Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Протести - жолто-црвена линија

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Протести - жолто-црвена линија - Page 3 Empty Re: Протести - жолто-црвена линија

Пишување by defo on Пон Апр 24, 2017 11:25 pm

Хи, хи, па и он е будала ко тебе, зошто мислиш дека е поразличен од тебе. Едноставно диво племе.......

defo

Број на мислења : 2352
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Протести - жолто-црвена линија - Page 3 Empty Re: Протести - жолто-црвена линија

Пишување by трендафил on Чет Апр 27, 2017 9:33 pm

defo напиша:Хи, хи, па и он е будала ко тебе, зошто мислиш дека е поразличен од тебе. Едноставно диво племе.......
Од мене сигурно е различен и Талат Џафери и ти. Дали сте исти не би можел да дадам оценка. Не работам со природни мозоци туку со електронски.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6436
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Протести - жолто-црвена линија - Page 3 Empty Re: Протести - жолто-црвена линија

Пишување by трендафил on Пет Апр 28, 2017 8:11 pm

Ако целта на вашите газди од Брисел кога ви наредија да се обидете да изберете т.н. претседател на Собранието на криминален начин токму во време кога пред Собранието беше протестантите да се претстават како дивјаци што напаѓаат „невини“ пратеници кои се обидоа да извршат државен удар, нели, обидот пропадна. Денес имаше масовни протести пред седиштето на ЕУ во Скопје без ниту еден инцидент, како и секогаш кога нема голема провокација како вчера, иако некои идиоти од ЕУ по неколку минути од наводното гласање веќе го поздравија „изборот“ на Џафери. Беше осудено и насилството. Со тоа се согласувам. Ако некој е будала не треба да се мрази туку да се жали. Најмалку треба да му се дупи главата па да му изветрее и тоа малку памет што ја има.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6436
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Протести - жолто-црвена линија - Page 3 Empty Re: Протести - жолто-црвена линија

Пишување by osa on Саб Апр 29, 2017 10:03 am

S&S @snowgirly2
Ако ти почне муабет со, "абе не сум ни за едните ни за другите..", тури му курот, тешко вмровчиште е. Се срами да признае...
7:32 AM - 29 Apr 2017

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15825
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Протести - жолто-црвена линија - Page 3 Empty Re: Протести - жолто-црвена линија

Пишување by osa on Саб Апр 29, 2017 10:04 am

shto da pishuvam jas ,veke napishale na tviter ,jas samo da go postiram tuka kaj shto mu e mesto .

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15825
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Протести - жолто-црвена линија - Page 3 Empty Re: Протести - жолто-црвена линија

Пишување by Bosonoga on Саб Апр 29, 2017 10:08 am

isto i tie shto se logiraat na forumov ,chitat i ne pishuvat,demek da ne otkriele steategija ,brej
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 852
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

Протести - жолто-црвена линија - Page 3 Empty Re: Протести - жолто-црвена линија

Пишување by трендафил on Нед Апр 30, 2017 9:38 pm

osa напиша:S&S @snowgirly2
Ако ти почне муабет со, "абе не сум ни за едните ни за другите..", тури му курот, тешко вмровчиште е. Се срами да признае...
7:32 AM - 29 Apr 2017
Ова е тоталитарната филозофија според која ако некој не е со мене е со мојот непријател. Јас пак мислам дека ако е некој поддржувач на тиранската платформа не мора да е од некоја од партите на Албанците. Може да е и од партијата со лидер од струмичко Муртино. Ова доколку СДС? е партија, а не само една од организациите на мафијата на Џорџ Сорос.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6436
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Протести - жолто-црвена линија - Page 3 Empty Re: Протести - жолто-црвена линија

Пишување by delta on Вто Мај 16, 2017 8:34 am

ej cvecko so be stana?>>>?nema rakija nema protesti m????????
delta
delta

Број на мислења : 572
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Протести - жолто-црвена линија - Page 3 Empty Re: Протести - жолто-црвена линија

Пишување by трендафил on Вто Мај 16, 2017 3:36 pm

Ако 72 дена не беа доволно долги и бројни за да може газдите на црпнатиот од Муртино да разберат дека народот не ја поддржува платформата на Еди Рама, ќе мора да се преземаат други мерки. За почеток правни со тужба за изборот на амнестираниот терорист од 2001 година. Веројатно ќе има протести и по секој непосакуван потег на амнестираниот криминалец Зоран Заев доколку стане премиер. Може ќе се придружат и гласачите на СДС балистичка од Арачиново доколку не им направите канализација или тие од Тетово доколку не се поправи состојбата со водата. Затоа што одговорните за овие (не)дела, градоначалниците на ДУИ се дел и од марионетската влада што е на повидок, а која меѓународната банда ја нарекува реформска. Па треба да веруваме дека власта што за 10 години го удвои БДП-то, а двојна ја намали невработеноста во услови на светска и европска економска криза била не реформска, па од реформската можеме да очекуваме многу повеќе. Во оваа приказна мислам дека не верува ни Зоран ваш лично.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6436
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Протести - жолто-црвена линија - Page 3 Empty Re: Протести - жолто-црвена линија

Пишување by luxor on Вто Мај 16, 2017 8:54 pm

Или поточно, избрка 500К млади од Македонија и го смени начинот на пресметување на БДП и долгот, со што ем лажно го зголеми БДП, ем ја задолжи државата трипати повеќе одошто беше пред вашето доаѓање на власт.
luxor
luxor

Број на мислења : 5459
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Протести - жолто-црвена линија - Page 3 Empty Re: Протести - жолто-црвена линија

Пишување by трендафил on Сре Мај 17, 2017 8:23 am

Прво во Македонија од 2 милиона луѓе 500 илјади е 25%. Во ниту една земја нема толку работоспособни млади па ниту теоретски не е можна оваа лага што ја пласираат новинарите од меѓународната банда на Џорџ Сорос и домашните политичари квислинзи. Од иселените поголема е бројката на Македонци од албанско етничко потекло отколку на Македонци, па вината би требало да биде повеќе кај ДУИ, која преку ноќ, по потпишувањето на Тиранската платформа за вас од тендерска стана реформска партија. Во врска со БДПто само будала и тоа голема може да смета дека не е зголемено. Отвори ги очите и погледни само колку има нови фабрики, трговски центри. Во врска со БДПто и нема некоја голема промена во методологијата на пресметка. Има промена кај пресметката на долгот каде што сега покрај долгот на владата се пресметува и долгот на јавните претпријатија и локалната самоуправа. Патем во Македонија е традиција задолжување од окулу и милијарда за 4 години. Така беше и кога СДСМ беше на власт и кога ништо не се правеше.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6436
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Протести - жолто-црвена линија - Page 3 Empty Re: Протести - жолто-црвена линија

Пишување by PRVOBOREC on Сре Мај 17, 2017 10:56 am

Времето на лагите помина а ти сеуште се држиш до инструкциите од центарот за лаги и манипулации на небањатите. Ако Македонија има 2 милиони жители од каде тогаш криминалецот и терорист Чавков во времето на неговата кратка кариера како дополнителен министер на МВР испрати список со 1 900 000 полнолетни гласачи до ДИК? Кога лажевте? Нови фабрики постојат само во болните мозоци на небањатите и  лудачките визии на вашиот фирер кој се слика пред празни полјани и искрено знаејки какви дпмне-офци сте не ме изненадува што полјаните ги сметате за фабрики веројатно мислејки со тоа дека тие произведуваат сено. Точно е дека го одделивте долгот на јавните претпријатија и општините од задолжувањата на владата и со тоа створивте лажна слика на помало задолжување додека во исто време преку јавните претпријатија безмилосно ја задолжувавте државата и на големо ги крадевте парите префрлајки ги во офшор дестинации. Така го изаманипулиравте и БДП со лажна методологија на пресметување па дури ги додадовте и резултатите на фирмите од слободните зони кои парите си ги повлекуваат а плус и не плаќаат царина и во буџетот оставаат само персонален данок за неколку стотини работници. Со оглед на тоа што целокупниот јавен долг пред вашето доаѓање на власт беше 1 300 000 000 долари а сега изнесува над 5 000 000 000 долари јасно е дека единствената традиција на задолжување за која може да се зборува е онаа на вашата партија. Што е уште пострашно парите наместо за решавање на проблемите и инјектирање во реалниот сектор ги натрупавте во џебовите на пастирот и фамилијата и со тоа избивте на прво место по криминално владеење во Европа а сигурно сте и меѓу првите неколку во светот.

PRVOBOREC

Број на мислења : 1168
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Протести - жолто-црвена линија - Page 3 Empty Re: Протести - жолто-црвена линија

Пишување by трендафил on Сре Мај 17, 2017 6:18 pm

Ајде прво да ти честитам на добиениот мандат за составување на влада што го доби твојот црпнат пастир, а потоа да те прашам дали ќе бидеш љубезен да дадеш извор од каде ти се овие податоци бидејќи претпоставувам дека се од некој пропаганден памфлет. Така не мисли ниту еден домашен или странски економски експерт нити организација која има податоци. Извини, но не можам да дискутирам врз база на податоци истресени од нечиј ракав.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6436
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Протести - жолто-црвена линија - Page 3 Empty Re: Протести - жолто-црвена линија

Пишување by трендафил on Пет Мај 19, 2017 8:18 am

трендафил напиша:Да беше така ВМРО и ДУИ ќе составеа влада и без тиранската платформа затоа што го имаа потребното парламентарно мнозинство. Но очигледно е дека ВМРО не го прифаќа диктатот на Еди Рама. Јас протестирам затоа што не прифаќам мешање на странци, не само на Еди Рама туку и на цијашите, не само од САД туку и од ЕУ кои за среќа се во умирање. Се очекува најекспонираниот во Македонија, Бејли, да си замине во мај, на пример.
Само да ве потсетам дека ова го напишав на 11 Март, пред нешто повеќе од два месеца. Ова само да ве наведам дека не треба да се информирате само од домашните средства за јавно информирање, ниту од меѓународни ако се корумпирани од ист човек, Џорџ Сорос. Иако тивко, очигледно е дека вашиот американски амбасадор си замина.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6436
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Протести - жолто-црвена линија - Page 3 Empty Re: Протести - жолто-црвена линија

Пишување by Bosonoga on Пет Мај 19, 2017 6:59 pm

Aman trendo ...kako uspea horhe i gujo sose onie mafijashi i ubijci da go "nateraat "(ko shto vika gujo) G-din Zaev da se otkaze od platformata ? pa tolku li bea glupi da ne gi nateraat albancite da se otkazat od platformata i DPMNE pobednichka da si napraeshe vlada so DUI ???????????????????????????? znachi sepak ne bilo toa problem ,tuku SJO ,a za Bejli ich da ne mu se sekirash
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 852
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

Протести - жолто-црвена линија - Page 3 Empty Re: Протести - жолто-црвена линија

Пишување by трендафил on Саб Мај 20, 2017 7:22 pm

Во приказните што се вртат по социјалните мрежи веруваат тие што почнуваат да ја играат играта за Симиот кит. СЈО беше договорен со одреден рок кој го предложи меѓународната банда што се самонарекува меѓународна заедница. Рокот беше е за подигање на обвинение. За кое се потребни докази, а не монтирани разговори. Може да е причина СЈО доколку ДУИ биле уценувани дека ќе станат предмет на истрага доколку влезат во коалиција со ВМРО. На пример за поткуп од Маџар Телеком што го добиле Али Ахмети и Муса Џафери. Ајде да потсетам и дека Катица Јанева отпушти двојца од избраните специјални обвинители со образложение дека се непотребни. Дали се работи за пари, односно Катица и друштвото сака да ги дели на што помалку делови и што подолго? Да не уплатуваат на секое евро за себе и по едно во менувачницата кај Вицето.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6436
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Протести - жолто-црвена линија - Page 3 Empty Re: Протести - жолто-црвена линија

Пишување by трендафил on Вто Мај 23, 2017 4:39 pm

Деветмина обвинети за упадот во Собранието по криминалниот избор на амнестираниот терорист и дезертер од АРМ Талат Џафери за претседател на Собранието денеска се осудени на условни затворски казни од 6 месеци до 1,5 година затвор.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6436
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Протести - жолто-црвена линија - Page 3 Empty Re: Протести - жолто-црвена линија

Пишување by Bosonoga on Вто Мај 23, 2017 5:57 pm

трендафил напиша:Деветмина обвинети за упадот во Собранието по криминалниот избор на амнестираниот терорист и дезертер од АРМ Талат Џафери за претседател на Собранието денеска се осудени на условни затворски казни од 6 месеци до 1,5 година затвор.

Dobro bre idiotu i ti se raduvash na ova ...ubavo pishueshe nekoj deka da vi gi ebat zenite i kerkite ,vie ke gi opravdate deka TAKA TREBALO ... ke gi branite i poddrzuete .....ti se pluknam u budaliot ....
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 852
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

Протести - жолто-црвена линија - Page 3 Empty Re: Протести - жолто-црвена линија

Пишување by SHARENI on Вто Мај 23, 2017 6:02 pm

трендафил напиша:Деветмина обвинети за упадот во Собранието по криминалниот избор на амнестираниот терорист и дезертер од АРМ Талат Џафери за претседател на Собранието денеска се осудени на условни затворски казни од 6 месеци до 1,5 година затвор.

nas ne kritikuevte da ti ebam pichkata materina idiotu shto sme sharale ,sme frlale boi ,a sega luge se ubivaa so umisla i ti se raduesh za uslovni ,da ti se vrati da ti ja ebat zenati ili majkati ,a ti samo da gledash i da puknesh od sram i gnev
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 657
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Протести - жолто-црвена линија - Page 3 Empty Re: Протести - жолто-црвена линија

Пишување by Kalinda on Вто Мај 23, 2017 6:13 pm

Многу остри критики ?!
Што очекувавте вие ?
Дека тој што ги пратил ,
ке ги остави на цедило?
Мислевте дека тука
се работи за СДС ,
не ,ние се грижиме
за нашето членство .
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 486
Join date : 2015-02-28

Вратете се на почетокот Go down

Протести - жолто-црвена линија - Page 3 Empty Re: Протести - жолто-црвена линија

Пишување by трендафил on Вто Мај 23, 2017 9:36 pm

SHARENI напиша:
трендафил напиша:Деветмина обвинети за упадот во Собранието по криминалниот избор на амнестираниот терорист и дезертер од АРМ Талат Џафери за претседател на Собранието денеска се осудени на условни затворски казни од 6 месеци до 1,5 година затвор.

nas ne kritikuevte da ti ebam pichkata materina idiotu shto sme sharale ,sme frlale boi ,a sega luge se ubivaa so umisla i ti se raduesh za uslovni ,da ti se vrati da ti ja ebat zenati ili majkati ,a ti samo da gledash i da puknesh od sram i gnev
Кои луѓе беа убиени и кој оди да убива без оружје. Нормален ли си ти. Од пцуењето што изгледа е највисок стадиум на твојата култура не знам дали раскажуваш некој филм или зборуваш за настаните по криминалниот избор на амнестираниот терорист осомничен за воени злосторства плус амнестиран за дезертирање од АРМ за т.н. претседател на Собранието. Во Куманово убивте 8 полицајци, во Скопје пред владата повредивте неколку десетици. Боењето во паталошки ненормални количини дојде после. Кога млатевте по полицајците со многу потешко „оружје“ од алуминиумските стативи на камерите што ги користеа луѓето што влегоа во Собранието не ти се пцуеше.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6436
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Протести - жолто-црвена линија - Page 3 Empty Re: Протести - жолто-црвена линија

Пишување by osa on Вто Мај 23, 2017 9:55 pm

ubavo ime si im dal na tvoite trendafile : паталошки ненормални

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15825
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Протести - жолто-црвена линија - Page 3 Empty Re: Протести - жолто-црвена линија

Пишување by osa on Вто Мај 23, 2017 10:53 pmтрендафил напиша:

Кои луѓе беа убиени и кој оди да убива без оружје.

kako moze da si tolku plitok so pametot bre trendafile ,da te potsetam gadovite od DPMNE ubivaat bez oruzje setise kako go UBIJA MARTIN NESHKOVSKI

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15825
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Протести - жолто-црвена линија - Page 3 Empty Re: Протести - жолто-црвена линија

Пишување by IVA on Вто Мај 23, 2017 11:06 pm

трендафил напиша:
SHARENI напиша:
трендафил напиша:Деветмина обвинети за упадот во Собранието по криминалниот избор на амнестираниот терорист и дезертер од АРМ Талат Џафери за претседател на Собранието денеска се осудени на условни затворски казни од 6 месеци до 1,5 година затвор.

nas ne kritikuevte da ti ebam pichkata materina idiotu shto sme sharale ,sme frlale boi ,a sega luge se ubivaa so umisla i ti se raduesh za uslovni ,da ti se vrati da ti ja ebat zenati ili majkati ,a ti samo da gledash i da puknesh od sram i gnev
Кои луѓе беа убиени и кој оди да убива без оружје. Нормален ли си ти. Од пцуењето што изгледа е највисок стадиум на твојата култура не знам дали раскажуваш некој филм или зборуваш за настаните по криминалниот избор на амнестираниот терорист осомничен за воени злосторства плус амнестиран за дезертирање од АРМ за т.н. претседател на Собранието. Во Куманово убивте 8 полицајци, во Скопје пред владата повредивте неколку десетици. Боењето во паталошки ненормални количини дојде после. Кога млатевте по полицајците со многу потешко „оружје“ од алуминиумските стативи на камерите што ги користеа луѓето што влегоа во Собранието не ти се пцуеше.


tebe toa te boli deka nema ubieni


...navredi kon ostanatite chlenovi na forumot ne se dozvoleni...

https://melnica.forummk.com/t172-topic#6219
IVA
IVA

Број на мислења : 361
Join date : 2016-01-29

Вратете се на почетокот Go down

Протести - жолто-црвена линија - Page 3 Empty Re: Протести - жолто-црвена линија

Пишување by трендафил on Сре Мај 24, 2017 7:10 pm

Пак ќе ве замолам наместо со примитивизам да одговорите со факти кој тоа оди да убива со голи раце. Секогаш се вооружени тие што се поддржани од меѓународната банда што се претставува како меѓународна заедница. Пиштол во Собранието извади и пукаше само ваш поддржувач. Во Украина калашњикови имаа протестантите. Секогаш оружје имаат „реформистите“. Реформисти беа и Ал Каеда во борбите против војската на тогашен СССР во Авганистан и ИСИЛ во соборувањето на повеќе влади во Африка и Блискиот Исток. Борци за човекови права беа и тие од УЧК. Гледам и ДУИ повторно станаа реформисти.
П.С.: Ако ви е цел со простотијата да ме истерате од форумов залудни ви се обидите. Од поддржувачи на СДСМ, ДУИ, БЕСА и Алијансата на Албанците очекувам таков однос.
Патем не може да се изедначат црвено-жолтата револуција и тепачите во Собранието. Од тепачите полза имаа меѓународната банда и домашните предавници.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6436
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Протести - жолто-црвена линија - Page 3 Empty Re: Протести - жолто-црвена линија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот