Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZORAN ZAEV

Страна 30 of 42 Previous  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 36 ... 42  Next

Go down

ZORAN ZAEV - Page 30 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Чет Jул 25, 2019 8:15 am

Предлогот на Мицковски е само пародија на предлогот на Заев. За да се разбере будалаштината на тоа што премиерот (извршната власт) се меша во судската и се обидува да наметне специјален обвинител по свој вкус. Вчерашната прес конференција на Заев беше инаку посветена на ограничувањето на слободата на информирање, односно против критиките кон власта. СДСМ и Дуња Мијатовиќ како претставник на евроатлантската меѓународна банда своевремено предлагаа и добија закон со минимална казна за новинарите што пласираат лажни вести (клевети). Сега се бара влкадино тело да цензурира вести што Заев ги смета за мрчење, како што се изрази во својот сељачки жаргон пред некое време. Еве едно интересно мислење на Бранко Геровски за обидот повторно да се воведе вербален деликт во Македонија (како да сме Северна Кореја, па сите мора да го фалат црпнатиот од нива во Муртино.

https://plusinfo.mk/а-кој-ќе-одлучува-дали-нападите-врз-д/

Инаку еве и список според опозицијата на лажни вести случени по изборот на Талат Џафери со помалку од 61 пратеник.
Лажна вест и дезинформација е дека Зоран Заев не знае кои се Кики и Фрики. Лажна вест  и дезинформација е дека Курто Дудуш не малтретирал и не навредувал сограѓанин. Лажна вест  и дезинформација е дека генералниот секретар на Заев не учествувал во незаконски разговори за тендер тежок 7 милиони евра. Лажна вест и дезинформација е изјавата на Заев дека Македонија лани во јуни доби датум за почеток на преговори, дека Заев додека дише нема да го смени уставното име и дека ќе го штити идентитетот и жицата македонска, дека Заев ќе обезбедел економски раст од 5-7% на годишно ниво, ќе го намалел бројот на министерства во владата.
Да додадам дека долго време се сметаше дека лажна вест е дека Игор Дурловски не е терорист, дека терористи се напаѓачите во кумановско Диво Насеље, дека Заев не го црпнал Господ од нива во Муртино и друго.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6487
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 30 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Чет Jул 25, 2019 11:44 am

Ajde i ovde:

Koga na mestoto shef na posebno odelenie na JO za gonenje visoka korupcija i organiziran kriminal namesto ugledna dokazhana obvinitelka koja pred nepolni dve godini Sovetot na Javni Obviniteli ja izbral na chelo na oddelenieto vo JO za gonenje na organiziran kriminal predlagash bivsh sudija i pretsedatel na krivichen protiv kogo vekje ima presuda za mobing vrz sudii, se vodi irivichna postapka i ima; bvinenie za zloupotreba ba sluzhbenata dolzhnost i ovlastuvanje za mestenje predmeti kaj podobni sudii zaradi vlijanie na konechnata presuda i koj vo megjuvreme e razreshen od Sudskiot Sovet i od funkcijata pretsedatel na krivichen i od mestoto sudija zaradi negovite kriminalni postapki vo korist na tvojata partija ne e nitu ironija, nitu satira, nitu sarkazam, nitu kritika, nitu parodija tuku golema glupost koja na vas vo dpsmne nikogash ne vi nedostigala. Voedno toa e potsvesno priznavanue deka imate kriminalen um i deka so vasheto doagjanje na vlast imate namera da go vratite kriminalot kako moralna vrednost vo Makedonija.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 30 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Чет Jул 25, 2019 2:55 pm

Ако се гледа од друга страна или со друга боја на очила, Панчевски изгледа како жртва на режимот. Како не му намести Панчевски на Заев судија што ќе го осуди по брза постапка за еврото кај Вицето во менувачница, а во други случаи наводно местел ситни риби во однос на сомот капиталец.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6487
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 30 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Чет Jул 25, 2019 5:18 pm

Koga molchish tie shto chitaat samo pretpostavuvaat deka si glup. Koga toa kje go napishesh pretpostavkite stanuvaat fakt. Panchevski beshe tuzhen za mobing od negov kolega sudija, drug negov kolega sudija go proglasi za vinoven. Sudskiot sovet go razreshi od funkciite pretsedatel na krivichen i sudija duri otkako im bea dostaveni na uvid dokazite od obvinitelstvoto za zloupotrebite od Panchevski. Od koja sakash strana gledaj, Panchevski go prekrshil zakonot i kje odgovara.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 30 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by SHARENI on Чет Jул 25, 2019 9:41 pm

Nesto stvarno ne se zalat kaj ambasadite kako sto imaat obicaj.

ZORAN ZAEV - Page 30 IMG-20190725-214048-785
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 677
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 30 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Пет Jул 26, 2019 4:45 pm

Како хер флик милошоски лажеше од собраниска говорница. Такви гнаси како дпмне-оФците кои со лаги заштитени од пратенички имунитет ја вовлекуваат земјата во меѓународни судири само да дојдат на власт не заслужуваат ниту еден глас а не пратеник. Сигурен сум дека народот ги препознава крвниците од дпмне и ќе им одговори на избори.Ниту во минатото, ниту сега до Амбасадата на Република Белорусија во Белград и до амбасадорот Валериј Брилјев, ниту во Почесниот конзулат на Република Белорусија во Република Северна Македонија во Скопје не се доставени жалби, исто така ниеден стопанственик што бил примен на разговор не се пожалил за никакви проблеми, од каква било природа и какви било размери, порачуваат од Почесниот конзулат во Скопје.

– На ден 25 јули 2019 година се извадени лажни вести од страна на пратеникот на Собранието на Република Северна Македонија, Антонио Милошоски, кои беа проследени во електронските медиуми. Сакаме да посочиме воедно и да потврдиме дека сѐ што беше искажано се едноставно лажни вести – велат од Почесниот конзулат на Белорусија во Скопје.

Во моментов, додаваат, се приготвува нота од страна на Амбасадата на Република Белорусија во Република Србија до Министерството за надворешни работи на Македонија за искажаните лажни вести.

Пратеникот Милошоски на вчерашната седница на Собранието посветена на пратенички прашања обвини дека во Кабинетот на премиерот Зоран Заев дошол белорускиот амбасадор во врска со случај во кој на бизнисмен од Битола, кој добил тендер да работи со РЕК Битола, му биле побарани 250 илјади евра. Тврдењето беше одбиено од премиерот Заев.

https://plusinfo.mk/%d0%b1%d0%b5%d0%bb%d0%be%d1%80%d1%83%d1%81%d0%b8%d1%98%d0%b0-%d1%9c%d0%b5-%d0%b8%d1%81%d0%bf%d1%80%d0%b0%d1%82%d0%b8-%d0%bf%d1%80%d0%be%d1%82%d0%b5%d1%81%d1%82%d0%bd%d0%b0-%d0%bd%d0%be%d1%82%d0%b0/
luxor
luxor

Број на мислења : 5495
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 30 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Пет Jул 26, 2019 5:04 pm

Ова е официјалниот документ. Антонијо ширач на фејк њуз. Нека знаат луѓето какви не претставувале и како ќе изгледаме во очите на светот ако дпмне се врати на власт.

ZORAN ZAEV - Page 30 EAa-Mn8t-Ww-AUNTvc
luxor
luxor

Број на мислења : 5495
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 30 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Нед Jул 28, 2019 8:46 pmПрво Антонио Милошоски не ширеше никакви вести, туку само постави пратеничко прашање во врска со вести од повеќе медиуми. Тој бара извинување од белорускиот почесен амбасадор или ќе поднесе тужба за клевета. Веројатно тужба треба да поднесе и против медиумите што го клеветеа иако им се познати фактите.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6487
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 30 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Нед Jул 28, 2019 9:11 pm

Кога ќе поднесе тужба јави се. Хер Флик само сака да избегне лижење кај што плукал што никако не му успева.
luxor
luxor

Број на мислења : 5495
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 30 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Нед Jул 28, 2019 9:20 pm

Ислушај го видеото и ќе слушнеш со свои уши дека белорускиот конзул лаже и го клевети Милошоски, кој во ниту еден момент не пласира некоја вест, туку прашува дали објавена вест е вистинита. Дали ќе тужи или ќе ги игнорира во стилот мани го будала. ќе покаже времето. Ако на пример јас го обвинам Заев за евентуална вмешаност на Заев во аферата рекет, со пример дека Бентлито на Камчев сега го вози братучед на премиерот би било клевета бидејќи немам докази. Ако прашам дали е Заев дел од организираната група е прашање, не е клевета.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6487
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 30 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Нед Jул 28, 2019 9:23 pm

Антоњо е извор на фејк њуз и не му е првпат да ја злоупотребува собраниската говорница за ширење лажни вести криејки се зад пратенички имунитет.

ZORAN ZAEV - Page 30 IMG-20190728-212854-195
luxor
luxor

Број на мислења : 5495
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 30 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Вто Jул 30, 2019 8:40 am

Темата е за Зоран Заев. Човекот што смета дека во 1903 година немало Македонци туку Бугари, а без срам ќе зборува на Мечкин Камен. Затоа полицијата ќе биде во полна борбена готовност. За да спречи свиркање, а уште повеќе сексуални повици од типот Ајде Заев пуши ми го к....   И покрај тоа што за СДСМ машко да пуши машки полов орган е нормална работа власта се обиде да санкционира комити кои ги упатуваа овие повици при дочекот на ракометарите на Вардар, но не им успеа да го докажат вербалниот деликт. Всушност се работи за фигуративно пушење. Многумина сметаат дека Заев со Преспанскиот договор, договорот за пријателство со Бугарија и Тиранската платформа им го пуши на немакедонците од соседството членки на НАТО во име на сите северџани (северно-атлантски Македонци), а се обидува во пушењето да ги вовлече и нормалните Македонци. Дел реагира како Комитите. Во секој случај не очекува интересен 2 август. Човек што го смета Илинденското востание за бугарско, за прв пат ќе се појави на говорница на Мачкин Камен на ужас на Македонците што се останати Македонци.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6487
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 30 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Вто Jул 30, 2019 9:20 am

трендафил напиша:  во име на сите северџани (северно-атлантски Македонци)

Нема да се задржам на твоите сексуални фантазии, тоа си е твој проблем а и живееме во демократско општество и како во сите демократии твојата сексуална определба е твое право. Сакав само да ти честитам, навистина убаво им го спушти на северџаните. 😂😂😂

ZORAN ZAEV - Page 30 IMG-20190730-091048-889
luxor
luxor

Број на мислења : 5495
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 30 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Вто Jул 30, 2019 3:25 pm

Темава е Зоран Заев. Не Христијан Мицковски. Не знам од каде ти е толкава преокупацијата со ВМРО-ДПМНЕ па за него пишуваш на сите теми. Не пишувам за никакви сексуални фантазии туку за нешто што се случило и може да се повтори. Реално и причината за однесувањето на комитите при враќањето на ракометарите на Вардар откако станаа европски шампиони не е отстранета. Зоран Заев уште го нема закачено метлата, а сигурно е дека тој како премиер ја има најголемата одговорност за владините политики. Во секој случај политиката на Зоран Заев за распарчување на македонското национално единство е успешна, па веројатно на Мечкин Камен се најавува уште една прослава покрај владината. Како Заев ќе говори кога го смета Илинден како дел од историјата што сме ја украле од нашите источни соседи, што е апсолутна лага. Како Бугарин или како Бугарин што Тито со сила го преправил во Македонец. Ова според досегашната пракса по која Самоил стана Бугарин, со одлука на историчарот Заев, а околу Гоце Делчев уште се води полемика.
П.С.: Ако Глобал не е дивоградба, а Зоран Заев амнестиран криминалец, зошто е дополнително легализиран со потпис на тогашниот градоначалник на Струмица Зоран Заев?

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6487
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 30 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Вто Jул 30, 2019 3:42 pm

Nema shto, epten si se namestil. Zatoa nikogash ne zaboravaj site makedonci sakaat vlez vo evroatlantskite strukturi. Ako ne sakavte tamu trebashe da glasate protiv na referendumot. Taka ako imashe cenzus a 50% + 1 bea protiv nikoj nemashe da smee da go giba ustavot.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 30 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Вто Jул 30, 2019 3:53 pm

Мешаш две работи. Промена на Устав со промена на име и кастрирање на македонската историја, идентитет и делови од македонскиот јазик и членство во меѓународни организации. Тоа му доаѓа како секс и работно место, ако работодавачот постави таков услов, па да тврдиме ако некој (некоја) не е курва, дека не сака да работи. Не велам дека сегашната врхушка во ЕУ која спроведува диктатура не е против Македонија и Македонците, но елитите се менуваат. И така нема скоро да станеме членка. Да потсетам дека експертите од Европската комисија со години по ред тврдат дека ги исполнуваме условите за почеток на преговорите (и со уставно име Република Македонија), парламентот на ЕУ го потврдува тоа, но врхушката на ЕУ се посерува врз таа одлука. Ангела Меркел е да речеме фикс во последната деценија како канцелар на Германија. Не знам само зошто по средбата со Заев почна да се тресе кога свири химна, па воведоа во Германија нов протокол со седење. Кај нас тоа го решаваат со неисполнување или кратење на химната според желбите на премиерот или неговите наредбодавачи, да не кажам чадорот.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6487
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 30 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Teo on Вто Jул 30, 2019 4:00 pm

Toa ve prashaa, dali sakate chlenstvo vo EU i NATO so prifakjanje na dogovorot od Prespa t. e. promena na imeto. Vie pravevte ajvar iako znaevye deka ako mnozinstvoto ne se izjasni protiv imeto kje se smeni. A vashite od dpsne ve hushkaa da bojkotirate na za da se zachuva imeto tuku drug da im ja zavrshi valkanata rabots i da ja izgubi vlasta zaradi toa pa tie da dojdat na gotovo. Si slushnal vo posledno vreme deka ako dojdat na vlast kje gi ponishtat dogovorite so bugarite i grcite? Ni jas ne sum osven lagite deka za toa trebaat 30 godini 80 pratenici plus badinter. A badinter. Obichni kriminalci skrieni zad patriotski prevez.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 30 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Вто Jул 30, 2019 5:41 pm

По Уставот на Република Македонија, така е останато и сега кога се посеверчивме, за успешен референдум потребна е излезност од повеќе од половина од запишаните во избирачкиот список и тој услов не беше исполнет. Таков е и завршниот документ за референдумот од страна на ДИК.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6487
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 30 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Bosonoga on Вто Jул 30, 2019 5:51 pm

Alooo crepu referendumot bese konsultativen i site sto izlegoa glasaa za.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 866
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 30 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Вто Jул 30, 2019 5:59 pm

Знам што зборуваше Заев и заевистите. Уставот не прави разлика во поглед на излезноста на консултативен и задолжителен референдум. Може ли да добијам цитат од членот на Уставот кој според тебе овозможува консултативен референдум да биде успешен без потребната излезност. Не му верувај на Заев безрезервно. Сакаш ли повторно да ти дадам линк на кој се гледа и слуша како се колне во децата дека нема да се смени уставното име?

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6487
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 30 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Вто Jул 30, 2019 6:18 pm

Пак се факаш за референдумот бидејки на Жмицко и Грујо за кои знаете дека лажат дека ќе го вратат името можете да им се фатите.
luxor
luxor

Број на мислења : 5495
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 30 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Вто Jул 30, 2019 6:25 pm


_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6487
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 30 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Вто Jул 30, 2019 6:28 pm

Тоа ти е одговор за тоа што Грујо и Жмицко ве дупат вас дпмне-оФците во мозок? Многу јако.
luxor
luxor

Број на мислења : 5495
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 30 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by трендафил on Вто Jул 30, 2019 6:35 pm

Пак да ти напишам дека оваа тема не е за поранешниот или сегашниот лидер на ВМРО, туку за Зоран Заев.
П.С.:Никаде во светот по форумите не се пишува повеќе за опозицијата отколку за власта како на нашиов форум. И на сите форуми во Македонија.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6487
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 30 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by luxor on Вто Jул 30, 2019 6:49 pm

Опозицијата претендира за власт, значи легитимна е расправата и за неа. А кога на тема за премиерот може да се споменува Тито не гледам зошто исклучок би бил Жмицко.
luxor
luxor

Број на мислења : 5495
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ZORAN ZAEV - Page 30 Empty Re: ZORAN ZAEV

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 30 of 42 Previous  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 36 ... 42  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот