Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Протести - жолто-црвена линија

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Протести - жолто-црвена линија - Page 2 Empty Re: Протести - жолто-црвена линија

Пишување by osa on Пон Мар 20, 2017 6:30 pm

интервју на ТВ 24 и Борис Дамовски изјавува КОЛКУ ШТО РАЗБРАВ АКО ДОБРО РАЗБРАВ ....е море цреп протестираш а не ни знаеш дали си разбрал ,и што им објаснуваш на тие што ги собираш околу себе да те прашам ???????

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15933
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Протести - жолто-црвена линија - Page 2 Empty Re: Протести - жолто-црвена линија

Пишување by osa on Пон Мар 20, 2017 6:36 pm

EVE EDNA PORAKA DO RODITELITE NE GI PUSHTAJTE DECATA UTRE VO UCHILISHTE ,EDNOSTAVNO BOJKOTIRAJTE JA NASTAVATA ZA DA NE VI GI ISKORISTUVAAT DECATA ,VO ZNAK NA REVOLT ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15933
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Протести - жолто-црвена линија - Page 2 Empty Re: Протести - жолто-црвена линија

Пишување by osa on Пон Мар 20, 2017 7:23 pm

idniot minister ...zamenikot na Dime Spasov

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15933
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Протести - жолто-црвена линија - Page 2 Empty Re: Протести - жолто-црвена линија

Пишување by трендафил on Пон Мар 20, 2017 10:23 pm

Еве како изгледаше во Скопје 22 ден на протестите против платформата на Еди Рама. Да не кажам на Агим Зајевиќи.


_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Протести - жолто-црвена линија - Page 2 Empty Re: Протести - жолто-црвена линија

Пишување by Teo on Вто Мар 21, 2017 6:46 pm

Nema povekje od nekolku iljadi lugje...Zatoa so dronot samo vrtite vo krug nadevajki se deka kje izlazhete nekoj...A ova e linkot do Tiranskata platforma, vodi do sajotot na vladata kade jasno se gleda deka Grujoshesku ja kreiral taa ista platforma...

http://www.siofa.gov.mk/

Pogledni ubavo na koj jazik e sajtot na Vladata na Republika Makedonija...I posle predavnici dpmne-ofcite...E pa predavnici...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Протести - жолто-црвена линија - Page 2 Empty Re: Протести - жолто-црвена линија

Пишување by Teo on Вто Мар 21, 2017 6:52 pm

Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Протести - жолто-црвена линија - Page 2 Empty Re: Протести - жолто-црвена линија

Пишување by трендафил on Сре Мар 22, 2017 8:00 am

Манипулирате со протестот на новинарите што не се под патронат на Џорџ Сорос и со протестот на вработените во Трансмет. Манипулацијата ја има направено парталот на платеникот и предавник Бранко Геровски. На протестите во Скопје има народ од Градската болница до Палома Бјанка. Плус протести во над 40 други општини во Македонија. Бројката од 200 илјади е за учесниците на сите протести. Не знам зошто како на Македонци ви пречат протести против разнебитувањето на Македонија. Во моментов уште не се протестира против СДСМ, туку само за тоа на Зоран Заев Господ да му даде памет и да се откаже од платформата на Еди Рама и за создавање на македонска платформа која би се спроведувала во нашата татковина. Чудно е и што секретарот на СДСМ за Куманово по протестите има нападнато еден протестант тракторист.. Од каде кај вас толкава нервоза ако сте во право.

Еве снимка од СКопјеЕве ви го и извештајот од телевизија Сител за протестите и во други градови. Има и една поранешна шарена револуционерка што се срами од тоа што го правела иако е измамена, односно вината не е нејзина.Се надевам дека Господ ќе им даде ум и на исиотите од запад и на домашните предавници (платеници) и дека не ќе мора за своите права да се бориме со оружје. Пред се не би посакал братоубиствена војна која што сака да ја испровоцира проалбанската коалиција на чело со ЗОран Заев.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Протести - жолто-црвена линија - Page 2 Empty Re: Протести - жолто-црвена линија

Пишување by luxor on Сре Мар 22, 2017 9:20 am

Ајде да не се лажеме Трендо.

Ѓаволот‏ @Gjavolot

Курир лаже, ама математика и површина не лажат.
5.650 м2 х 1 човек/м2 = 5.650 луѓе.

Протести - жолто-црвена линија - Page 2 Rf10
[/img]
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Протести - жолто-црвена линија - Page 2 Empty Re: Протести - жолто-црвена линија

Пишување by трендафил on Сре Мар 22, 2017 2:53 pm

Оваа снимка не е од вчера кога имаше луѓе до Палома Бјанка. Во секој случај спореди го и ова што си го напишал со фотографија или снимка од времето кога шарените умоболници ги опогануваа спомениците и објектите низ СКопје со бројката на луѓе што ја објавувавте. Во секој случај предвремени избори би ја решиле дилемата околу бројките. А во ситуација кога претседателот на државата нема уставна обврска да определи мандатар по поминатиот рок од 10 дена, друго решение нема. Доколку бидат овие резултати на изборите, односно доколку мнозинството гласа за платформата на Еди Рама, во рок од 10 дена ќе му презентирате на Иванов парламентарно мнозинство и ќе мора да ви го даде мандатот. Не разбирам зошто педерите од ЕУ и НАТО до сега не ви го наредија ова едноставно решение, ако сте сигурни дека народот стои зад Еди Рама. Ќе бевме веќе многу блиску до избори и немаше да има протести и тензии.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Протести - жолто-црвена линија - Page 2 Empty Re: Протести - жолто-црвена линија

Пишување by delta on Сре Мар 22, 2017 10:18 pm

ej be tresteni po kolku caski vi davaat na protest><
delta
delta

Број на мислења : 580
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Протести - жолто-црвена линија - Page 2 Empty Re: Протести - жолто-црвена линија

Пишување by трендафил on Сре Мар 22, 2017 10:29 pm

Според АФП на протестите во Скопје имало најмалку 50 илјади протестанти. Бројка што партиите не можат да ја постигнат ни со организиран превоз од цела Македонија плус сендвичи.
порака до Делта. За да не трескаш глупости на форумов дојди на еден протест. Ќе видиш дека треба да ги смениш изворите на информации затоа што те лажат. Треба ли да претпоставам дека шарените биле привлекувани со чашки. Јас мислев дека поголемиот дел од протестантите тоа го работеа професионално, односно дека за тоа ги плаќаа Сорос и некои странски амбасади.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Протести - жолто-црвена линија - Page 2 Empty Re: Протести - жолто-црвена линија

Пишување by delta on Сре Мар 22, 2017 10:32 pm

bi dosol ama kazuvaat oti rakijata vi bila za nikade a za salata vi davale da dzvakate listovi zelka.?><
delta
delta

Број на мислења : 580
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Протести - жолто-црвена линија - Page 2 Empty Re: Протести - жолто-црвена линија

Пишување by трендафил on Сре Мар 22, 2017 10:56 pm

Искуството што го имаш од шарената револуција не важи за протестите на ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА. На овие протести никој не е поткупен со ништо, ниту е намамен со дрога од братот на вашиот раководител во Арачиново или со брливо виски од амбасадорите што ве поддржуваат. Во Македонија немало протести што траеле толку долго без да губат во интензитет.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Протести - жолто-црвена линија - Page 2 Empty Re: Протести - жолто-црвена линија

Пишување by трендафил on Чет Мар 23, 2017 9:19 pm

Изгледа дека идиотското однесување на меѓународната заедница, попрецизно кажано на чадорот, успеа да предизвика револуција во Македонија. Ова веќе одамна не се обични протести, туку целосно преобразување на македонскиот менталитет. Народот кој не реагираше на промената на знамето и името, тоа беше поткрепено од страна ан меѓународната со атентатот на Глигоров, кој со референдум сакаше да го спречи проалбанското прекројување на општинските граници, што беше спречено со „случајниот“ пад на авионот на Борис Трајковски, сега очигледно не мисли да се повлече и за прв пат е поддржан од една македонска институција, Претседателот на државата. Изгледа дека со платформата на Еди Рама која е надвор од Уставот и рамковната спогодба сега ни дава полно право на нас Македонците да воспоставиме нормален ред во државата. Да нема привилегирано малцинство, туку да останеме мултиетничко општество но не и мултиетничка, поточно кажано двоетничка држава.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Протести - жолто-црвена линија - Page 2 Empty Re: Протести - жолто-црвена линија

Пишување by Teo on Пон Мар 27, 2017 11:20 am

Tochno Trendafile...Ako megjunarodnata zaednica na se odnesuvashe idiotski i navreme sfateshe deka na tvojot pastir mu odzvonilo sega nemashe da imame moroni na ulicite koi po sekoja cena sakaat da ja unishtat Makedonija za da go spasdat pastirot tvoj od robija za kriminalite shto gi napravi za vreme na desetgodishnoto vladeenje...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Протести - жолто-црвена линија - Page 2 Empty Re: Протести - жолто-црвена линија

Пишување by трендафил on Вто Мар 28, 2017 11:20 pm

Не знам дали во СЈО, кое го поддржуваш, работат идиоти кои не можат да докажат дека има некаков поголем криминал кај вашите политички противници, но тоа нема никаква врска со протестите. Протестите се против мешањето на странци во нашите внатрешни работи, а првенствено против Тиранската платформа. Бидејќи мислам дека не си будала, па претпоставувам дека имаш податоци за тоа дека Македонија извршила геноцид врз Албанците, што е нели дел од платформата на СДСМ, ДУИ и Алијансата, да ми дадеш податоци за тоа. Ако нема такво нешто, дали се будали тие што бараат осуда на нешто што го немало или имате други намери. Потоа ме интересира кој дел од химната сакате да го смените. Дали сакате да ставите орел на грбот, затоа што лав знаеме дека не сакате. Дали Тирана не е град надвор од Македонија и Еди Рама не е странски државник. Ако Тирана е во Албанија, а Еди Рама е албански премиер, платформата е неуставна, затоа што го нарушува суверенитетот на Македонија кој е гарантиран според Уставот. Протестите се и против изборната измама, односно против мешањето на Сорос и странски амбасадори во финансирањето, да не кажам купувањето на албански гласови во полза на СДСМ.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Протести - жолто-црвена линија - Page 2 Empty Re: Протести - жолто-црвена линија

Пишување by Teo on Сре Мар 29, 2017 4:18 pm

pa shto ne protestiravte protiv avstr4o-ungarskata dvoja ministri koja di9rektno se meshashe vo vnatreshnite raboti na Makedonija ili togash ubgavo vi beshe da go primate Kur(a)c???
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Протести - жолто-црвена линија - Page 2 Empty Re: Протести - жолто-црвена линија

Пишување by defo on Сре Мар 29, 2017 10:07 pm

Една слика 1000 зборови!!!
Протести - жолто-црвена линија - Page 2 C8G-A1yW4AAPWk_

defo

Број на мислења : 2395
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Протести - жолто-црвена линија - Page 2 Empty Re: Протести - жолто-црвена линија

Пишување by defo on Сре Мар 29, 2017 10:08 pm

Протести - жолто-црвена линија - Page 2 C8BqBNjXwAArw7v

defo

Број на мислења : 2395
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Протести - жолто-црвена линија - Page 2 Empty Re: Протести - жолто-црвена линија

Пишување by defo on Пет Мар 31, 2017 7:54 am

Се е под конец да не се секирате, идете на протест.
Протести - жолто-црвена линија - Page 2 17498650_1159805770797374_4217274635451396648_n

defo

Број на мислења : 2395
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Протести - жолто-црвена линија - Page 2 Empty Re: Протести - жолто-црвена линија

Пишување by трендафил on Пет Мар 31, 2017 10:31 pm

За разлика од тебе во редовите на партиите на Албанците во Македонија, СДСМ, ДУИ и Алијансата веќе владее паника, затоа што им е јасно дека по предвремените избори не ќе можат ни да помирисаат власт. БЕСА веќе го фати последниот воз и ги повлекува потписите за поддршка на црпнатиот од Муртино. Не знам како изгледаат работите во светот што ви го претставуваат „слободните“ медиуми, да не кажам на медиумите корумпирани од Џорџ Сорос, но ви препорачувам да набљудувате протести во своето место на живеење. Ако ги познавате луѓето ќе видите дека е огромен бројот на луѓе кои не гласале за ВМРО-ДПМНЕ можеби никогаш во животот, но сигурно на последните избори и сега се чувствуваат измамени. Едноставно мислат дека Груевски крадел колку што Садам Хусеин имаше оружје за масовно уништување, како што тврдеа новинарите корумпирани од Џорџ Сорос. Или во секој случај помалку им пречи лопов отколку велепредавник.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Протести - жолто-црвена линија - Page 2 Empty Re: Протести - жолто-црвена линија

Пишување by Teo on Нед Апр 02, 2017 11:54 am

Pak si bladal...Predvremenite izbori zavrshija...Pobedi opcijata za zhivot vo Makedonija...Zlostornichkoto zdruzhenie dpmne se shto uspea da dobie e karta vo eden pravec za Idrizovo...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Протести - жолто-црвена линија - Page 2 Empty Re: Протести - жолто-црвена линија

Пишување by tmoro on Чет Апр 13, 2017 4:05 pmАбе овај БЕТМЕН е влезен во некој филм,не мислам на Цуцуловски.

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Протести - жолто-црвена линија - Page 2 Empty Re: Протести - жолто-црвена линија

Пишување by defo on Пон Апр 17, 2017 10:52 pm

Се будали..јас дур не ја прочитам, не верувам во нејзе..така не лажат 17 години, дека постои некој рамковен договор, дека општеството се гради според него. А тие се понашаат како да на потпишан лист, допишуваат барања, кои им ги удоволуваме.

defo

Број на мислења : 2395
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Протести - жолто-црвена линија - Page 2 Empty Re: Протести - жолто-црвена линија

Пишување by трендафил on Пон Апр 24, 2017 9:20 pm

Денес имаше инцидент предизвикан од кандидатот на Еди Рама за претседател на Собранието, Талат Џафери, кој со своето возило сакаше да помине низ илјадниците граѓани што протестираа.


_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Протести - жолто-црвена линија - Page 2 Empty Re: Протести - жолто-црвена линија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот