Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Љубчо Георгиевски

+17
трендафил
Естир
Arhimed
kiBik
Sotir
tmoro
Пат
Фири4
Фири2
Hamad bim Khalifa
Боко
reiter
Фири
хан Ацо
osa
haskov
Broz
21 posters

Страна 11 of 21 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 16 ... 21  Next

Go down

Љубчо Георгиевски - Page 11 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Мај 10 2015, 11:15

osa напиша:ubav post Kalife ....so seta pochit kon tebe ,jas nema da ti repliciram od prichina shto i sam znaesh deka toa shto si go napishal (eden vid "biografija") za LJubcho e samo karakteristika  za  nego iskazana od gubitnik koj ochekuval mnogu ,no ne dobil dovolno ili mozebi nishto ,no nikako kako nekoj "dobar analitichar za politichkite zbidnuvanja "
delot kaj shto ja kritikuvash ovaa vlast ,se soglasuvam ....
na koj del od dvata miliona gubitnici misleshe, poprecizno ?
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 11 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by osa Нед Мај 10 2015, 11:19

sekogash se javuva toj na kogo mu gazat na zulj ...od prichini shto gi boli ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 11 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Пат Нед Мај 10 2015, 11:20

Вчера Латас суптилно го погали Љубчо, а кога Латас некого гали...
Пат
Пат

Број на мислења : 252
Join date : 2015-04-04

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 11 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by osa Нед Мај 10 2015, 11:27

Пат напиша:а кога Латас некого гали...
zoshto ne pomislish deka saka barem malku da ja dekoncentrira omrazata kon pastirot ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 11 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Мај 10 2015, 11:30

Da se kladime koj prv ke iskoci od peshterata (zaednicka) - Bube ili Grujo?!?!
Jas tipuvam na Grujo, a nabrzo potoa so "kobajagi" spin i nova mudroserna glupost za sostojbata - Bube! Seushte smisluvaat sto ke izjavat! Protuger im prolupa i momentalno e na remont, pa malku poteshko im odi!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 11 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Пат Нед Мај 10 2015, 11:35

Оса, пред малку бев напишал па и не толку долг пост токму за тоа известување на Латас вчера, но при објавување на истиот ми дојде порака да се логирам и постот беше загубен. На кратко кажано, за разлика од националистичките протести против правото на Албанците на педагошки да имаат албанска паралелка, кои ги поддржував и јас тогаш, но што сум знаел, мрсулав копиљ, овие протести на младите се многу посуштински, почовечни и поискрени и се одлична прилика за помирување и консолидирање помеѓу Македонците и Албанците. Вчера Латас упорно повторуваше „АлбанциТЕ, АлбанциТЕ“, вели „не ги грижете Албанците, тие си имаат две држави, а да не излезе дека Македонците не заслужуваат да имаат ни една.“ Кој и да стои зад терористичките напади, ако ние почнеме колективно да ги обвинуваме Албанците за ова, мислам дека ќе сториме огромна историска грешка како народ, бидејќи гледајќи ги известувањата од Куманово вчера, сите Албанци ми изгледаа изненадени од ситуацијава.
Пат
Пат

Број на мислења : 252
Join date : 2015-04-04

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 11 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by osa Нед Мај 10 2015, 11:38

Hamad bimKalifa напиша: peshterata (zaednicka) - Bube ili Grujo?!?!

sakash da kazesh deka se zaedno vo ova i zaedno seushte ?????
pa tokmu toa mu odgovara na pastirot ,zatoa Latas go pogali za VIE da mislite deka se zaedno ,i namesto celiot revolt da bide na pastirot ,vaka ke se amortizira na dvajca po malku

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 11 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Мај 10 2015, 11:44

Ne znam dali se celo vreme zaedno u ista peshtera, ama zadnive pola godina - godina (narocno po zadnjte izbori) so SIGURNOST SE! Sto e najtragicno, tolku e prozirna navodnata nivna netrpelivost da ni pas so mas ne bi go zalapal!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 11 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by osa Нед Мај 10 2015, 11:46

Пат напиша:Кој и да стои зад терористичките напади, ако ние почнеме колективно да ги обвинуваме Албанците за ова, мислам дека ќе сториме огромна историска грешка како народ, бидејќи гледајќи ги известувањата од Куманово вчера, сите Албанци ми изгледаа изненадени од ситуацијава.
ни на крај памет не ми е да ги обвинувам колективно Албанците ...
п.с. искрено голем дел од постот не те свакам што сакаш да ми кажеш ,можеби можеш да ми дообјасниш

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 11 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Пат Нед Мај 10 2015, 11:51

osa напиша:
Пат напиша:Кој и да стои зад терористичките напади, ако ние почнеме колективно да ги обвинуваме Албанците за ова, мислам дека ќе сториме огромна историска грешка како народ, бидејќи гледајќи ги известувањата од Куманово вчера, сите Албанци ми изгледаа изненадени од ситуацијава.
ни на крај памет не ми е да ги обвинувам колективно Албанците ...
п.с. искрено голем дел од постот не те свакам што сакаш да ми кажеш ,можеби можеш да ми дообјасниш

Тоа не беше кон тебе, просто беше мој коментар кон вчерашниот спин на Латас, во рамките на кој беше и „галењето“. Кон тебе беше само забелешката дека овој форум - веќе по трет пат денес - ме исфрлува од системот секогаш кога ќе сакам да постирам пост!
Пат
Пат

Број на мислења : 252
Join date : 2015-04-04

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 11 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Гостин Нед Мај 10 2015, 11:53

Пат, пишуваш со прокси адреса?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 11 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by osa Нед Мај 10 2015, 11:56

Пат напиша: веќе по трет пат денес - ме исфрлува од системот секогаш кога ќе сакам да постирам пост!
техничките прашања не би требало да ги поврзуваш со политиката !

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 11 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Мај 10 2015, 12:04

Pat, nisto da ne te cudi! Samo pocni da pishuvas kontra Bubeto i ke te isfrluva sistemot ! Twisted Evil
P.s. Se izvinuvam na seirot i zajadliviot humor...sepak den na zalost e !
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 11 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Мај 10 2015, 12:20

Hamad bim Khalifa напиша:Da se kladime koj prv ke iskoci od peshterata (zaednicka) - Bube ili Grujo?!?!
Jas tipuvam na Grujo, a nabrzo potoa so "kobajagi" spin i nova mudroserna glupost za sostojbata - Bube! Seushte smisluvaat sto ke izjavat! Protuger im prolupa i momentalno e na remont, pa malku poteshko im odi!

Eve go iskoci! Grujo! Sega za sega bez izjava ama barem da gi poseti ranetite vo bolnica! Normalno, so buljukot fotoreporteri (i gorili)i!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 11 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Пат Нед Мај 10 2015, 12:25

luхor напиша:Пат, пишуваш со прокси адреса?

Не, со Тор пишувам Very Happy
Пат
Пат

Број на мислења : 252
Join date : 2015-04-04

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 11 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by osa Нед Мај 10 2015, 12:30

Hamad bim Khalifa напиша:Pat, nisto da ne te cudi! Samo pocni da pishuvas kontra Bubeto i ke te isfrluva sistemot ! Twisted Evil
P.s. Se izvinuvam na seirot i  zajadliviot humor...sepak den na zalost e !

da ti se zablagodaram za komplimentite koi NESEBICHNO gi davash za forumot !
i ova ne e zajadliv humor kako shto velish ,tuku navreda na forumot , na nas kako na sopstvenici i na forumdziite

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 11 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Мај 10 2015, 12:49

osa напиша:
Hamad bim Khalifa напиша:Pat, nisto da ne te cudi! Samo pocni da pishuvas kontra Bubeto i ke te isfrluva sistemot ! Twisted Evil
P.s. Se izvinuvam na seirot i  zajadliviot humor...sepak den na zalost e !

da ti se zablagodaram za komplimentite koi NESEBICHNO gi davash za forumot !
i ova ne e zajadliv humor kako shto velish ,tuku navreda na forumot , na nas kako na sopstvenici i na forumdziite

Preteruvash! ....i imputirash! Evil or Very Mad
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 11 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by tmoro Нед Мај 10 2015, 12:57

Бубе е истрошена батерија кој ги знајт добро слабите точки во Македонија ,гледат сеир и си играт мајтап,предвидуват нешто а уствари го информираат УЧКИТЕ за второто полувреме.
Не би сакал веке да го видам во политиката освен во рушењето на оваа диктаторска влада.

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 11 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Мај 10 2015, 13:50

Duri i ako pocnesh shega da terash na forumov na racun na Bubeto, ti lepat etiketa deka si navredliv sprema forumot, sopstvenicite i forumdziite !?!?!? Bogdacuva a Ivonka da te raskrvavi!
P.s Se izvinuvam na site koj se osetija navredeni so moite postovi za BUBETO-VELECASNIOT!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 11 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Гостин Нед Мај 10 2015, 17:58

Пат напиша:
luхor напиша:Пат, пишуваш со прокси адреса?

Не, со Тор пишувам Very Happy

Tor gi menuva IP adresite avtomatski...Pri promenata doagja do iskluchuvanje od forumot...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 11 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Hamad bim Khalifa Вто Мај 19 2015, 14:18

Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 11 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Гостин Вто Мај 19 2015, 16:54

Зазема став, кој најверојатно ќе до донесе до сигурна политичка смрт. Морам да признаам дека никако не очекував таков пристап од негова страна. Јасно ми е барањето за амнестија на капиталот, но останатото не држи вода.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 11 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Hamad bim Khalifa Вто Мај 19 2015, 16:57

Izgleda deka golema para e u prashanje ?! ne mi se verue deka Bubeto eftino ke se prodade, kako najgolem del od kurtonite, poshto ionaka e pun ko brod. Ovoa sega ide na maksimum da obezbedi edno deset generacii po Lav!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 11 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Гостин Вто Мај 19 2015, 17:02

Мислам дека изјавта "средно богат бизнисмен" треба да ја преформулира во "безобразно богат поранешен премиер". Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 11 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Hamad bim Khalifa Вто Мај 19 2015, 17:18

luхor напиша:Мислам дека изјавта "средно богат бизнисмен" треба да ја преформулира во "безобразно богат поранешен премиер". Twisted Evil
XXX
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 11 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 11 of 21 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 16 ... 21  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот