Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Разни вести од Македонија

+36
zozoti
alienmk
Nebula
Zhane
misterija
Delta
Albatros
nino
TRAJCHE
PRVOBOREC
Viktor
Bosonoga
Dino
Комита
OPOZICIONER
SHARENI
Teo
Luxor
ribar1
IVA
трендафил
Arhimed
Sotir
Фири23
Естир
Пат
kiBik
Dadeda
tmoro
Kalinda
хан Ацо
Фири
defo
reiter
osa
Hamad bim Khalifa
40 posters

Страна 39 of 40 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Next

Go down

Разни вести од Македонија - Page 39 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by трендафил Вто Мар 21 2023, 07:54

Дали ДУИ оди кон ова сценарио. Се разбира со помош на СДСМ и Алијанса на Албанците.

https://www.expres.mk/dogodina-dui-mozhe-da-ima-pretsedatel-premier-spiker-na-sobranie-shef-na-diplomatija-minister-za-finansii-video/

Се разбира дека не би имал ништо против доколку тоа се случи врз база на квалитетни кадри. На пример не би имал ништо против ако во 2001 година единица составена само од Албанци да ја чува границата на Македонија со Косово кај Танушевци, ако тоа го правеше успешно. За жал такво нешто е фантастика и нема допир со реалноста. На пример Талат џафери, сегашниот спикер на Собранието и можен претседател на државата ако претседателските избори немаат излезност, дезертираше од АРМ за да не ја брани, туку да ја напаѓа Македонија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 39 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by defo Вто Мар 21 2023, 09:21

EVITA напиша:Super.

Историска судска победа на македонскиот јазик во Грција: Судот во Лерин ги одби тужбите за забрана на Центарот за македонски јазик во грција
March 19, 2023 09:27

https://frontline.mk/2023/03/19/istoriska-sudska-pobeda-na-makedonskiot-azik-vo-grci-a-sudot-vo-lerin-gi-odbi-tuzhbite-za-zabrana-na-centarot-za-makedonski-azik-vo-grci-a/

Трендо мукла. Ене го погоре трета балканска војна. Абе само крв сакаат. Дали се нормални. Ова е лудо. Оливер треба да посвети малце внимание околу т.н медиуми, подкастери и јутубери и блогери.
TRAJCHE напиша:Bravo, taka treba.

Со измените на Законот за амнестија околу 3500 граѓани осудени на високи парични казни поради непочитување на ковид-протоколите за време на пандемијата ќе бидат амнестирани. Голем дел од нив се социјални случаи на кои им се закануваше затворска казна.

https://www.slobodnaevropa.mk/a/32326462.html

Ова е во ред. Тамам е приказната, малце притегање за дисциплина. Ова е ок. Браво за законот.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 39 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by трендафил Сре Мар 22 2023, 21:02

Не знам какво ќе биде дејството на законот за амнестија на тие што не ги почитуваа ковид протоколите, посебно тие што беа со решение за изолација, а шетаа и со тоа ја ширеа болеста, во случај на друга, не дај Боже, пандемија или епидемија. Во случајов има и дискриминација на тие што ги почитуваа пресудите и си ги платија казните.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 39 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by трендафил Чет Мар 23 2023, 19:50

Пропадна накголемиот инвестициски проект на владата, тунелот во затворот Идризово.


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 39 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by SHARENI Пет Мар 24 2023, 06:50

Dobra im e idejata, ja poddrzuvam.

Партијата Алтернатива подготви предлог текст за уставен амандман со кој се предвидува никогаш да не застаруваат кривичните дела извршени од страна на избрани и именувани функционери во законодавната, извршната и локалната власт, соопштија денеска од партијата.

https://fokus.mk/wergashi-gi-uslovuva-ustavnite-amandmani-so-barane-da-ne-zastaruvaat-krivichnite-dela-na-funktsioneri/
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 844
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 39 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Luxor Саб Апр 08 2023, 18:14

Македонија и се е можно.Селани од Грчец насилно
влегле во енергетските објекти на ЕВН и направиле хаварија во системот – дел од Сарај денеска е без струја
360степени | 8 април, 2023

https://360stepeni.mk/selani-od-grchets-nasilno-vlegle-vo-energetskite-objekti-na-evn-i-napravile-havarija-vo-sistemot-del-od-saraj-deneska-e-bez-struja/
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 39 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by трендафил Сре Апр 12 2023, 09:21

Бог да го прости 8 годишното дете што е убиено од куче во Скопје

https://www.expres.mk/pochina-8-godishno-dete-po-napad-od-kuche-vo-skopska-pintija/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 39 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by defo Сре Апр 12 2023, 09:23

Бог да го прости, сопственикот треба притвор, и да одговара за убиство од небрежност.
Не спинувајте ве молам......барем ако сте верници за време на Велигденскиве празници.
Детето било нападнато синоќа кога се приближило до дворот каде кучето од расата Блу Мастив било чувано од страна на приватен сопственик по што било нападнато.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 39 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by трендафил Пон Апр 17 2023, 15:59

Бујар Османи на 14 април на средбата со министерот за надворешни работи, ЕУ и соработка на Кралството Шпанија, Хозе Мануел Албарез Буено користеше албански јазик, што е спротивно на законите и Уставот. Премиерот Ковачевски уште го нема разрешено, а обвинителството нема поднесено кривична пријава. Дали се работи за педери (како карактер) кои се плашат од Османи и ДУИ?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 39 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by alienmk Пон Апр 17 2023, 18:59

Taka ke bide se dodeka vmro i sdsm se pupat na dui za da bidat vlast.

alienmk

Број на мислења : 372
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 39 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by SHARENI Пон Апр 17 2023, 19:17

Osmani na fejsbuk postavi video od presot od koe jasno se gleda deka dpmne i nivniot privrzok levica lazat.

https://m.facebook.com/bujar.osmani.7/videos/750209426738833/
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 844
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 39 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by трендафил Чет Апр 20 2023, 19:39

Еден успех на владата. По 7 месеци и дваесет дена од почетокот на школската година птвачињата го добија учебникот по општество.

https://republika.mk/vesti/makedonija/praznik-vo-domovite-na-prvachinata-na-20-april-prostigna-uchebnikot-op-opshtestvo/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 39 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Albatros Пет Апр 21 2023, 12:20

Poarno da ne stignel. Kojznae sto se iznapisale vo nego.

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 39 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by трендафил Нед Мај 14 2023, 18:04

Двојца, припадници на малцинството што си замислува дека е мнозинство и кое во моментов владее со Македонија, ја срушиле оградата пред здравствениот дом на Бит Пазар и почнале со тампонирање на тревникот со намера да направат паркинг и да наплатуваат паркирање. За чудо, органите за прогон реагираа, но ќе треба да се следи како ќе заврши случајот. Шудно е на пример тоа што ЗДравствен дом Скопје вели дека на своја сметка (што би рекле со пари на граѓаните) ќе ја врати првобитната состојба.

https://www.expres.mk/osum-dneven-pritvor-za-dvajcata-uzurpatori-na-dvorot-na-poliklinikata-bit-pazar/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 39 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Luxor Пет Јун 30 2023, 11:06

Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 39 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Albatros Чет Jул 06 2023, 08:12


Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 39 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by defo Чет Jул 06 2023, 08:48

Да спомнеше Австрискион амбасадор дека, една електродистрибуциска фирма, во нивна сопственост неможе да си наплати долг на 1/3 од Макеоднија. Ама несмее да си ги чепка другарчињата кои си ги инсталираа овде.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 39 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by трендафил Саб Jул 29 2023, 10:42

Да не остане незабележаном имаше инциденти на натпреварот помеѓу Шкупи и Левски. Покрај инцидентот на стадионот при што беа притворени и казнети со парична казна од 300 евра 19 бугарски навивачи, во Чаир еден ид нив е повреден со убод со нож. Со мож е повреден и братот на обвинителот Ајро, инаку началник на струшката полиција. Двата набади се извршени од припадници на една етничка заедница. Началникот е повреден од член на владеечката ДУИ.
Во Слупчане со посредство на власта е направен договор помеѓу селаните и ЕВН. Претходно такви договори се направени и со селаните од Арачиново и Сарај. Чудно е и тука што посебни договори има само со претставници од една етничка заедница. Едно малцинство кое со помош на македонскиот дел од власта евроатлантската меѓународна заедница се однесува како мнозинство и кое се обидува да одлучува за македонскиот идентитет.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 39 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by cvetka Сре Ное 15 2023, 17:52

Ke mu bideme domakini na Lavrov.
Османи: Одлуката на ЕУ за санкции за прелети на руски авиони не се однесува на состанокот на ОБСЕ

https://grid.mk/c/1WbV04sBXwOHaKjitzHp/2023-11-15/lavrov-%D1%9Ce-mozhe-da-dojde-vo-skopje-zabranata-za-avioni-ne-vazhi-za-obse

cvetka

Број на мислења : 248
Join date : 2019-05-30

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 39 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Albatros Пет Ное 17 2023, 07:30

Ajde da vidime dali ke dojde ili ke bide samo muabeti i na krajot nisto.

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 39 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Dino Вто Дек 26 2023, 14:58

Kade ste vmrovcinja. Vie go izglasavte Kasami za gradonacalnik koga ja pukna tikvata so Zaev. Isti ste.

https://sitel.com.mk/tetovska-eparhija-dobila-reshenie-za-otstranuvanje-na-krstot-na-popova-shapka

Dino

Број на мислења : 635
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 39 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by трендафил Сре Дек 27 2023, 19:53

Забораваш дека
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 39 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by трендафил Саб Дек 30 2023, 10:51

Уште еден доказ за мепочитување на законите од страна на власта. Владата носи препорака за тоа да може да работат малопродажни објекти во деновите пред, за време и по новогодишните празници. Интересно е да видиме дали инспекторите ќе ја почитуваат препораката или законот. Мислам дека ќе ја почитуваат препораката. Истото ќе го направат и работодавачите кои никогаш не ја почитуваат препораката на владата во случај на загадување да ги ослободат од работа бремените жени, старите вработени и здравствено загрозените, ќе ја почитуваат препораката на владата и ќе работат. Доколку има загадување ќе работат и тие што тоа им го загрозува животот и здравјето.

https://www.expres.mk/glupaci-i-budaletinki-advokat-za-ludiot-chekor-na-sdsm-dui-i-aa-da-urnat-zakon-so-vladina-odluka/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 39 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Albatros Саб Дек 30 2023, 16:51

Politicarite od vmro, sdsm i ostanati bez Levica se samo prodolzena raka na kriminalcite sto se narekuvaat biznismeni i rabotodavaci, a vsusnost sosema im odgovara imeto mafijasi i robovladeteli. Steta sto Apasiev i Levica nema da mozat da napravat vlada. Budalite pak ke glasaat za tie sto im sluguvaat na robovladetelite.

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 39 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Gustav Саб Дек 30 2023, 17:09

Krupniot kapital promovira konzumeristicko opstestvo. Sami sebe si gi stavame okovite. Obvrska na sekoja vlast i drzava e da ovozmozi razvoj i zdrava konkurencija. Ova vtoroto ni nedostiga na nas. Ne zosto nemame zakoni tuku zatoa sto ne se pocituvaat, a zasegnatite pak ne insistiraat na nivna primena.

Gustav

Број на мислења : 9
Join date : 2023-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести од Македонија - Page 39 Empty Re: Разни вести од Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 39 of 40 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот