Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZORAN ZAEV

Страна 28 of 43 Previous  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 35 ... 43  Next

Go down

ZORAN ZAEV - Page 28 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Сре Jул 10, 2019 2:30 pm

Zaev ne sozdava nishto, Makedonija mnogu porano bila multietnichka. Toa go priznavale ilindencite, toa go priznaval i vashiot poraneshen lider Vanche.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 28 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Сре Jул 10, 2019 2:42 pm

Сите држави на светот кај што нема диктатура се мултиетнички. Тоа никој не го оспорува. Но мултиетничка не значи дека секој може да зборува на својот јазик во званична комуникација, затоа што преводот и вработувањето на луѓе што знаат повеќе јазици чини пари. Да не мислиш дека Австралија не е мултиетничка држава затоа што се комуницира званично само на англиски. Ти размислуваш ли со своја глава или папагалски го повторуваш тоа што го рекол црпнатиот од Муртино.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 28 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Сре Jул 10, 2019 2:48 pm

I toa so jazicite ti e diskutabilno. Na kolku jazici bil Krushevskiot manifest?
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 28 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Сре Jул 10, 2019 2:54 pm

Не знам, но не е ни битно затоа што Македонија доби држава со АСНОМ. Не со Крушевската република. Составот на населението во 1903 и 1944 година не е ист.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 28 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Сре Jул 10, 2019 2:59 pm

Vazhna e idejata, ne odrechivash sigurno deka ilindencite ginele za nezavisna Makedonija? I ako tie mislele deka Makedonija treba da bide multikulturna i multijazichna kaj e problemot? Ili site shto ne se vklopuvaat vo ideoloshkata matrica na dpsmne kje gi proglasite za predavnici?
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 28 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Сре Jул 10, 2019 5:06 pm

Мултикултурна не е проблем, мултијазична чини многу пари.
Да се вратам на актуелниот настан со муабетите на Заев.Премиерот им испраќал слики на комедијантите, т.е. на „Порошенко“ и му се јавувал по телефон. Истото го правел и со лажниот Столтенберг. Што би рекле тие три пати изгледа биле повеќе.

https://expres.mk/zaev-ne-samo-shto-go-baral-tuku-na-lazhniot-porosheno-mu-prakjal-i-sliki/
https://expres.mk/zaev-komicharite-gi-barav-i-jas-video/


_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 28 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Сре Jул 10, 2019 5:42 pm

Па што, важно неуспешен беше обидот за разнишувањи на меѓународната позиција на Македонија. Сигурно чекориме кон членството во НАТО.
luxor
luxor

Број на мислења : 5582
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 28 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Сре Jул 10, 2019 8:13 pm

Најтрагично е тоа што нашите власти знаеле дека некој лажно се претставува како Порошенко.

https://www.mkd.mk/makedonija/politika/poraneshniot-ambasador-na-ukraina-gi-predupredil-makedonskite-vlasti-deka-nekoj

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 28 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Сре Jул 10, 2019 8:47 pm

Ова е сериозен пропуст на безбедносните служби и добро е што со ветингот ќе се исчистат непрофесионалните кадри. Единствено што успеаа да докажат русите е дека нашиот премиер е искрен човек кој и јавно и приватно го мисли и зборува истото.
luxor
luxor

Број на мислења : 5582
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 28 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Сре Jул 10, 2019 9:04 pm

Мислиш на митото, односно на 100те илјади евра за васеленскиот патријарх? Или за тоа дека не е важно како гласаат храѓаните, туку кој ги брои гласовите?
Не може премиер во званична комуникација да се однесува како да води лаф муабет пред кооперација во Муртино.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 28 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Сре Jул 10, 2019 9:06 pm

За разлика од твојот пастир кој бараше мито и ја оштетуваше државата, Заев зборува за донација која би ја дал за признавање на МПЦ ОА. Тоа се нарекува патриотизам.
luxor
luxor

Број на мислења : 5582
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 28 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Сре Jул 10, 2019 9:23 pm

Мислиш едно евро донација кај Вицето, едно за црквата? Немало муабет за две евра за црквата.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 28 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Сре Jул 10, 2019 9:29 pm

Пак зелени, престани веќе ти се смеат. Да бараш мито како твој Грујокио и да дадеш донација како Заев се два различни поими. Сепак немам против да продолжиш да се глупираш, ако само еден неопределен што чита се увери дека дпмне не смее да дојде на власт.
luxor
luxor

Број на мислења : 5582
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 28 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Сре Jул 10, 2019 9:34 pm

Драги Рашковски се вика тој што зборува за вообичаена провизија, а Заев вели дека генсекот тоа го правел по налог на владата.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 28 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Сре Jул 10, 2019 9:38 pm

Спин и злонамерно толкување на изјава на Заев. Плус обид за демагогија и замена на тези. Во случајов станува збор за донација од Заев за Вселенската Патријаршија во случај таа да издаде томос со кој МПЦ ОА се прогласува за афтокефална. Човекот си е патриот и се грижи за интересите на МПЦ ОА што е пак од интерес на сите македонци.
luxor
luxor

Број на мислења : 5582
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 28 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пет Jул 12, 2019 12:53 pm

Откако Ел Чека ја објави целосната снимка по убиството на Мартин Нешовски јасно е дека со монтажата што ја предизвика куртон револуцијата Заев со манипулации ја урна легално избраната власт и воспостави режим.
Еве ја реакцијата на Никола Груевски
https://plusinfo.mk/груевски-по-објавената-бомба-за-убист/

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 28 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by SHARENI on Пет Jул 12, 2019 1:42 pm

Moze sega sto saka da pisuva ako bese nevin ke ostanese nemase da bega.
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 707
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 28 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пет Jул 12, 2019 3:37 pm

Во врска со Груевски нема да пишувам на оваа тема, затоа што е за Зоран Заев. Иако не разбирам зошто мислиш дека ако некој е евентуално подложен на изживување од режим не би требало да бега. Да се вратам на темата.
Јасно е дека Заев прикажал скратена снимка од која се исфрлени деловите кај што Груевски бара целосно расчистување на случајот. Прашање е дали тој ја монтирал снимката или некој го искористил тоа што е наивна будалетинка па му дал монтирани снимки. Ако е друг дали сметал на масовни шарени будалетинки кои ќе ја изведат куртон револуцијата.
Второ прашање е зошто СЈО и судовите одбија експертиза на автентичноста на снимките, а ги прифатија како докази. И во случајот за кој Груевски има добиено политички азил. Не е бегалец туку азилант.

https://expres.mk/el-cheka-go-doobjasnuva-sluchajotneshkovski-gruevski-baral-apsenje-na-vmrovci-i-site-odgovorni/

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 28 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Пет Jул 12, 2019 5:16 pm

Koga nie bevme podlozheni na izhivuvanje od rezhimot na dpsmne ne izbegavme tuku go srushivme dragi kukavici od dpsmne.

Shto se odnesuva do snimkata mozhete samo da mu pluknete pod pendzere na Zaev. Premnogu vi e providna konstrukcijata, ja objavil el cheka, pa go izbrishal profilot pa op snimkata na ruska mrezha. Samo chlenovite na dpsmne se tolku glupi da poveruvaat vo takvi konstrukcii.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 28 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пет Jул 12, 2019 6:28 pm

Не срушивте режим ниту никого вие, туку евроатлантската меѓународна банда и воспоставивте режим. Дали профилот го избришал самиот Ел Чека или му го избришале, доколку Јутјуб соработува со владини служби на некои држави не би можел да кажам. Самиот Заев вели дека го објавил тоа што го добил. Веројатно од Верушевски.
https://expres.mk/zaev-veli-deka-za-ubistvoto-na-neshkovski-objavil-se-shto-imal/
Не може да му се верува ниту на Заев затоа што не добивме датум за преговори во јуни, нели, ниту лекарите имаат 100 илјади денари плата. Останува фактот дека куртон револуцијата почна со лажење.
Извини Тео,. Што ти направи на тебе режимот, како што велиш, на ВМРО-ДПМНЕ, а истото тоа не го прави исто или полошо режимот на СДСМ и ДУИ. Како тоа вашиот прв човек на ДУИ свечено отвори дивоградба кај чинарот во Охрид на државно земјиште, а нема кривична пријава и обвинение какво што имаше Латас кој градеше на своја земја со градежна дозвола? Објектот го отвори градоначалникот на Струга за кого гласаа и струшките СДСМовци.
https://360stepeni.mk/strushkiot-gradonachalnik-mu-ja-otvori-divogradbata-na-ohridskiot-sovetnik/

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 28 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Пет Jул 12, 2019 7:02 pm

Ajde ne pochnuvaj pak so svtskiot zagovor protiv dpsmne. Povekje ne e zhalno, stanuva smeshno.

Divogradbata vo Ohrid e konechen znak makedoncite da se osvestat i da sfatat deka se dodeka imame bipartizam albancite kje vladeat. Reshenieto e vo promena na izborniot model i konechno razbivanje na monopolot na SDSM, dpsmne i dui.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 28 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пет Jул 12, 2019 8:59 pm

За жал со било кој изборен модел повторно во врвот ќе бидат СДССМ и ВМРО-ДПМНЕ кои немаат намера да се обединат ни кога се во прашање македонските интереси, па ќе коалицираат со партија која се бори за интересите на Албанците, односно за привилегија на Албанците. За тоа допринесува т.н. Бадинтерово мнозинство, односно правото на вето што го имаат Албанците. Тоа вето наметнато од евроатлантската меѓународна банда има поголемо влијание од изборниот модел.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 28 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Пет Jул 12, 2019 9:09 pm

Ако не грешам Бадинтерово мнозинство бара за одредени закони да гласаат и повеќе од половина пратеници од малцинствата а не од албанската етничка заедница. Што значи дека албанците можат да бидат надгласани.
luxor
luxor

Број на мислења : 5582
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 28 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Пет Jул 12, 2019 9:21 pm

Повеќе од половина од пратениците од етничките заедници се Албанци. Може да се исфорсира условно кажано македонските партии кои всушност не се македонски, туку мултиетнички, да предложат повеќе пратеници кои не се Македонци по род за да има Бадинтерово мнозинство, но тоа би било на вештачки, неприроден начин. Може да се случи да има само еден пратеник од етничките малцинства присутен во Собранието и ако тој гласа спротивно од мнозинството некоја одлука да се смета за недонесена. Бадинтер е всушност еден вид диктатура, односно наместо мнозинството да одлучи малцинството.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 28 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Пет Jул 12, 2019 9:27 pm

Само укажав на можноста, не сум правел пресметки. Всушност јас мислам дека постои опција за зголемување наместо намалување на бројот на изборни единици.
luxor
luxor

Број на мислења : 5582
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 28 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 28 of 43 Previous  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 35 ... 43  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот