Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Љубчо Георгиевски

Страна 4 of 21 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 12 ... 21  Next

Go down

Љубчо Георгиевски - Page 4 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by reiter on Вто Јан 27, 2015 5:23 pm

нормално дека е жестока темата но за кого?за груевистите кој сите ги знаеме до еден,му се ближе падот само што тој како и обично ќе сака бегство ама ќе нема каде,ама овие што ќе останат овде..нека му ја мислат

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 4 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Гостин on Вто Јан 27, 2015 5:24 pm

Broz напиша:vo red.

no dali nekoj ovde ke kaze dali e bugaroman, ili makedonec?
YAS: sekako deka ke dadam objasnenie , prijatele..


И пак истото.Ајде изјасни се .Која е инсинуацијата?


Последната промена е направена од luxor на Сре Јан 28, 2015 4:00 am. Мислењето е променето 2 пати.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 4 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Гостин on Вто Јан 27, 2015 5:27 pm

Broz напиша:vo red.

no dali nekoj ovde ke kaze dali e bugaroman, ili makedonec?
YAS: sekako deka ke dadam objasnenie , prijatele..


Pred da tersnes uste nekoja zelana, kakva vrska imam jas so brisenje na temite? Ili samo gledas da se izvleces od pastirskoto prasanje???

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 4 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by haskov on Вто Јан 27, 2015 5:30 pm

reiter напиша:нормално дека е жестока темата но за кого?за груевистите кој сите ги знаеме до еден,му се ближе падот само што тој како и обично ќе сака бегство ама ќе нема каде,ама овие што ќе останат овде..нека му ја мислат

Еве го и третиот благонадежен.

Иииииииии, кај сум залутал, се кој од кој, кој благонадежен кој бугарин.

haskov

Број на мислења : 135
Join date : 2015-01-27

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 4 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Broz on Вто Јан 27, 2015 5:31 pm

luxor напиша:
Broz напиша:vo red.

no dali nekoj ovde ke kaze dali e bugaroman, ili makedonec?
YAS: sekako deka ke dadam objasnenie , prijatele..

.

И пак истото.Ајде изјасни се .Којка е инсинуацијата?


poleka prijatele. mnogu na prva igras.

ako nesto ne ti se dopagja ne mora da pokazuvas muskuli. gi gledam.


sekako deka e vo kontekst na razgovorov okolu bugaromanot Ljubco.
Broz
Broz

Број на мислења : 78
Join date : 2015-01-25

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 4 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by reiter on Вто Јан 27, 2015 5:31 pm

haskov напиша:
reiter напиша:нормално дека е жестока темата но за кого?за груевистите кој сите ги знаеме до еден,му се ближе падот само што тој како и обично ќе сака бегство ама ќе нема каде,ама овие што ќе останат овде..нека му ја мислат

Еве го и третиот благонадежен.

Иииииииии, кај сум залутал, се кој од кој, кој благонадежен кој бугарин.

ајде бе пиле,така летни не си криј во џбунот...и неклафицирај за нешто што неси сигурен ..ЈАСНО!

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 4 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Фири on Вто Јан 27, 2015 5:32 pm

reiter напиша:интерсно на денешниве портокалови посрбчени дпмне-овчиња се уште му е интересен Љубчо.Истиот тој Љубчо кој го воздигна ВМРО заедно со удбашот РАШОМОН и за прв пат во  историјата на Македонија и македонскиот народ го оствари сонот за НЕЗАВИСНА МАКЕДОНИЈА за која се има пролеано крв и повеќе од една амазон.Притоа не прашувајќи се за нивниот лидер двоцефка и првата му жена,како и желбата и решеноста да го смени името во Букурешт со Република Македонија-СКОПЈЕ,братството со УБИЕЦОТ на Македонија и македонските бранители,неброени криминали,гушење на правата и слободата како на граѓаните така и на медиумите,ИСЕЛУВАЈЌИ ги македонците и со тоа се радува на бројки како се ЗАПОСЛУВАЛО во Мк,правејќи ги македонските работници во робови,задолжувајќи ја Македонија и македонските идни граѓани со огромни кредити ТИЕ односно денешниве дпмне-овци се занимаваат со Љубчо.Да ве е*е Љубчо, прости лизогазачи.
Без jасното сознание на дружето Слобо дека ако повтори хрватскиот и босанскиот сценариj во Вардарска Македониja ke се сретне одблизо и со бугарската армиjа и ке треба да води воjна на 3 фронта и освен дека штеше многу побргу да изгуби штеше и брзо и засекогаш да се сврши и со србоманството во Македониjа господинот Лjубчо немаше да постигне никаква независност.Инаку за неговите грешки сум пишал во темата "Лjубчо".

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 4 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Broz on Вто Јан 27, 2015 5:33 pm

YAS напиша:
Broz напиша:vo red.

no dali nekoj ovde ke kaze dali e bugaroman, ili makedonec?
YAS: sekako deka ke dadam objasnenie , prijatele..


Pred da tersnes uste nekoja zelana, kakva vrska imam jas so brisenje na temite? Ili samo gledas da se izvleces od pastirskoto prasanje???

mnogu brzate a do brzanje..
vekje ti e odgovoreno, ama ke ti povtoram, za da ne me preprasuvas pak. pastirco treba da si go dobie zasluzenoto. vo imeto na narodot.
Broz
Broz

Број на мислења : 78
Join date : 2015-01-25

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 4 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by хан Ацо on Вто Јан 27, 2015 5:34 pm

Каков е проблемот некой тука да биде бугарофил или бугарин?И на Воденица преди,и на Кайгана постоят србомани,кои са по големи срби от шумадинците ама на дпмновците тие не им пречат.На некои льуге уште не им е светнало дека веке не постоят ни УДБ,ни Югославия и уште гонят бугарофили Rolling Eyes
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 4 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by haskov on Вто Јан 27, 2015 5:34 pm

reiter напиша:
haskov напиша:
reiter напиша:нормално дека е жестока темата но за кого?за груевистите кој сите ги знаеме до еден,му се ближе падот само што тој како и обично ќе сака бегство ама ќе нема каде,ама овие што ќе останат овде..нека му ја мислат

Еве го и третиот благонадежен.

Иииииииии, кај сум залутал, се кој од кој, кој благонадежен кој бугарин.

ајде бе пиле,така летни не си криј во џбунот...и неклафицирај за нешто што неси сигурен ..ЈАСНО!

Од оваа твоја реакција јасно ми е дека си разоткриен.

haskov

Број на мислења : 135
Join date : 2015-01-27

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 4 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Гостин on Вто Јан 27, 2015 5:35 pm

Broz напиша:
poleka prijatele. mnogu na prva igras.

ako nesto ne ti se dopagja ne mora da pokazuvas muskuli. gi gledam.


sekako deka e vo kontekst na razgovorov okolu bugaromanot Ljubco.Па и јас имам прашање за тебе "пријателе", дали си ти србоман?


Последната промена е направена од luxor на Сре Јан 28, 2015 4:08 am. Мислењето е променето 1 пати

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 4 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by haskov on Вто Јан 27, 2015 5:35 pm

хан Ацо напиша:Каков е проблемот некой тука да биде бугарофил или бугарин?И на Воденица преди,и на Кайгана постоят србомани,кои са по големи срби от шумадинците ама на дпмновците тие не им пречат.На некои льуге уште не им е светнало дека веке не постоят ни УДБ,ни Югославия и уште гонят бугарофили Rolling Eyes

Кој за што, бугар за србите.

haskov

Број на мислења : 135
Join date : 2015-01-27

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 4 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by reiter on Вто Јан 27, 2015 5:35 pm

haskov напиша:
reiter напиша:
haskov напиша:
reiter напиша:нормално дека е жестока темата но за кого?за груевистите кој сите ги знаеме до еден,му се ближе падот само што тој како и обично ќе сака бегство ама ќе нема каде,ама овие што ќе останат овде..нека му ја мислат

Еве го и третиот благонадежен.

Иииииииии, кај сум залутал, се кој од кој, кој благонадежен кој бугарин.

ајде бе пиле,така летни не си криј во џбунот...и неклафицирај за нешто што неси сигурен ..ЈАСНО!

Од оваа твоја реакција јасно ми е дека си разоткриен.
хахаха,јас неможам во главата да ти турам ништо,па ти сам ставај си што сакаш

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 4 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Broz on Вто Јан 27, 2015 5:36 pm

luxor напиша:
Broz напиша:
poleka prijatele. mnogu na prva igras.

ako nesto ne ti se dopagja ne mora da pokazuvas muskuli. gi gledam.


sekako deka e vo kontekst na razgovorov okolu bugaromanot Ljubco.Па и јас имам прашање за тебе "пријателе", дали си ти србоман?

ne, ne sum nikakov srboman, tuku samo-makedonec.
Broz
Broz

Број на мислења : 78
Join date : 2015-01-25

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 4 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Гостин on Вто Јан 27, 2015 5:37 pm

Broz напиша:
mnogu brzate a do brzanje..
vekje ti e odgovoreno, ama ke ti povtoram, za da ne me preprasuvas pak. pastirco treba da si go dobie zasluzenoto. vo imeto na narodot.

Zadovolen sum zasega...No toa ne znaci deka ti veruvam...Ke te vidam i na drugite temi sto ke pisuvas...Na kraj sigurno ke doznaam dali si zombiran papagal ili normalen covek...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 4 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by reiter on Вто Јан 27, 2015 5:39 pm

хан Ацо напиша:Каков е проблемот некой тука да биде бугарофил или бугарин?И на Воденица преди,и на Кайгана постоят србомани,кои са по големи срби от шумадинците ама на дпмновците тие не им пречат.На некои льуге уште не им е светнало дека веке не постоят ни УДБ,ни Югославия и уште гонят бугарофили Rolling Eyes
види вака,во денешново дпмне во самиот врв и подолните редови врие од бугарски пасоши,ама тие не се бугари или бугарофили или незнам што.А бе за смеа се Very Happy .Самите себе се лажат.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 4 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Broz on Вто Јан 27, 2015 5:39 pm

a be Yas. nikoj nikomu ovde ne veruva. ni jas tebe. no toa e mojot odgovor.
Broz
Broz

Број на мислења : 78
Join date : 2015-01-25

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 4 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by хан Ацо on Вто Јан 27, 2015 5:39 pm

haskov напиша:
хан Ацо напиша:Каков е проблемот некой тука да биде бугарофил или бугарин?И на Воденица преди,и на Кайгана постоят србомани,кои са по големи срби от шумадинците ама на дпмновците тие не им пречат.На некои льуге уште не им е светнало дека веке не постоят ни УДБ,ни Югославия и уште гонят бугарофили Rolling Eyes

Кој за што, бугар за србите.

Кой за што,србоманите гонят бугарофилите во МК. Дури и тамо каде ги нема Laughing
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 4 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by хан Ацо on Вто Јан 27, 2015 5:40 pm

reiter напиша:
хан Ацо напиша:Каков е проблемот некой тука да биде бугарофил или бугарин?И на Воденица преди,и на Кайгана постоят србомани,кои са по големи срби от шумадинците ама на дпмновците тие не им пречат.На некои льуге уште не им е светнало дека веке не постоят ни УДБ,ни Югославия и уште гонят бугарофили Rolling Eyes
види вака,во денешново дпмне во самиот врв и подолните редови врие од бугарски пасоши,ама тие не се бугари или бугарофили или незнам што.А бе за смеа се Very Happy .Самите себе се лажат.

Very Happy
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 4 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by хан Ацо on Вто Јан 27, 2015 5:42 pmРечиси сум сигурен дека мисли друго Wink
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 4 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Broz on Вто Јан 27, 2015 5:42 pmduri i koga ne go priznavaat jazikot, nacijata i istorijata???
Broz
Broz

Број на мислења : 78
Join date : 2015-01-25

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 4 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Гостин on Вто Јан 27, 2015 5:44 pm

Broz напиша:a be Yas. nikoj nikomu ovde ne veruva. ni jas tebe. no toa e mojot odgovor.

Gledas,za razlika od dpmne-ovcite mene mnogu ne me interesira da go kontroliram mislenjeto na lugeto,nitu da im nametnuvam moe...Zatoa nedoverbata e obostrana...Na kraaj ke doznaam... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 4 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by reiter on Вто Јан 27, 2015 5:44 pm


и црквата да не ги заборавиме другите комшии како и ембаргото на вечното сојузништво према Македонија и македонецот АТИНА-БЕОГРАД

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 4 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Фири on Вто Јан 27, 2015 5:44 pm

haskov напиша:
Од оваа твоја реакција јасно ми е дека си разоткриен.
Во што е разоткриен , дека не е србоман до коска како тебе ли? Ке го ставаш во затвор и ке го протераш од работа како тоа се правело од времето на српската окупациja па до ден денеска?

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 4 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Broz on Вто Јан 27, 2015 5:45 pm

cekaj sega reiter, istoto prasanje e i za tebe: dali si bugarofil, i pokraj toa sto istite ne ni go przinavaat jazikot, istorijata, nacijata...,>?
Broz
Broz

Број на мислења : 78
Join date : 2015-01-25

Вратете се на почетокот Go down

Љубчо Георгиевски - Page 4 Empty Re: Љубчо Георгиевски

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 21 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 12 ... 21  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот