Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

СЈО истраги

Страна 16 of 19 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17, 18, 19  Next

Go down

СЈО истраги - Page 16 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by трендафил on Чет Aвг 15, 2019 7:35 pm

Конечно да се согласиме во нешто. Секој криминалец треба да си ја плати грешката.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6678
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 16 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by luxor on Чет Aвг 15, 2019 8:50 pm

Без оглед за кого се работи.
luxor
luxor

Број на мислења : 5581
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 16 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by трендафил on Пет Aвг 16, 2019 9:19 am

Апсолутно се согласувам.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6678
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 16 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by трендафил on Чет Aвг 22, 2019 10:02 pm

Законот за СЈО беше носен со специјална намена, да не може ВМРО ако победи на избори (победи додуше) и да состави влада (тоа не успеа) да не може да ја смени Катица Јанева. Сега тоа се враќа како бумеранг, па ќе биде тешко да се избере нова специјална обвинителка. Лично сметам дека нема потреба од ваков обвинител и обвинителство, туку дека треба работите да си поминат во уставното обвинителство, иако сега изгледа, како што вели претседателскиот кандидат професорот Блерим Река сега имаме Шваровски судство на кое е додадено Луј Витон обвинителство. Сега кога СЈО потпомогнато од ЈО одделение за организиран криминал ја исполни основната улога, станавме Северна и сме пред зачленување во НАТО нема потреба од специјално обвинителство. Ни треба нормално и чесно обвинителство и судство. И во случајот со Катица се покажа дека кога некој прави криминал за друг (за евроатлантската меѓународна банда) кога тогаш одработува по нешто и за себе.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6678
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 16 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by Teo on Чет Aвг 22, 2019 10:11 pm

A kade ti e nikogash severna, evroatlantska banda, i slichno?

Inaku postoi potreba od specijalizirano obvinitelstvo za gonenje na visoka korupcija isto kako shto postoi obvinitelstvo za organiziran kriminal. So toa shto obvinitelite kje bidat birano od Sovetot na javni obviniteli koj i kje ima kontrola nad rabotata na toa obvinitelstvo.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 16 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by трендафил on Чет Aвг 22, 2019 10:18 pm

Може да дискутираме дали советот на јавни обвинители е самостојна организација. Мислам дека секогаш бил под контрола на власта (било кој да е на власт) па со самото тоа не може да се бори против корупцијата затоа што власта е таа што може да биде корумпирана. Во моментов и забеганите пратеници од ВМРО се власт. Не се опозиција.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6678
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 16 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by Teo on Чет Aвг 22, 2019 10:20 pm

Spored Zhmicko koj gi vrakja vo partijata ne e tochno tvoeto tvrdenje.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 16 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by трендафил on Пет Aвг 23, 2019 1:24 pm

Затоа и напишав, во моментов се дел од власта. Дали ќе останат ќе видиме. Зависи каква ќе биде нивната проценка кој ќе победи на следните избори.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6678
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 16 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by Teo on Пет Aвг 23, 2019 5:05 pm

Bez somnevanje pobedata kje ja odnese SDSM na chelo so gospodinot Zaev.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 16 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by OPOZICIONER on Пет Aвг 23, 2019 11:06 pm

Na sto spadna bedniot Gero, da jade burek kaj Janko u emisija na tv sonce.

https://skopje1.mk/archives/61702
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 813
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 16 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by трендафил on Нед Aвг 25, 2019 3:54 pm

А требаше ли да јаде фекалии во некоја емисија на 1ТВ, кај Сашо Ордановски на пример, за да биде возвишен. Не е ли срам за тие според тебе возвишени телевизии што не го повикаа објавувачот на најголемата мафијашка афера во Македонија, туку на сите можни начини се обидуваат случајот да се ограничи само на ограничувањата за кои постои сомневање дека се дадени од Зоран Заев.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6678
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 16 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by Teo on Нед Aвг 25, 2019 3:58 pm


Zoshto mu ja odzrmash slavata na Azmanov Trendafile? Ne mozhesh da napishesh neshto bez da go aktivirash centatot za glupokja i lazhno da go obvinuvash premierot?

Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 16 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by трендафил on Нед Aвг 25, 2019 4:09 pm

Азманов не е новинар и не беше успешен за разлика од Геровски. Извини што ги игнорирам обидите да ме навредиш. Мислам дека ти нема спас, па не сакам да си трошам време во залуден обид да те подигнам на нормално ниво на комуникација. Бадијала повеќе пишуваш за мене, дека сум глуп, отколку за темата. Веројатно толкави ти се можностите. Извини уште еднаш.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6678
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 16 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by Teo on Нед Aвг 25, 2019 4:15 pm

Kolku ubavo se koprcash koga po naredba od shtabot morash da mu duvash na najglasniot poddrzhuvach na promenata na imeto i istorijata. No, toa e koga morash da se glupirash na dnevnopolitichka osnova.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 16 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by трендафил on Нед Aвг 25, 2019 4:19 pm

Овде не е тема промената на името и историјата туку работата на СЈО. Конкретно обвиненијата што СЈО ги поднесе по истекот на законскиот рок, што беше поддржано од СДСМ на сите нивоа, а се под сомнеж дека се со криминална позадина. Собирање пари со рекет и доведување на СДСМ во повластена позиција на избори.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6678
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 16 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by Teo on Нед Aвг 25, 2019 4:28 pm

Taka ti rekoa da pishuvash od shtabot? Deka dogovorite so grcite i bugarite se zastarena tema? Ajde sega razmisli zoshto e toa taka. Ako odgovorish tochno dobivash bonus zaushki vo shtab.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 16 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by трендафил on Вто Сеп 03, 2019 8:58 pm

Се надевам дека сите од СЈО што и помагале на Катица Јанева во криминалот за кој е осомничена ќе се најдат зад решетки и дека ќе се очисти обвинителството и судовите од коруптивни поединци без разлика за каква полза наместо да гонат криминалци и тие стануваат криминалци. Сакам нормално чесно обвинителство, а не специјално кое најголемите криминалци, тие од власта, или не ги гони или ги гони селективно, по домашна или уште полошо странска нарачка.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6678
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 16 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by PRVOBOREC on Вто Сеп 03, 2019 9:39 pm

Ти сакаш само небањато обвинителство, лагите за некаква чесност и нормалност кажувај им ги на небањатите пред кооперација со ѕидарско пиво и месен нарезок со вегета.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1289
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 16 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by трендафил on Сре Сеп 04, 2019 1:15 pm

Секој криминалец треба да одговара за своите дела, а амнестиран криминалец не треба да се бави со политика. Тука не правам разлика на било кој основ, политичка, полова, расна, национална, верска или било каков друг вид на припадност. Секоја власт посакува да биде ослободена од гонење, а да гони други. Институциите на системот не смеат да го дозволат тоа.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6678
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 16 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by трендафил on Чет Сеп 05, 2019 9:46 pm

По денешната оставка на Катица Јанева останува да видиме што направи СЈО за 4 години и за 12 милиони потрошени евра. Реално ништо ако се исклучи доприносот на посеверувањето на Македонија. И што собраа 20тина милиони евра со рекетирање најверојатно за предизборните активности на СДСМ.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6678
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 16 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by Teo on Пет Сеп 06, 2019 10:42 am

Koga kje se setam deka vie glupite od dpsne go izglasavte SJO i Katica Janeva mi ide da puknam od smeenje.

Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 16 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by трендафил on Пет Сеп 06, 2019 3:11 pm

Сите знаеме дека Македонија не е слободна земја и дека и за СЈО и за Катица одлучуваа странци. Затоа мислам дека Груевски, Заев, Ахмети и Тачи, кои се договорија за СЈО не треба повеќе да бидат во политиката. Да се вратам на актуелните настани. И покрај тоа што одамна мислам дека СЈО е непотребна работа и дека беше формирано само за да може да се уценуваат пратеници што ќе гласаат за срамната додавка северна на името на државата и за укинување на македонскиот народ во својот природен облик и формирање на нов народ со тоа име што кај кого пројде пројде, кај кого не пројде нема да помине никогаш, не можам да се согласам дека тоа требаше да го направи притвореник. Катица е ставена во притвор за да не влијае на истрагата за случајот Рекет, а влијае на целокупното правосудство во Македонија. Чуден ќе биде и трансферот на докази и постапки од СЈО во ЈО, без никаква контрола од неутрален орган. Да не заборавиме дека во СЈО е под сомнеж за најголемиот корупциски скандал во македонското судство и дека во никој од СЈО во моментов не може да се има доверба.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6678
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 16 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by Teo on Пет Сеп 06, 2019 5:32 pm

трендафил напиша: Затоа мислам дека Груевски, Заев, Ахмети и Тачи, кои се договорија за СЈО не треба повеќе да бидат во политиката.

C, c, c, zasrami se Trendafile, se otkazhuvash od svojot pastir...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 16 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by трендафил on Пет Сеп 06, 2019 8:01 pm

Никогаш не сум следел некого како личност. Нормално е дека од понудата на политичкиот пазар бирам што најповеќе одговара на моите погледи. За жал Груевски е еден од поголемите виновници за тоа што се предаде без борба. Требаше да го апси Заев по првото рекетирање, да не кажам обид за државен удар со помош на криминално снимените разговори. Гледам денес по втор пат Верушевски не се појави како сведок на судењето за прислушувањето веројатно во страв од соочување со Мијалков во врска со прислушувањето, за кое не е утврдено дали е правено само од нашите служби или се работи за комбинација на разговори од повеќе извори.
Секогаш сум бил за тоа секој да си одговара за стореното, а амнестиран криминалец да не може да се бави со политика.
За жал живееме во држава во која се врши политички прогон. По азилот на Груевски во пресуда со која се одбива екстрадиција на Дејан Давидовски тоа го тврди и Врховниот суд на Шведска, дека на 27 април немало тероризам. Јас размислувам како Швеѓаните од самиот почеток на судењето, за разлика од примитивните балканци од стадото на Заев. Обвинител што вршел политички прогон е Вилма Русковска. Истата обвинителка што за 4 месеци уште не може да ги сослуша осомничените од СДСМ за аферата Ренет. Дали предметите на СЈО почнуваа со буква Т поради реке(Т).

https://republika.mk/vesti/makedonija/dokumenti-od-shvedska-27-april-ne-e-terorizam/

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6678
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 16 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by Bosonoga on Пет Сеп 06, 2019 8:29 pm

Teo напиша:Koga kje se setam deka vie glupite od dpsne go izglasavte SJO i Katica Janeva mi ide da puknam od smeenje.


A sto pametno napravile crepovite dosega sto ne e za smeenje.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 882
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

СЈО истраги - Page 16 Empty Re: СЈО истраги

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 16 of 19 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17, 18, 19  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот