Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

+18
zozoti
PRVOBOREC
Zhane
Luxor
Bosonoga
Nebula
osa
EVITA
nino
Dino
Teo
OPOZICIONER
SHARENI
Kalinda
Delta
defo
Комита
TRAJCHE
22 posters

Страна 17 of 37 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 27 ... 37  Next

Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 17 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Пон Aвг 07 2017, 22:30

TheReal@stefan_tod43m
Од ВМРО ДПМНЕ финалето на Супер купит го проследиле ден порано
6RETWEETS16FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 17 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Пон Aвг 07 2017, 23:01


EmptyPersona@darkhour_seeker1h
На полувреме од утакмицата #ЗЗ да ја рокне за Смилковско....
0RETWEETS14FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 17 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Саб Aвг 12 2017, 00:43

Волкот од шумата@wolf_forest_2282h
Во некои фирми платата на вработените им е по 200 - 300е, сами си го плаќаат превозот. На пратеник му е 1500 е, државата му го плаќа.
7RETWEETS8FAVORITES·

i ne im e dovolno ,pa kradat plus od ona realno shto go troshat za prevoz ...sramota

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 17 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Нед Aвг 13 2017, 00:20

Sveste tese@sveste_tese32m
МораФ. https://t.co/rxvyMkoogQ
11RETWEETS31FAVORITES


jako bravo

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 17 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Сре Aвг 16 2017, 22:40

Коментаторот‏ @pece_juventino 21m21 minutes ago
More
Коментаторот Retweeted Коментаторот
И то го имам на ум...Коментаторот added,
Коментаторот @pece_juventino
Зошто мислам дека имаат некој добро скроен план позади "повлекувањето" од дебатата за #Зврле?
1 reply 0 retweets 1 like
Reply 1 Retweet

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 17 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Пет Aвг 18 2017, 22:20


Dojranliev@adojranliev1h
Партиски ноти https://t.co/Hi86ZEty56
3RETWEETS10FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 17 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Пет Aвг 18 2017, 22:21


А сега...@prkosot56m
Деца...користете кондоми...
Не бидете ко татко му на #Ж...
4RETWEETS8FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 17 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Нед Aвг 20 2017, 22:24

Sveste tese@sveste_tese43m
Слушна брат, околу секоја врмовска куќа ќе ставале по две-три фамилии мигранти.
5RETWEETS5FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 17 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Пон Aвг 21 2017, 00:25

Sveste tese@sveste_tese43m
Слушна брат, околу секоја врмовска куќа ќе ставале по две-три фамилии мигранти.
5RETWEETS5FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 17 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Пон Aвг 21 2017, 13:43

Jitterbug@bombshellings1h
Сеа Дачич да ќути два дена и третиот ден да влезат тенкови од Деве Баир, ќе ги чекате со буќети цвеќиња на плоштадите.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 17 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Пон Aвг 21 2017, 15:51


МајкаНаМарикаДумаше@madeleinereve1h
Zaev I Sekerinska da se podzamislat koja bagra vmrovska seuste divee po rakovodni mesta vo institucii
3RETWEETS7FAVORITES


I TOA DA GO NAPRAVAT SHTO POSKORO ,NE DA CHEKAAT

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 17 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Пон Aвг 21 2017, 23:04

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 17 DHxyf4wXgAMLnp8

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 17 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Пон Aвг 28 2017, 21:14


Мено Пауза@malaghata35m
Drugarka meraklika mi rece "Znaes Marija, ljubov si e ljubov, ama 20 santima se... 20 santima.

Sto da i kazam.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 17 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Пон Aвг 28 2017, 22:10


Салазар@salazarovski2h
Секој ден починато бебенце.
Намален животен стандард.
УЈП затвора локали заради шекерчиња.
Двојазичност и Бугарија.
Боље беше #диктатура.
6RETWEETS9FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 17 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Вто Aвг 29 2017, 00:20


Артистот@shkottt1h
ќе си дадам отказ од работа за да перам во ефтина струја
3RETWEETS9FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 17 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Сре Aвг 30 2017, 22:53

Katerina Naumoska‏
@bebishte
Follow
More
Ваквите соопштенија се: 1. потврда дека ДПМНЕ не промени ништо на подобро и 2. обид политички да профитира од сопствените пропусти/неуспеси.

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 17 DIf-kNpXYAAmOgr

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 17 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Вто Сеп 05 2017, 00:18

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 17 DI6QUy7XUAUJbc4

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 17 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Чет Сеп 07 2017, 21:36


Канта Сирење@superextrabonus1h
ВМРО-ДПМНЕ не гласаше ни "за", ни "против" Законот за јазици. Онесвестиле се баш у тај момент.
9RETWEETS41FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 17 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Чет Сеп 07 2017, 21:56


Шаркатаки@kapetan_taki49m
Видете, #Ж можда е криминалец, лопов, зло, ваков, онаков, ама ако кажеше "Ќе ја извадам оградата околу Влада", до сега ќе ја извадеше.
5RETWEETS17FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 17 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Чет Сеп 07 2017, 21:57


Шаркатаки@kapetan_taki49m
Видете, #Ж можда е криминалец, лопов, зло, ваков, онаков, ама ако кажеше "Ќе ја извадам оградата околу Влада", до сега ќе ја извадеше.
5RETWEETS17FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 17 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Чет Сеп 07 2017, 21:59


Шаркатаки@kapetan_taki2h
Оливера Трајковска, ретко професионален однос кон политичката реалност.

Опозициска ВМРО у емисија за #100денаВлада е совршен потег. Браво!
3RETWEETS13FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 17 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Чет Сеп 07 2017, 22:07

Шаркатаки@kapetan_taki49m
Видете, #Ж можда е криминалец, лопов, зло, ваков, онаков, ама ако кажеше "Ќе ја извадам оградата околу Влада", до сега ќе ја извадеше.
5RETWEETS17FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 17 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Саб Сеп 09 2017, 23:23


Jovan.Gj@jovangjorgiev24m
Ако девојка ви даде втора шанса значи нејзиното срце е големо, верува дека можете да научите од грешките и дека можете да станете подобри.
6RETWEETS18FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 17 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Саб Сеп 16 2017, 11:59


Обичен Александар@sendvicsovegeta56m
Еј, a пoсле тoa штo нa вмрo му дoзвoливме 11 г. дa не' пљaчкa, лaже и изoлирa, сеa кao сме oпрезни oд стaрт. Смешки...
3RETWEETS8FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 17 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Саб Сеп 16 2017, 12:01


great@greatmyo2h
Сега борбата кадрите на @SDSMakedonija да не станат Жмрови у понашање како Рашковски на пр.
и да му помогат на @Zoran_Zaev место одмагат!
4RETWEETS6FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 17 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 17 of 37 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 27 ... 37  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот