Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија

+14
OPOZICIONER
treta opcija
PRVOBOREC
osa
misterija
Zhane
SHARENI
TRAJCHE
трендафил
Luxor
Teo
Bosonoga
Dino
defo
18 posters

Страна 18 of 18 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18

Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 18 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил Пет Јун 02 2023, 13:07

Будалаштината на Заев што сега ја продолжува Ковачевски со која го делат македонскиот народ се гледа и по предлогот за уставни амандмани. На пописот има 6.000 граѓани кои се пријавиле како Торбеши, наспроти многу помалкуте 3.500 Бугаро под чиј диктат се прави обид за менување на Уставот. На пописот има и пријавени како земјани, марсовци и други националности, за сега во мал број, но не значи дека на друг попис ќе ги нема повеќе од Бугарите на пример. Кога СДСМ почна да го расцепува македонскиот народ според идентитетски (историски) прашања по иницијатива ни желба на странци, непријатели на Македонија, на пример НАТО, ЕУ, САД, Франција, Грција, Бугарија јасно е дека јас на пример не се чувствувам како припадник на ист народ со Заев, Ковачевски и нивните поддржувачи, затоа што се чувствувам како наследник и на АЛександар Македонски, а немам бугарски корени. Јасно е дека еден ден некој ќе мора, ако будалаштините не прекинат, да се издвои во друг народ. Претпоставувам дека има повеќе македонци со исправена отколку со свиткана кичма и тие ќе останат Македонци, а другите ќе си стават некаква додавка, северна или некоја друга по сопствен избор (Не поддржувам диктатура и наметнување на додавката како што во моментов го имаме со името на државата. Се надевам дека и во непријателските организации и држави еден ден ќе дојдат како лидери нормални луѓе. Како што се случи со црквата на пример и СПЦ ја призна нашата автокефалност без никакви услови. Не знам дали ккај некои лидери членството во НАТО и ЕУ им дава сила да ја покажуваат во јавност менталната болест што ја носат во себе. Има и македонски политичира што тоа го прават кога ќе почнат да се сметаат за пријатели или слуги на лудаците.
П.С.: Не сум психијатар, но мислам како обичен човек дека некој нормален не може да бара од друг да лаже за својот идентитет или идентитетот на своите предци, како што НАТО и ЕУ бараат од нас. За жал се сомневам и во здравјето на граѓаните на Македонија. И на моето затоа што уште сум за членство во ЕУ (се разбира не под овие услови и со надеж дека ќе дојдат нормални лидери во ЕУ (како што се случи со СПЦ, а НАТО го сметам како нужно зло на тој пат. Се разбира дека ако се води дека самите сме сакале да станеме северна, на пример, или дека „признаеме“ дека до 1944 година сме биле бугари (што значи од 1941 фашисти и спроведувачи на холокаустот) нема да заслужиме како народ и Господ да ни помогне.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 18 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил Пет Јун 02 2023, 16:43

Дали е за браво на СДСМ тоа што во првите три месеца од оваа година има 40% помалку новороденчиња отколку во првите три месеца од 2016 година. Владата на ДУИ поддржана од СДСМ создаде максимално големо иселување на млади, ги укина субвенциите за трето дете и резултатот е овој што го имаме.

https://kurir.mk/makedonija/vesti/gorchev-do-kovachevski-i-pendarovski-40-detsa-pomalku-najgolem-demografski-pad-vo-svetot/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 18 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by SHARENI Вто Јун 13 2023, 17:49

Rezultat od rabotenjeto na vladata na SDSM.

Бундестагот ќе донесе резолуција за поддршка на Македонија во ЕУ и потврда на македонскиот јазик и идентитет
12/06/2023 18:24

https://nezavisen.mk/bundestagot-kje-donese-rezolucija-za-poddrshka-na-chlenstvoto-na-makedonija-vo-eu-i-potvrda-na-makedonskiot-jazik-i-identitet/
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 844
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 18 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил Сре Јун 14 2023, 20:35

Во 2004 година Бундестагот донесе резолуција Германија да и се обраќа на Македонија со уставното име, но владата никогаш не го примени тоа. Почна да го применува откако на криминален начин станавме северна. Чудно е како сите земји од ЕУ кога ја примаа Бугарија беа ќорави и глуви, па не забележаа дека се работи за земја шѕо не ги признава основните човекови права на малцинствата вклучувајќи го и македонското.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 18 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by Luxor Чет Јун 15 2023, 10:39

Ц ц ц, Ковачки веројатно е во шок.

Македонија и САД потпишаа десетгодишен план за соработка во одбраната

https://netpress.com.mk/makedoni-a-i-sad-potpishaa-desetgodishen-plan-za-sorabotka-vo-odbranata/
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 18 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил Чет Јун 15 2023, 18:18

Претпоставувам дека договорот е војна тајна, но претпоставувам дека во следните 10 години ќе купуваме оруѓје од САД. Откако нашето го подаривме на Украина. Според граѓаните на Македонија нај пријателска земја ни е Србија. Земја на која еден дел и е под окупација(Косово и Метохија, име пред окупацијата). По формирањето на марионетска косовска влада, Македонија во 2001 година беше нападната од Косово. Таму имаше терористички кампови на ОНА, на Косово беше и главниот штаб на терористите на чело со Али Ахмети, на Македонија не и се донираше оружје како на Украина, туку откако воено се консолидиравме со борци и со оружје бевме ставени под еднострано ембарго за купување на оружје токму од САД. Што да кажам за крај, дај Боже непријателите да ни станат пријатели. На пример САД да ја убедат Бугарија како што ја ибедија да не дозволи гасоводот Јужен тек да поминува низ земјата, да ја убедат да престане да се изживува со Македонците и да се обидува да го присвои нашиот идентитет.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 18 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил Саб Сеп 16 2023, 17:51

Гледам протеруваме тројца руски дипломати бидејќи не се однесувале согласно Виенската конвенција. Дипломатите што директно се мешале и во моментов се мешаат во обидот за насилна промена на Уставот, спротивно на волјата на граѓаните не се во никаква опасност од протерување. Тие што се залагаат за диктатура во Македонија и се обидуваат насилно да ни го сменат идентитетот, кој е едно од основните човекови права, ни се пријатели.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 18 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by defo Пон Сеп 18 2023, 21:30

Па си помешал апојте....а?

_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3425
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 18 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by OPOZICIONER Вто Сеп 19 2023, 16:04

OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 957
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 18 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 18 of 18 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот