Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА

+9
Nebula
osa
OPOZICIONER
nino
EVITA
TRAJCHE
Bosonoga
delta
defo
13 posters

Страна 31 of 33 Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32, 33  Next

Go down

ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА - Page 31 Empty Re: ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА

Пишување by osa Вто Мар 31, 2020 12:56 am

Мимикрија@majaspasovska152m
Ќе ги најдеш оние кои со присуство и немирот умеат да го успокојат.
Да ти ја допрат болката..и да исцелат.
Да ти покажат дека светот некогаш е и прегратка.
Ќе те научат дека и лузните се убавина.
Не оние на телото..
Туку оние на душата
Кога ќе ги најдеш..
Гризни си ја гордоста.

13RETWEETS29FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА - Page 31 Empty Re: ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА

Пишување by osa Вто Мар 31, 2020 10:51 pm

Кукуњавска@emmyllija2h
Најмалку сакам да пречам на некого у живот и секогаш се повлекувам.
7RETWEETS25FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА - Page 31 Empty Re: ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА

Пишување by osa Вто Мар 31, 2020 10:57 pm

Virusce@virusce135m
Втора шанса даваш кога првата не те повредила доволно...
И кога си глуп исто...

6RETWEETS17FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА - Page 31 Empty Re: ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА

Пишување by osa Сре Апр 01, 2020 2:15 am

Ин Маут Енд Свалоу@or_spit1h
Не знам шо е потешко. Мојата љубов или твоето сеедно...
1RETWEETS9FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА - Page 31 Empty Re: ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА

Пишување by osa Сре Апр 01, 2020 8:20 pm

🖤I love you Updated @Zmijurina2.1 version@thealphawoman21h
Секогаш први заминуваат оние кои ќе ти ветат дека никогаш нема тоа да го направат 🖤I love you https://t.co/BNvBFaN2TL
5RETWEETS18FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА - Page 31 Empty Re: ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА

Пишување by osa Сре Апр 01, 2020 10:40 pm

I love you Updated @Zmijurina2.1 version@thealphawoman22h
Во еден живот ќе љубите многу пати. Но, една љубов ќе ви ја разгори душата засекогаш 🖤I love you
#третасмена https://t.co/C25dSUT1xR

4RETWEETS26FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА - Page 31 Empty Re: ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА

Пишување by osa Саб Апр 04, 2020 10:23 pm

Мимикрија@majaspasovska11h
Ти поминував со прстот низ линиите по кожата.
Полека...како да запишувам вечност, во миг кој нема да се повтори.
Да се сеќаваш дека некој ти ја допирал душата.
Да запаметиш.
Нашето постоење го величев на сите јазици...
Молчев.
А од усните, се искрадуваше само еден збор...
Љубов.

14RETWEETS30FAVORITES
tochno

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА - Page 31 Empty Re: ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА

Пишување by osa Нед Апр 05, 2020 1:13 am

Мимикрија@majaspasovska11h
Кога сакаш...
Покажуваш.
Едноставно до срж е.
Без изговори.
Без оправдувања

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА - Page 31 Empty Re: ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА

Пишување by osa Нед Апр 05, 2020 1:24 am

Шишарка@shisharka_2h
луѓе што се во врска на далечина немаат проблем со изолацииве
5RETWEETS11FAVORITES


naprotiv 

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА - Page 31 Empty Re: ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА

Пишување by osa Нед Апр 05, 2020 1:26 am

#39

Магнетик@dolgo_nogata2h
Каков партнер ти е тоа што кога ти е тешко,плачеш му кажуваш маката и зима те критикува само? Ја не сфаќам како може некој што го "сакаш " да го слушаш као плаче ,да му продлабочиш маката и оставиш така. Ок.
3RETWEETS17FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА - Page 31 Empty Re: ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА

Пишување by osa Нед Апр 05, 2020 11:59 am

НЕДОПИРЛИВА@nedopirliva11h
Остајте го инаетот, ојде животот. Уживајте во секој миг, какво време дојде, немаме појма што не чека.
4RETWEETS19FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА - Page 31 Empty Re: ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА

Пишување by osa Пон Апр 06, 2020 12:29 am

На Дедо Најпаметниот

@i_najubaviot_


Со жените е едноставно. Ќе направиш некоја глупост, таа ќе се налути, ти ќе се извиниш. Таа ќе направи некоја глупост, ти ќе се налутиш, таа ќе се налути, ти ќе се извиниш.
4:36 PM · Apr 4, 2020·Twitter for Android

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА - Page 31 Empty Re: ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА

Пишување by osa Пон Апр 06, 2020 2:12 am

Ким Јонг-ун@diktatorot118m
Се се може ако се сака.
3RETWEETS6FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА - Page 31 Empty Re: ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА

Пишување by osa Пон Апр 06, 2020 1:21 pm

Тајница :lips::kiss::kissing_heart:@secret_arica_3351m
Да се заљубиш е лесно.
Да имаш секс уште полесно.
Но да налеташ на некој што ќе ти влезе во душичето... еее тоа е реткост...

4RETWEETS25FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА - Page 31 Empty Re: ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА

Пишување by osa Пон Апр 06, 2020 5:51 pm

🖤I love you Updated @Zmijurina2.1 version@thealphawoman241m
Постои љубов која повредува и љубов која лечи...
Не ја знаев разликата се' додека не ме зеде во прегратки 🖤I love you https://t.co/l187VpkGzZ

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА - Page 31 Empty Re: ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА

Пишување by osa Пон Апр 06, 2020 6:10 pm

:black_heart:I love you Updated @Zmijurina2.1 version@thealphawoman21h
Твоите болни зборови... како остар нож да ги пишуваше на мојава душа. За миг се почувствував безвредна.
А ти?
Ти замина и ми ја остави темнината... мојот единствен пријател.

Кажи ми темнино - Ќе исчезне ли оваа болка? Ќе престане ли некогаш да боли. Ќе зараснат ли лузниве?
🖤I love you https://t.co/zBOPJuEuFv

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА - Page 31 Empty Re: ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА

Пишување by osa Пон Апр 06, 2020 10:33 pm

НЕДОПИРЛИВА@nedopirliva12h
Некои упорно играат да ве изгубат. Што ќе ви се такви?
5RETWEETS22FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА - Page 31 Empty Re: ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА

Пишување by osa Вто Апр 07, 2020 1:12 am

#65
Wraith Queen@irenaxxxx1h
Убаво е кога со внимание те купува дел по дел, наебуваш кога ќе стане поголем сопственик
2RETWEETS14FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА - Page 31 Empty Re: ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА

Пишување by osa Вто Апр 07, 2020 1:48 am

На Шивец поголемата@_ne_go_tinka_2h
од човечка блискост и топлина, најмногу ми недостига тоа чувство кога спиеш до човек кој ти значи, кој го љубиш и тој некако изненадно, дали на сред вечер или наутро, ќе те повлече кон себеси, нешто налик на 'не те давам на светов, барем уште пет минути'
16RETWEETS43FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА - Page 31 Empty Re: ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА

Пишување by osa Вто Апр 07, 2020 2:07 am

Мимикрија@majaspasovska12h
Дека ќе те скршат...ќе те скршат.
Дека ќе те остават на парчиња, без око да им трепне...ќе те остават.
Дека ќе го исечеш секој што ќе сака да те гушне...ќе го исечеш.
И знаеш кога ќе престане сѐ?
Кога ќе се појави некој...
Па ќе ти покаже, дека и скршените делови се за сакање.
18RETWEETS53FAVORITES


mojata omilena tviterdzika sekogash e vo pravo

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА - Page 31 Empty Re: ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА

Пишување by osa Вто Апр 07, 2020 2:25 am

Wraith Queen@irenaxxxx2h
Кога некој ти недостасува, и полна куќа е празна
4RETWEETS14FAVORITES


tokmu taka 

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА - Page 31 Empty Re: ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА

Пишување by Teo Вто Апр 07, 2020 9:29 am

ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА - Page 31 Img_2192
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА - Page 31 Empty Re: ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА

Пишување by osa Вто Апр 07, 2020 1:49 pm

[size=13]Wraith Queen Retweeted[/size]ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА - Page 31 Wtgl9j15nqoxmgm8u4dn_bigger

[size=15]Gospodin Ministar

@Gdin_Ministar


·
Apr 1


Ljubav je kad si sa nekim srećan. Sve ostalo je samo sredstvo protiv usamljenosti.[/size]

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА - Page 31 Empty Re: ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА

Пишување by osa Вто Апр 07, 2020 1:53 pm


[size=15] Updated @Zmijurina2.1 version

@TheAlphaWoman2


·
Apr 1

[/size]
Ако тоа што го имавме беше грешка... тогаш јас никогаш немам збор напишано... а човештвото никогаш немало љубов почувствувано

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА - Page 31 Empty Re: ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА

Пишување by osa Вто Апр 07, 2020 1:54 pm


[size=15]Updated @Zmijurina2.1 version

@TheAlphaWoman2


·
Apr 1

[/size]
Јас никогаш не заминувам... само можам да одлутам со мислите... од болка... од тага... од гласови... сама... во некое скришно ќоше... само за да ги преболам солзиве... во потполна тишина

ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА - Page 31 1f5a4ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА - Page 31 2764


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА - Page 31 Empty Re: ТВИТ СО ЉУБОВНА ПОРАКА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 31 of 33 Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32, 33  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот