо Пон Фед 15 2016, 07:12

delmol напиша:Sprema obedineta Makedonija Bugarija e dzudze. Zosto bo se obedinuvale? Zatoa sto bugarite se Makedonci koi se odrodile?

Обединета Македонија е само еден дел од обединета Бугарија,во која се наоѓат Мизија,Тракија и Добруџа.
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 20 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин Пон Фед 15 2016, 11:28

Sto e bugar, sram ti e da priznaes deka si Makedonec?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 20 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by хан Ацо Пон Фед 15 2016, 11:46

delmol напиша:Sto e bugar, sram ti e da priznaes deka si Makedonec?

Не сум Македонец,Шоп сум.
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 20 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин Пон Фед 15 2016, 12:49

A sto e toa Sop?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 20 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by хан Ацо Пон Фед 15 2016, 14:29

delta напиша:A sto e toa Sop?

Шоп-тоа е Бугарин од шопскиот крај.
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 20 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин Пон Фед 15 2016, 16:32

Ej vie li pravite sopska salataq?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 20 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by хан Ацо Пон Фед 15 2016, 17:49

delta напиша:Ej vie li pravite sopska salataq?

Ние.Ти се бендисува?
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 20 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин Пон Фед 15 2016, 18:17

Dobra e be ama samo so rakija. So pibvo ne ja biva.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 20 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин Пон Фед 15 2016, 18:22

Laze bugarot delta. I sopskata salata e makedonska, ja ukrale od nas.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 20 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Hamad bim Khalifa Сре Фед 17 2016, 16:10

Koj ima moznost neka gleda SOBRANISKI: SHILEGOV GI RASTURI _ I K.R GO BOLI NI KOJ NISTO NE M U MOZE....
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 20 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Hamad bim Khalifa Сре Фед 17 2016, 18:14

SРазни вести од Македонија - Page 20 160216215222-cnnee-panorama-colombia-palomino-escandalo-00001328-exlarge-169ve mislev ovoj se vika Blagoja Markovski, polkovnik ?!?!?!?
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 20 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by defo Пет Фед 19 2016, 20:49

Две работи денес според мене оставија белег:
Едната колумната на Макрадули, дуел меѓу племенец и подржувач на Ж, Клик овдеА другата оваа изјава на Шилегов, во однос на неговото неприсуство на дуел со Стефчо Предавник Јакимоски, на „неутралната“ Нова Тв на „оној со Ибицата“
Во теков на изминатава недела, од една ТВ куќа, имаше два обида да бидам на некаков си тв дуел со Стевчо Јакимовски. Вториот пат, дури и класичен обид за местенка.
Е ај да ви кажам зошто не отидов:
Луѓето кои што заради својот личен интерес извршиле предавство на своите другари, пријатели, познаници и истомисленици, никогаш неможе да бидат мои политички соговорници.
Тој кој што за своја лична корист, одбрал да прегази се' околу себе и да нема ништо свето во животот, со мене може да разговара само доколку одлучи да биде мој клиент кога ќе биде суден заради криминалното реализирање на своите цели.
Дотогаш, може да се перчи како петел на буниште колку сака.
Предавникот си останува предавник. Па макар имал златни пердуви.

_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3417
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 20 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Фед 21 2016, 13:03

Im se gleda krajot, na kriminalcive. EU i Amerika ne dozvoluvaat da napravi krvavo scenario "mali hitler" ! Go otpiushaa od site kombinacii. mu go ukazuvaat toa, ja teraat rabotava leka-poleka (a zosto pa oni bi se brzale ?, go pustaat tivko po voda so negovite kapoa po voda.... So da prai pustiot? Se koprca, go mafta narodot so nekoj si stranski investicii, nekakvi si industriski zoni, so nekoj fantomski porast na standard, so pokacuvanje na standard na mk narodot ??????? so.....DESET GODINI !!!!!!!!!!!!!!!!! Ej pa eden Bush senior mozhe da mafta maximum 8 godini a ovoj nashiov 10 pa i bara plus uste nekoja godina ????? ABE COVEKOV NE GO BIVA!!!! NEZNAM ZOSTO NA NEKOJ (200K) TOA NE IM VLEGUE U GLAVA??? Ili se zavlezeni vo kriminal ???? - nema drugo!!!!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 20 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Фед 21 2016, 13:07

AMA NISTO NE ME CUDI! PUSTO MAKEDONCE EBENO! GO NEMA! Nedela denb posloboden od rab. obvrski...toj spie>>>>!!!!!!!!!!! NAMESTO DA RASPALI PO REZIMOV?!?!??!
EBATI MAKEDONCETO - SE SRAMAM SO KOGO ZIVEMA! ---- CRKNI KOGA SI TAKOV!!!!!!!!!!!!!!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 20 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by osa Нед Фед 21 2016, 14:02

e kalifu potpolno si vo pravo ...samo losho e toa shto dodeka 'crknuva" makedoncheto ke crkneme i nie ...stopati sum napishala takvi mi ja krojat sudbinata ..ete takvi izrodi ke glasaat za vakvi kriminalci koi ednostavno ni odzemaat godini od zivotot ko da e nivni .....velime malku im e ..no i nie sme vo istiot kosh ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16404
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 20 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Фед 21 2016, 18:13

Ke cekame uste malce ili da im kazeme na gujo i kompanija???
...... aj ke pocekame!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 20 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Фед 21 2016, 19:33

Epa ajde sega placipickovci! Javete se i ispoplukajte malku po ova sorosoidnive stranski pregovaraci!
p.s. melni peleni 6, ili pomali ????? kolku da ne vi tece....
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 20 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by ribar1 Нед Фед 21 2016, 19:46

ДПМНЕ -НЕБАЊАТИ донесе одлука да престане да соработува со посредникот Питер Ван Хауте.

http://novatv.mk/index.php?navig=8&cat=2&vest=27412

ribar1

Број на мислења : 25
Join date : 2016-02-02

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 20 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Фед 21 2016, 20:13

Ovaa pickicava, stefka ke bega od vlada...... ama izgovorov mu e originalen:Инфомакс: Гром на Стевчо ќе почнеле протести против СДСМ | Либертас
http://www.libertas.mk/%d0%b8%d0%bd%d1%84%d0%be%d0%bc%d0%b0%d0%ba%d1%81-%d0%b3%d1%80%d0%be%d0%bc-%d0%bd%d0%b0-%d1%81%d1%82%d0%b5%d0%b2%d1%87%d0%be-%d1%9c%d0%b5-%d0%bf%d0%be%d1%87%d0%bd%d0%b5%d0%bb%d0%b5-%d0%bf%d1%80%d0%be/

Разни вести од Македонија - Page 20 Images?q=tbn:ANd9GcTINpaHnB9s1TX1fG4nrsLHH8f6HJEEJPWwSL-vnLA7qUKdbnGH
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 20 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Фед 21 2016, 23:16

Разни вести од Македонија - Page 20 %D0%B7%D0%B0%D0%B5%D0%B2-%D1%80%D0%B5%D1%81

So e rabotava??? Trendic....abe tebe jasno ti e nesto? Daj spodeli so nas, prosvetli ne malku, ako si grk ne bidi stisnat i so informaciite... Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 20 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин Вто Фед 23 2016, 11:28

Na site im e jasno zoshto Grujokio bega od demokratski reformi...

Ноје цирхер цајтунг: Успешните реформи ќе ги стопат шансите за реизбор на Груевски

„Успешни реформи само би го намалиле нејзиното (на владејачката партија, н.з.) влијание врз државата и јавноста и би ги стопиле шансите за реизбор на Груевски. Преговорите за омекнување на силната владина контрола врз медиумите пропаднаа, меѓу другото и поради недоволната подготвеност за компромис. Подготвеноста на Груевски да попушти е веројатно уште помала отколку што беше во текот на летото. Тогаш беше главно изолиран, а денес Македонија стана централен партнер на ЕУ во бегалската криза… Затоа, Груевски веројатно стреми кон коцкање со западните партнери, во надеж дека тие на крајот, поради реалполитички причини, ќе бидат подготвени на компромис, и покрај недоволниот напредок во демократизацијата. Изјавата на ЕУ и САД меѓутоа, иако не е правно обврзувачка за владата, го става во дилема. Владејачката партија може да спроведе избори во април само со ризик тие да не бидат меѓународно признати. Одлагање на изборите, меѓутоа, би значело губење на лицето. Дали и како во вакви услови би продолжило меѓународното посредување е нејасно. Посредникот на ЕУ Ванхауте затоа на едно друго маче му го стави овој текст в уста: ‘Ситуацијата е безнадежна, но не е сериозна“.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 20 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 20 of 39 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 29 ... 39  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот