Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Протести - жолто-црвена линија

+9
delta
osa
Luxor
Bosonoga
tmoro
OPOZICIONER
Teo
defo
трендафил
13 posters

Страна 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

Протести - жолто-црвена линија - Page 4 Empty Re: Протести - жолто-црвена линија

Пишување by Teo Сре Мај 24, 2017 7:22 pm

Zaradi lichni prichini retko sum na forumot...No toa ne znachi deka e dozvoleno vo moe otsustvo da se krshat pravilata...Da ve potsetam deka Trendafil e pochituvan chlen na forumot i sekoja ponatamoshna navreda upatena kon nego kje bide sankcionirana...
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Протести - жолто-црвена линија - Page 4 Empty Re: Протести - жолто-црвена линија

Пишување by трендафил Пет Мај 26, 2017 6:48 pm

Горан Живаљевиќ, дипломат од Србија бил во Собранието за време на протестите во април и поради тоа нашето МНР ја повика амбасадорката на Србија. Одговор на Србија е дека тој бил испратен таму да надгледува дали на протестите ќе има државјани на Србија, од навивачките групи. Претходно на протестите против Вучиќ по неговиот избор за претседател на Србија имало и учесници од Македонија, па се оќекувала возвратна посета. Од Македонија против Вучиќ протестирале вашите Павле Богоевски, Замир Мехмети, Бранимир Јовановиќ и Веско Чачановски. Првиот е и пратеник во македонското Собрание од вашата листа. Сите се иначе платеници на Џорџ Сорос.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Протести - жолто-црвена линија - Page 4 Empty Re: Протести - жолто-црвена линија

Пишување by трендафил Саб Aвг 05, 2017 7:01 pm

За жал протестите не успеава и предавничката влада си ја тера антипатриотската, да не кажам предавничката платформа. До договорот со Бугарија со кој тие ќе ја „поправаат“ нашата историја, а нема можност ние да вршиме поправки во нивното гледање на истата, сега имаме и закон за двојазичност. Казната за установата во која нема службеник што знае албански ќе биде 4 до 5 илјади евра, а за службениците и одговорните лица таа ќе биде 30% од ова, односно 1.200 до 1.500 евра. Драконски казни природни за диктаторски режим.

Протести - жолто-црвена линија - Page 4 Otsto

Еве ги и првите два члена. Во нив сега покрај јазик што го зборуваат над 20% во загради е допишано и албански јазик, што дава можност во иднина и ако на попис нема 20 % да продолжи овој јазик да биде официјален.

Протести - жолто-црвена линија - Page 4 1-1

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Протести - жолто-црвена линија - Page 4 Empty Re: Протести - жолто-црвена линија

Пишување by Bosonoga Нед Aвг 06, 2017 2:59 am

Tu mi se spie ,ama si vikam aj da vidam shto ima na forum ,a tamu ti i tvoite gluposti,eh trendafile
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 932
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

Протести - жолто-црвена линија - Page 4 Empty Re: Протести - жолто-црвена линија

Пишување by трендафил Нед Aвг 06, 2017 2:20 pm

Не се работи за мои, туку за глупости на режимот на Ахмети, Заев и Села.. Што има паметно во тоа сите јавни претпријатија во Берово, на пример, кај што нема ниту еден Албанец да платат по 4 до 5 илјади евра казна, а сите вработени по 1.200 до 1.500 евра или да треба под итно д увезуваат Албанци од други општини за да се спасат од казната што ја предвидуваат Алијансата на Албанците, ДУИ и СДСМ. Која унитарна држава во Европа или светот има два официјални јазици? Ако до сега немаше казна за непознавање на македонскиот јазик, зошто сега се предвидуваат огромни казни за незнаење на албанскиот?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Протести - жолто-црвена линија - Page 4 Empty Re: Протести - жолто-црвена линија

Пишување by Teo Нед Aвг 13, 2017 1:41 pm

Koga zakonot kje bide vo parlamentot pochituvan Trendafile kje mozhete da gi dostavite svoite zabeleshki i amandmani...Duri kje mozhete istiot i da go blokirate kako shto sega toa go pravite so smenata na ljubitelot na romski balovi...Se razbira, toa samo ako ne vi e strav da mu se zamerite na vashiot brat Alji...
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Протести - жолто-црвена линија - Page 4 Empty Re: Протести - жолто-црвена линија

Пишување by трендафил Нед Aвг 13, 2017 3:30 pm

Да не случајно вашиот брат Аљи ви се врати во семејството

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Протести - жолто-црвена линија - Page 4 Empty Re: Протести - жолто-црвена линија

Пишување by Teo Нед Aвг 13, 2017 9:06 pm

Jok, toj i ponatamu si e vash brat...Toa shto sega e vo koalicija so SDSM e rezultat na voljata na narodot...Koj patem ve pushti po voda vas i vashiot pastir...
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Протести - жолто-црвена линија - Page 4 Empty Re: Протести - жолто-црвена линија

Пишување by трендафил Пон Aвг 14, 2017 2:46 pm

Ако брат ви Аљи не се врати во семејството, сега ќе бевте опозиција. Според волјата на народот старата власт доби 61 пратеник, 51 од ВМРО и 10 од ДУИ. Но Аљи реши да се врати кај старите браќа и имаме власт каква што имаме.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Протести - жолто-црвена линија - Page 4 Empty Re: Протести - жолто-црвена линија

Пишување by Teo Пон Aвг 14, 2017 7:53 pm

Gledash deka si so somnitelno poteklo...Kako ti mozhesh da znaes dali voljata na albancite shto glasale za DUI bila da ostane starata vlast??? Osven ako ne si eden od niv...
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Протести - жолто-црвена линија - Page 4 Empty Re: Протести - жолто-црвена линија

Пишување by трендафил Сре Aвг 16, 2017 2:52 pm

Ако гласаш за партија од власта, а ДУИ беше власт да те потсетам, по моја логика ја поддржуваш власта. Потешко ми е да разберам од каде ви е тврдењето дека гласачите на БЕСА гласале за Заев, а БЕСА не е дел од власта. Уште потешко ми е да разберам од каде сметате дека Левица била за Заев. Ова по приведувањето на членови на Левица за да им биде ускратено правото на протест од страна на режимот на Бејли, Ахнети, Села и нивниот слуга Заев.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Протести - жолто-црвена линија - Page 4 Empty Re: Протести - жолто-црвена линија

Пишување by Teo Сре Aвг 16, 2017 7:29 pm

Koj toa osven ti tvrdi deka glasachite na Besa glasale za SDSM??? I deka Levica bila za SDSM??? Koga site znaeme deka tie dve partii se formirani so pari i poddrshka na tvojot pastir...Celta beshe da odzemat od glasachite na SDSM i DUI...Ochigledno deka ushte togash Grujokio se somneval vo Alji...
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Протести - жолто-црвена линија - Page 4 Empty Re: Протести - жолто-црвена линија

Пишување by трендафил Сре Aвг 16, 2017 7:36 pm

Заев, Шилегов и други тврдеа дека за оваа власт гласале сите што немаат гласано за коалицијата предводена од СДСМ. Јас бев меѓу ретките на овој форум што тврдеше дека не така, односно дека некои биле и се и против ВМРО и против СДСМ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Протести - жолто-црвена линија - Page 4 Empty Re: Протести - жолто-црвена линија

Пишување by Teo Сре Aвг 16, 2017 7:41 pm

Normalno...Sekoj glas shto ne otishol na kontoto na tvojot pastir e glas za promeni i osloboduvanje na Makedonija od familijata...
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Протести - жолто-црвена линија - Page 4 Empty Re: Протести - жолто-црвена линија

Пишување by трендафил Сре Aвг 16, 2017 8:36 pm

Проблемот е во тоа што на овие избори имаше фалсификат направен со помош на странци.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Протести - жолто-црвена линија - Page 4 Empty Re: Протести - жолто-црвена линија

Пишување by Teo Сре Aвг 16, 2017 10:02 pm

Da bre zaboraviv deka so pomosh na avstro-ungarskata dvojka i ovie izbori sakavte da gi falsifikuvate...Ama planot vi otide u Kurc...
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Протести - жолто-црвена линија - Page 4 Empty Re: Протести - жолто-црвена линија

Пишување by трендафил Пет Aвг 18, 2017 8:08 pm

Еди Рама овој пат победи. Пред фактите и боговите молчат.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Протести - жолто-црвена линија - Page 4 Empty Re: Протести - жолто-црвена линија

Пишување by Teo Пет Aвг 18, 2017 9:53 pm

Edi Rama pobedi vo Albanija...Bojko Borisov pobedi vo Bugarija...Zoran Zaev odnese bleskava pobeda nad rezhimot na vro-dpne-ofcite vo Makedonija...Demokratskite procesi se nezapirlivi...
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Протести - жолто-црвена линија - Page 4 Empty Re: Протести - жолто-црвена линија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот