Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Љубчо Георгиевски

+17
трендафил
Естир
Arhimed
kiBik
Sotir
tmoro
Пат
Фири4
Фири2
Hamad bim Khalifa
Боко
reiter
Фири
хан Ацо
osa
haskov
Broz
21 posters

Страна 19 of 21 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20, 21  Next

Go down

Љубчо Георгиевски - Page 19 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by osa Вто Дек 15, 2015 11:10 pm


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16125
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 19 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Voivodata Пон Јан 11, 2016 4:39 pm

nyame kade da se pishe , najdoh ja ovaa tema

shoe ovaj napravil za blgarshtinata be?
zemal e pari ot drzavata, dali sa mu blgarski pashaport, kazva se za blgarin, ama blgarskata strana ne fer:
v Makedonia ima mnozina blgari, pravi blgari na primer, Bosilegrashdani I ot okolijata . ami?
tryaba da sa pod edno, edna blgarska partia, a ovaj nistho ne e napravil za blgarite vo Makedonia, nakaraa go od partijata kato mrsnik!
Makedoncite ne go iskat, blgarite ne go obichat, pa dayte vamo drugo dete,
nie si iskame nas represent ne iskame drzhava vo drzhava,

_________________
“Съединението прави силата”

Voivodata

Број на мислења : 48
Join date : 2015-12-29

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 19 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by tmoro Пон Јан 11, 2016 11:11 pm

osa напиша:

Овај Татаристан на секое појавување на ТВ само србомани,југословени исто па исто ...

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 19 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by reiter Чет Фед 18, 2016 1:03 pm

ах љубчо љубчо....

ДАЛИ МОЛКОТ НА ЉУПЧО Е ПОТВРДА НА НАПИШАНОТО ОД МЕНЕ ПРОЦЕНЕТЕ САМИ напиша:
http://kotle.ca/kolumni/item/612-dalimolkljupchonapishanoprocenete

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 19 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by defo Нед Апр 10, 2016 10:22 pm

Кој е кој, што сме ние, под чиво влијание сме ние, дали е Љупчо покварен...интересно интервју на Љупчо Ѓеоргиевски за Бугарската телевизија Слободна Зона.


defo

Број на мислења : 2814
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 19 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by osa Нед Апр 10, 2016 10:30 pm

reiter напиша:ах љубчо љубчо....


http://kotle.ca/kolumni/item/612-dalimolkljupchonapishanoprocenete

aj ubavo poslushaj reiteru ...ne tuku mi go kudi bubeto ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16125
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 19 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by osa Нед Апр 10, 2016 10:47 pm

ama slushaj reiteru ova shto stavil defo ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16125
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 19 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Апр 10, 2016 11:06 pm

LjuBco - GluBco! Na Gujo patlaceto go koristi kako cucla!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 19 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by defo Нед Апр 10, 2016 11:31 pm

Немој Халиде така..Very Happy
Јас сум премногу млад за да се сеќавам на сите детали, сум кажал 100% можам да зборувам за општествени и политички состојби после 2002, тогаш сум станал полнолетен и општествено одговорен....Е сега, по разговори со луѓе сум создал некое мислење, Македонија  од секогаш имало влијание од  соседите, што позитивни што негативни, од икс причини тие помагаат или одмагаат..  На темата Љупчо, после ова интервју сметам дека и тој е постанат жртва на Грујо, исто како и Љубе, Стојанче Ангелов и низа други, искористи ги и плукни ги.....

И друго отсекогш сум имал впечаток и мислење дека оската север-југ е далеку поштетна од исток-запад.

defo

Број на мислења : 2814
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 19 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Hamad bim Khalifa Пон Апр 11, 2016 5:25 am

defo напиша:Немој Халиде така..Very Happy
Јас сум премногу млад за да се сеќавам на сите детали, сум кажал 100% можам да зборувам за општествени и политички состојби после 2002, тогаш сум станал полнолетен и општествено одговорен....Е сега, по разговори со луѓе сум создал некое мислење, Македонија  од секогаш имало влијание од  соседите, што позитивни што негативни, од икс причини тие помагаат или одмагаат..  На темата Љупчо, после ова интервју сметам дека и тој е постанат жртва на Грујо, исто како и Љубе, Стојанче Ангелов и низа други, искористи ги и плукни ги.....
LjuBco-gluBco!
И друго отсекогш сум имал впечаток и мислење дека оската север-југ е далеку поштетна од исток-запад.

Nema nikakvo ravenstvo megju Bubeto, Bratot Lj. i gen. Stojance! Edina slicnost im e koificientot IQ.
Iako generalov daleko vodi vo goleminata na koeficientot, za cudenje e kako mozel voopsto da se fatil nekad so ovie matlaci.
Vo odnos na patriotizmot pak generalot e daleko na celna pozicija dodeka bratot Lj e so somnitelna biznis vrska pomegju patriotizam i vlastoljubie.
Za mongoloidot Bube nema potreba mnogu da polemiziram okolu kolicinata na patriotizmot, bidejki taa e tesno povrzana so shpiunazha i alcnost. Toj ne e nitu iskoristen nitu pluknat. Toj e maslo za podmackuvanje na dpbnovskata mashinerija.

p.s. Znam deka ja nerviram Osa, ( eden den ke mi priznae deka bila vo golema zabluda, makar i po PP Smile )
ama otsega pozdravot na temava mi e :
LjuBco-gluBco!!!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 19 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by defo Пон Апр 11, 2016 8:27 am

ХМ, јас немам намера ни да ги бранам Љубе и Љупчо, Љубе ми бил отсекогаш антисимпатичен, милитантен тип.....така да ...едноставно ми е жал тоа што го направија со него. Стојанче е полицаец припадник на безбедносните сили, школуван, и да навистина нема ништо заедничко со Љубе и Љупчо, сем што заедно постанаа жртви на Груевски. Љупчо, дека има накалемено пари, има  и тоа е неспорно. Љупчо не е патриот бар за мене, уствари мислам дека тој збор е и во фаза на изумирање во услови на глобализација и период само небото ни е лимит. Меѓутоа Љупчо и покрај неговата „дијагноза“, изгледаше многу поприбрано од Груески.
Друго ако ете Бугарската тајна служба ја креирала ВМРО-ДПМНЕ, кој ги креирал и донел на власт СДСМ и Бранко, како од толку стари волци, баш Бранко. Зошто е она несреќно повлекување на Петар Гошев од тоа да биде премиер.........Ова не ми е со намера нешто против СДСМ, него гласно размислувам....а гласното размислување во Македонија од секогаш било забрането. Едино што му замерувам на Љупчо, е што до негде го промаши наследникот, и екипата која ја изгради а сега се оградува од него, Милошески, Филип Петров, Никола Тодоров-ел Нино, кои од лидери на студентски протести, од као божем прогресивни луѓе се претворија во чисти автократи.

defo

Број на мислења : 2814
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 19 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by трендафил Пон Апр 11, 2016 10:19 am

А што му направи Груевски на Стојанче Ангелов? Во твојата анализа почнуваш од крајниот резултат што го посакуваш, а тоа е заминување на Груевски, па на тоа го прилагодуваш размислувањето за другите политичари. Да ти напоменам дека во создавањето на Груевски голема улога има и Црвенковски, кој изгледа се плашеше од Љубчо, па индиректно го поддржа на почетокот. Исто така на изборите во 2006та година Бранко не сакаше да се зацврсти положбата на Бучковски во СДСМ, па ја формира НСДП и ја испрати во коалиција со ВМРО. Груевски како способен политичар ја искористи шансата и со исполнување на ветеното дури и кога тоа му носеше и негативни поени, на пример со проектот Скопје 2014 за кој Сорос потроши повеќе десетици милиони долари за да го оцрни.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 19 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Гостин Пон Апр 11, 2016 10:56 am

Добро утро Трендо, гледам сеуште не можеш да го шрежалиш војводата. Штета што го предаде.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 19 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by defo Пон Апр 11, 2016 11:06 am

трендафил напиша:А што му направи Груевски на Стојанче Ангелов? Во твојата анализа почнуваш од крајниот резултат што го посакуваш, а тоа е заминување на Груевски, па на тоа го прилагодуваш размислувањето за другите политичари. Да ти напоменам дека во создавањето на Груевски голема улога има и Црвенковски, кој изгледа се плашеше од Љубчо, па индиректно го поддржа на почетокот. Исто така на изборите во 2006та година Бранко не сакаше да се зацврсти положбата на Бучковски во СДСМ, па ја формира НСДП и ја испрати во коалиција со ВМРО. Груевски како способен политичар ја искористи шансата и со исполнување на ветеното дури и кога тоа му носеше и негативни поени, на пример со проектот Скопје 2014 за кој Сорос потроши повеќе десетици милиони долари за да го оцрни.

Хм, ЈБГ тоа е тоа, спијам, работам, јадам со таа идеја трендо, да го видам Грујолики и ко зад решетки.....Инаку да, а ако не се сеќаваш ова го имам кажано многу пати, само сега не е време за отворање на тие теми, Бранко е соучесник во создавањето на Груески, Бучкоски и онаа битангана Хари Костов (кој ќе остане запомнат по тоа дека за 6 месеци, колку што бил премиер успеал само да се здебели), му ја поклонија власта на ДПМНЕ.  Инаку Тито Петкоски, виде во Грујо, она што и повеќето Македонци го видоа, излезе од дупката, меѓутоа брзо добивме освестување дека сме наебале, дека имаме автократ, друго ништо. Инаку Љупчо направи добра одлука што се повлече од политика, но со тек на време (дури пред сите) сфати дека си има работа со  глупави, зли луѓе, и се обиде тоа да го поправи но не успеа.

defo

Број на мислења : 2814
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 19 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by трендафил Пон Апр 11, 2016 11:33 am

Пред Груевски Македонија стануваше посиромашна во однос на другите земји. Сега за прв пат ја намалуваме разликата. За прв пат имаме и детална политичка програма пред изборите и за прв пат најголем дел од ветеното се исполнува. Не знам каков е тој автократ што дозволува министер за внатрешни работи да биде од опозицијата.
Точно е дека Љубчо се повлече од политиката по губењето на изборите, што е нормален потег. Црвенковски се повлече по второто губење на избори откако претходно побегна од претседателските. Заев исто така не се повлече откако ги загуби изборите. Веројатно ако ги бојкотира тие во јуни, ќе се повлече откако ќе загуби на тие за градоначалник на Струмица. Ако СДСМ постои до тогаш.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 19 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Гостин Пон Апр 11, 2016 11:37 am

Paushalno povtoruvanje na politichkite pamfleti od centarot za lagi i manipulacii...Ochigledno deka nemate povekje inspiracija za lazhenje...Mozhebi od stravot i nenaspienosta od nokjnite koshmari vo koi gi sonuvate obvinitelite od SJO...Pa posle se lutite koga pishuvame deka treba da vi gi aploudiraat MP3-kite...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 19 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by трендафил Пон Апр 11, 2016 7:11 pm

Повторно имаш напишано нешто општо, па не можам да ти одговорам конкретно. Кога ме обвинуваш за лажење напиши што имам излажано во овој текст. Еве ти го повторно.
Пред Груевски Македонија стануваше посиромашна во однос на другите земји. Сега за прв пат ја намалуваме разликата. За прв пат имаме и детална политичка програма пред изборите и за прв пат најголем дел од ветеното се исполнува. Не знам каков е тој автократ што дозволува министер за внатрешни работи да биде од опозицијата.
Точно е дека Љубчо се повлече од политиката по губењето на изборите, што е нормален потег. Црвенковски се повлече по второто губење на избори откако претходно побегна од претседателските. Заев исто така не се повлече откако ги загуби изборите. Веројатно ако ги бојкотира тие во јуни, ќе се повлече откако ќе загуби на тие за градоначалник на Струмица. Ако СДСМ постои до тогаш.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 19 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Hamad bim Khalifa Пон Апр 11, 2016 9:18 pm

defo напиша:ХМ, јас немам намера ни да ги бранам Љубе и Љупчо, Љубе ми бил отсекогаш антисимпатичен, милитантен тип.....така да ...едноставно ми е жал тоа што го направија со него. Стојанче е полицаец припадник на безбедносните сили, школуван, и да навистина нема ништо заедничко со Љубе и Љупчо, сем што заедно постанаа жртви на Груевски. Љупчо, дека има накалемено пари, има  и тоа е неспорно. Љупчо не е патриот бар за мене, уствари мислам дека тој збор е и во фаза на изумирање во услови на глобализација и период само небото ни е лимит. Меѓутоа Љупчо и покрај неговата „дијагноза“, изгледаше многу поприбрано од Груески.
Друго ако ете Бугарската тајна служба ја креирала ВМРО-ДПМНЕ, кој ги креирал и донел на власт СДСМ и Бранко, како од толку стари волци, баш Бранко. Зошто е она несреќно повлекување на Петар Гошев од тоа да биде премиер.........Ова не ми е со намера нешто против СДСМ, него гласно размислувам....а гласното размислување во Македонија од секогаш било забрането. Едино што му замерувам на Љупчо, е што до негде го промаши наследникот, и екипата која ја изгради а сега се оградува од него, Милошески, Филип Петров, Никола Тодоров-ел Нино, кои од лидери на студентски протести, од као божем прогресивни луѓе се претворија во чисти автократи.

Љубчо Георгиевски - Page 19 Images?q=tbn:ANd9GcR2oEU81AB-3o0UFRGKbjcelPv9Unmc6c8LzvoP_kDKziQR3d4HKQ
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 19 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Hamad bim Khalifa Пон Апр 11, 2016 9:20 pm

трендафил напиша:Пред Груевски Македонија стануваше посиромашна во однос на другите земји. Сега за прв пат ја намалуваме разликата. За прв пат имаме и детална политичка програма пред изборите и за прв пат најголем дел од ветеното се исполнува. Не знам каков е тој автократ што дозволува министер за внатрешни работи да биде од опозицијата.
Точно е дека Љубчо се повлече од политиката по губењето на изборите, што е нормален потег. Црвенковски се повлече по второто губење на избори откако претходно побегна од претседателските. Заев исто така не се повлече откако ги загуби изборите. Веројатно ако ги бојкотира тие во јуни, ќе се повлече откако ќе загуби на тие за градоначалник на Струмица. Ако СДСМ постои до тогаш.

Trci menjaj terapija, dodeka uste imas vreme! Evil or Very Mad
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 19 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Hamad bim Khalifa Пон Апр 11, 2016 9:31 pm

http://ohridsky.com/?p=170737

Eve go ovoj so negovite zeleni. Ajde stranci, bugari i ostali....POMAGAJTE.... BUBE VE PREKOLNUVA!!!!!
p.s. Da ti e"am doktorot i terapijata - te unishti....
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 19 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by defo Пон Апр 11, 2016 10:02 pm

Хахаха, веќе не знам кој е НП, така да ова земи го со резерва, а и Охридскај како и сите охридски медиуми, треба да се земат со поголем доза на резерва.

defo

Број на мислења : 2814
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 19 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Hamad bim Khalifa Пон Апр 11, 2016 10:30 pm

defo напиша:Хахаха, веќе не знам кој е НП, така да ова земи го со резерва, а и Охридскај како и сите охридски медиуми, треба да се земат со поголем доза на резерва.

Mislish ovoa e maslo na S.D. ???
Mene pak ova mi lici vo stilot: Ajde stranci, ve molam presecete. Nikako da se odlucam : ima li uslovi za izbori ili nema ?!?!? (tipcno bladanje na mongolceto tatarsko probugarsko, koj drug moze da izmisluva ovakvi sranja?)
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 19 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by defo Пон Апр 11, 2016 10:48 pm

Hamad bim Khalifa напиша:
defo напиша:Хахаха, веќе не знам кој е НП, така да ова земи го со резерва, а и Охридскај како и сите охридски медиуми, треба да се земат со поголем доза на резерва.

Mislish ovoa e maslo na S.D. ???
Mene pak ova mi lici vo stilot: Ajde stranci, ve molam presecete. Nikako da se odlucam : ima li uslovi za izbori ili nema ?!?!? (tipcno bladanje na mongolceto tatarsko probugarsko, koj drug moze da izmisluva ovakvi sranja?)

Јас дур не го видам Љупчо да даде изјава ќе молчам, после тоа, ќе прајме муабет....во Охрид главниот на НП, е заминат во САД, расформирана, иначе мој личен пријател. Така да.....ќе видиме......а С.Д е гнаса........

defo

Број на мислења : 2814
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 19 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by osa Пон Апр 11, 2016 10:54 pm

Hamad bim Khalifa напиша:http://ohridsky.com/?p=170737

Eve go ovoj so negovite zeleni. Ajde stranci, bugari i ostali....POMAGAJTE.... BUBE VE PREKOLNUVA!!!!!
p.s. Da ti e"am doktorot i terapijata - te unishti....

de bre kalifu ti poveke go mrazish bube chij vladetelski mandat odamna e zavrshen ,i znaesh deka ne e na vlast pa so samoto toa nemoze da nashteti nikomu pa duri ni na "tvojot biznis Very Happy Very Happy Very Happy ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16125
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 19 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by osa Пон Апр 11, 2016 11:03 pm

и да дополнам калифу ти без аргументи го обвинуваш и тоа не ти е прв пат ,...но нејсе ...каде се толку ГНАСОТИИ да изнапишеш за некој друг и тоа од власта без оглед на која опција припагаат ....се секавам на твои постови ,ти дури ни оние схто ги утепаа македонците не си ги навредувал толку колку Љубчо...сега да појаснам ,ако нешто лично ти згрешил ,не е во ред вака да го плукаш....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16125
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 19 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 19 of 21 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20, 21  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот