Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

СДСМ-ОФЦИ

+4
Dino
Teo
osa
Hamad bim Khalifa
8 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

СДСМ-ОФЦИ - Page 2 Empty Re: СДСМ-ОФЦИ

Пишување by Dino Сре Фед 21 2018, 17:50

A so vikavte oti grujo prevrabotil u administracija i so nasi pari gi korumpira, 200 iljadi bile seeset trebalo.

http://24vesti.com.mk/vladata-ne-kazhuva-kolkava-e-brojkata-na-novite-privremeni-vrabotuvanja

Dino

Број на мислења : 628
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ-ОФЦИ - Page 2 Empty Re: СДСМ-ОФЦИ

Пишување by defo Сре Мар 21 2018, 23:12

Се моли Заев, да си ги собере овие кловнови, прават штета. Огромна

СДСМ-ОФЦИ - Page 2 DYoM7meWsAApAgk

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3354
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ-ОФЦИ - Page 2 Empty Re: СДСМ-ОФЦИ

Пишување by defo Пет Дек 24 2021, 12:25

Да не отвараме нова тема, состојбите во СДСМ и очекувањето од новиот лидер и раководство.
1. Мора да се влезе во расчистувањето со сите оние, кои СДСМ го гледаат како алиби, покритие за криминали, и со тоа само го јачаат опозициското крило.
2. Расчистување со судството, конечно да заигра метла тамо. Истото важи и за МВР.
3. Расчистување со разно разни амеби, кои на овие избори излегоа површина преку разно разни листи кои се понктонски мост, за мигрирање од една на друга фотеља.
4. Јасно дистанцирање од твитер ботовоите, Видана, Даре кежман, сендвич со вегета и слично. И нивно фрлање на буниште. Пошо нивната употреба е само штетна за СДСМ. Секако и ослободување од квази новинари како Саше политико и слични.

И секако седнување на маса со некои прогресивни луѓе, и коалициони партнери. И расчистување со нив.
defo
defo

Број на мислења : 3354
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ-ОФЦИ - Page 2 Empty Re: СДСМ-ОФЦИ

Пишување by defo Пон Јан 17 2022, 08:53

Избрана новата Влада, примопредавањето на премиерската функција ќе се изврши денеска
Ковачевски ќе има четворица заменици, Артан Груби (ДУИ) – прв вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Славица Грковска (СДСМ) – вицепремиер за борба против коруција и криминал, Бојан Маричиќ (СДСМ) – вицепремиер за европски прашања и Фатмир Битиќи (СДСМ) – вицепремиерот за економски прашања.

За членови на Владата се избрани: Оливер Спасовски (СДСМ) – министер за внатрешни работи, Славјанка Петровска (СДСМ) – министерка за одбрана, Никола Тупанчевски (предложен од СДСМ) – министер за правда, Благој Бочварски (СДСМ) – министер за транспорт и врски, Љупчо Николовски (СДСМ) – министер за земјоделство, шумарство и водостопанство,  Јована Тренчевска (СДСМ) – министерка за труд и социјална политика и Бисера Костадиновска Стојчевска (СДСМ) – министерка за култура, Горан Милевски (ЛДП) – министер за локална самоуправа,  Беким Сали од Алтернатива – министер за здравство, Јетон Шаќири (ДУИ) – министер за образование и наука,  Бујар Османи (ДУИ) – министер за надворешни работи, Фатмир Бесими (ДУИ) – министер за финансии, Крешник Бектеши (ДУИ) – министер за економија, Насер Нуредини (ДУИ) – министер за животна средина, Адмирим Алити од Алтернатива, министер за информатичко општество и администрација и Џемаил Чупи од Алтернатива – министер без ресор задолжен за дијаспората.


Како шо кажав да не спамирам, Оливер плус Љупче мислам дека ќе се каменот теретот на оваа влада. А за Жолто обележаниов, исигра педерска игра, на локално ниво бар во 2-3 града(Битола сигурно), му помогна сакајќи или не да победи ДПМНЕ за градоначалник.
defo
defo

Број на мислења : 3354
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ-ОФЦИ - Page 2 Empty Re: СДСМ-ОФЦИ

Пишување by трендафил Вто Јан 18 2022, 21:31

Мислам дека треба да се направи измена во изборниот законик и секој пред да се кандидира за нова функција треба да си даде оставка на функцијата што ја обавува. Глупаво е кога некој што не успеал да стане градоначалник да стане министер.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10794
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ-ОФЦИ - Page 2 Empty Re: СДСМ-ОФЦИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот