Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

+18
zozoti
PRVOBOREC
Zhane
Luxor
Bosonoga
Nebula
osa
EVITA
nino
Dino
Teo
OPOZICIONER
SHARENI
Kalinda
Delta
defo
Комита
TRAJCHE
22 posters

Страна 16 of 37 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 26 ... 37  Next

Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 16 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Сре Aвг 02 2017, 13:25

Ристо Разбираш‏
@luck15c
Follow
More
Конечно Курир да ја погоди сликата на #Хорхе !ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 16 DGNwQwwXkAAVCk8


mnogu jako ...se ubiv od smeenje ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 16 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Сре Aвг 02 2017, 14:41


EmptyPersona@darkhour_seeker1h
#ЗЗ во Црна Гора на Јадранска повелба...
#Ж дреми дома без пасош...
Кој за што учел....
4RETWEETS17FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 16 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Сре Aвг 02 2017, 14:42


EmptyPersona@darkhour_seeker1h
Во 100 дена влада, се чуствува напорната работа, пожртвуваноста и одлучноста...
Ги нема канџите на режимот, се дише слободно...
6RETWEETS12FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 16 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Сре Aвг 02 2017, 14:45Жена му на Супермен@super_zenicka1h
После 11 год. ВМРОвци за прв пат се слободни за Илинден и слават со семејството.
5RETWEETS9FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 16 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Сре Aвг 02 2017, 14:47

Адмирал@vodacot30m
Празно е на Мечкин камен. Кога народот не те избрал оваа е сликата https://t.co/pIgKr2JJPD
5RETWEETS10FAVORITES

vo pogreshen pravec slikash ...no mora da znaesh deka ovoj premier
ne gi tepaa so kamshik ,ko vashiot dzelat shto gi tepashe so sila da prisustvuvaat i da mu rakopleskaat...plus i gi chasteshe so sendvichi od tvoi pari ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 16 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Сре Aвг 02 2017, 14:57


Илко Илија@ilkoilija1h
Знае ли Трамп дека потпретседателот му е во Црна Гора, па уште и го поздравува Заев?
Ајде вмровци пингајте го Трамп на најако!
5RETWEETS18FAVORITE

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 16 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Сре Aвг 02 2017, 14:59


Илко Илија@ilkoilija22 Jul
Нема посмешно од тоа кога ВМРО обвинува за партизација и за задолжување, абе дај смислете нешто попаметно не се брукајте, ви се смеат сите!
9RETWEETS31FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 16 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Сре Aвг 02 2017, 14:59


Илко Илија@ilkoilija13 Jul
Оној мајмунон од ЗОО, Коко, што демек го пративме у Холандија да се лечи од депресија, абе сигурни сте дека не го изеле ова вмровциве?
3RETWEETS22FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 16 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Сре Aвг 02 2017, 15:06

Влатко Васиљ@vlatkovasilj12m
Заев рамо до рамо до Пенс на самит каде Македонија е кодомаќин, а ДПМНЕ држи прес со барање за зголемување на платите во јавниот сектор Smile))
4RETWEETS15FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 16 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Сре Aвг 02 2017, 15:09

Филип Петровски‏
@filippetrovski
Follow
More
Некогаш вака го славeвме ИЛИНДЕН и саможртвата на МЕЧКИН КАМЕН... ќе дојде време паќ ќе биде достоинствено одбележуван.ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 16 DGOGwr2XgAA8wqF
AngjelOT‏ @angjel_ot 6m6 minutes ago
More
Replying to @filippetrovski
Mocko eden bugarski, on ke kazuval...
0 replies 0 retweets 0 likes
Reply Retweet Like

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 16 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Сре Aвг 02 2017, 15:12


Живче@zivce_ivanova2h
Пред 114 год. некој имал чувство за заедништво во борбата за подобро утро, срам да ни е што вмро владееше 11 години националистички.
2RETWEETS13FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 16 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Сре Aвг 02 2017, 19:31


Филип Петровски@filippetrovski2h
Празнина без луѓе, функционери без народ,и членството на СДС од Куманово, Скопје и Паланка ја бојкотираше врхушката https://t.co/e7hYMrO6MR
6RETWEETS17FAVORITES

he he he ...ke puknete shto ne vi dojde "topovskoto meso" za praenje skandal ...sakavte da predizvikate incident za da go svrtite vnimanieto od kriminalot i od slednite pritvori ,no ne vi uspea ovojpat ,za zal ,ke si lezite

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 16 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Сре Aвг 02 2017, 21:38

leonidspar‏
@leonidspar1
Follow
More
Дали ќе кажеш себељубие или бесчувствителност - исто ти е. Многу бесчувствителност, многу...
10:27 AM - 2 Aug 2017
48 Retweets 63 Likes MonihrisБоженствен

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 16 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Сре Aвг 02 2017, 21:42


Клaрк Кент@klarkkentodmkd38m
ДПМНЕ до лани праќаа по 100 автобуси со НАШИ пари во крушево. Од денес не го слават, бил бугарски празник.. На што дрога се?
6RETWEETS18FAVORITES

nekoja antichka izgleda e....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 16 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Сре Aвг 02 2017, 21:47


Ристо Разбираш@luck15c2h
Џафери зборува за соживот, а беше командант на војска која уби 75 Македонци од војната во 2001. Која навреда, која иронија...
8RETWEETS16FAVORITES

navreda i ironija e toa shto Ж so drugarchinjata ne gi osudija tuku gi pomiluvaa , i sega vi tekna deka ne odgovarale za zlodelata ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 16 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Сре Aвг 02 2017, 21:53


Stojanche Angelov@stojanceangelov2h
Ич ама ич не ми е ќеф тоа што Талат е претседател на Собранието но тоа не го менува фактот дека денес на Мечкин Камен имаше одличен говор.
6RETWEETS43FAVORITES

i jas go delam ova mislenje potpolno

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 16 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Сре Aвг 02 2017, 21:57

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 16 DGPoU3RXcAENr_F

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 16 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Сре Aвг 02 2017, 23:22


EmptyPersona@darkhour_seeker2h
За некои луѓе не треба да се издава извод од матичната книга на родени, туку писмено извинување од производителот на кондоми...
8RETWEETS22FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 16 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Пет Aвг 04 2017, 00:26

Mila Carovska@mila_carovska3h
Честитки до работниците, вечерва Владата усвои предлог за измени на Законот за минимална плата - од утре процедура во Собрание. 12000 МКД.
46RETWEETS99FAVORITES

sekoja chest

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 16 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Пет Aвг 04 2017, 21:01


Софија Гошева@sofijagoseva2h
Илија Димовски не бил нешто многу желен на одмор да оди. Па немаш пасош кај ќе одиш?!
2RETWEETS11FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 16 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Нед Aвг 06 2017, 11:37

Seir_man‏
@seir_man
Follow
More
Replying to @b0stan
може се погодил од твитот
34 год/мајка му го пере...
Срам му е, а срам му е да каже.
2:04 AM - 6 Aug 2017
0 replies 0 retweets 0 likes
Reply Retweet

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 16 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Нед Aвг 06 2017, 22:40

the_g‏ @GerasimMKD 50m50 minutes ago
More
Replying to @demijan_ha @VidanaDeSign
Ma on se samo schali Smile)
Кога има будал народ толкава плата да му дава, ќе си игра к*р со нас. На било кое друго место, од срам ќе исчезнеше
0 replies 0 retweets 1 like
Reply Retweet

mnogu tochno ...bravo ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 16 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Нед Aвг 06 2017, 22:42


Dimano@dimanovski48m
Бугарски турист го „уловил" со мобилен пироманот на Матка... благодетите од добрососедските односи на дело
3RETWEETS15FAVORITES

taka e ,nikogash ne sme zijan

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 16 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Нед Aвг 06 2017, 23:04

Обичен Александар@sendvicsovegeta2h
Не сум у тек, Тунтев дaли јa спомна oвaa aлтернaтивa? https://t.co/9dRYuWUBbF
4RETWEETS8FAVORITES

a zoshto samo oni zemaat patni troshoci ,site ostanati imame bruto plata i vo nea imash i za jadenje i za pienje i za se ,neli hranata i prevozot (narodski kazano) gi vmetnaa vo bruto plata ,najgolemata glupost na vremeto pa taka ako sega zemam plata od 15 000 denari i od toa si plakam patni troshoci od i do rabota vo visina od 3000 denari avtomatski mene platata mi e 12000 den i toa celi 11 godini dpmneovsko vladeenje ,od toa ako izdvoish pari za minat trud koj ti e so ustav zagarantiran ,doagash do suma od 9000 den ...e toa ti e plata ,tochno kolku da imash pari za smetki ....sramota

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 16 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Пон Aвг 07 2017, 00:35


Shoku Boro@borokitanoski35m
Седум денари по поминат километар, покрива реални патни трошоци без непотребни просеравања од сите страни.
3RETWEETS5FAVORITES
koga jas go prashav mojot direktor kako ke doagam na rabota bez pari za pat ,toj mi odgovori deka vo bruto platata ima se i ako ne mi se isplaka od platata da dvojam za patni troshoci da si daam otkaz i da pobaram rabota vo moja blizina na ziveenje za da si odam peshki ...i sindikatot isto mi odgovori ...pa zoshto togash diskriminirachki zakon za edni da ima patni troshoci ,za drugi ne .ajde SDSM ,na vas e redot da ja ispravite nepravdata napravena od dpmne i da go vratite stariot zakon so koj SEKOJ koj zivee podaleku od tri kilometri da zema REALNI PARI ZA PREVOZ

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 16 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 16 of 37 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 26 ... 37  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот