Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

СЈО истраги

Страна 15 of 19 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Next

Go down

СЈО истраги - Page 15 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by PRVOBOREC on Саб Jул 27, 2019 9:37 pm

Небањати лажговци.

СЈО истраги - Page 15 EAg-F6-ADXUAM34l-R

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1162
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 15 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by Teo on Нед Jул 28, 2019 10:19 am

Ilche gebels...Dovolno glup za da misli deka site se glupi i kje poveruvaat vo lagite na dpsmne mediumite koi se povikuvaat na "izvori" vo SJO (manipulirajki vo naslovot deka institucijata potvrdila) namesto na oficijalen demant od samatabinstitucija...Razocharuvachki obid za seenje magla...Izlegol od forma otkako ne mozhe da spruzhuva na naslovna.

СЈО истраги - Page 15 IMG-20190728-101527-898
Teo
Teo

Број на мислења : 4938
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 15 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by трендафил on Нед Jул 28, 2019 8:27 pm

Не знам што е вистина, но очигледно е дека државниот обвинител Јовевски но и обвинителката што го води случајот Рекет се тврди на уши, па нема истрага по овој но и други гласови во врска со обвинителката Катица Јанева со што би се расчистиле дилемите. Власта е во исклучително тешка ситуација со најголемиот рекетарски скандал во Македонија и пошироко. Геровски дава убав приказ на ситуацијата во римејкот на еден стар виц.

https://plusinfo.mk/лажна-вест-по-вистинската-вест-дека-ка/

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6429
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 15 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by luxor on Нед Jул 28, 2019 9:50 pm

Да, да, обвинителството постои само за да губи време истражувајки ги лажните вести пласирани од дпмне.
luxor
luxor

Број на мислења : 5448
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 15 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by трендафил on Вто Jул 30, 2019 4:13 pm

Еве ги најновите информации кои покажуваат дека Алсат М (не ВМРО-ДПМНЕ е во право кога тврдеше дека имало бришење на податоци и форматирање на дискови.

https://360stepeni.mk/trajno-ischisteni-nekolku-kompjuteri-vo-sjo-drugite-zasega-spaseni/?fbclid=IwAR34gcR41h8u5LiZpYpXRsDXJq5eWmLZm5wDWB16LC6SC_L5jCj41RbGTUU

Еве и вест во врска со боледувањето на специјалната рекетарка

https://infomax.mk/wp/директорка-на-болница-вмешана-во-рек/

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6429
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 15 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by luxor on Вто Jул 30, 2019 6:16 pm

Сешто ќе исконструирате, среќа што ви е залудно. Се фаќате за боледувањето (како светско чудо да е нелој да се разболи) како давеник за сламка. За среќа никој веќе не ви верува и набрзо ќе потонете.
luxor
luxor

Број на мислења : 5448
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 15 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by трендафил on Вто Jул 30, 2019 6:43 pm

Ако висок функционер има акутно ментално заболување (според боледувањето кое трае до средината на август), а оди на работа или ако дал лажно боледување, а се плаќа со мои пари и функционерот и лекарот, сигурно е дека имам право да дискутирам за тоа. Во ситуацијава повеќе се сомневам за лажно боледување прекинато за да се делува на истрагата во случајот Рекет.
Си онемел во врска со бришењето на податоци на компјутерите во СЈО кое нели го немаше.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6429
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 15 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by luxor on Вто Jул 30, 2019 6:46 pm

Имаш право да дискутираш, немаш право некого да прогласуваш за криминалец и несовесен лелар затоа што сопругот му работел во СЈО. И што има врска тековното форматирање со вашата хистерија и обиди за лажни обвинувања на невини луѓе.
luxor
luxor

Број на мислења : 5448
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 15 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by luxor on Вто Jул 30, 2019 6:59 pm

Можам да гарантирам дека тоа што ќе го објави е веќе достапно за сите. Сите ги знаат членовите на невладината на Боки 13. Ќе бидам тешло изненаден и ќе му дадам полна поддршка на Геровски ако објави докаџи а не само инсинуации за сторен криминал. Сепак сигурен сум дека и овој пат тој само ќе инсинуира без ниеден доказ за сторен криминал.

СЈО истраги - Page 15 IMG-20190730-185520-549
luxor
luxor

Број на мислења : 5448
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 15 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by luxor on Вто Jул 30, 2019 7:15 pm

Како што и мислев, инсинуации, најави на некакви фотокопии од договори што според него биле сомнителни, слики од функционери на СДСМ до 13 кои секој може да ги види на интернет и закани демек ако не ме играте ќе продолжам со инсинуациите без ниту еден конкретен доказ.
https://plusinfo.mk/%d1%81%d0%b8%d1%82%d0%b5-%d0%b2%d0%b8%d0%b5-%d1%88%d1%82%d0%be-%d1%81%d1%82%d0%b5-%d0%b7%d0%b0%d0%bf%d0%bb%d0%b5%d1%82%d0%ba%d0%b0%d0%bd%d0%b8-%d0%b2%d0%be-%d0%bc%d0%b5%d1%93%d1%83%d0%bd%d0%b0%d1%80/


luxor
luxor

Број на мислења : 5448
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 15 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by PRVOBOREC on Вто Jул 30, 2019 8:47 pm

Јас па будала го прочитав целото срање писање на фрфљо.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1162
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 15 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by трендафил on Вто Jул 30, 2019 11:00 pm

Веројатно вие подобро од мене знаете дали освен јатрвата на Радмила Шеќеринска има друга јатрва на македонска политичарка во бордот на Меѓународниот сојуз, НВО на Боки 13.
Интересно е што вториот телефон на специјалната обвинителка Катица Јанева (изгубениот во Белград) е форматиран пред неговото пронаоѓање.
Во врска со боледувањето на специјалната, можам да изразам сомнеж. Посебно доколку веднаш добила 30 дена боледување.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6429
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 15 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by luxor on Вто Jул 30, 2019 11:36 pm

И, што напишал Геровски што не беше досега јавно достапно? И како членство макар и во бордот е доказ за вмешаност во криминал? Геровски само продава магла и инсинуации. Нникаков доказ нема објавено. Го мислев способен новинар ама тој бил на ниво на Саше будалата и Марјан дебелиот.
luxor
luxor

Број на мислења : 5448
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 15 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by Teo on Вто Jул 30, 2019 11:58 pm

Vidi Trendafile, jas ne znam na koi glupaci vo rakovodstvoto na dpsne Gero uspeal da im ja prodade gluposta deka ako toj iznesuva kleveti za vlasta i visoki partiski funkcioneri glasachite na SDSM kje mu veruvaat i nema da glasaat za Zaev na izbori. Pritoa zaboravaat osnivna rabota, glasachite na SDSM ne se glupi kako onie na dpsne pa da mu poveruvaat na Gero bez toj da objasni kolku mu platil Kamchev vo gotovo i na koja televizija koja ja kupuva kje go postavi za urednik. Od planot nema da izleze nishto a Gero najde glupi ovci i gi strizhe. Najdobroto kje bide za kraj, koga kje sfatite nema da mu mozhete nishto. Eventualno mozhete da mu se osvetuvate nekade posle 2024 ako pobedite na izbori (i toa ako go smenite rakovodstvoto) zatoa shto izborite vo 2020 so vakvi nesposobni so Zhmicko na chelo garant gi gubite.
Teo
Teo

Број на мислења : 4938
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 15 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by трендафил on Пет Aвг 02, 2019 5:13 pm

Знам дека ноторните гласачи на СДСМ веруваат дека сме добиле датум за преговори со ЕУ од минатата година за јуни оваа, само апдејт е дека тоа ќе се објави во октомври оваа година. Веруваат и дека Катица е невина и покрај тоа што има родено две деца. Тоа е тема за која не вреди да дискутирам. Љубовта е слепа. Се враќам да рекетот што одел преку СЈО. Јасно е дека на Боки и на Зоки (Кичеец) никој не би им дал пари ако немаат посилен грб. Не ќе чекаа Заев да дојде на власт, па да си земаат пари. Ќе гоправеа тоа многу порано. Чудна е истрагата што ја води ОЈО за овој случај. Ако обвинителката не го одложи одморот, може ли да сум во право кога се сомневам дека тоа се прави за да се избрише клаудот на телефонот на Катица Јанева на серверит на Ејпл, односно за да се загубат доказите.
За рекетот не е виновен Геровски. Ток е само гласникот што ја носи лошата вест. Да потсетам на еден твит на Ивор Мицковски кој гласи дека ако старата власт крадела 500 милиони евра годишно, како што обвинувааа Зае в и странските куртон (шарени) новинари и сега со покачувања на акцизи и даноци буџетот е зголемен за уште скоро толку евра, каде се парите ако не се крадат. Стѕарата власт дополнително многу градеше (без разлика дали изграденото на некој не му се допаѓа, тоа мора да се плати и е платено), а сега градењето е намалено на минимум. Поточно на една петина од предвиденото за оваа година во првата половина од годината, што е двојно повеќе од лани. каде одат сега парите? За лекови за граѓаните сигурно не. Ниту за покачување на пензиите иако оваа пензија ни е покачена за 0,4%, односно во просек окулу половина евро по пензионер.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6429
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 15 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by Teo on Пет Aвг 02, 2019 8:24 pm

Ne znam dali da ti se smeam ili da te zhalam. Za zhalenje si shto dozvoluvash nekakvo bedno dpsneovsko firerche da te maltretira da pishuvash od shtapskiot podrum na praznik. Od druga strana smeshno e shto se shto vie pravite, vkluchitelno i slepata ovchja poslushnost kon firerchinjata se obiduvate da im go pripishete na vashite politichki protivnici. Sepak mislam deka povekje ste smeshni klovnovi otkolku tragichari.
Teo
Teo

Број на мислења : 4938
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 15 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by трендафил on Пет Aвг 02, 2019 10:03 pm

Дали си сигурен дека немаше будалетинки што веруваа дека сме добиле датум за преговори , јуни оваа година, уште лани. Вклучувајќи го тука и премиерот ако е точно дека тоа навистина му го соопштиле од ЕУ, а не го измислил тој. Имаше и будалетинки што веруваа и веруваат дека Катица Јанева дала оставка иако тоа до сега не е направено. Не сум слушнал нити дека некаде во светот во време на истрага за криминал од највисоко ниви, обвинитилот си оди на годишен одмор.
Дали тебе те плаќаат па мислиш дека сите се платеници. Ако мислиш дека требаше да го слушам Заев или некој друг како зборува дека Илинденците и партизаните се бореле за Северна Македонија, а не за Македонија, можам да ти напишам дека ми се повраќа кога ќе слушнам таква глупост.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6429
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 15 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by luxor on Пет Aвг 02, 2019 10:06 pm

Остај ти тоа, види тука америте што пишале па да подискутираме кој за што се борел.

СЈО истраги - Page 15 Goce
luxor
luxor

Број на мислења : 5448
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 15 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by трендафил on Пет Aвг 02, 2019 10:15 pm

Од тоа што не си го заокружил неточно е и дека Гоце Делчев го организирал грабнувањето на Мис Стон. Ова е само пример дека лажни вести имало и пред повеќе од еден век.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6429
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 15 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by Teo on Пет Aвг 02, 2019 10:19 pm

Jok bre, mene ne me plakjaat zatoa i uzhivam na praznicite. Shteta shto imash takvo bezobrazno firerche pa te maltretira i koga treba da praznuvash.
Teo
Teo

Број на мислења : 4938
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 15 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by luxor on Пет Aвг 02, 2019 10:24 pm

Гоце бил идеологот на киднаперските акции.

https://mk.m.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D1%84%D0%B5%D1%80%D0%B0_%D0%BC%D0%B8%D1%81_%D0%A1%D1%82%D0%BE%D0%BD
luxor
luxor

Број на мислења : 5448
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 15 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by трендафил on Саб Aвг 03, 2019 12:01 am

Ако јас пишувам изгледа мислите дека сум платен, а кога пишувате вие уживате во празниците. Македонската историографија не го смета Делчев за Бугарин. Да ве потсетам и дека ниту еден учебник по историја не е променет ниту целосно, ниту делумно во времето на Груевски, па само човек што лаже како Заев на пример може да го обвинува поранешниот премиер за наводно крадење на историјата. Во проектот Скопје 2014 нема ниту една историска личност што ја нема во македонските историски учебници. Да прецизирам, сите до еден напишани пред 2006 година.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6429
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 15 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by Teo on Саб Aвг 03, 2019 11:37 am

Makedonskata istoriografija na dpsne smeta i deka gospod go sozdaval svetot 10 dena i tochno na desetiot gi stvoril makedoncite od koi poteknuva belata rasa. I deka Ace vi zboruva od neboto.
Teo
Teo

Број на мислења : 4938
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 15 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by трендафил on Чет Aвг 15, 2019 3:29 pm

Да се вратиме на темата. Интересно е тоа што изгледа дека СЈО е во голем дел рекетарско здружение, па се води истрага против нив. Конечно изгледа дека и Катица Јанева има добиено покана да се јави на распит во нормалното обвинителство. Претходно таа има дадено наредба сите што влегуваат во зградата на СЈО, вклучувајќи ги и обвинителите да бидат претресувани.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6429
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 15 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by luxor on Чет Aвг 15, 2019 5:32 pm

Веќе пишав, никој не смее да биде над законот. Неважно дали е обвинител, судија, политичар. Секој без исклучок треба да одховара ако го прекрши законот.
luxor
luxor

Број на мислења : 5448
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 15 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 15 of 19 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот