Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија

+14
OPOZICIONER
treta opcija
PRVOBOREC
osa
misterija
Zhane
SHARENI
TRAJCHE
трендафил
Luxor
Teo
Bosonoga
Dino
defo
18 posters

Страна 2 of 18 Previous  1, 2, 3 ... 10 ... 18  Next

Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 2 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил Сре Jул 17 2019, 18:19

А зошто тоа не го стори порано, туку требаше да пукне брука со ракетирањето. Кој ги назначи овие еден куп директори и како тоа беа добри некои и две години, а сега наеднаш не чинат. Има ли во СДСМ командна одговорност или страдаат само партиските војници?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 2 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by Teo Сре Jул 17 2019, 18:34

Ne se grizhi, sledniot pat kje ve prasha vas od dpsmne koga i kogo da smeni i kogo da naznachi na mesto na smenetite.
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 2 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил Вто Jул 23 2019, 19:41

Од љубов кон Македонците, Заев не прогласи за народ што краде туѓа историја. Такво нешто до сега правеа Бугарите и Грците во поново време. Порано и Србите.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 2 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by Luxor Вто Jул 23 2019, 20:14

Не народот туку вас дпмне-оФците ве прогласи за крадци на историја, што е точно. Дпмне-оФци не е еднакво на народ. Ниту сте биле ниту ќе бидете народот.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 2 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил Нед Aвг 11 2019, 12:51

Ел Чека објави бомба од комплетот што го поседуваат Заев и СЈО во врска со Смилковското Езеро. Се работи за разговор помеѓу Орце Камчев и новинарката Оливера Трајковска. Генерално тврдењето е дека убијци се осудените за Монструм и дека не се работи за меѓуетнички тензии, туку за исламски екстремизам.

https://www.facebook.com/369898803656170/videos/894413570892825/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 2 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by Teo Нед Aвг 11 2019, 13:30

Razgovor megju Kamchev i Olivera ne e dokaz deka neshto e tochno. Od kade sigurnosta deka SJO ne pseduva povekje od ona shto go objavil Cheka? Se dodeka vo transparentno sudenje ne se iznesat site dokazi ne mozheme da bideme sigurni vo nishto. Najvazhno e ubijcite da platat bez ogled od koi motivi se vodele.
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 2 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил Нед Aвг 11 2019, 17:57

Тоа што го поседува обвинителството ваљда не го крие, туку го прикажува на судските рочишта. Инаку ова е за прв пат Албанец да објави нешто против свои сонародници и да ги обвини директно за тероризам, со тоа што се оградува дека убијците од Смилковското Езеро не го извршиле масакрот како Албанци, туку како верски фанатици кои го мразат секој што не е Муслиман според нивните разбирања на оваа вера. Исто како што вие ги мразите Македонците што самите одлучуваат за својот идентитет.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 2 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by Teo Нед Aвг 11 2019, 18:25

Gledaj vamu, tvojot glup obid za provokacija ne minuva. I zapamti ednash zasekogash, vie predavnicite od dpsne ne ste makedonci. Makedoncite ne veat pederski znaminja. Makedonskite revolucioneri i makedonskiot narod imaat svoe nacionalno zname, a toa ne e grchkata pederska dzvezda.
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 2 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил Нед Aвг 18 2019, 08:37

Некој не е Македонец сигурно откако Заев формира нов народ со кастрирана историја и Македонците од Грција ги прогласи за Грци, а тие од Бугарија за Бугари. Се поочигледно е дека јас и тие како мене и ти и тие како тебе не сме припадници на еден народ. Дека Заев успеа да не подели. Се надевам дека тоа е само на одредено време. За жал и вие имате право да се нарекувате Македонци и тоа не го оспорувам, но не дозволувам, не сум идиот што крши човекови права, но не дозволувам ниту некој идиот да ги крши моите. Инаку тој според тебе педерски симбол прв го воведе на шахтите на кејот пред ГТЦ вашиот Ристо Пенов. Во негово време се донесовте и одлука да се постави споменик на Александар Македонски. Друга работа е што кога вие сте на власт никогаш нема пари за градење.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 2 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by Luxor Нед Aвг 18 2019, 09:12

Знаеме и кои не се Македонци. Тоа сте вие одродените дпне-оФци, поклониците на грчките гејови. Вистинските Македонци настапуваат под црно-црвеното знаме и лавот на Гоце, Јане, Даме и сите оние кои животот го положиле за Македонија.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 2 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил Нед Aвг 18 2019, 15:30

Сите Македонци во светот, со исклучок на муртинското крило на СДСМ имаат еден идентитет. Само вие се разликувате и тоа откако прифативте виткање на кичмата, Учебниците по историја се пишувани и објавувани како прво издание во ваше време. Мислам дека се сите, но ако има исклучок, учебник по историја напишан и објавен во времето на Груевски, а јас да не знам за него напиши кој е тоа. Кога имавте исправена кичма, пред да го црпнат од евроатлантската меѓународна банда Заев од нива во Муртино вие решивте во Скопје да се подигне споменик на Александар Македонски. Не го направивте тоа затоа што парите не сакате да ги трошите за потреби надвор од фамилијата.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 2 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by Teo Пон Aвг 19 2019, 15:58

Ne, ne, ne e taka. Vie od dpsne nemate nishto so makedoncite. Ako bevte Makedonci nemashe da pravite kvorum, dvotretinsko mnozinstvo i cenzus za promena na imeto i istorijata.
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 2 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил Пон Aвг 19 2019, 16:27

Кворумот во најголем дел го обезбеди СДССМ, ако се сеќавам добро. Сакаш ли да ти ја најдам листата кои пратеници гласаа за капитулација на Македонија пред налудничавите барања на евроатлантската меѓународна банда не само за Преспанските промени, туку и за договорот со Бугарија и Тиранската платформа.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 2 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by Teo Пон Aвг 19 2019, 18:50

Vasheto uchestvo go ovizmozhi toa. Koga vi predlagaa site pratenici den pred glasanjeto da se soberat vo shtab i deset iljadi lugje pred shtab tvojot firer Zhmicko redeshe shpageti i jadeshe manchmelou. I davashe chesen pionerski zbor deka kje napravi se shto sakaat strancite samo za da go stavat kalif namesto kalifot. Si chul da bekne neshto za imeto i istorijata? Naprotiv, na site strani vetuva deka kje gi pochituva dogovorite. Ve dupi vo mozok so taa istata evroatlantska banda za koja pishuvash.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 2 Img_2013
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 2 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by SHARENI Пон Aвг 19 2019, 21:14

Odlicno resenie.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 2 Img_2010
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 844
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 2 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил Вто Aвг 20 2019, 19:56

За да биде така треба да се сруши зградата на Макотекс на крстосницата од улицата Даме Груев (сега едносмерна) и улицата Македонија. Поради тоа не верувам дека може да се заврши проектот за една година, но можно е да заврши до крајот на мандатот на локалната сампуправа. Се надевам дека не се работи за ветување од типот нема да се менува уставното име, односно дека ветувањето е дадено поради предвремените парламентарни избори кои се на повидок.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 2 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by Teo Чет Aвг 22 2019, 22:18

Parlamentarni koi kje gi izgubite bez ogled dali centarot kje bide peshachka zona ili ne.
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 2 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил Пет Aвг 23 2019, 13:26

Гледам и Заев не му верува на Шилегов, па повеќе не е потпретседател на СДСМ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 2 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by Teo Пет Aвг 23 2019, 17:04

Mnogu glup zakluchok. Toa shto Shilegov povekje ne e potpretsedatel mozhe da se dolzhi na tolku mnogu prichini shto bi bilo glupavi da pochnam da gi nabrojuvam.
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 2 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил Пон Aвг 26 2019, 21:43

Да ти помогнам. Алкохол, нереализирани проекти ...

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 2 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by Luxor Пон Aвг 26 2019, 22:15

А случајно да се сетеше дека се остава простор за младите да се реализираат? Или опозициското лудило предизвикува и амнезија?
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 2 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by TRAJCHE Чет Aвг 29 2019, 11:09

Najdobriot gradonacalnik od SDSM so uste eden uspeh i ogromno podobruvanje na kvalitetot na zivotot na graganite.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 2 Img_2010
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 678
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 2 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by SHARENI Нед Сеп 01 2019, 22:34

Odlicni rezultati dava Moj DDV.

Од почетокот на проектот „Мој ДДВ“ на 1 јули, па заклучно со крајот на август скенирани се 15 милиони фискални сметки. По основ поврат на ддв на граѓаните ќе им бидат вратени 2 милиони евра, соопштија од Управата за јавни приходи. Според директорката Лукаревска, проектот е успешен и веќе давал резултати и во намалување на сивата економија. Бројот на пријави за неиздавање на фискални сметки од страна на граѓаните е зголемен за 100 %, а приливот во буџетот од овој данок пораснал за над 10 насто.
https://www.24.mk/details/za-dva-meseci-skenirani-15-milioni-fiskalni-smetki-za-gra-anite-povrat-na-ddv-od-2-milioni-evra
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 844
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 2 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by Teo Нед Сеп 08 2019, 14:24

Trendafile, eve go Grujo ti go plesna vo faca priznavajki deka komunistite vo 1944 napravile drzhava. Bidejki ti ne propushtash da spomnesh deka SDSM se naslednici na KPM edno golemo bravo za SDSM i Zoran Zaev. Posebno ako se znae deka VMRO na Vanche na koja vie od dpsne kako  shto ti tvrdish ste direktni naslednici vo toa vreme bila na stranata na bugarskiot fashistichki okupator.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 2 Img_2027
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 2 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by OPOZICIONER Пон Сеп 23 2019, 18:26

Za samo 24 casa otkrien vinovnikot za zagaduvanjeto na Vardar. Bravo za SDSM.

Еколошкиот инцидент кој се случи вчера утрината во реката Вардар, кај Аеродром при што дојде до масовен помор на рибите, го предизвикал Арцелор Митал- Либерти Хаус Груп, констатирал Државниот Инспекторат за животна средина. Еколошката катастрофа се случила поради пукање при што дошло до излевање на материјал измешан со железо и киселина без соодветно да биде третиран во системот за отпадни води и обоена црвеникаво-жолта отпадна вода завршила во реката Вардар, потврдија од инспекторатот.
https://novatv.mk/inspektorat-ekoloshkiot-intsident-vo-vardar-go-predizvikal-artselor-mital/
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 2 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 18 Previous  1, 2, 3 ... 10 ... 18  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот