Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Љубчо Георгиевски

+17
трендафил
Естир
Arhimed
kiBik
Sotir
tmoro
Пат
Фири4
Фири2
Hamad bim Khalifa
Боко
reiter
Фири
хан Ацо
osa
haskov
Broz
21 posters

Страна 20 of 21 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21  Next

Go down

Љубчо Георгиевски - Page 20 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Hamad bim Khalifa Вто Апр 12 2016, 19:30

osa напиша:и да дополнам калифу ти без аргументи го обвинуваш и тоа не ти е прв пат ,...но нејсе ...каде се толку ГНАСОТИИ да изнапишеш за некој друг и тоа од власта без оглед на која опција припагаат ....се секавам на твои постови ,ти дури ни оние схто ги утепаа македонците не си ги навредувал толку колку Љубчо...сега да појаснам ,ако нешто лично ти згрешил ,не  е во ред вака да го плукаш....

Od cista ljubomora Osice, cista ljubomora. Kako moze nekoja kako ti tolku da mu se voshituva?
A nie sto sme ? Grbavi? Kako za kamili ne racunash....... Evil or Very Mad
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 20 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Hamad bim Khalifa Вто Апр 12 2016, 19:34

I da dopolnam: ne go plukam jas! Pluknate e toj od na tatkomu mongolot u nekoja niva na istokot od Makedonija...... jas ne go esapam za covek, gnida lesperska izvitoperena u toa crpkata. Podobar e od gruevski samo vo tragovi....
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 20 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Гостин Пет Апр 15 2016, 14:44

ВМРО-НП: Аболицираните политичари 10 години надвор од политика

ВМРО-Народна партија, вели дека за подигнување на етичката свест кај политичарите и нивната искрена посветеност кон државата и граѓаните, предлага, во услови на распуштено Собрание да се направи џентламентски договор помеѓу партиите, аболицијата која подразбира милост од државата и ослободување од кривично гонење, истовремено да значи и забрана за било какво учество во политика во следните 10 години, вели партијата на Љубчо Георгиевски.

„ВМРО-Народна партија анализирајќи ги сите параметри што ги карактеризираат општите состојби во нашата држава, констатира дека Р.Македонија е во длабока криза по сите основи : безбедноста е силно нарушена, економската стабилност е загрозена од внатрешни и надворешни влијанија, владеењето на правото е комлетно суспендирано, меѓупартиските обвинувања се на точка на вриење што лесно можат да ескалираат во граѓанска војна, а меѓуетничките односи се постојана латентна закана. ВМРО-Народна партија најмногу е загрижена од крајно ерозираниот морал и отсуство на минимум етика кај политичарите и партиите, во нивната сурова и безмилосна пресметка против своите неистомисленици“, се вели во партиското соопштение.
Веднаш по конституирање на новото Собрание на Р.Македонија, вели ВМРО – НП, сето ова да се преточи во закон. ВМРО-Народна партија исто така бара, новиот закон да содржи и член со кој аболираните политичари кои се покажале доблесни и не ја прифаќаат добиената аболиција, да им биде овозможено својата невиност да ја докажат низ редовна судска постапка.
„Колку што е тешко одредено лице да се осуди за сторено кривично дело, а потоа да биде опфатено со аболиција, уште потешко е тоа лице да се спречи низ редовна законска можност да ја докаже својата невиност. ВМРО-Народна партија последниве 10 години постојано укажува на несоодветната казнена политика која се граничи дури и со свирепост содржана во скоро сите судски пресуди без оглед дали тоа се однесува на поединци или фирми и на тој начин придонесува за горенаведените состојби во областа на судството. Максимално се залагаме за комплетно преиспитување и ревидирање на казнената политика што се применува кон граѓаните и фирмите во Р.Македонија, во насока на драстично намалување на драконските казни што сега се изрекуваат од судовите во Р.Македонија“, вели ВМРО – НП.

http://lokalno.mk/vmro-np-aboliciranite-politichari-10-godini-nadvor-od-politika/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 20 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by defo Пет Апр 15 2016, 21:58

Трут, не му е лоша идејата, таман за 10 години сите да го заборават, малце е нелегитимно, нехумано, ама како си послале така ќе си легнат. Така да не е лоша идејава, како прв чекор за борба со диктатурава.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 20 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Гостин Пет Апр 15 2016, 23:09

Уште подобро би било да се повлече аболицијата па сите да ја докажуваат невиноста пред реформирано судство.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 20 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by defo Саб Апр 16 2016, 10:11

Тоа е Трут најдобро ама, не сум убеден дека ќе стигнеме до тоа.....Грујо да не пишам по 100 пати, се покажа тврд орев.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 20 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by defo Саб Апр 16 2016, 11:31

A OSA, слушам дека Љубче ќе се враќал назад со се печатот во јатото на „десницата“??? -Извор Миленко Најт Шоу.......Чисто мислење?????

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 20 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Гостин Чет Апр 21 2016, 00:22

(ВИДЕО) Георгиевски за „24 Анализа“: Пржино го погреба претседателот Иванов

Во вечерашнава Анализа на 24 вести претседателот на ВМРО-НП Љубчо Георгиевски изјави дека на почетокот на објавување на бомбите мислел дека е тоа дело на Верушевски но сега веќе е јасно дека зад масовното прислушување стојат премиерот Груевски и екс шефот на УБК Сашо Мијалков.http://www.libertas.mk/video-georgievski-za-24-analiza-przhino-go-pogreba-pretsedatelot-ivanov/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 20 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by defo Чет Апр 21 2016, 20:44

Го гледав Бубево, има право..така да.....Smile.......Очигледно ОСА ќе е во право, ќе плачеме по него........Smile

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 20 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Гостин Саб Апр 23 2016, 16:08

И ВМРО-НП НЕМА ДА УЧЕСТВУВА НА ИЗБОРИТЕ


ВМРО-Народна партија одлучи да не учествува на предвремените парламентарни избори закажани за 5 јуни 2016 година.

„Скандалозната одлука донесена од претседателот Ѓорѓе Иванов за аболиција на политичари од двете партии, со која се предизвика уште подлабока политичка криза и со тоа го закопа Пржинскиот договор, предизвика жестоки реакции и на внатрешно политички план и на меѓународната заедница. Оваа одлука ја избриша демократијата во Македонија, нанесувајќи огромна штета на севкупните политички процеси во земјата, а со тоа ги уништи до темел односите со ЕУ и НАТО, предизвикувајќи голема разочараност кај нив“, се наведува во соопштението на ВМРО-НП.

Од таму додаваат дека нема да се приклонат кон ниту една политичка партија, ниту пак имаат намера да потпишуваат декларации понудени од било која страна.

http://fokus.mk/i-vmro-np-nema-da-uchestvuva-na-izborite/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 20 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Апр 24 2016, 07:37

defo напиша:Го гледав Бубево, има право..така да.....Smile.......Очигледно ОСА ќе е во право, ќе плачеме по него........Smile

Meduza ligava. Vide nakaj duva veterot pa fakja strana. Koga beshe so Branko pred dve-tri godini se nadevashe na nekoja fotelja, posle pak svrti nakaj Grujokakis, ..... sto li uste nema da ni priredi cirkuskiov zhongler. Bezrbetnik, mongoloiden, i eba majkata na drzavata so se narodot, dodeka sin mu se vozi po jahti na majami.....GNASA
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 20 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by reiter Чет Јун 30 2016, 20:16

Каде е љубчо?Го нема нешто,на одмор да не е??

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 20 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by osa Саб Фед 04 2017, 20:15

aaaauuuuuuuu ne mi se veruva ,no slushnav so moi ushi ....duri i LJubcho Georgievski go viknale na pomosh ...breeeejjjjjj ...demek da gi brani stavovite ,da kaze deka dzole e vo pravo shto ne go dava mandatot na Zaev....se se ama ova ne mozam da poveruvam deka go pravi Bubeto ...javno ke go prasham za kolku pari se glupira branejki gi dovcherashnite svoi dushmani??????

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 20 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by osa Саб Фед 04 2017, 20:35gledajte ,slushajte i PLACHETE ...ehehe LJubcho da go brani gujo .....leleleeeeee

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 20 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by defo Саб Фед 04 2017, 20:50

Ако е така, ќе е политички мртовец, и нема да постои НП веќе. Не му треба тоа.....сем ако не го уценуваат со нешто. А со тоа им оди одлично.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 20 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by osa Саб Фед 04 2017, 21:32


p.s. za zal jas malku poteshko se snaogam so kompjuterov i so netot i nemozam da ja najdam taa emisija i da ja postiram ...mozebi nekoj ke go napravi toa namesto mene .... Wink

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 20 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by osa Саб Фед 04 2017, 21:37

lichno slushav ...plus odvratno e toa shto ovaa vest ja prezentirashe Ivoncheto i toa na TV sitel ...plus okolu 15-20 minuti od vestite beshe rezervirano za LJubcho Georgievski ...izvadoci od nekoja emisija "argumenti" na nova tv ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 20 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by osa Саб Фед 04 2017, 21:57

После 15 години ние сега имаме повторно платформа, која ако ја читате, тоа не е ништо друго, туку според мене е поништување на правилата на играта од Охридскиот рамковен договор, вели лидерот на ВМРО-НП и поранешен премиер Љубчо Георгиевски во дебатната емисија „Аргументи“ на ТВ НОВА.
Љубчо Георгиевски - Page 20 Ljubco-georgievski-640x372

– Јас ја читам 3-4 пати оваа платформа, ако гледаме членови и подчленови, таму има 50-тина точки кои треба ние допрва да ги решаваме како македонска држава.Чекајте сега, ако ние имаме 50 отворени точки со Албанците што треба да ги решаваме, што е сега Охридскиот рамковен договор? Јас ќе ве потсетам, ако до пред две години некој политичар во Макеоднија кажеше јас не го признавам ОРД, на него “ќе му се ставеше крст“ и од меѓународната јавност и од македонската јавност. Ние сега, со платформата имаме уништување на Охридскиот рамковен договр. Според мене, ако треба за нешто да се дискутира, и за кое имаат повеќе легитимитет Албанците, е да седнат и да речат сакаме да направиме ревизија на тоа што му фали на исполнување на ОРМ. Тоа е легитимно прашање и го разгледуваме ОРМ, ова е проблем, ова не е проблем итн… Меѓутоа вие ако го погледнете, ОРМ е ад акта ставен после овој документ, вели Георгиевски.

Тој потенцира дека очигледно сето тоа што е опфатено во Рамковниот договор сега е малку за Албанците.

– Втора работа, во разговорите со странците и претпоставувам сето тоа негде е запишано, јас отворено ги прашав дали ова е последниот договор, последните барања што Албанците ги имаат, вели Георгиевски и додава дека добил одговор “да тоа е последниот договор, после ова имаме мир и спокој на мултиетнички однос“.

– Значи сега некој вели, ова пу пу не важи. Ние сега треба да ја прашаме меѓународната заедница дали Охридскиот договор е мртов договор, нека ни кажат. Ова не е работа за која се молчи, смета Георгиевски.

Според него, некои членови од платформата се суштински, како двојазичноста. Георгиевски додава дека барањето Албанците да се конститутивен народ значи буквално федерација на државата.

– Таму има едно барање кое многу малку се експлоатираше во македонската јавност, бараат албаснкиот народ да биде конститутивен народ и после ќе објаснуваат дека тоа не е барање за федерација. Тоа е буквално, конститутивен народ е буквално федерација, а ако ги додадете претходните членови од ОРМ, ако ја додадете двојазичноста, тоа е де факто,заклучи Георгиевски

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 20 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Teo Нед Фед 05 2017, 17:33

Se nekoja bagra okolu Ljubcho...Posle ova i greshkite na poslednite izbori najdobro bi mu bilo da si ostane biznismen i toj i brat Ljube a Stojance da prodolzhi da pechali vo Irak rabotejki go toa shto najdobro go znae...

Советник од Народна премина во ДПМНЕ, Заев го загуби мнозинството во струмичкиот совет
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 20 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by defo Нед Фед 05 2017, 17:34

Хм, е јбг, партија со проституки не се прајт Very Happy

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 20 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Teo Нед Фед 05 2017, 17:41

Takov ni e narodecot Defo...Si go gleda lichniot interes shto pak od druga strana dolgorochno ja unishtuva idninata na novite pokolenija...
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 20 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by defo Нед Фед 05 2017, 18:19

Да ама не сфаќаат некои работи и колку е тоа лошо на долгорочен план. Утре внуците ќе ни се мочаат на гроб, да веруваш.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 20 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by трендафил Нед Фед 05 2017, 20:15

Советникот од ВМРО-НП не сака да учи албански ниту тој самиот ниту неговите деца, внуци правнуци ... За разлијка од вас. Тоа е ваше и негобво демократско право, а на крај одлучува мнозинството. Интересно е што Заев сега е пратеник и има поднесено оставка на функцијата градоначалник, а до следните локални избори сега нов градоначалник треба да избере Советот на општината, во кој мнозинство има новата коалиција на двете ВМРО-а. Нека им е со среќа на струмичани.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 20 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Teo Нед Фед 05 2017, 21:37

Naprotiv Trendafile chovekot preminal vo dpmne tochno zatoa shto sakal da uchi i toj i negovite potomci na albanski plus i da zhivee vo federalizirana Makedonija...Zatoa shto edinstven koj  ja prifatil platformata na albanskite partii e tvojot pastir Grujokio koj i ja sozdade taa platforma popoznata kako majskiot dogovor za da mozhe da ostane na vlast...

Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 20 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by reiter Нед Фед 05 2017, 23:13

зарем уште има советници или некој друг во НП,мислам вмро-нп.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 20 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 20 of 21 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот