Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Љубчо Георгиевски

+17
трендафил
Естир
Arhimed
kiBik
Sotir
tmoro
Пат
Фири4
Фири2
Hamad bim Khalifa
Боко
reiter
Фири
хан Ацо
osa
haskov
Broz
21 posters

Страна 7 of 21 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 14 ... 21  Next

Go down

Љубчо Георгиевски - Page 7 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Фири Вто Јан 27 2015, 22:57

reiter напиша:,никогаш како досега поделен македонски народ,протести-контра протести...
Аjде, аjде некогаш дури се тепаа крилата на ВМРО мегjусебно.Лошото е дека сега положението со грците наместо да се подобри отиде уште повеке во курец со тие од "Независни грци" ли беа што ли. Сеа дури вие да се согласите на додавка тие нема да сакат, ама и вие тврдоглави инатливи Аце ги тепал некогогаш грците и вие решивте дека како можевте слободно да плукате и да си правите идиотии со бугарската историjа и личности и да провоцирате  истото можете и со грците ама тие ве трпеа докле бевте под крилото на нивниот вековен соjузник србите и кога останавте сами (иако не се воопште сомневам дека српските служби и политиката на Белград никако не се прекинале своjата работа, они со крв се завоjувале ова земjа и никоj вака доброволно се не опткажува од нешто така) ви го *********.


_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 7 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Фири Вто Јан 27 2015, 23:02

Инаку Лjубчо нема тежест сега и смеjам отворено да го кажам нема ни визиjа. Но со тоа никако не сакам да ги омаловажим неговите безспорни приноси кон независноста и некакви плахи обиди да подобри односите со Бугариjа. Исто беше готов и на компромис за името но некакви други идеи во него не видим, може и да грешим.

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 7 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by reiter Вто Јан 27 2015, 23:22

фири,многу големи војски е поминале од антиката па до скоро низ Македонија.Ама ете сите се е*аа.Сега само споменици и гробишта од нив.Македонија е била и ќе биде за век и векови.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 7 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Фири Вто Јан 27 2015, 23:41

Абе ти навистина ли веруваш дека имаш нешто општо со оние од антиката што се нарекувале Македонци? Ако не си егеец немаш ни теоретска шанса, не дека егеjците имат ама ти дури не си на земjата што тогаш се нарекувала Македониja. Уж плукате по Груjо за антиквизациjата ама гледам штом ти си поверувал што остава за некое глупо момче на 12 години.Земjата ке остане. Лугето ке се смени. Како се и менувало низ вековите. За Вардрска Македониja тоа се некакви траки и илири, па грци и римjани, па словени, па бугари па словенски македонци па етнички полусловенски -полуантички македонци сега ,па албанци па потоа сигурно сириjци и палестинци и веке индиjците и кинезите ке се урамнотежат засекогаш докле или се преселиме во космосот или ни утепа некоj астероид или ние самите Smile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 7 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by reiter Сре Јан 28 2015, 09:40

Фири напиша:Абе ти навистина ли веруваш дека имаш нешто општо со оние од антиката што се нарекувале Македонци? Ако не си егеец немаш ни теоретска шанса, не дека егеjците имат ама ти дури не си на земjата што тогаш се нарекувала Македониja. Уж плукате по Груjо за антиквизациjата ама гледам штом ти си поверувал што остава за некое глупо момче на 12 години.Земjата ке остане. Лугето ке се смени. Како се и менувало низ вековите. За Вардрска Македониja тоа се некакви траки и илири, па грци и римjани, па словени, па бугари па словенски македонци па етнички полусловенски -полуантички македонци сега ,па албанци па потоа сигурно сириjци и палестинци и веке индиjците и кинезите ке се урамнотежат засекогаш докле или се преселиме во космосот или ни утепа некоj астероид или ние самите Smile

кој може со 100% да тврди што е овде на балканот?Толку бурна историја и преврати што нема логичност да се тврди и поистоветуваш со некои претци.Едноставно на балканот неможеш да живееш со универзална мисла но ете се фатил ѓаволот за опаш па ќе се ора на секаде кога историјски неправди по сила на посилниот се пишувани во корист.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 7 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Фири Сре Јан 28 2015, 09:42

Оф маjкаму шо беше поистоветуванje?

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 7 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by reiter Сре Јан 28 2015, 09:44

Фири напиша:Оф маjкаму шо беше поистоветуванje?

да се пронаоѓаш како таков..

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 7 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Фири Сре Јан 28 2015, 10:29

A jасно на бугарски е идентифицираш. Абе да ти кажам не си баш во право.Верно е дека има матни работи ама некои се jасни. Jaсно е дека Македонците на Аце збореле или на грчки диjалект коj што бил дотолк одделен од грчкиот книжевен jaзик што сигурно не се могли баш да се разберат особено ако се зборувало брзо. Или се збореле на некаков тракиjски или илирски jазик ама никако на словенски. Немаш ни едно име или топоним што да значи нешто на словенски. докле Преслав или Трновград нема потреба да ти го преведувам нели? А вака правото на посилниот е било не само тука, насекаде историjата е била еднаква, тука само дека малку повеке драматизираме. Но ова дека го пишува во вашите учебици не може никако да се нарече историja, ова се илjадници лаги за да не би предците ви случаjно да били бугари.Така да навистина ако има некаде на светот по лажлива историja од вашата тоа би ме зачудило.Еве например Крум. За да победи Никифор се спроведува општа мобилизациjа низ целата бугарска држава оти пред тоа 2 пати по 30 000 луге се убиени од ромеите. Нема како и вашите предедовци да не се тепали грците оти се били во неговата воjска. Ама вие тоа го не знаете, тие били некакви аморфни словени туку до 20 век Wink

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 7 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Фири Сре Јан 28 2015, 10:40

Сега немам време потоа ке напишам нешто и за св. Климент нели Лjубчо много му се допагjа да се поистоветува со негоSmile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 7 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by osa Сре Јан 28 2015, 13:09

Фири напиша:Оф маjкаму шо беше поистоветуванje?

poopshirno zborot se objasnuva : da se sporeduvash so nekoj deka ste isti ,da se sporeduvash so nekoj deka ste ednakvi ,dve raboti da gi sporedish dali se ednakvi .
dve sluchuvanja da gi sporeduvash dali se isti ,ili se razlikuvaat ..

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 7 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Фири Сре Јан 28 2015, 16:52

Да оса разбрав уште како ми го обjасни раjтер со србизмите имам проблем.

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 7 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Боко Сре Јан 28 2015, 18:43

Фири напиша:Инаку Лjубчо нема тежест сега и смеjам отворено да го кажам нема ни визиjа. Но со тоа никако не сакам да ги омаловажим неговите безспорни приноси  кон независноста и некакви плахи обиди да подобри односите со Бугариjа. Исто беше готов и на компромис за името но некакви други идеи во него не видим, може и да грешим.
Нема как да видиш други идеи,едноставно нема дека да ги презентира.Целиот медиумски простор е резервиран за Ел Диктаторе

Боко

Број на мислења : 66
Join date : 2015-01-27

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 7 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Фири Сре Јан 28 2015, 19:54

Е ова не е ли неговата страница? клик клик
Гледам сега се тепа со некаква телевизиjа Алфа Smile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 7 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by osa Сре Јан 28 2015, 20:09

Боко напиша:
Фири напиша:Инаку Лjубчо нема тежест сега и смеjам отворено да го кажам нема ни визиjа. Но со тоа никако не сакам да ги омаловажим неговите безспорни приноси  кон независноста и некакви плахи обиди да подобри односите со Бугариjа. Исто беше готов и на компромис за името но некакви други идеи во него не видим, може и да грешим.
Нема как да видиш други идеи,едноставно нема дека да ги презентира.Целиот медиумски простор е резервиран за Ел Диктаторе


точно така ,никаква идеја нова ,никаква критика ,ова е страшно ...и уште пострашно што крајот не му се гледа на диктатурата

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 7 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by haskov Сре Јан 28 2015, 20:22

osa напиша:
хан Ацо напиша:
luxor напиша:Ацо, сепак србите кои живеат во Македонија,треба да ги имаат истите права со останатите граѓани...
А Бугарите?
Cool

Сепак мислам дека не требаше да се банират овие двайцата...се рабира дека не сакам да се мешам во модерацията.

pravilata se isti za site han Aco ! Kolku pati admin go opomena da zbori za temata ,za LJubcho ,oni nemaa shto za nego pa pochnaa po forumot i moderatorite ..
kolku dena ti pishuvash ,zoshto ne si dobil ban ?
ne pishuvash za moderatorite vakvi onakvi,tuku si terash muabet za temite ,e tuka e razlikata ...

...forumot, moderatorite i moderiranjeto ne se komentiraat...mozes da pisuvas po temata...inaku ti si na red za banja...admin...

haskov

Број на мислења : 135
Join date : 2015-01-27

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 7 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Hamad bim Khalifa Чет Јан 29 2015, 20:01

Se izvinuvam na pucanstvo sto nemozam da gi procitam prethodnive postovi, ama ke se nadovrzam: Site sto go zloupotrebija nazivot VMRO - treba da odgovaraat na sud - i toa preki sud, vklucuvajki go i LJ.G. ....da se donese ustavna odredba za istovo!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 7 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Гостин Чет Јан 29 2015, 20:06

Imas moja poddrska, 102,3 % ...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 7 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by osa Чет Јан 29 2015, 20:16

Hamad bim Khalifa напиша:Se izvinuvam na pucanstvo sto nemozam da gi procitam prethodnive postovi, ama ke se nadovrzam: Site sto go zloupotrebija nazivot VMRO - treba da odgovaraat na sud - i toa preki sud, vklucuvajki go i LJ.G. ....da se donese
ustavna odredba za istovo!


ja ne se soglasuvam so tebe zoshto ko shto ja pisha tuka porakata zoshto ne ja pisha prvo kaj gujo na taa tema ...i ako veke zborish za SITE ,zoshto go izdvoi i go pisha samo LJ.G so inicijali ...samo po nego smeesh da plukash javno ,taka ,samo on beshe za sloboda na govorot najgolem pobornik ...
ako imenuvash imenuvaj gi site ! ako ne nikogo !
gleash kolku si isplashen na gujo ni inicijalite nesmeesh da mu gi spomnesh ,a ne da mu gi pishesh...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 7 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Hamad bim Khalifa Чет Јан 29 2015, 20:19

Gujo e super, a Lj.G e za nikade...i tocka!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 7 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Гостин Чет Јан 29 2015, 20:20

Eve jas...SITE KOI GO ZLOUPOTREBUVALE IMETO VMRO TREBA DA ODGOVARAAT PRED SUD...i GRUJO, I LJUBCO, I TIE OKOLU NIV, A BRE SITE DO EDEN...NIKOJ NEMA PRAVO DA GO PRISVOJUVA TOA IME...VMRO IM PRIPAGA NA SITE MAKEDONCI...Zatoa jas koga im se obrakam na clenovite i simpatizerite na vladeackata partija pisuvam dpmne, ili nagaleno dpmneovci....

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 7 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Гостин Чет Јан 29 2015, 20:22

Hamad bim Khalifa напиша:Gujo e super, a Lj.G e za nikade...i tocka!

I sega??? U ista kelija za da go podobrime prosekot??? Ili sekoj posebno, za da ne go rasipuvame???

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 7 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Hamad bim Khalifa Чет Јан 29 2015, 20:30

Ja bi gi piknal u ista...oci da si izvadat...
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 7 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by osa Чет Јан 29 2015, 21:07

Hamad bim Khalifa напиша:Gujo e super, a Lj.G e za nikade...i tocka!


ха ха ха ...стра вари гра ....ех ме изнасмеа ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 7 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Фири Чет Јан 29 2015, 22:42

YAS напиша:.VMRO IM PRIPAGA NA SITE MAKEDONCI....
Слушни Ванчо шо збори за етничките МакедонциSmileМислам дека и Тодор Александров и Гоце Делчев го мислеле истото само дека не го кажале оти тогаш во Македония немало етнички Македонци Smile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 7 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Гостин Чет Јан 29 2015, 22:43

Ne tresi zeleni...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 7 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 7 of 21 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 14 ... 21  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот