Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија

+14
OPOZICIONER
treta opcija
PRVOBOREC
osa
misterija
Zhane
SHARENI
TRAJCHE
трендафил
Luxor
Teo
Bosonoga
Dino
defo
18 posters

Страна 9 of 18 Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 13 ... 18  Next

Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 9 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by Bosonoga Чет Мар 19 2020, 14:50

Taka se gradi pravna drzava, odgovornost za sekogo koj go krsi zakonot.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 9 Img_2053
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 978
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 9 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by OPOZICIONER Пет Мар 20 2020, 18:17

Bravo za vladata na SDSM.

Затвор до 1 година за трговците и угостителите кои не ги почитуваат препораките

Алсат 2020-03-20T15:42:56+01:00

Доколку граѓаните забележат дека угостителските објекти работат и покрај забраната од Владата, а супермаркетите ги зголемиле цените на основните продукти, од понеделник ќе можат бесплатно, телефонски да пријават на бројот 191.

Власта им порачува на угостителите да ги почитуваат забраните воведени поради коронавирусот, а супермаркетите да не ги зголемуваат цените за леб, сол, масло, млеко и млечни производи, јајца, брашно, месо, тестенини, лекови и средства за дезинфекција. Бројот на пазарниот инспекторат, мора да биде залепен на видно место на секој трговски објект.

„Она што можам слободно да им го кажам на сите трговци, бидејќи само тие работат сега, налепниците што ќе ви ги достават инспекторите а треба да бидат на видно место, за да ги видат сите граѓани, се бесплатни, на терет на Државниот пазарен инспекторат. Исто така вакви броеви ќе добијат сите бензиски станици и оние кои во моментов вршат трговија“, рече Стојко Пауновски – директор на Државен пазарен инспекторат.

Од пазарниот инспекторат велат дека локалните служби се на терен за да се санкционира прекршувањето на владините забрани, па затоа не успеваат да одговорат на сите повици. Министерот за економија, Крешник Бектеши, потсетува на паричните казни и на казната – затвор.

„Сакам да алармирам до сите граѓани, угостители и трговци кои нема да ги почитуваат мерките ќе бидат казнети со казна од 5 000 евра, и согласно член 205 и 206 од Кривичниот законик, казна затвор и до една година. Ги повикувам сите граѓани и бизнисмени во моментов да бидат разумни. Во време на криза да бидеме солидарни, одговорни, а не да размислуваме на профит“, рече Крешник Бектеши- министер за економија.

Што се однесува до покачувањето на цените на продуктите кои државата ги увезува, како портокалот и лимонот, министерот Бектеши, најави дека ќе и предложи на Владата да донесе одлука за посебни услови за трговија на одредени продукти.

https://www.alsat-m.tv/mk/затвор-до-1-година-за-трговците-и-угости/
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 957
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 9 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил Пет Мар 20 2020, 18:33

Браво ќе беше ако инспекциските служби си ја работат својата работа. Ако нивната работа треба да ја работат граѓаните тоа значи дека институциите на системот не работат како што треба.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 9 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by OPOZICIONER Пон Мар 23 2020, 13:34

Odlicen poteg na vladata na SDSM.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 9 Img_2114
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 957
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 9 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by OPOZICIONER Вто Мар 24 2020, 13:38

Taka treba vo ovaa kriza.


Државен пазарен инспекторат извршил вкупно 9.650 надзори, при што се затворени вкупно 21 угостителски објект и тоа во Скопје, Куманово, Битола, Кочани, Гостивар и Струга.

Во истиот период, Државниот пазарен инспекторат направил и 869 надзори за контрола на замрзнатите цени, при што кај одредени трговци од малопродажба е констатирана промена на цените на неколку производи, но субјектите се веднаш задолжени да постапкат по одлуката и да ги вратат старите цени од 11 март годинава.
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 957
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 9 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by SHARENI Вто Мар 24 2020, 15:20

Ja vnesoa drzavata vo NATO, eve denes pocnuva priklucuvanjeto vo EU. Kolku brzo ke bide toa zavisi od site nas. Sepak SDSM i gospodinot Zaev, najdobriot premier i vizioner se najzasluzni za ovoj neverojaten napredok na Makedonija na site polinja. BRAVO ZA SDSM I ZA ZORAN ZAEV.
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 844
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 9 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by SHARENI Чет Апр 02 2020, 16:42

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 9 Img_2161
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 844
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 9 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by SHARENI Саб Апр 04 2020, 14:07

Bravo za Zernovski, dokaz za toa deka SDSM misli za drzavata i narodot a dpmne se profiteri na narodnite maki i stradanja.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 9 Img_2165
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 844
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 9 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил Пон Апр 13 2020, 20:59

СДСМ не ја сака Македонија, туку т.н. северна Македонија. Премиерот Спасовски денес се заблагодари во име на народот на северна Македонија за помошта добиена од УНИЦЕФ и УСАИД.

https://twitter.com/VladaMK/status/1249720076607070208?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1249720076607070208&ref_url=https%3A%2F%2Fexpres.mk%2Fod-makedonci-makedonski-narod-i-makedonski-gragjani-spasovski-ne-pretvori-vo-narod-na-sm-foto%2F

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 9 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by TRAJCHE Чет Апр 30 2020, 16:32

Bravo za SDSM.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 9 Img_2141
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 675
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 9 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил Чет Апр 30 2020, 21:57

Ако добро те разбирам сакаш да кажеш дека СДСМ не почитува судска одлука? Платите се уплатуваат на трансакциска сметка во целост. После може ако сакаат да ја донираат целата плата, но тоа треба да биде индивидуална одлука на секој од нив, а не диктат. Ако добро те разбрав некој од СДСМ на сите им наредил да се откажат од платите и ако им требаат парите, можеби и за лекови или слично.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 9 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by SHARENI Чет Апр 30 2020, 22:08

Bravo za Filipce i SDSM, sekogas vo cekor so najsovremenite resenija za pomos i griza za zdravjeto na graganite.
Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 9 Img_2189
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 844
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 9 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by PRVOBOREC Вто Мај 05 2020, 18:59

Така се чуваат природните богатства на Македонија.


Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 9 Img_2453

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 9 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил Вто Мај 05 2020, 21:25

Фала Богу што конечно и во Македонија почна лечењето со крвна плазма. Другите земји тиа го прават одамна.
Не гледам зошто во време на вонредна состојба владата се занимава со не толку важни работи што требаше да се завршат пред распуштањето на парламентот. Или тогаш владата беше зафатена со продавање на националните интереси, па немаше време за национални паркови и заштитени предели. Или таа работа ја кочел Заев како премиер? Или сега експресно ќе се вработат партиски војници во управите на овие предели?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 9 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by Teo Вто Мај 05 2020, 22:44

Ili ti si neverojatno glup pa bez da ti go pratat tvoeto mislenje od shtabot na vanchemihajlovistite ne znaesh shto da izlazhesh.
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 9 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by TRAJCHE Сре Мај 06 2020, 17:35

Bravo, treta godina po red napreduvame.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 9 Img_2152
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 675
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 9 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил Сре Мај 06 2020, 19:52

Teo напиша:Ili ti si neverojatno glup pa bez da ti go pratat tvoeto mislenje od shtabot na vanchemihajlovistite ne znaesh shto da izlazhesh.
Знам дека како секој фашист сите што не мислат како твојот пастир ги сметаш за глупави и не мора тоа да го повторуваш како папагал. Владата донесе одлука за Шар Планина како национален парк, но без одредени граници на кои че се простира. Што значи дека ќе се формира дирекција на недефиниран национален парк во која сигурно нема да бидат вработени опозиционери туку партиски војници на СДСМ и ДУИ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 9 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by Luxor Сре Мај 06 2020, 20:07

И тоа баш пред избори. Ц ц ц, за жалење сте. Кој ќе ви ги слуша плачките.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 9 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил Сре Мај 06 2020, 20:34

Каква врска има Шар Планина со причината поради која е прогласена вонредната состојба, а тоа е епидемијата. Оваа влада си дозволува превише забегувања и проширување на рамките на делување.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 9 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by Luxor Сре Мај 06 2020, 20:38

Ќе дознаеш кога ќе почнеш да мислиш.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 9 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил Сре Мај 06 2020, 20:45

Не верувам дека ќе мислам исто како Заев, ако тоа го подразбираш како мислење. По мое мислење името, идентитетот, историјата и другите работи од списокот во Преспанскиот договор, Договорот за пријателство со Бугарија и Тиранската платформа не се продаваат поради членство во НАТО и шанси за влез во ЕУ кој може и никогаш да не се случи. Посебно кога Македонија е во прашање. Кога ќе ги исполниме условите, веднаш ни измислуваат други.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 9 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by Teo Сре Мај 06 2020, 21:21

трендафил напиша:Не верувам дека ќе мислам исто како Заев,

Normalno deka nema, go nemash ti toj kapacitet. Ako go imashe kje beshe lider na partija i poraneshen i iden premier a ne obichen chlen na vsmro dpsmne.
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 9 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил Саб Мај 09 2020, 18:28

Еве какви кадри се вработени и примаат плати од буџетот, односно ги плаќаат граѓаните од Македонија. По повод денот на победата против фашизмот, сега преименуван во ден на Европа, издадена е поштенска марка од серијата (т.н. Северна) Македонија во ЕУ. На марката посветена на Хрватска се наоѓа картата на фашистичка голема Хрватска од времето на Втората светска војна, т.н. Независна Држава Хрватска. Треба да е човек од СДСМ или ДУИ, односно многу глупав, па да не забележи ниту еден почнувајќи од тој што го направил дизајнот до тие што ја одобриле марката за погрешната карта. Доколку истото не е направено намерно. Кога ќе објават карта на Бугарија веројатно на неа ќе има делови од Македонија, Србија и Грција, односно Бугарија во времето на фашистичката окупација. Или можеби на т.н. Сан Стефанска Бугарија. Или за Германија карта од Третиот Рајх.

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 9 Postenska-marka

Денеска е откриен споменик на Црвената армија во Скопје по повод денот на победата против фашизмот за што оваа армија има најголеми заслуги.

https://lider.com.mk/skopje/spomenik-na-crvenata-armija-podignat-vo-centar-po-povod-75-godishninata-od-pobedata-nad-fashizmot/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 9 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by Nebula Саб Мај 09 2020, 18:39

Posta odamna trebase da se privatizira. Sluzi samo za vdomuvanje partiski kadri i od sdsm, i od vmro i od ramkovnite.

Nebula

Број на мислења : 948
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 9 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by трендафил Саб Мај 09 2020, 19:01

Издавање на поштенските марки секаде е под државна контрола. Не знам од каде ја гледал дизајнерот на марката картата на Хрватска што е на марката. Од која книга или интернет страна. До сега нема дипломатска нота од Хрватска. Има од Србија затоа што таа ХДХ е одговорна за убивањето на повеќе стотици илјади Срби, Роми и други во концентрациониот логор Јасеновац. Толку се мали шансите да се направи таква грешка. На пример наместо карта на т.н. северна Македонија некој да нацрта карта на цела Македонија и тоа никој да не го забележи. Сигурно е дека сторителот на грешката сега и тие што ја одобриле марката не се од ВМРО. Сепак живееме во хибридна партизирана држава.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Браво за СДСМ, така се сака Македонија - Page 9 Empty Re: Браво за СДСМ, така се сака Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 9 of 18 Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 13 ... 18  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот