Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TITANIK

Страна 3 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

TITANIK - Page 3 Empty Re: TITANIK

Пишување by defo on Саб Фед 13, 2016 3:57 pm

Одлуките на корумпираниот суд

Божиноски и Јанкулоска не се во Македонија

Дали, тие 4 што  се во странство,со авионски карти, веднаш по слетувањето ќе бидат однесени со полициска придружба пред суд, или сами ке се донесат, зарем истото право го немаше Велија, го немаше Љубе, Кежароски а???

defo

Број на мислења : 2395
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

TITANIK - Page 3 Empty Re: TITANIK

Пишување by Hamad bim Khalifa on Саб Фед 13, 2016 5:01 pm

Teo напиша:Nema da ima izbori na 24 april Defo...EU i SAD nasproti tresenjeto zeleni od Han jasno kazhaa deka izbori bez opozicijata kje bidat proglaseni za nelegitimni od nivna strana...Shto bi znachelo zvanichno promoviranje na pastirot za diktator...Sankciite koi sleduvaat se poznati, toj i familijata kje se najdat na crnite listi, a Makedonija ne e Rusija  da mozhe pastirot bezgrizhno da si vladee...Zapiranje na kreditiranjeto e dovolno za totalen kolaps i nasilen kraj na diktaturata...Pregovorite koi se vodat se samo zaradi dobrata volja na EU i SAD koi ne sakaat da go kaznat celiot narod zaradi grupata kriminalci na vlast...

XXX
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

TITANIK - Page 3 Empty Re: TITANIK

Пишување by Гостин on Саб Фед 13, 2016 5:15 pm

Go vikas da gledate porno?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

TITANIK - Page 3 Empty Re: TITANIK

Пишување by defo on Саб Фед 13, 2016 6:26 pm

Дали истово ја чека и Горде кога ќе слета на Аеродром:
TITANIK - Page 3 D83B088A9C725948BD8168CC5DD88B29

TITANIK - Page 3 E3AC055D4708B147AFF5FF6D6E351E6A

Сашо Андоноски, екс-минстер за економија во владата на Бучкоски, обвинет за бачило. На враќање од Турција уапсен како светски криминалец.

defo

Број на мислења : 2395
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

TITANIK - Page 3 Empty Re: TITANIK

Пишување by Гостин on Саб Фед 13, 2016 6:30 pm

Тоа беше специјалност на фамилијата Дефо. Цел, заплашување на народот и политичките противници. Ќе биде лошо ако и ние сме како нив.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

TITANIK - Page 3 Empty Re: TITANIK

Пишување by defo on Саб Фед 13, 2016 6:33 pm

luxor напиша:Тоа беше специјалност на фамилијата Дефо. Цел, заплашување на народот и политичките противници. Ќе биде лошо ако и ние сме како нив.
Се слагам, не треба, ама бар Горде, може да ја залепат на земја, чисто да осети како е.......

defo

Број на мислења : 2395
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

TITANIK - Page 3 Empty Re: TITANIK

Пишување by Гостин on Саб Фед 13, 2016 6:34 pm

Темелко побегнал. Изгледа не е многу сигурен во заштитата на фамилијата.

Темелко ја напушти Македонија

Едмонд Темелко, актуелниот градоначалник на општина Пустец, единствената на етничките Македонци во Република Албанија, се врати во Пустец, објави Мета.

http://standard.mk/temelko-ja-napushti-makedonija
/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

TITANIK - Page 3 Empty Re: TITANIK

Пишување by defo on Саб Фед 13, 2016 6:41 pm

luxor напиша:Темелко побегнал. Изгледа не е многу сигурен во заштитата на фамилијата.

Темелко ја напушти Македонија

Едмонд Темелко, актуелниот градоначалник на општина Пустец, единствената на етничките Македонци во Република Албанија, се врати во Пустец, објави Мета.

http://standard.mk/temelko-ja-napushti-makedonija
/

Ситна риба...многу ситна риба ...Мене ме плашат поголемиве, што се можат да направат на слобода.

defo

Број на мислења : 2395
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

TITANIK - Page 3 Empty Re: TITANIK

Пишување by Гостин on Саб Фед 13, 2016 6:44 pm

Па и да ги притвореа Миле и Гоца, немаше ништо да промени. Делото не можат да го повторат, а дека ќе влијаат на сведоците е занемарливо затоа што не се тие кои го прават тоа туку нивните другари по криминал од фамилијата кои остануваат на слобода.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

TITANIK - Page 3 Empty Re: TITANIK

Пишување by defo on Саб Фед 13, 2016 6:52 pm

luxor напиша:Па и да ги притвореа Миле и Гоца, немаше ништо да промени. Делото не можат да го повторат, а дека ќе влијаат на сведоците е занемарливо затоа што не се тие кои го прават тоа туку нивните другари по криминал од фамилијата кои остануваат на слобода.
А најбитниот детал, не го запазив/ме кривичните се прифатени или отфрлени????

defo

Број на мислења : 2395
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

TITANIK - Page 3 Empty Re: TITANIK

Пишување by Гостин on Саб Фед 13, 2016 6:54 pm

Немам информација за тоа. Најверојатно ќе се чека распитот на сите осомничени, но тоа е само мое мислење.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

TITANIK - Page 3 Empty Re: TITANIK

Пишување by Гостин on Саб Фед 13, 2016 7:18 pm

E ova e najgnasnoto...

Ние сме Македонци, заради пари го поништувате македонскиот народ

Gnasni dushi koi za pedeset evra pomagaat vo devastacijata na makedonskiot narod i drzhava za svoite zlodela gi obvinuvaat Zaev i SDSM...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

TITANIK - Page 3 Empty Re: TITANIK

Пишување by defo on Саб Фед 13, 2016 7:26 pm

Е тоа е, ама не се само тие, да речеш дека тие се надвор од комуникациски свет, интернет, минтернет, имаш вчера и други „џоа интелектуалци“ кои синоќа цела вечер лајкаа на FB, СДСМ предавници, го шитнаа единствениот градоначалник Македонец од Албанија......

defo

Број на мислења : 2395
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

TITANIK - Page 3 Empty Re: TITANIK

Пишување by Hamad bim Khalifa on Саб Фед 13, 2016 10:24 pm

defo напиша:
luxor напиша:Тоа беше специјалност на фамилијата Дефо. Цел, заплашување на народот и политичките противници. Ќе биде лошо ако и ние сме како нив.
Се слагам, не треба, ама бар Горде, може да ја залепат на земја, чисто да осети како е.......

KOLKU DA SE ZNAE: DVOECOT JAJA (jankulovska-janakievski) ke bidat AMNESTIRANI!!!

Pardon, AMSTELIRANI !!!! Sise amstel so dnoto u - GS ! JAVNO NA ALEKSANDARPLATZ! Posle u Idriz Beg imaat da go primat siseto tripati na den pred i posle jadenje!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

TITANIK - Page 3 Empty Re: TITANIK

Пишување by Гостин on Саб Фед 13, 2016 11:51 pm

Perverznjak.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

TITANIK - Page 3 Empty Re: TITANIK

Пишување by Гостин on Нед Фед 14, 2016 12:03 am

SJO podnese zhalbi...

СЈО: Обжалени се одлуките на Кривичниот суд во Скопје, истрагата продолжува

Специјалното обвинителство вечерва во 23:15 часот на профилите на Фејсбук и Твитер го објави следното:

„Обжалени се одлуките на Кривичниот суд во Скопје. Истрагата продолжува“, објави СЈО.

TITANIK - Page 3 Katica-670x374

Инаку, денеска Кривичниот суд преку соопштение ја информираше јавноста дека за 4 лица се одбива притворот, останатите 4 лица уште не се појавиле пред судот.

Одбиено е барањето за притвор за поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески и на градоначалникот на Пустец, Едмонд Темелко (кој треба да се јавува еднаш неделно во Судот во Ресен), како и на лицата М.П. и К.М.

Од истото соопштение јавноста дозна дека поранешната министерка Гордана Јанкулоска е во странство, како и генералниот секретар на Владата, Кирил Божиновски, за што биле приложени авионски карта и било одредено време кога да се јават пред судот.

Инаку, жалбите беа најавени уште попладнево.

„Кривичниот суд во Скопје засега пропушти да се запише во историјата на Република Македонија. Следуваат жалби“, најави СЈО на Фејсбук и Твитер профилите.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

TITANIK - Page 3 Empty Re: TITANIK

Пишување by Гостин on Нед Фед 14, 2016 9:53 am

Не може СЈО да поднесе толку обвиненија колку што судот на Ж може да донесе ослободителни пресуди.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

TITANIK - Page 3 Empty Re: TITANIK

Пишување by Гостин on Нед Фед 14, 2016 9:54 am

Ili obratno?!

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

TITANIK - Page 3 Empty Re: TITANIK

Пишување by Гостин on Нед Фед 14, 2016 3:55 pm

Dpmne-ovcite vo panika se obiduvaat da vnesat dezinformacii na socijalnite mrezhi...

СЈО: Се појавија лажни профили на ФБ кои не се под наша котрола

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

TITANIK - Page 3 Empty Re: TITANIK

Пишување by defo on Нед Фед 14, 2016 6:09 pm

ccc, мизерија не сфаќаат дека со ова се поочајни од тоа што изгледаат...

defo

Број на мислења : 2395
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

TITANIK - Page 3 Empty Re: TITANIK

Пишување by Гостин on Нед Фед 14, 2016 6:14 pm

Svesni se deka sleduva napliv od krichni...Kje bide teshko da se vospostavi apsolutna kontrola nad sudstvoto...Bedemot poleka kje pochne da popushta...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

TITANIK - Page 3 Empty Re: TITANIK

Пишување by Гостин on Нед Фед 14, 2016 6:25 pm

Sto sega ne vi cini komunjari? Sudot bese jasen. Vasite platenici od SJO nema da uspeat da zatvorat nevini luge.

http://kurir.mk/makedonija/vesti/video-zaev-nareduva-a-sjo-i-janeva-ispolnuvaat/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

TITANIK - Page 3 Empty Re: TITANIK

Пишување by defo on Нед Фед 14, 2016 6:32 pm

delmol напиша:Sto sega ne vi cini komunjari? Sudot bese jasen. Vasite platenici od SJO nema da uspeat da zatvorat nevini luge.

http://kurir.mk/makedonija/vesti/video-zaev-nareduva-a-sjo-i-janeva-ispolnuvaat/

Не брзај не летај, и без мерка притвор, истрагата продолжува, сеуште не се отфрлени кривичните пријави. Ако има докази судот е немоќен, а тоа што не се во притвор, не значи дека нема да заминат дирек за Идриз бег.

defo

Број на мислења : 2395
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

TITANIK - Page 3 Empty Re: TITANIK

Пишување by Гостин on Нед Фед 14, 2016 6:33 pm

Не чини што во штабот те нахраниле со бобинки па не знаеш што пишуваш. Што бараше  Владимир Панчевски цела ноќ во судот? Да ги потсети судиите кому се му го испушиле за да дојдат на тоа место?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

TITANIK - Page 3 Empty Re: TITANIK

Пишување by Гостин on Нед Фед 14, 2016 6:38 pm

A rakija im davaat so bobinkite?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

TITANIK - Page 3 Empty Re: TITANIK

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот