Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

+18
zozoti
PRVOBOREC
Zhane
Luxor
Bosonoga
Nebula
osa
EVITA
nino
Dino
Teo
OPOZICIONER
SHARENI
Kalinda
Delta
defo
Комита
TRAJCHE
22 posters

Страна 18 of 37 Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 27 ... 37  Next

Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 18 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Саб Сеп 16 2017, 12:03


Dimko@ddimkooooo2h
Прва точка на новиот градоначалник на Скопје Петре Шилегов треба да е да се смени името на ул. Јордан Мијалков! @SDSMakedonija
3RETWEETS16FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 18 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Саб Сеп 16 2017, 12:08


Вина невина@nalutilus59m
сум станала спонтана ко вмровски протест
2RETWEETS9FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 18 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Саб Сеп 16 2017, 12:16


AAndrej@andrej08149m
Поради опозициските опструкции во Собрание укинувањето на радиодифузната такса ќе почека

Анѓушев, Шарените, Рашковски ...
Е затоа сте глупи
2RETWEETS3FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 18 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Саб Сеп 16 2017, 12:26

EmptyPersona@darkhour_seeker2h
Бројот на мигранти опаѓа, стравот од нив расте https://t.co/4bceJwrv74
1RETWEETS4FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 18 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Саб Сеп 16 2017, 22:28

14
Кокран@fortifikacija2h
Земјоделци, нема повеќе Субвенции со @Zoran_Zaev  на власт!
Ќе го барате вие ВМРО и Груевски, ќе пиштите и вриштите… https://t.co/xLz38WP74X
8RETWEETS11FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 18 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Саб Сеп 16 2017, 22:38


Man@goran_man2h
Дали Донка е уствари скратеница од Македонка? Нешто како Александар Македонски што е кратеница од Воинот на коњ?
2RETWEETS10FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 18 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Пет Сеп 29 2017, 19:33


Нароз Волокин@zorbital42m
Се чудите што објавувале за парацетамол таблетите демек содржеле смртоносен вирус. Па 450.000 гласаа за ДПМНЕ после бомбите, што ве чуди?
4RETWEETS10FAVORITES

mnogu jako ....ha ha ha

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 18 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by Kalinda Саб Сеп 30 2017, 10:38

Ке се воздржам
од коментар
околу 450 000 гласа
уште малку
ке дознаеме кој
колку вреди
во државата .
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 494
Join date : 2015-02-28

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 18 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Саб Окт 07 2017, 18:49


Ебачот од Никарагва@cherga_omnes26m
Не само што е глуп слоганот „Новата Ера“, туку и го заебале Грујо.
Он цело време вика Новата Еуа , Новата Еуа
4RETWEETS9FAVORITES·

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 18 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Саб Окт 07 2017, 19:36


Александра@filipova_a2h
Стевче Јакимовски имаше поголеми шанси да биде реизбран ако воопшто не се кандидираше отколку со ваква кампања.
2RETWEETS10FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 18 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Саб Окт 07 2017, 20:40


Biljana@sekulovska34m
Постојат индиции дека во Кривичниот суд имало паралелен АКМИС систем - https://t.co/rPBHIRoOKt
4RETWEETS3FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 18 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Нед Окт 08 2017, 03:09


Jasna Koteska@jasnakoteska36m
Сакам да кажам има јапонска поговорка. Внимавај што посакуваш, оти секогаш се остварува.
1RETWEETS3FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 18 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Нед Окт 08 2017, 03:12

Волкот од шумата@wolf_forest_2281h
Имаше 8 години да ја направи ваква! https://t.co/rsm4h3nNGH
1RETWEETS4FAVORITES

ama saka da ja dovrshi za slednive 4 godini ,ako ne gi ukrade parite ...on ne ja ni pochnal novata univerzalna sala ,a kako novata zeleznichka stanica vo Skopje

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 18 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Вто Окт 10 2017, 00:36


Mindрluмbеr@mindplumber44m
Не се бориме против партија, туку инсталиран режим, криминален, фашизоиден, насилен, назаден.
Тешка борба, мора да успееме!
¡No Passaran!
5RETWEETS11FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 18 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Нед Окт 15 2017, 11:00

Kurac®️ NaBiciklu™️@nebiten_19m
Значи разликата е у тоа шо хомосексуалциве мислат на туѓ гз, а педерите само на својот.
Ете стефчо земето го за пример.
3RETWEETS13FAVORITES

mnogu jako definitivno

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 18 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Нед Окт 15 2017, 11:03


Man@goran_man51m
Значи фокусот на вмро по социјалните мрежи денес е само против Шилегов. Чудно некако.
1RETWEETS16FAVORITES

stra vari gra ......ama ke mu se fatat za "protivot" na Shilegov

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 18 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Нед Окт 15 2017, 11:06


Mindрluмbеr@mindplumber57m
Кој ќе ви ги гаси сега лифтовите, пичкавиматер!
1RETWEETS14FAVORITES

i jas se prashuvav ,koj ke vi gi gasi sega liftovite ,a?

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 18 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Нед Окт 15 2017, 11:09


Бранче@branchebananche2h
Него овој пат починатите ќе почиваат во мир или и на оној свет пак ќе ги вознемируваат да гласаат

#прашањекоемемачи
1RETWEETS13FAVORITES

aman nemoze lugeto se da napravat za tolku kratko vreme ,ova e butkanje rezim ne promena na vlast ko u sekoja demokratija

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 18 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Саб Окт 21 2017, 22:32


НиколаСтрез@nikolastrez31m
не верував дека ќе ми биде ж толку забавен да го гледам. со пуканки со све.
5RETWEETS7FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 18 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Саб Окт 21 2017, 22:32

НиколаСтрез@nikolastrez31m
не верував дека ќе ми биде ж толку забавен да го гледам. со пуканки со све.
5RETWEETS7FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 18 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Саб Окт 21 2017, 22:54


Мутен@tovornottov
"Полиција со марица ги носела поткупувачите на сдс, ако некој се побунел што го поткупуваат го легитимирале"

#Ж пак раскажуе што они праеле
7RETWEETS15FAVORITES


jako kreativno napishan tvit ,umrev od smeenje

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 18 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Саб Окт 21 2017, 23:06

ема@glinenaa1h
Го гледам вака на алфа и си мислам ќути можеше да му текне да си го стави ликот на банкнота
4RETWEETS16FAVORITES

z'sh ne e na shitel ,da ne stanue latas esdes

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 18 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Саб Окт 21 2017, 23:08


Gandalf the Red@_redgandalf_1h
#Ж : Ако ми дозволите да прочитам нешто?
*чита цело време
6RETWEETS17FAVORITES

ha ha haaaaaa

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 18 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Саб Окт 21 2017, 23:09


ФОКУС@fokusmk47m
Груевски ќе се жртвува за насилниците од 27 април: Нека ме уапсат мене и раководството на ВМРО-ДПМНЕ | Фокус https://t.co/vmk2mDSpAu
3RETWEETS7FAVORITES·

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 18 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Саб Окт 21 2017, 23:10


EmptyPersona@darkhour_seeker39m
Ги изгуби сите општини и градови, ќе се враќал на голема врата...
Заминувај во затвор скоте!!!
7RETWEETS16FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 18 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 18 of 37 Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 27 ... 37  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот