Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Разни вести од Македонија

+36
zozoti
alienmk
Nebula
Zhane
misterija
Delta
Albatros
nino
TRAJCHE
PRVOBOREC
Viktor
Bosonoga
Dino
Комита
OPOZICIONER
SHARENI
Teo
Luxor
ribar1
IVA
трендафил
Arhimed
Sotir
Фири23
Естир
Пат
kiBik
Dadeda
tmoro
Kalinda
хан Ацо
Фири
defo
reiter
osa
Hamad bim Khalifa
40 posters

Страна 19 of 40 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 29 ... 40  Next

Go down

Разни вести од Македонија - Page 19 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин Вто Фед 09 2016, 10:04

И Аљи чувствува дека му се стега јамката околу вратот.

Ахмети: Не поддржуваме рекомпонирани договори, изборите треба да бидат на 24 април

ДУИ стои на тоа изборите да се одржат на 24 април и не поддржува ниту нови, ниту рекомпонирани договори. Доколку тоа се случи ДУИ ќе излезе со своја платформа и ќе остане доследна на договорот постигнат во јуни-јули, изјавил синоќа партискиот лидер Али Ахмети на средбата со граѓаните од Дебар.

- Право е на секој да поставува вето, да бара нов договор. Доколку се бара да се донесе нов договор или негова измена тогаш на тоа треба да се согласат сите четири страни потписнички на договорот од Пржино, кој беше донесен по многу анализи и разговори потпомогнати од ЕУ и САД. Затоа ДУИ не поддржува нов договор или негова измена.Убедени сме дека сите страни ќе се ангажираат и ќе ги исполнат сите обврски од договорот на кои се согласија и заедно да обезбедиме избори според европски стандарди, признати од сите - рекол Ахмети, јави А1 он.

http://plusinfo.mk/vest/57214/ahmeti-ne-poddrzuvame-rekomponirani-dogovori-izborite-treba-da-bidat-na-24-april

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 19 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин Вто Фед 09 2016, 10:30

defo напиша:
delmol напиша:
Smesno ti e komunjaru. I nie ke se smeeme na 24 april. Gruevski ke bide premier a vie ke placete i nema da gi priznavate izborite. Smamo sto sega nikoj nema da vi pomogne. Cela Evropa ke vi se smee so nas.
Да, ќе се смеете, ама ја знаеш онаа, дека ѓаволот на крај секогаш доаѓа со сметка. Која Европа ќе се смее со вас, онаа што ја плукавте или онаа што ја поткупивте????


Tipicno komunjarsko razmisluvanje. Site sto ne go plukaat Gruevski i VMRO se potkupeni. A gjavolot veke e na pat. na 24 april ke vi ja dade smetkata.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 19 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин Вто Фед 09 2016, 10:30

Hamad bim Khalifa напиша:Neznam ovoj drugarni "delmol" od koja sliva padnal, ama ocigledno padot bil tezok! Jebiga druze DelsitiMol: ne sme ti nie krivi ......drugpat malku popretpazlivo.... pazi na glava !!!

(A i ova mama i tato sto ne pazat na svoite deca...jaz"k) Evil or Very Mad

Navistina ti bile losi mama i tsato. Ako pazele na tebe nemase da bides vo partijata na gubitnici. Pazi ti na glava koga ke poadnete kako kruska na izbotite.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 19 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин Вто Фед 09 2016, 11:52

Poleka bre...Naredniot pat jadi pomalku od crvenite bobinki so koi ve hranat vo shtabot...Iako ne veruvam deka tebe ti ima spas...Teshko si zombiran... Twisted Evil Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 19 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин Вто Фед 09 2016, 16:21

Доаѓа и во Македонија.

Kомисијата за здравство даде поддршка за употреба на канабисот во медицински цели

Собраниската комисија за здравство денеска го усвои прелогот за изменување и дополнување на Законот за контрола на опојни дроги и психотропни супстанци во прво читање и го даде на натамошно разгледување.

http://grid.mk/read/news/511843423/11050681/komisijata-za-zdravstvo-dade-poddrshka-za-upotreba-na-kanabisot-vo-medicinski-celi

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 19 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин Вто Фед 09 2016, 16:24

Nebanjatite ne mozhele da se vozdrzhat...Vo nedostatok na bobinki preminale na mara nabavena na crno...

Пратеник на ВМРО-ДПМНЕ пробал канабис набавен на црно

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 19 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by IVA Вто Фед 09 2016, 16:35

ic kur da ne te boli nie sto ke dzvakame. gledaj ti sto ke dzvaka. spred tebe da ne e bolje da se fiksaat u vena.
IVA
IVA

Број на мислења : 366
Join date : 2016-01-29

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 19 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Hamad bim Khalifa Вто Фед 09 2016, 17:54

Dobraaaaaa...ovaa IVA.....gledajki go slikceto od avatarot ! Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 19 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин Вто Фед 09 2016, 23:13

A u stvarnost Разни вести од Македонија - Page 19 D0bfd0b0d0ba-d0bdd0b5d0b2d0b5d180d183d198-d0bed182d0b8-d0b8d0bcd0b0-d0b2d0b5d188d182d0b8d186d0b8-d0b8-d0b2d0b0d0bfd0b8d180d0b8

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 19 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин Вто Фед 09 2016, 23:47

Кој тоа на вас двајцата ви дозволи да ја закачате ИВА? Калинда и ИВА се под моја заштита. Јасно? Разни вести од Македонија - Page 19 Happy-smiley21

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 19 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин Сре Фед 10 2016, 14:06

Vasiot kraj doaga komunjari gotovi ste. Twisted Evil

Анкета на „Република“: На предвремените избори 56,5 проценти би гласале за ВМРО-ДПМНЕ, 12,4 проценти за СДСМ

http://republika.mk/?p=552872

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 19 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин Сре Фед 10 2016, 14:49

Пак старите финти со лажирани анкети? Не можевте да смислите ништо ново во центарот за лаги и манипулации? Ужасно сте уплашени штом дотаму паднавте. Па веќе и врапчињата знаат дека ги фалсификувате анкетите. Мора навистина да сте очајни.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 19 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Hamad bim Khalifa Сре Фед 10 2016, 19:42

delmol напиша:Vasiot kraj doaga komunjari gotovi ste. Twisted Evil

Анкета на „Република“: На предвремените избори 56,5 проценти би гласале за ВМРО-ДПМНЕ, 12,4 проценти за СДСМ

http://republika.Imk/?p=552872

I sega treba da debatirame na komentarov?????? Evil or Very Mad
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 19 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин Чет Фед 11 2016, 17:27

So ke debatiras be komunjaru. 56 % se za gGruevski i VMRO. Nema tuka debata samo moze da placete.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 19 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин Чет Фед 11 2016, 17:36

Ти нема помош. Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 19 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by хан Ацо Чет Фед 11 2016, 19:46

delmol напиша:So ke debatiras be komunjaru. 56 % se za gGruevski i VMRO. Nema tuka debata samo moze da placete.

Не сте вие ВМРО,току сте само ДПМНЕ Wink
Не може една организација да се именува ВМРО,и истовремено да е антибугарска и просрбска.
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 19 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин Нед Фед 14 2016, 10:11

Платеник или само опортунист?!?!!

Савески - Граѓаните разочарани од власта, но не им заборавиле на СДСМ
Очигледно дека граѓаните не се согласуваат со сегашната власт, но не можат да заборават како се однесуваше СДСМ додека беше на власт и тоа може да ги спречи да излезат и да гласаат, вели Здравко Савески од политичката партија Левица, која ги собра потребните потписи и очекува регистрација, во неделното интервју на Радио Слободна Европа.

http://www.makdenes.org/content/article/27550435.html

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 19 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин Нед Фед 14 2016, 10:21

хан Ацо напиша:
delmol напиша:So ke debatiras be komunjaru. 56 % se za gGruevski i VMRO. Nema tuka debata samo moze da placete.

Не сте вие ВМРО,току сте само ДПМНЕ Wink
Не може една организација да се именува ВМРО,и истовремено да е антибугарска и просрбска.

Bugar VMRO e makedonska organizacija.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 19 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин Нед Фед 14 2016, 10:22

luxor напиша:Платеник или само опортунист?!?!!

Савески - Граѓаните разочарани од власта, но не им заборавиле на СДСМ
Очигледно дека граѓаните не се согласуваат со сегашната власт, но не можат да заборават како се однесуваше СДСМ додека беше на власт и тоа може да ги спречи да излезат и да гласаат, вели Здравко Савески од политичката партија Левица, која ги собра потребните потписи и очекува регистрација, во неделното интервју на Радио Слободна Европа.

http://www.makdenes.org/content/article/27550435.html

Dobro kazuva covekot. Narodot nikogas nema da vi zaboravi komunjari.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 19 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by хан Ацо Нед Фед 14 2016, 10:25

delmol напиша:
хан Ацо напиша:
delmol напиша:So ke debatiras be komunjaru. 56 % se za gGruevski i VMRO. Nema tuka debata samo moze da placete.

Не сте вие ВМРО,току сте само ДПМНЕ Wink
Не може една организација да се именува ВМРО,и истовремено да е антибугарска и просрбска.

Bugar VMRO e makedonska organizacija.

Нема ВИСТИНСКА македонска организација,која би дозволила на Србија да слави на Забрењак денот на србската окупација на Македонија.
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 19 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин Нед Фед 14 2016, 10:33

Aklo ne bese taa okupacija sega ke nemase ni drzava Makedonija. Toa vi e makata na vas bugarite.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 19 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by хан Ацо Нед Фед 14 2016, 10:57

delmol напиша:Aklo ne bese taa okupacija sega ke nemase ni drzava Makedonija. Toa vi e makata na vas bugarite.
Ама ќе бевте сите Македонци во една држава-мајка Бугарија Twisted Evil
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 19 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Гостин Нед Фед 14 2016, 11:01

Ako ne bea evropskite kurvi Makedonija ke bese obedineta a Grcija i Bugarija ke bea "kamen da mavnes ke gi preflis".

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 19 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by хан Ацо Нед Фед 14 2016, 11:08

delmol напиша:Ako ne bea evropskite kurvi Makedonija ke bese obedineta a Grcija i Bugarija ke bea "kamen da mavnes ke gi preflis".

Гоце,Даме,Тодор,Јане и Ванче не са мислиле вака.
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 19 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 19 of 40 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 29 ... 40  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот