Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Љубчо Георгиевски

+17
трендафил
Естир
Arhimed
kiBik
Sotir
tmoro
Пат
Фири4
Фири2
Hamad bim Khalifa
Боко
reiter
Фири
хан Ацо
osa
haskov
Broz
21 posters

Страна 21 of 21 Previous  1 ... 12 ... 19, 20, 21

Go down

Љубчо Георгиевски - Page 21 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by osa Пон Фед 06 2017, 00:01

ima bre reiter ,ja ti vikam ovoj gi drzi so kleshti za muda i ne im dava da mrdnat ...se ,se ,ama Bubeto posle nozot u lega da dozvoli u mengeme da mu go drzi gujo ,bolje da se ubie ..potochno da se samoubie ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 21 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by трендафил Пон Фед 06 2017, 10:04

Не знаев дека СДСМ во Струмица имал предност од само еден советник. Па поради гласот од ВМРО-НП излегувало дека СДСМ во Струмица е народ, а ВМРО-ДПМНЕ се небањати. Не се зборуваше дека мора да се слушне гласот и на тие од ВМРО.
До сега не ви пречеше првиот дел од името на ВМРО-НП. Сега изгледа ќе почне да ви пречи.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 21 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Teo Пон Фед 06 2017, 10:31

Na tie od dpmne glasot kje im go slushneme koga pastirot kje im odi vo Idrizovo...Najglasni ste koga plukate protiv svoite poraneshni lideri i sopartijci...
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 21 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Teo Пон Фед 06 2017, 17:23

Ostanuva nejasno dali manipulaciite doshle od centralata na partijata ili od opshtinskiot komitet na VMRO-NP...

Даскаловски: Витанов потврди дека бил изманипулиран од раководството на ВМРО-НП (ВИДЕО)

Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 21 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Teo Пон Фед 06 2017, 17:55

Sega e jasno...Centralata na VMRO-NP go izmanipulirala sovetnikot od Strumica...

СОВЕТНИКОТ ВИТАНОВ ОСТАНУВА СО СДСМ, ДАДЕ ОСТАВКА ВО ВМРО НАРОДНА

Љубчо Георгиевски - Page 21 Meto

Советникот Витанов се пишмани. Нема да оди во советничката група на Вмро Дпмне. Тврди дека го изманипулирале од централното раководство на неговата партија, да коалицира со Вмро Дпмне, и затоа ја повлекува вчерашната одлука.

„Поради несериозноста на мојата партија Вмро Народна, давам оставка во партијата, и до крајот на советничкиот мандат ќе бидам независен кандидат во советничката група на Сдсм,“ рече Методи Витанов.

И од локалното раководство на партијата изјавија дека ја поддржуваат одлуката на нивниот советник.

„Ние како општински комитет потврдуваме дека Витанов беше изманипулиран и ја поддржуваме оваа негова одлука,“ рече Ристо Пецев-претседател на Вмро Народна, Струмица.

По враќањето на Методи Витанов во советничката група на Сдсм, соодносот на советници на двете партии останува ист, единаесет наспорти единаесет. Од Вмро Дпмне засега не ја коментираат поселдната одлука на Витанов.
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 21 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by reiter Пон Фед 06 2017, 18:15

многу се изманипулирани, не само советникот од струмица,и тоа по ред со години.Некоја 'тајна љубов' е во прашање.
https://www.youtube.com/watch?v=sU5gmIRyQz4

https://www.youtube.com/watch?v=4154a_ytIJg&feature=youtu.be

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 21 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by трендафил Пон Фед 06 2017, 19:38

Некои пак мислат дека на советникот кој ја напушти ВМРО-НП му дадовте пари. Но во секој случај ви честитам на победата. До мај ја задржувате Струмица. После има локални избори, па ќе видиме што ќе биде. И што било. Лично сум против тоа пратеник што е избран на коалициона листа, а Витанов е избран на листа предводена од СДСМ, во тек на мандатот да менува страна. Иако законот тоа го дозволува. И од таа гледна точка добро е што Витанов си остана таму кај што му е местото. Историјата ќе го запамети тоа.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 21 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Luxor Пон Фед 06 2017, 20:26

Нема да ги коментирам гласините за тоа зошто советникот повторно го променил мислењето, туку сакам да потенцирам дека се согласувам со Трендо околу менувањето страна. Гласачите со оглед на тоа што гласаат за пропорционални листи гласот го даваат за програмата и партијата што таа програма ја предложила. Оној изгласан представник кој со тек на времето престанал да се согласува со програмата на политичката опција на чија листа бил и заради чија програма бил избран треба едноставно да си поднесе оставка и да биде заменет од следниот на листата кој ќе продолжи да го застапува она за кое граѓаните гласале. Мислам дека треба да се преземат и законски мерки да се спречи злоупотребата на гласовите на граѓаните кои гласале за една програма а потоа заради лични интереси некој од тие кои дошле на функцијата заради спроведување на таа програма да поддржува опција за која неговите гласачи не ја поддржуваат.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 21 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by reiter Пон Фед 06 2017, 21:27

во секој случај е удар кон Љубчо и тотално разнишаната вмро-нп,јасно си кажува советникот дека е манипулиран од централата а тое единствено значи ТАЈНА љубов помеѓу груевски и љубчо.Многу членови и функционери од вмро-нп си заминаа,посебно доживееја големо разочарување од Ламбе со неговата изјава за дпмне и груевски.Не ме чуди ако во брзо време не се повика малкубројното членство да се врати во 'матичната' партија и се дади подршка на груевски,и тоа ќе биде дрвениот колец за Љубчо.Не знам дали на крајот да додадам ЗА ЖАЛ.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 21 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by трендафил Сре Фед 08 2017, 23:39

За волја на вистината не знам колкав е коефициентот на интелигенција на Витанов и како тоа Љубчо го изманипулирал и кој и како го „освестил“. Зошто еден ден има потпишано дека ја менува страната, а следниот дека се пишманил, но тоа е негово законско право. Ќе повторам дека за мене тоа не е морално. Но останува фактот дека СДСМ во Струмица (и во општина Центар) имаат мнозинство од само еден советник, но практикуваат апсолутна власт. Иако од времето кога се обидуваа насилно да спречат носење на буџетот на државно ниво се однесуваат спротивно.
И јас мислам дека по овие избори во Македонија ќе има само едно ВМРО, на кое веројатно ќе му пристапи поголемиот дел од членови и симпатизери на ВМРО-НП.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 21 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Teo Чет Фед 09 2017, 10:20

Strashno neli...Posle nekolku preglasuvanja i site obidi za nasilno prezemanje na vlasta od dpmne-ofcite seushte tie dve opshtini imaat gradonachalnici od opozicijata...
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 21 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Гостин Нед Фед 19 2017, 14:00

Ебаго и пропаднатиот партиски саjт. Звук доагjа чак во 54 тата минутаSmile
http://vmro-np.org.mk/?p=4001

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 21 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 21 of 21 Previous  1 ... 12 ... 19, 20, 21

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот