Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Страна 10 of 11 Previous  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Next

Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 10 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by luxor on Саб Мај 09, 2020 7:21 pm

Поштенските марки ги издаваат Македонски пошти. Единствено е точно дека се државна институција. Треба истрага, утврдување на виновниците и нивно санкционирање.
luxor
luxor

Број на мислења : 5579
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 10 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил on Саб Мај 09, 2020 8:25 pm

Кој министер е одговорен за поштите?

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 10 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by luxor on Саб Мај 09, 2020 8:29 pm

Каква врска има тоа, да не наредил јавно да се објави марката како Чулев што јавно нареди да не се казнуваат прекршителите на законот што го загрозуваат јавното здравје на граѓаните?
luxor
luxor

Број на мислења : 5579
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 10 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил on Саб Мај 09, 2020 9:00 pm

Не е вистина дека не се казнуваат прекршителите на забраната за движење. Се казнуваат, а има и опомени. Нема наредба од министерот да не се казнува. Посебно не за настаните во Струга. Ако за грешка на началникот на ОВР Струга или директорот за јавна безбедност се бара одговорност само од министерот, зошто да не си замине и премиерот.
За марката мора да има писмено одобрување да се издаде. Интересно е кој е нејзин дизајнер. Инаку експресно се разрешени раководителот на Бирото за филателија и на Советот за издавање на поштенски марки. Никој не бара оставка од директорот на пошти.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 10 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by SHARENI on Нед Мај 10, 2020 11:46 am

Vladinite merki gi koristat nad 20 000 kompanii a toa znaci zacuvuvanje na ogromen broj rabotni mesta.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 10 Img_2200
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 706
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 10 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by TRAJCHE on Пет Мај 15, 2020 12:10 pm

Odlicno spravuvanje so nevrabotenosta vo vreme na svetska kriza na vladata na SDSM. Zaludni se lagite na dpmne za stotici iljadi otpustanja.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 10 Img_2162
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 565
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 10 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил on Пет Мај 15, 2020 1:38 pm

Сите мерки на владата се далеку помали од владите на другите земји. Не зборувам само како пари, туку и како процент од БДП на државата. СДСМ има и специфични одлуки во време на вонредна состојба. Има доделени лиценци за производство на марихуана. Меѓу другите и на фирма во која управител е Перо Стојчев, синот на поранешниот градоначалник на Ново Село, познат како Боро Марлборо, фатен во обид да шверцува комбе полно со цигари во ЕУ. Има ли некој што не е близок до Зоран Заев или АЛи Ахмети, а да добил лиценца за производство на канабис.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 10 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by OPOZICIONER on Пон Мај 18, 2020 11:35 pm

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 10 Img_2169
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 813
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 10 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил on Вто Мај 19, 2020 4:04 pm

Не дава Заев никакви пари на граѓаните. Овие пари што се всушност позајмени ќе ги враќаме со камата сите заедно. И тие што ќе земат пари во обидот да се купат да гласаат за партијата на црпнатиот од Муртино и тие што нема да земат ништо. Пари што ги враѓаш со камата не се помош, туку кредит. Трагикомично е кога влада што бара милостина во вид на донација на повратот на ДДВ да објавува наводен викенд без ДДВ. На крај ќе се случи нешто слично како со враќањето на девизните заштеди што ги украде СДСМ во периодот кога беше единствена партија во Македонија. Тогаш побогатите ги откупуваа пред да доспеат девизните заштеди од тие на кои им требаат пари за половина вредност. Така и сега картичките за туризам ќе се продаваат за помала вредност. Некој што нема леб да јаде или да плати комуналии, ништо не му значи ако може некое време да помине во хотел во Охрид, а извршителите да му висат над глава. Во викендот без ДДВ кој колку повеќе пари има повеќе ќе заработи.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 10 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by OPOZICIONER on Вто Мај 19, 2020 9:02 pm

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 10 Eyzxvb10
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 813
Join date : 2016-11-25

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 10 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил on Вто Мај 19, 2020 9:13 pm

Се надевам дека нема будали во ВМРО како во СДСМ па да ја напаѓаат набавката на нови автобуси, како што беше случај кога се купуваа многу повеќе автобуси за ЈСП Скопје, нови возови, авиони за гасење пожари, блиндиран Мерцедес за ВИП личности и друго. Камо среќа да имаше вакви работи од почетокот на владеењето на СДСМ, наместо целата влада да биде ангажирана со продавање на Македонија и Македонците на соседите.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 10 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by SHARENI on Чет Јун 11, 2020 10:50 am

Taka treba.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 10 Img_2223
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 706
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 10 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by PRVOBOREC on Пон Јун 15, 2020 6:48 pm

Браво за човечноста на генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 10 Img_2537

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1287
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 10 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил on Пон Јун 15, 2020 10:12 pm

Ме радува што приказната има среќен крај, но не разбирам каква е улогата на Љупчо Николовски во неа. Зошто тој морал да ургира кај колегата Филипче за да продолжи лекувањето во Германија. Дали ако не стапиле во контакт со тогашниот министер за земјоделие, а сега генерален секретар на СДСМ приказната би завршила трагично?

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 10 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by TRAJCHE on Пет Jул 10, 2020 10:59 am

Bravo SDSM taka se vodi griza za zdravjeto na graganite.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 10 Img_2196
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 565
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 10 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил on Пет Jул 10, 2020 8:10 pm

Штета што не е направена комплетна замена на возниот парк на ЈСП како што направи ВМРО со двокатните и нископодните автобуси во 2012 година. Тие беа за во тоа време врвниот еуро 4 еколошки стандард. Иначе се што ќе се направи е добро. Посебно ако не се прави во време на предизборна кампања.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 10 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by TRAJCHE on Сре Jул 22, 2020 1:03 pm

Ovozmozeno od SDSM i Zoran Zaev.Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 10 Img_2200
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 565
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 10 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by OPOZICIONER on Чет Jул 23, 2020 3:41 pm

Ova e uspeh.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 10 Img_2213
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 813
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 10 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by SHARENI on Пет Jул 24, 2020 3:59 pm

Koga ke ja povedes zemjata vo vistinski pravec i gi biras vistinskite luge stanuvas faktor bez ogled kolku si mala zemja.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 10 Img_2254
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 706
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 10 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by PRVOBOREC on Вто Aвг 04, 2020 12:42 pm

Правилното менаџирање на кризата од страна на владата на СДСМ дава резултати.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 10 Img_2619

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1287
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 10 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил on Вто Aвг 04, 2020 3:50 pm

Со 1 милијарда евра страмски кредити пуштени во промет и 100тина милиони евра црни пари пуштени за изборен поткуп, нормално е да се зголеми прометот, а со самото тоа и приливот во буџетот. Покачувањето на цената на струјата уште повеќе ќе го наполни буџетот. Но ги празни нашите џепови.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 10 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by SHARENI on Чет Aвг 06, 2020 1:56 pm

Bravo za SDSM i MNR Dimitrov.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 10 Img_2259
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 706
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 10 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by TRAJCHE on Сре Aвг 12, 2020 12:47 pm

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 10 Img_2211
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 565
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 10 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by TRAJCHE on Чет Aвг 20, 2020 5:39 pm

Duri i vo pandemiska kriza drzavata odi napred. Bravo SDSM.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 10 Img_2214
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 565
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 10 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил on Пет Aвг 21, 2020 6:21 pm

Според Франфуртер Алгемајне Цајтунг оваа влада продолжува со разнебитување (етничка поделба) на Македонија. Веста ја пренесува Дојче Веле.

https://www.dw.com/mk/%D1%84%D0%B0%D1%86-%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82-%D0%BD%D0%B0-%D0%B7%D0%B0%D0%B5%D0%B2-%D0%B8-%D0%B0%D1%85%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%B8-%D1%81%D0%BE-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B2%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B0/a-54633795

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 10 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 10 of 11 Previous  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот